Zaczęło się

Obrazek użytkownika Błąd w systemie
Kraj

Nie tak dawno [1] poruszaliśmy temat wykorzystywania okoliczności sprawowania stanowisk publicznych do prowadzenia kampanii przedwyborczej. Prezydent opóźnia termin rozpoczęcia kampanii, co jest na rękę partii z której się wywodzi oraz jej koalicjanta, gdyż przedstawiciele tych ugrupowań przejęli władzę w większości samorządów. Zaczyna się proceder, który przewidywałem w jednym z poprzednich tekstów. W regionie piotrkowskim pojawiła się wicewojewoda łódzka Krystyna Ozga, kandydatka PSL do Sejmu z numerem jeden. Pani Ozga odwiedziła Rozprzę, w której powitali ją zarówno starosta piotrkowski Stanisław Cubała (PSL), jak i przedstawiciele lokalnego układu władzy z wójtem i przewodniczącym rady na czele.

Muszę się jednak przyznać, że popełniłem błąd. W tym roku, zapewne w związku z niedotrzymaniem terminów licznych inwestycji oraz ogólną złą sytuacją gospodarczą kraju, nie było nawet przecięcia jakiejkolwiek szarfy. Ewentualnych wyborców, do których skierowano „gospodarski” przekaz, musiały zadowolić wyłącznie obietnice. I to raczej byle jakie: "- Podczas spotkania otrzymaliśmy również od pani wicewojewody deklarację wparcia naszych działań zmierzających do pozyskania środków na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Lubień- jednej z trzech jednostek z naszej gminy, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – mówi wójt gminy, Janusz Jędrzejczyk."

Myślałem, że wsparcie władz wojewódzkich dla starań samorządów leży zwyczajnie w kompetencjach tychże i należy od nich tego wymagać. Nie rozumiem więc czemu „deklaracja” miałaby być jakimkolwiek sukcesem. Zwracam się z prośbą do wyborców, aby obowiązków władzy nie interpretowali kolejny raz jako wyjątkowej łaskawości lub przyjaźni. Przedstawiciele władzy powinni wywiązywać się ze swoich zobowiązań, bo im za to płacimy.

Tomasz Maciejewski

[1] http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/region/111-zimbabwe

http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/region/165-zaczelo-sie

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

zjadacz chleba potrafi odróżnić i zapamiętać co w potoku nowomowy jest obietnicą wyborczą a co zwykłym obowiązkiem? Wiara partyjnych aktywistów w ickolejną kadencję jest pewna i niezachwiana. Żłób jest ich a oni nie mają kręgosłupa moralnego. Zatem nie mają zahamowań moralnych aby mieszać program wyborczych z obowiązkami. Są poprostu ponad wszystkich i ponad wszystko. I wierzą że nic im nie stanie na drodze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174153

zwykły ZSL - komunistyczne geby

wszystkie jak jeden mąż

= >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#174244

Partia Sprzedajnych Ludzi ?!  Od ponad 60 lat wywiązują się wzorowo będąc najbardziej szkodliwą partią. Tak to nie pomyłka.Ta czerwono-zielona zaraza od dziesiątek lat  wespół z sld-owcami stanowi nieprzejednany beton komunistyczny.Tak jest do dzisiaj.Warto o tym pamiętać bo wybory tuż, tuż.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.  /Churchil/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174274