Zaproszenie na spotkanie o pokoju na Bliskim Wschodzie

Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Pokój na Bliskim Wschodzie - szansa czy marzenie? Pytanie o wielkiej wadze, a także temat spotkania organizowanego przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dyplomacji i Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz portal Polityka Globalna , na które serdecznie zapraszam Czytelników Dyplomacji .

Termin : czwartek, 8 kwietnia

Czas : 20:10-22.00

Miejsce : sala 207, Stary BUW (Kampus Centralny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28)

Goście : Konstanty Gebert (publicysta i dziennikarz “Gazety Wyborczej”, założyciel i były redaktor naczelny miesięcznika o tematyce żydowskiej Midrasz, autor wielu książek, w tym m.in. “Wojna czterdziestoletnia” i “Miejsce pod słońcem. Wojny Izraela”), Jarosław Kociszewski (publicysta i dziennikarz, były korespondent “Polskiego Radia”, “Rzeczpospolitej”, i TVP w Izraelu).

Dyskusję będzie moderował Patryk Gorgol, autor bloga Kącik Dyplomatyczny .

Spotkanie podzielone zostanie na kilka części :

  1. Izraelskie osadnictwo w kontekście ostatnich wydarzeń i status Jerozolimy.
  2. Problem braku reprezentacji wśród Palestyńczyków.
  3. Prawo do powrotu lub jego brak
  4. Czy obie strony konfliktu chcą pokoju?

W ich ramach, goście w krótkim odczycie przedstawią swoje pogląd na daną kwestię i postarają się zaproponować rozwiązanie, które pomogłoby osiągnąć pokój między obu stronami. Następnie przewidziana jest debata z udziałem publiczności .

Patronat medialny nad spotkaniem objęli: Redakcja Newsweek.pl, miesięcznik Stosunki Międzynarodowe, Portal Spraw Zagranicznych - PSZ.pl, portal Polityka Globalna oraz czasopismo studenckie Notabene.

W imieniu organizatorów zapraszam na spotkanie i zachęcam do udziału w zaplanowanej dyskusji. Obecność na spotkaniu można potwierdzić na stronie wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook.

Brak głosów