Treści z tagiem: Pakistan

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Jest wiele nieznanych historii o bohaterskich Polaków walczących o swoją ojczyznę na niemal wszystkich frontach świata. Ci patrioci stawali się niejednokrotnie bohaterami narodowymi innych państw.

180 milionowy Pakistan jest nam mało znanym krajem nie tylko z powodu innej religii czy kultury. Mało jest znany także w Polsce fakt, iż to...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 Pomiędzy Indiami a Pakistanem.  Wczoraj [5.03.2019 przeczytałam na Twitterze {TUTAJ} wpis Wojciecha Szewki:

  "Bardzo ciekawe info z Pakistanu. (Rzekomo) atak indyjski planowany był na 9 celów w tym rakietowy na 2 miasta: Karaczi i Bahawalpur. Atakowi na pełną skalę zapobiegła (wg tych info) zdecydowana interwencja USA i UK...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika Krzysztof Wojczal
Świat

Pakistan - najważniejszy klucz do przyszłości świata? Czy stanie się polem walki w ramach zmagań Chiny - USA? Czym grozi destabilizacja atomowego państwa islamskiego? Jakie wyzwania stoją przed władzami państwa pogrążonego od kilkunastu lat w wojnie domowej? Tradycyjnie zapraszam do lektury.

http://www.krzysztofwojczal.pl/geopolityka/...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Sąd Najwyższy nakazał aresztowanie Premiera oraz 16 innych osób oskarżonych o korupcję. Premierowi zarzuca się wziecie łapówki w aferze energetycznej.Brzmi dobrze i każdy mysli że to w Polsce.Ale jeszcze nie.

To niestety nie u nas, ale w Pakistanie czyli jednym z wielu krajów na świecie gdzie sądy są naprawdę  organem niezależnym i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wilre
Ogłoszenie

 

Pomóż ocalić chrześcijankę skazaną na śmierć! 27 października 2011  Zbieramy podpisy w obronie Asi Bibi, chrześcijanki skazanej na śmierć za odwagę wyznania, że Chrystus jest Zbawicielem.

Podpisać petycję można na anglojęzycznej stronie: http://www.callformercy.co​m Na polskiej stronie...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Kierowane przez bezRadka Sikorskiego MSZ, nie ma jak dotąd żadnego sukcesu w wypadkach zagrożenia bezpieczeństwa polskich obywateli za granicą. Choćby bezradność w aktualnych sprawach bezpieczeństwa polskich turystów w Egipcie, o czym w większości jest ten tekst, czy dziennikarzy zatrzymanych i przesłuchiwanych przez Rosjan.
Na początku...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika michalgasior1
Świat

Gdzieś między skalistymi szczytami w górach pakistańskiego Waziristanu profesorzy islamskiego dżihadu kształcą tysiące młodych muzułmanów, którzy zasilają rezerwy talibów. Z jednej z przymeczetowych szkół Waziristanu wyszedł niedoszły zamachowiec z Times Square, Faisal Shahzad.

Dochodzenie przeprowadzone przez Amerykanów wykazało, że...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Tydzień temu Indie przeprowadziły test rakiety balistycznej Agni-III, zasięg ok. 3,500 kilometrów, zdolnej przenosić głowice atomowe. Tym samym w zasięgu indyjskich rakiet znalazłyby się Szanghaj i Pekin. Zaledwie kilka dni później New Dehli ogłosiło , że już za rok gotowa do testu będzie rakieta Agni-V, o zwiększonym do ponad 5,000...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Pakistańska armia i służby specjalne wykreowały większość radykalnych ruchów i organizacji, które od wielu miesięcy prowadzą kampanię terroru w całym Pakistanie. Niegdysiejsze wygodne narzędzia, za pomocą których Islamabad realizował własne interesy stały się dziś źródłem ogromnych kłopotów i wielkiego ambarasu dla całości pakistańskich elit...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Powracamy do podsumowania 2009 roku. Niektórym z pewnością powracanie do wydarzeń ubiegłych dwunastu miesięcy już się przejadło. Jest to zrozumiałe - wszyscy wszędzie podsumowują. Mimo wszystko warto poświęcić kilka minut, gdyż już w maju pisaliśmy o Jemenie jako źródle potencjalnych problemów dla świata. Przypomnę, że tworząc zestawienie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

" Ofensywa wojsk pakistańskich w lutym 2009 r. świadczy albo o zupełnym braku koordynacji działań z władzami Pakistanu albo o słabej pozycji negocjacyjnej strony polskiej", czytamy na stronie 10 Analizy Biura Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie oceny rzetelności działań podejmowanych przez urzędy państwowe w związku z uprowadzeniem i śmiercią Piotra Stańczaka.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Patryk Gorgol
Świat

W dolnie Swat trwają walki pomiędzy rządem pakistańskim, a talibami. Nic nie zapowiada jednak trwałego ustabilizowania sytuacji w tym kraju. Najtrafniejsze byłoby scharakteryzowanie położenia Pakistanu przy pomocy słowa „katastrofa”, ale warto podkreślić, że mogło - i może - być dużo gorzej.

Stan gospodarki Pakistanu jest fatalny –...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Dopiero doniesienia o kapitulacji ostatnich oddziałów Tamilskich Tygrysów na Sri Lance zepchnęły ofensywę pakistańskiej armii w Dolinie Swat z pierwszego miejsca na stronach agencji informacyjnych. Temat walk toczonych przez rząd z talibami wałkowany jest już od kilku dni. Na razie media skupiają się na setkach tysięcy cywilów, którzy opuszczają rejon starć zbrojnych.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Cóż za dzień, ten 15 marca?! Tego dnia w 1933 roku, w Poczdamie, proklamowano III  Rzeszę. Pięć lat później, tego samego dnia, pozbawiono życia Nikołaja Bucharina, błyskotliwego ideologa radzieckiej partii komunistycznej.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Blog

I znowu brak informacji dotyczącej sprowadzenia ciała do Polski z Pakistanu,gdzie porwano i zabito naszego rodaka.
I znowu kompletna cisza medialna i całkowity brak zainteresowania mediów i ich pracowników tą sprawą.
Jak wiemy 18 wrzesnia 2008 roku ,100km od stolicy Pakistanu-Islamabadu ,nieznani sprawcy uprowadzili polskiego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Patryk Gorgol
Świat

Pakistańska telewizja Geo podaje, że władze pakistańskie ugięły się pod żądaniami terrorystów, którzy stoją za porwaniem Johna Soleckiego, szefa biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodżców na prowinację Beludzystan. Terroryści „zażyczyli sobie”, by uwolnić 1109 osób. Pakistańczycy zajmują się obecnie poszukiwaniem wybranych osób. Jak się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Krzysztof J. Wojtas
Świat

Nie są znane wszystkie aspekty sprawy związanej z uprowadzeniem i zamordowaniem przez wewnętrznych przeciwników pakistańskiego rządu polskiego geologa.

Dlatego z dużym zniesmaczeniem obserwuję medialną hucpę wokół tego zdarzenia, gdzie rozdziela się winy na polski rząd, służby specjalne, a przy okazji domorośli, a niewyrośli z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Kraj

Po konferencji.
Ostatnio bardzo lubię słuchać produkcji premiera. Zawsze się dowiem czegoś fajnego.
Dziś - zacznijmy od końca - dowiedziałam się, że:
- Polak przebywał w Pakistanie na pół legalnie, w tym znaczeniu, że nie wiedziała o nim polska ambasada.
- Jednak wiedział o nim pakistański rząd, który uprzedzał - 2 dni...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tojasrantota
Kraj

Tak właśnie. Jak zwykle, kiedy dochodzi do różnych tragedii na świecie (czy to głód, epidemia, wojna, morderstwa) media, a szczególnie TVN24, bo nie widziałem, żeby inne stacje to praktykowały, stara się jak najbardziej sfabularyzować jakieś wydarzenie. Zrobić krótkometrażowy zarys historii wydarzenia, jakie miało miejsce, powiedzmy, że nawet...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Świat

Od wczoraj wiemy ponad wszelką wątpliwość, że porwany w Pakistanie geofizyk nie żyje. Wolę sobie nawet nie wyobrażać, co teraz czuje jego rodzina i krewni...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Świat

Cieszy mnie bardzo, że od zwycięstwa wyborczego Platformy Obywatelskiej wzrosły niesłychanie standardy również w mediach.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Świat

Co jak co, ale polski obywatel może być pewny jednego: w razie poważnych problemów za granicą nie może liczyć na pomoc swojego państwa. 

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

1. 17 listopada media podały, iż dwa dni wcześniej somalijscy piraci porwali tankowiec „Sirius Star”. Na pokładzie statku znajdowało się m.in. dwóch polskich oficerów (w tym kapitan). Wydarzenie to wywołało wielkie zainteresowanie dziennikarzy w naszym kraju. O losie marynarzy z „Sirius Star” informowano niemal codziennie.

Konkretnych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Free Your Mind
Kraj

Rozumiem intencje Galby (choć ich zupełnie nie pochwalam), że w sytuacji zamordowania Polaka przez Talibów staje w obronie premiera, żeby na niego nie spadła wina za tę tragedię. Problem jednak w tym, że to nie jest sprawa Tuska, tylko całego polskiego państwa.

Co może zrobić polski obywatel, gdy zostanie porwany przez bandytów? Może...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Pośród wielu decyzji, jakie zdążył podjąć już Barack Obama była m.in. autoryzacja nalotów bezzałogowych predatorów na cele Talibów po pakistańskiej stronie granicy, o co Pakistan ma coraz większe pretensje (zapewne werbalne, gdyż po cichu przynajmniej ściska kciuki za powodzenie Predatorów).

W tej chwili uwagę nowego prezydenta...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Choroba dopada najpierw najsłabszych, a jeśli jest śmiertelna, zabiera ich ze sobą w pierwszej kolejności. Dwie islamskie republiki - Iran i Pakistan - znajdują się na prostej drodze ku wiecznemu odpoczynkowi . Państwa te znajdują się na skraju upadku, ledwie dysząc w obliczu narastających problemów.

Strach przed reżimem irańskim może...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Wojna! Republika chyli się ku upadkowi poprzez liczne ataki bezwzględnego Lorda Sithów, Hrabiego Dooku. Bohaterowie są po obu stronach konfliktu. Zło czai się wszędzie.

0
Brak głosów