Trwa casting na kapo i sztubowych

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 Jak doskonale wiemy reżyser Juliusz Machulski ma niezłe poczucie humoru, na co koronnym dowodem są t akie jego filmy jak „Seksmisja”, dwa „Vabanki” czy „Kingsajz”. Ostatnio było o nim nieco ciszej, ale jest duża szansa, że wkrótce zrobi się znowu bardzo głośno.

W niemieckich obozach koncentracyjnych, aby zostać kapo lub choćby sztubowym trzeba było wykazać się nie tylko służalczością wobec esesmańskiej załogi, ale równocześnie zaprezentować zdecydowanie i okrucieństwo wobec braci współwięźniów. Wtedy można było liczyć nie tylko na bardziej elegancki pasiak, ale i zasobniejsze koryto oraz poczucie bezpieczeństwa.

Juliusz Machulski udowodnił na portalu internetowym komendanta Tomasza Lisa, że zrozumiał, z której strony jest posmarowany obozowy chlebek wypiekany w państwie Komorowskiego i Tuska, więc puścił wodze wybujałej satyrycznej wyobraźni ukierunkowanej w oczekiwaną przez establishment III RP stronę.

Oto jego pomysły na kolejne scenariusze:

„Można by zrobić film a'la Borat czy Monty Python o tym, jak bardzo nabzdyczony i dumny prezydent średnio ważnego kraju środkowoeuropejskiego uparł się, by lądować we mgle na kartoflisku”

W tej samej konwencji można by jego zdaniem pójść na całość i nakręcić komedie czerpiące garściami z pokładów humoru zawartych w takich wydarzeniach jak:

„Porwanie Popiełuszki, śmierć Blidy, zabójstwo Papały, kopalnia Wujek”

Brawo panie Machulski. Wyobraźnia reżysera nie może być niczym skrępowana, bo na tym polega wolność artystycznego języka wyrazu.

Uwierzę jednak w tę pańską luzacką, nieokiełznaną artystyczną i twórczą swobodę pod jednym warunkiem.

Niech się pan panie Machulski wybierze do tegoż komendanta Lisa, albo nawet do samego Adama Michnika i poprosi o wyłożenie kasy na komedię wszechczasów o Żydach skarżących się esesmanom na ulatniający się w łaźni gaz, albo zrobi przebitkę innego żydowskiego wychudłego więźnia ukrywającego się przed niemieckim oprawcą za stylem od łopaty. 

Może studentom filmówki zaproponuje pan temat na etiudę, w której polski minister i rzecznik rządu jest cieciem u Niemca, a najbardziej dumnym ministrem jest Sławomir Nowak, pod którego rządami pociągi towarowe rozwijają średnio zawrotną prędkość 25 km/h wyrównując rekord pierwszego skonstruowanego na świecie parowozu?

Mam jeszcze dla pana tyle propozycji. Takich jak na przykład wypad Putina do Londynu z plutonową herbatką w termosie, albo jego wspinanie się na dach Teatru na Dubrowce z puszką „cyklonu B”.

Obawiam się jednak, że pańska wolność artystyczna aż tak daleko nie sięga i poprzestanie pan na Smoleńsku i Popiełuszce.

Wszak nie o wolność tu chodzi, ale o ten lepiej skrojony pasiak i dodatkową porcję obozowego chleba.

http://natemat.pl/57067,juliusz-machulski-mozna-by-zrobic-komedie-o-nabzdyczonym-prezydencie-ktory-uparl-sie-by-ladowac-we-mgle-na-kartoflisku

Artykuł opublikowany w ogólnopolskim tygodniku Warszawska Gazeta

Polecam moją nową książkę, "Polacy, już czas" ozdobioną rysunkami śp. Arkadiusza "Gaspara" Gacparskiego, jak i poprzednią, „Jak zabijano Polskę”.

Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Niestety objawił się też humorem w tym stylu:

Zatem należy spodziewać się wszystkiego najgorszego - myślę, że jeśli on mówi o tym o czym mówi, to pozostaje jedynie oczekiwać na efekt działania.

Ale może to i dobrze. Na ile mi moja wyobraźnia podpowiada możliwy scenariusz, rzecz może okazać się czynnikiem katalizującym w dość nieoczekiwanym dla jaśniepolaków kierunku.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#351175

Co do tekstu - pełna zgoda.

Pytanie : Kiedy można się spodziewać następnej książki, Kokosie ?

Ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Bechis</p>

#351356

W pierwszej chwili pomyslalem, ze to jakis kit. Arek jest moim rowiesnikiem. Byl.

RIP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351542