Tramwaj zwany pożądaniem

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Przerabialiśmy już przenoszenie przez Donalda Tuska uroczystości z okazji powstania Solidarności do Krakowa. Wczoraj zaś powstał pomysł, aby organizacją uroczystości zajął się rząd, a nie związek. Chyba jednak i ten sposób świętowania nie zapobiegnie gwizdom i masowemu buczeniu mas, co psuje rządzącym samopoczucie i samozadowolenie.

Jednak ostatnie dni dowiodły, że wiodące media są nam w stanie odkryć na nowo bohaterów, których przez lata pokrywała gruba warstwa kurzu zapomnienia. Warunek do spełnienie jest jeden.

Trzeba publicznie przywalić w braci bliźniaków, a od 10 kwietnia już tylko w jednego.

Weźmy za przykład taką Henrykę Krzywonos. Ta dzielna i odważna kobieta została dopiero po wielu latach odkryta przez TVN24, kiedy to pojawiła się za czasów junty Jarosława Kaczyńskiego w słynnym już i historycznym „Białym Miasteczku”. Był to doskonały moment gdyż Anna Walentynowicz czy Andrzej Gwiazda, jako ikony Solidarności miały jedną podstawową wadę. Nie pluły publicznie na Jarosława i Lecha, więc i medialne nimi zainteresowanie było niewielkie.

Polityka historyczna prowadzona przez media z TVN24 i Gazetę Wyborczą na czele jest ciekawa i nowatorska. Jest wielka szansa, że setki anonimowych drukarzy, kolporterów podziemnej prasy oraz szarych uczestników podziemia wydobytych zostanie z lamusa historii i rozpocznie wielkie medialne tourne bijące na głowę to, które stało się swego czasu udziałem Huberta H. Pod jednym wszakże warunkiem. Trzeba kopać po kostkach kaczora.

Myślę, że dalsze czczenie kolejnych rocznic powstania Solidarności w stoczniach, których już nie ma i wśród nieistniejącej grupy zawodowej, jaka kiedyś byli stoczniowcy, nie ma najmniejszego sensu.  

Myślę, że w głowach rządzących i przy współudziale mediów rodzi się pomysł napisania historii na nowo.

Następne świętowanie odbędzie się w gdańskiej zajezdni tramwajowej na tle pojazdu zatrzymanego w sierpniu 1980 roku przez Henrykę Krzywonos, jak się okazuje, prawą rękę Lecha Wałęsy.

Brak głosów

Komentarze

Ale pięknie wyglądają te drewniane siedzenia... jakoś tak się zrobiło nostalgicznie. ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#83088

strychninka Prawa reka Lecha Wałęsy czyli....Bolka.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>strychninka</p>

#83089

jest w nim motorniczym, Wałęsa nie przestawia zwrotnic na rozjazdach, a Tusk nie sprzedaje biletów!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#83147

z tramwajarki wnet będziemy mieć św henryke od zadymy, żenada, a co z panią Anną Walentynowicz skromną kobietą, która została odsunięta zaraz jak zaczęli mówić o kapusiu bolku....dla ciebie 10

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#83160

W krajach anglojezycznych ludzi ktorzy "liza d.pe ' wladzom lub zwierzchnikom nazywa sie czesto "brown nose".Co sie przeklada na polski "brazowy nos" kojarzacy sie z zabarwieniem spowodowanym czestym kontaktem tegoz z substancja o brazowym kolorze.
Moze pani Krzywonos rozwazylaby mozliwosc modyfikacji swojego nazwiska na bardziej pasowne.
A " bohaterskosc " tejze pani polega na atakowaniu slabszego kiegy silniejsi ja obstawiaja.W moim slowniku to sie nazywa kompleks nizszosci i chamstwo.

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#83195