Pełnomocnik Julia

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Pełnomocnik ds. Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

5 grudnia miną dwa lata, od kiedy Julia Pitera obdarzona została przez premiera Tuska funkcją o tej długiej, poważnej i respekt budzącej nazwie. To „bezwzględna” Julia zapewne miała być głównym składnikiem słynnego gorącego żelaza, którym nasz premier obiecywał wypalać z całą bezwzględnością zło, jakim jest korupcja.

Dwa lata czekamy już na Program Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych autorstwa wybitnej posłanki PO. I co? Nic, ZERO.

Może, więc uchwalono w sejmie z inicjatywy Julii Pitery ustawę antykorupcyjną, która umożliwiłaby rozpalić ogień, który rozgrzeje do czerwoności ten żelazny miecz dzierżony w dłoni przez Donalda Tuska żądnego wypalania korupcji z korzeniami? Nic podobnego.

Wydawałoby się, że po wybuchu afery hazardowej oprócz skompromitowanych polityków PO. Premier w pierwszym rzędzie pozbędzie się tej coraz bardziej żałosnej i komicznej postaci ze swojego rządu, zwłaszcza, że nie zrealizowała ona zupełnie nic z powierzonych jej zadań oraz własnych obietnic i zapowiedzi.

Pozostawienie Pitery na stanowisku i pozbycie się realnie walczącego z korupcją szefa CBA Mariusza Kamińskiego ukazuje nam jak na dłoni stosunek Platformy Obywatelskiej do problemu korupcji w Polsce.

Wynika z tego, że zadaniem Julii Pitery i warunkiem trwania na stanowisku było głośne ujadanie i szczekanie z kategorycznym zakazem węszenia.

Nie łudźmy się, że czystka w CBA zakończy się tylko na dymisji jej szefa. Nieukrywana radość establishmentu z odwołania Mariusza Kamińskiego wynika z tego, że „elity” mogą w końcu odetchnąć i cieszyć się spokojnym snem w przeciwieństwie do 84 letniej emerytki, która stanęła przed sądem za kradzież kostki masła w cenie 4, 74 zł.

„Pani Maria, wdowa cierpiąca na zaburzenia pamięci, lecząca się psychiatrycznie, zmierzy się z wymiarem sprawiedliwości, który jednakże nie zostawił jej bez pomocy. Zapewnił biegłego sądowego i obrońcę z urzędu. Wysłał na badanie psychiatryczne, grożąc, że w razie niestawienia się "zostanie zarządzone przymusowe doprowadzenie przez policję". Same koszty sądowe wyniosą znacznie ponad 1 tys. zł.”

Takie doniesienia prasowe jak to powyżej pozwalają nam z dumą patrzeć na praworządność i sprawiedliwość w naszym państwie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Skrzętnie ukrywano słuzbowy wyjazd Pitery do Strasburga gdzie 2 pazdziernika b.r. ...szkoliła!!! ministrów sprawiedliwości z państw- młodych członków UE n/t korupcji!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#33590

Chociaż na tym świecie wszystko jest możliwe jeśli Nagrodę Pokojową Nobla dostał Obama. Za co? Za robienie dobrego wrażenia. To samo  było zadaniem Pitery, ale skoro nie robiła dobrego wrażenia w Polsce to ją wysłano na gościnne występy do Europy. Tam za dobre wrażenie może jakąś nagrodę Schumana albo tytuł Europejczyka Roku załapie.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#33598

"Dzień po wybuchu afery hazardowej minister Julia Pitera wyjechała, by pouczać polityków z innych krajów, jak skutecznie walczyć z korupcją przy finansowaniu partii politycznych. - pisze "Rzeczpospolita".

Minister Pitera wygłosiła referat dotyczący finansowania partii politycznych w kontekście zakazów w przepisach ordynacji wyborczejBeata Skorek, Centrum Informacyjne Rządu
Jak ustaliła "Rzeczpospolita", 2 października minister Julia Pitera pojechała do Strasburga na konferencję z okazji dziesięciolecia utworzenia GRECO - Grupy przeciwko Korupcji, międzynarodowego zespołu zajmującego się tworzeniem przepisów prawnych mających zwiększyć skuteczność wymiaru sprawiedliwości w walce z korupcją, zwłaszcza w administracji państwowej.

Pełnomocnik rządu Donalda Tuska ds. walki z korupcją w poniedziałek podczas kongresu, w którym brali udział ministrowie sprawiedliwości Słowenii, Chorwacji, Niemiec, Grecji, Finlandii i Turcji, szkoliła, jak skutecznie walczyć z korupcją przy finansowaniu partii politycznych.

- Wygłosiła referat dotyczący finansowania partii politycznych w kontekście zakazów w przepisach ordynacji wyborczej - mówi "Rz" Beata Skorek z Centrum Informacyjnego Rządu.

Informacje o podróży minister Pitery rząd przez kilka dni trzymał w tajemnicy, nie informowano o tym na stronach internetowych Kancelarii Premiera - zaznacza dziennik."
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#33601

Nie masz przypadkiem informacji, kto jej ten referat napisał? Drzewiecki czy Rosół, bo to chyba w PO najwięksi po Palikocie, znawcy tematu.

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#33604

on to najbliżej rybaków POmieszkuje!
Ale musiał konsultowacćze znawcami w "tym temacie"!
Może i dochnal?
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#33605

[quote=antysalon]"Dzień po wybuchu afery hazardowej minister Julia Pitera wyjechała, by pouczać polityków z innych krajów, jak skutecznie walczyć z korupcją przy finansowaniu partii politycznych. - pisze "Rzeczpospolita".
[/quote]

Bez komentarza... To tak, jakby grubas (bez obrazy) zachwalał diete odchudzającą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33762

Jak to gdzie? W Telewizji. Samo jej i s t n i e n i e na stanowisku Pitery R.P., jest dowodem czystych rąk PO i walki rządu z korupcją.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#33602

Pitera jest od łapania co najwyżej dorszów, a nie grubych ryb z własnego akwarium....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33686

czy to KOLEZANKA od beksy lali beaty,tej co
chciała kasy i pieknie nas poinstruowała,jak sie robi
INTERESY ?
gość z drogi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#33760