TUSKGATE - wojna Platformy z Polakami

Obrazek użytkownika cosmosis
Kraj

Dziś znowu piszę o kryminalnej aferze hazardowej w rządzie. Rząd Donalda Tuska i PO bije kolejne absurdy, ale o tym za chwilę. Teraz chcę podzielić się moją refleksją. Myślę, że wielu z was ta refleksja jest znana, ale warto ją powtarzać. Otóż PO, Platforma Obywatelska to partia przede wszystkim słów a nie czynów. To słowo, tzw dobre słowo gra w tej partii zasadniczą rolę, to tzw dobre słowo tak naprawdę rządzi naszym krajem a nie poszczególni ministrowie. Chodzi tutaj o słowa w tym najgorszym znaczeniu, gdyż to jest sprzedawanie czegoś naprawdę brzydkiego pod postacią polukrowanego pączka. Oczywiście jest to PR, czyli cała maszyneria marketingowo psychologiczna Platformy.

Dowód? Mamy stałe, i ciągle powtarzane, jak jakaś mantra, dyskusje o rzekomych wysokich standardach panujących w Platformie. Mantra ta jest powtarzana naprawdę natrętnie i uporczywie. Pan premier, jak i inni członkowie PO, np 'narkotykowy baron' Pomorza Zachodniego, pan Nitras, powtarzają te słowa nawet wtedy, gdy wykryto aferę, i to naprawdę dużego kalibru. Powiedzcie mi, co to za wysokie standardy, jeśli duża część rządu odchodzi w cieniu największego skandalu od 1989 roku? Skandal ten, ta afera przebiła nawet sławną aferę Rywina. Teraz mamy Tuskgate.

Kolejnym aspektem, który chcę tutaj poruszyć jest nowe zjawisko, nowa, realna odsłona tzw 'polityki miłości' Donalda Tuska. Tym aspektem jest bezpardonowa wojna, jaką Tusk i cała PO wydali PiS' owi. Jest tylko jeden mały szczegół, który części wyborców i mediom umyka. Ten szczegół to fakt, że wojna trwa tak naprawdę już.. 4 lata. Zaskoczeni? Ja nie. Tusk wydał wojnę PiS' owi i prezydentowi prof Lechowi Kaczyńskiemu po przegranych wyborach prezydenckich. Wojna ta trwa już całe cztery długie lata, jest to wojna rozpętana przy pomocy skomplikowanej pajęczyny różnych organizacji, stowarzyszeń czy mediów. Na pierwszy plan wysuwa się portal joemonster.org. Jest to podobno portal zajmujący się humorem w szerokim tego słowa znaczeniu. Ale niewielu wie, że od czterech lat na tym portalu trwa brutalna i bardzo agresywna kampania wyborcza, właściwie dzień w dzień. Pomyślcie państwo: taki niepozorny portal ze śmiesznymi tekstami, obrazkami i filmikami, odwiedzany przez miliony ludzi dziennie. Ktoś by pomyślał, że jest to narzędzie walki wyborczej, politycznej? Wystarczy wejść na tą stronę aby się o tym przekonać. Po lekturze tej strony dalej ma się wrażenie, że to PiS nadal rządzi, i że za tydzień, dosłownie za tydzień mamy wybory, że to przysłowiowy rzut beretem i w końcu bohatersko odeprzemy tą PiS' owską inwazję! Retoryka politycznego debila, retoryka fanatyka? Nie, to portal zajmujący się humorem... Ta strona zajmuje się przy okazji zawodowym szkalowaniem tego, co bliskie Polakom, patriotom, konserwatystom. Szydzi z naszych wartości i opluwa je.

Kolejną organizacją jest zrzeszenie czy też stowarzyszenie studentów polskich. Stowarzyszenie to było zrzeszone w organizacji '21października.pl', która miała swój udział w obaleniu rządu Kaczyńskiego i zwycięstwie PO. W tej samej organizacji była stowarzyszona WOŚP, dlatego nigdy nie dam pieniędzy na tą fundację.

Wracając do meritum sprawy. Wojna wydana PiS' owi ma tak naprawdę także inne oblicza. Po pierwsze: jest to wojna wydana także CBA, jest to wojna wydana tym standardom, wysokim, którym rzekomo hołduje Platforma. Tak naprawdę to afera uległa ewolucji i dziś mamy aż dwie afery. Tą drugą aferą jest oczywiście odwołanie szefa niezależnej służby, CBA.

Po drugie: wojna wydana PiS' owi i CBA to ta naprawdę sprytna zagrywka politycznej maszynerii PR' owskiej partii Tuska. Tak, proszę państwa, mamy tu do czynienia z czarnym PR' em rządu. Dla wyborców tej partii jest to jasny sygnał do mobilizacji sił, np na forach internetowych, blogach, czy w swoich organizacja. Jest to presja na nich wywierana. Teraz wszyscy mamy gnębić PiS, ponieważ to tylko podła zagrywka tej partii, a my jesteśmy czyści i hołdujemy wysokim standardom! Przekaz PO dla wyborców jest jasny. Zaś dla pozostałych osób, nie związanych z elektoratem PO, czyli dla większości społeczeństwa (60% - 80%) przekaz jest inny. Tym przekazem jest kreowanie wirtualnej iluzji. Iluzji tego, co niby w Polsce jest teraz najważniejsze. Otóż według Tuska teraz najważniejsza jest wojna z PiS! Ale obudźmy się, i to co zaraz napisze może być dla was zimnym prysznicem. Otóż proszę państwa, my mamy kryzys gospodarczy! Tak, ten kryzys, z którym zmaga się cały świat. Dokładnie ten kryzys, którego podobno nie było, którego w Polsce w ogóle nie miało być. A przynajmniej tak zapewniali nas politycy rządzący naszym krajem. I co się okazuje? Bardzo emocjonalna, i bardzo wpływająca na ludzkie emocje, angażująca komentatorów, publicystów, blogerów wojna z PiS to tylko taka przykrywka do nieudolności tego rządu. I np do tego, że planowany deficyt budżetowy w przyszłym roku będzie wynosił co najmniej (przy najbardziej optymistycznych szacunkach) 52 miliardy złotych. Do tego dochodzi ogromny deficyt utajony, np w ZUSie, który bierze drogie kredyty w bankach komercyjnych (w tym roku ponad 12 miliardów złotych), po to, aby właśnie sztucznie zatuszować deficyt.

Tak więc Tusk zagrzewa do boju swoich wiernych pretorian, zaś niezaangażowanych w działania jego partii odciąga sztuczną wojenką od spraw kryzysu gospodarczego. Mamy już jego drugą falę. Tak proszę państwa, nawet pan premier to przyznaje. No w końcu ten kryzys do nas dotarł, a już myślałem, że dzięki zaklinaczom rzeczywistości nas ominie! Trzecia fala kryzysu może obniżyć nasz wzrost gospodarczy do minus 20 %, i tym samym możemy powielić scenariusz państw nadbałtyckich. Bankructwo ZUSu a następnie wariant argentyński, czyli bankructwo państwa. A wszystko to pod rządami partii, która wieściła zabobony o drugiej Irlandii i cudzie gospodarczym. Historia, proszę państwa, jak i polityka zna pojęcie szyderstwa czy gorzkiej ironii. Obyśmy w przyszłym roku, dzięki nieudolności tego rządu, nie doświadczyli kolejnej ewolucji ironii, kpiny historii z nas, maluczkich. Gdyż to odbije się na każdym z nas.

więcej moich tekstów na:

www.astral-projection.blog.onet.pl - zapraszam!

Brak głosów

Komentarze

Przebrnąłem przez tekst .
1. jest sprawiedliwa ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#33652

Przebrnąłem przez tekst .
1. jest sprawiedliwa ?
Ps. stronka ciekawa - podziwiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#33653

Widzisz Donku jaki jesteś durny.Gdybyś nie wywołał tej wojny,miałbyś Nobla.

Vote up!
0
Vote down!
0
#33658

Dosc dlugo juz zyje.Nie pamietam premiera ktory ,otwarcie wypowiedzial by mi wojne.Glosowalem na PIS.Okazuje sie ze dzialam przeciwko tuskowi.To prawda. Ten facet demontuje Moją Ojczyzne.Na razie wiecej pisac nie bede.Moze bedzie poprawa?

Vote up!
0
Vote down!
0
#33676

Ryży obłudnik rozkrada Polskę. Afera goni aferę. Pajaca koniec jest bliski.

Vote up!
0
Vote down!
0

lodek

#41732

Czubie wiesz w ogóle co to jest kryminalna afera głąbie? Jak już to afera gospodarcza a kryminalna nie ma nic wspólnego ale idioci tego nie pojmą. PRL wam się marzy? Przestańcie już pisać bo nieuki z was niezłe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#48256

to po pierwsze. A po drugie zaiste dziwną rzeczą jest, że człowiekowi, który opowiada się za wolnym rynkiem, chce likwidować ZUS, próbuje się imputować, że chce PRL. Tylko śmiać się do rozpuku.

Synek, dawaj więcej takich dowcipów!

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#48259

Do wojny został powołany generał - weteran Jaruzelski. W tego typu zmaganiach jest on ekspertem. Była wojna Polsko - Jaruzelska, jest wojna Polsko - Tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#128317