Niech się Święci 4 Czerwca

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

Jutro 4 czerwca i na Czerskiej zapewne Kublik ze Stasińskim i Czuchnowskim, pod bacznym okiem nadredaktora Michnika zaczynają już wapnem malować krawężniki, a Bartosz Węglarczyk starannie zamiata obejście. Wojciech Mazowiecki, jeden z najbłyskotliwszych obok Andrzeja Morozowskiego, dziennikarzy III RP, prasuje swemu zasłużonemu w obu ustrojach ojcu, białą koszulę. Człowiek honoru, Kiszczak szykuje się na okolicznościowe telewizyjne wywiady, a ojciec naszej demokracji Jaruzelski czule wspomina zmarłego ławnika i czci dalsze odwlekanie procesu w sprawie masakry robotników na Wybrzeżu.

Mój Boże to już przeszło czterdzieści lat. Jak ten czas szybko leci.

Mamy kolejną rocznicę wydarzenia, które według szeroko rozumianego środowiska z Czerskiej było olbrzymim polskim sukcesem i fundamentem dzisiejszej wspaniałej, demokratycznej Polski, państwa prawa i historycznego sukcesu.

Tym wydarzeniem według naszych ojców demokracji, czyli Jaruzelskiego, Kiszczaka, Michnika oraz reszty tej opozycji mianowanej przez komuchów na konstruktywną, były wybory z 4 czerwca 1989 roku.

Oczywiście wiadomo, że coś może być wolne bądź nie. Jednak w wypadku tych kontraktowych wyborów przyjęło się określenie „częściowo wolne”. W rezultacie takich wyborów mógł powstać tylko częściowo niekomunistyczny rząd, w którym resorty siłowe dalej nadzorowane były przez kremlowskich namiestników.

Michnik i jego drużyna nie ma wyboru i musi czcić to święto na tyle hucznie by jakaś malejąca z roku na rok część miejscowej gawiedzi dołączyła do niego i uwiarygodniła ten stręczony przez niego geszeft stulecia dokonany ręka w rękę z renegatami i zaprzańcami, którzy mają polską krew na rękach.

Warto by się przyjrzeć jak wygląda po 22 latach ta budowla zwana III RP, pod którą kamień węgielny wmurowali w 1989 roku wspólnie ludzie Kremla i „rycerze wolności” Michnika i spółki.

Polska „droga do wolności” była oryginalna w porównaniu z innymi demoludami. Kiedy wschodnioniemiecki lud po obaleniu berlińskiego muru otoczył siedzibę Stasi i zapobiegł niszczeniu zgromadzonych tam dokumentów, u nas Michnik z przyjaciółmi buszował po archiwach SB, przygotowując kandydatów na autorytety na uwięzi, a Kiszczak palił namiętnie akta komunistycznych służb.

W tym całym ferworze, jeśli chodzi o przeprowadzenie zupełnie wolnych wyborów Polska została w ogonie państw bloku wschodniego i nie przeprowadziła lustracji, aby nie wytrącić Michnikowi i „ludziom honoru” zdobytych aktywów w postaci tajemnej wiedzy zawartej w teczkach komunistycznych służb.

Jaka jest ta dzisiejsza Polska po 22 latach od wolnych w 35 procentach wyborów? Czy jest, co świętować? Jak mówi Pismo Święte: „Po owocach ich poznacie”.

Po pierwsze Polska Anno Domini 2011 to kraj wymierający, zajmujący 209 miejsce na świcie pod względem wskaźnika dzietności, wśród 223 krajów.

Głośno się mówi o wielkim edukacyjnym bumie, jaki dokonał się po 89 roku, ale już mniej o tym, że najlepsza polska uczelnia klasyfikowana jest w rankingach światowych w czwartej setce (UW -miejsce 396).

O kierunkach i jakości owej edukacji świadczy też dobitnie ostatni sondaż przeprowadzony dla „Newsweeka” przez ośrodek Mareco Polska w 10 największych miastach kraju.

Wynika z niego, że wśród osób, które nie ukończyły 20 roku życia ponad połowa z nich nie wie, kto zgładził polskich oficerów w Katyniu.

Na portalu wyborcza.pl umieszczono też wyniki badań, według których połykacze gadzinówki z Czerskiej tak odpowiedzieli na pytanie - czy zbrodnia katyńska była ludobójstwem?:

66% odpowiada - Nie, to zbrodnia wojenna.

20% - to bez różnicy - to tylko termin.

11% - tak, to ludobójstwo

oraz 3% - to ludobójstwo, a kto sądzi inaczej to zdrajca

Dzisiejsza Polska to państwo o najbardziej zdegenerowanej strukturze społecznej, w UE, a rozwarstwienie społeczne przypomina bardziej republiki bananowe niż normalny demokratyczny kraj. 70 procent obywateli zarabia poniżej średniej krajowej, a lwia ich część tą najniższą. Aby zobrazować ten kontrast wystarczy obliczyć, że pracownik zarabiający właśnie tą najniższą krajową musi pracować 14 lat, aby zarobić tyle, co średnio miesięcznie wpada do kieszeni prezesom czy członkom rad nadzorczych banków. W skrajnych przypadkach na miesięczne uposażenie prezesa dużego banku polski jeleń musi tyrać 27 lat.

Polska to kraj potężnej korupcji i lider europejski w tej dziedzinie, a sumując wszystkie drakońskie podatki, jesteśmy w Europie najbardziej łupionym przez państwo narodem.

Żadne państwo w Unii Europejskiej nie utrudnia tak własnym obywatelom zakładania i prowadzenia firm jak III RP, która zajmuje pod tym względem 70 miejsce na świcie. Jeżeli zaś chodzi o łatwość uzyskania pozwoleń na budowę zajmujmy 164 miejsce. Po względem prostoty i łatwości płacenia podatków znajdujemy się na zaszczytnym 121 miejscu.

III RP to kraj przodujący w UE, jeśli chodzi o poziom ubóstwa, a bieda wśród dzieci plasuje nas w haniebnej szpicy europejskich rankingów.

Jeżeli dodamy do tego, że według danych, OECD przeciętny Polak pracuje aż 2015 godzin w roku i zostawia daleko w tyle Japończyków czy Niemców, a pracowitsi od nas są jedynie Koreańczycy to mamy jak na dłoni „sukces”, do jakiego zaprowadzili nas rycerze okrągłego stołu.

Aby dopełnić ten obraz kraju niebywałego sukcesu warto jeszcze nadmienić, że stał się on ewenementem, żeby nie powiedzieć dziwolągiem na skalę światową. W III RP najliczniejszą formacją mundurową nie jest armia czy policja państwowa, lecz prywatne firmy ochroniarskie i Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochrony (SUFO), na których czele stoją byli oficerowie MO, SB, ZOMO, LWP.

W dzisiejszej Polsce najlepiej mają się dziś ubeckie i donosicielskie dynastie oraz postkomunistyczna nomenklatura.

Juto Drodzy Rodacy wielkie święto, o czym głośno zaryczą z samego rana rycerze wolności i bojownicy o demokrację z Czerskiej.

Jednym słowem Niech się Święci 4 Czerwca
 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Za tekst dam 10 :)
Ale - póki co, 30, nie 40 (lat) minęło.
Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162493

od Grudnia 70 minęła 40 lat

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162496

Słusznie, racja, liczyłem od nieszczęsnego okrągłego stołu.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162498

30 lat temu byl:

- pobity Rulewski w Bydgoszczy

- zamach na Papieza

- smierc Wyszynskiego

- jesienia w pazdzierniku NIE PUSZCZONO do cywila chlopakow z poboru jesien 79'

, wtedy  przedluzono im sluzbe do 15 XII ale 13-go wprowadzono/ zaczeli  Wojne Jaruzelska

{ to dobitnie swiadczy, ze sztabowcy pracowali na zaczeciem Wojny Jaruzelskiej dlugo przed grudniem 81' }

wiec pobor ten sluzyl az 2,5 roku

i w koncu powstanie WRONy oraz stan wojenny wprowadzono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162533

Można też liczyć od 1944r albo jeszcze inaczej. Wiadomo o co chodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#162556

Jan Bogatko

...kiedy ci panowie zejdą ze sceny.

Pozdrawiam

wybory jesienią!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#162527

1) juz maja miejsce w podrecznikach historii...,

tam bedzie Moczar, Gomulka,Gierek, Jaruzelski ( niedlugo dolaczy do grona  spiacych snem wiecznym,przeciez nie bedzie zyl 120 lat  )

tam bedzie Walesa

 

2) 1000 lat temu gdy bijacy sie mieczami i na koniach - bogatsi - zostali i zakladali Rody Rycerskie, ktore potem przerodzily sie w szlachte i w koncu magnaterie

reszta byla do ciezkiej pracy na roli, w kuzniach , warsztatach rzemieslniczych

na straganach i ... do placenia danin

3 )powstania rozgonily a  komuna wyrznela tamte rody

teraz chca zastapic te rody - czyz nie mianowali sie :

- magnatami gospodarki= milionowymi prezesami po 89'

- sekretarzy wojewodzkich juz nazywali Baronami?

PRZECIEZ NA NASZYCH OCZACH ROSNA NOWE RODY

oni tez rodza dzieci i odpowiednio je plasuja ( Rody telewizyjno- medialne :

Krasko, Miecugow, Kwiatkowski )

Rody tych, ktorzy przejeli gospodarcze potegi i maja moznosc by usadzic na stolkach swoje pociechy, ktore znow usadza swoje

a reszta ? - do wspolczesnych czworakow i placenia danin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162549

wszystko w rękach Boga

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162584

Jedyna nadzieja i oparcie

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162590

Co do idola chemicznego pokolenia, jakim jest Adaśko z Czerskiej... szkoda gadać. To idealny, ewidentny przykład na to, jak komusze specsłużby potrafiły wychować sobie przyszłych władców Polski. Kto ma media, ten ma władzę, czyż nie? Dopięciem władzy w Polsce w postaci prezydentury 1000-lecia i ekipy Tuska, puzle struktur państwa zostały ułożone do końca. Putin może w swoim kajeciku odhaczyć ptaszka przy wpisie "Polska"...

Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#162552

Ja również pragnę uczcić to „wielkie święto”, fragmentami swojej parszywej, starej, ale zawsze jarej poezji. Jak do tej pory zawsze ona pasuje do tego coraz bardziej mętnego i pogłębiającego się szamba.

„Wolni" i zniewoleni !

Wierzyli !, marzyli !, pragnęli!, ..byli ufni i pełni optymizmu!
Przeżyli piekło wojny , okupację , ubeckie mordy, i „raj” komunizmu!..
..by dać „nura” w szambo „transformacji”, które resztkami sił pokonywali!..
..by forsować „pola minowe” destrukcji i sabotażu, w tak niebywałej skali.

To nasza droga, do „suwerenności”!, „patykiem na wodzie, pisanej”!..
.. naszej „wolności”, kundla łańcuchowego!, w „obroży poluzowanej”!
Urodzony niewolnik! „pod włos głaskany”, nie odzyska nigdy, godności!
Moralnie zdegenerowany, z wiary odarty!, zatracił swój kręgosłup i kości!

„My Naród Polski!”, ..czy coś z znaczenia tych słów, pozostało!
„Królewski Szczep Piastowy”!, ..z wynaradawianiem , przegrało!
Wy!,.. Europejczycy „podrzędnego sortu”!. Czy to wam dziś imponuje!..
..by. żyć na wzór koczowniczych pasożytów!, przebiegłości wam nieco brakuje!

Godność i szlachetność tego narodu!,.. na podłożu tradycji i wiary!..
..była jego siłą!. A umiłowanie ojczyzny! ..bodźcem do każdej ofiary!..
..którą składał bez namysłu Polak!, patriotycznym zrywem, niesiony!.
.. dziś!, na kosmopolityczną „ masę”, „motłoch” ,… „przerobiony”!,

O „wolności”!, ./”suwerenności”!, klepie wam, zakłamana władza!
Wbija wam w łeb sojusze!, pustymi frazesami gorycz prawdy osładza!
Sojusznik, co nie chciał, „umierać za Gdańsk”!, dziś także nie będzie skory!
Silny! ,będzie zawsze wspierał .. silnego! , .. każdy inny układ jest „chory”!

A gdzie jest nasza siła!, nasza armia!, nasza zdolność do obrony!
Liczycie na sojuszników!. Tylko których!. Wiecie choć, z której strony!
Jedni i drudzy nas pragną! . i dziką „zmysłową miłością” , nadal pożądają!..
.. byli naszymi z a b o r c z y m i kochankami!, o tym nigdy nie zapominają!

Co stało się z naszym przemysłem obronnym!, .. co po nim zostało!..
..z zasobami i majątkiem sił zbrojnych!, gdzie to wszystko „wyparowało”!
Gdzie tężyzna młodzieży! Ich sprawność, morale, i zdolność obronna !..
..dziś nam zbędna, gdyż „działalność misyjna „ ,to.. ”powinność koronna”!

Czas odparować kłam głupców i oszustów!, narodowi wciskane!
O „wolności” i „suwerenności”, które podobno zostały nam dane .
Nie d a n e!, .. a o d e b r a n e!,.. i to jest, „nieścisłość!”,”malutka!, prozaiczna”!
Bo dziś liczy się tylko jedna wolność!, w o l n o ś ć e k o n o m i c z n a!

Tej wolności nas pozbawiono, odbierając nam prawo swobody!,..
..w zarządzaniu własnym dobrem!, żaden ruch ,..bez unijnej zgody!.
W okowy ograniczeń i limitów, zakuto najlepsze polskie zakłady!..
.. wbrew logice, ekonomi, społecznemu dobru!, jedynie dla samozagłady.

Tak zlikwidowano niemal cały przemysł , kompletnymi działami!.
Ciosy padały precyzyjnie!, cięto całe gałęzie , wraz z kooperantami!/
Bezrobotni powstania nie zrobią!,.. bo jak szczury, kraj opuszczają!
Planowo!, ..najlepszych zatrudni Unia!, polską konkurencję, utrącając.

Straciliśmy wolność i suwerenność, i to na „własne życzenie”!..
..raczej , rządzącej tu ,”Piątej Kolumny”, ale jakie to ma znaczenie!
Podobno , „każdy naród wybiera taką władzę, na jaką zasługuje”!
. „morowy smród”, poczuł ..czeski prezydent!, a nasz naród nie czuje!

Jacy jesteśmy suwerenni i wolni!, można by snuć, ..godzinami!
bardziej „wolni” byliśmy za sowieta, i łatwo to poprzeć, faktami!
Nikt nie kasował nam fabryk ,czy stoczni!, nikt nie „wydumał” limitów!..
..choć, bojkot dzisiejszych „ przyjaciół”!, pozbawiał nasz produkt,.. zbytu!

Nie zabraniano nam, w polskim Bałtyku, łowienia ryb, do woli!
Nie wymyślano zbójeckich limitów!, by naszych rybaków, „wygolić”!
Unia zniszczyła nam firmy rybackie!, posługując się restrykcjami!
Odszkodowania, za złomowane kutry!, wypłaciliśmy ..sobie sami!

Rolnictwo!, przemysł spożywczo przetwórczy, nikt nam nie „dotował”!
Wręcz przeciwnie!, sowiet brał ile chciał!, ..niczego nie finansował!
Ale , nie niszczył!, nie likwidował!, w czym dziś tak zachód celuje!
Dla pełnego uzależnienia, podległości, „gospodarczą wolność”, kasuje!

Można by tak analizować branżę po branży!, zakład po zakładzie!
Wszędzie „unijne łapy”, brały udział, w totalnym rozkładzie!
Niszczono najchętniej te, które miały szanse, które „rokowały”!
One nie miały prawa przetrwać!, one „blitzkrieg” , wstrzymywały!

Znikały całe gospodarcze regiony!, które dobrze prosperowały!
Rolnicze najtrafniejsze płodozmiany! dywersji nie sprostały!
Tam gdzie najlepsze buraczane areały!,.. cukrownie, ..zlikwidowano !
W regionach zwanych „sadowniczym rajem”, przetwórstwa, ..zaprzestano!

Kwitnie nam gospodarczy sabotaż, który władza , ..promuje!
Czy ona na pewno jest „nasza”!, jeżeli tak!, to z kim i za ile,„spółkuje”!
Przecież to są nagie znane fakty , które nie sposób, przeoczyć!
Czy obłędna propaganda!, obce media!, mogły tak mózgi, zamroczyć!

(…)

Gra idzie o Polskę !, która cudem!, z pod sowieckiej„opieki” wyrwana!
Po półwiekowej niewoli!, „odurzona” wolnością!, i.. ponownie sprzedana!
W kolejny zaborczy „sojuz”!, „ partnerski związek”, demokracją „lukrowany”!
Ale spróbuj tylko wziąć.. rozwód!, do ostatniej kosteczki zostaniesz „obrany”!

„Kowalem swego losu jesteśmy” , w wyborze tej ”dozgonnej” miłości!
Od wieków zniewalany Polaczek!,.. nie potrafi już żyć na wolności!
Jak pies bez swego pana, prostytutka bez sutenera, recydywa bez klawisza!
Tak p o n i ż y l i!, polską społeczność!, Ci,.. którzy dotychczas nie ..wiszą!

10.01.2010.r
Rejtan

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162554

Po "częściowo wolnych" wyborach doczekaliśmy i "częściowej wolności" czyli... wolności i przywileje ma grupa rządząca, a reszta...
A kto by się przejmował resztą. Ten co ma Tolę? On ma teraz ważniejsze sprawy na głowie. Póki ją jeszcze ma...
Pozdrawiam.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#162559

Głowę?
Tolę?
;)

Tolę bym mu zostawił, niech ma :)

Miło, ze znowu gościsz u nas Contesso :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162562

Dzięki !! Niestety - ostatnio gigantyczne spiętrzenie obowiązków ale po niedzieli będzie lepiej i znów zacznę skrobać na blogu.
Pozdrawiam.
:):)
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#162568

"On ma teraz ważniejsze sprawy na głowie. Póki ją jeszcze ma..."

Oby Twój optymizm i wiara w Polaków się zmaterializowały

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162588

Dziś Komorowski beatyfikował kilku z tych "świętobliwych"!
Rzygac się chce na to wszystko...
Ale macie skurwysyństwo w tej III RP!
Przepraszam za to slowo na "s",ale jeszcze nie znalazłem
lepszego odpowiednika w j.obcym!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162561

Znów kogoś odznaczył???

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#162569

bastard (ang.)  = bekart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162575

i jak sie wzajemnie odznaczają

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162583

swojego sądnego dnia

Za Wikipedią:

"4 czerwca 1920 roku w pałacu w Grand Trianon w Wersalu podpisano traktat (...) między Węgrami a państwami Ententy.

W wyniku ustaleń traktatu Węgry utraciły dostęp do morza, niemal dwie trzecie ludności (pozostało 8 z 21 milionów) oraz dwie trzecie (pozostało 93 tys. km² z 325 tys. km²) obszaru państwa.

Poza granicami Węgier znalazło się 3,5 milionów Węgrów, głównie południowej Słowacji i siedmiogrodzkim Seklerlandzie oraz części Wojwodiny.

Stanowiło to ⅓ tego narodu. Konsekwencje tych ustaleń z niewielkimi zmianami pozostają w mocy do dnia dzisiejszego.

Ponadto zabroniono Węgrom powszechnej służby wojskowej (liczebność armii nie mogła przy tym przekraczać 35 tys.), posiadania lotnictwa i marynarki wojennej (Węgry nie posiadały dostępu do morza), rozwoju przemysłu zbrojeniowego, budowy linii kolejowych innych niż jednotorowe. Węgry miały również wypłacić reparacje wojenne".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162579