Kto obali rządy PiS?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

  Polska to taki dziwny kraj, w którym rządzi i o wszystkim decyduje opozycja, więc nie ma się, czemu dziwić, że od rana do nocy media, eksperci, celebryci, a nawet komedianci zwani artystami zajmują się opozycyjną partią.

W III RP w ostatnich latach tylko raz zdarzyło się tak, że po wyborach władzę na serio przejęli tych wyborów zwycięzcy.

Było to w latach 2005-2007. Wtedy media mogły spełnić swą powinność oraz obowiązek i uruchomić wszystkie czynne mikroskopy na Czerskiej i Wiertniczej by analizować najdrobniejsze nawet ruchy władzy.

Dzisiaj mamy końcówkę roku 2011 roku i musimy sobie jasno powiedzieć, że narodziła się nad Wisłą swoista dyktatura Prawa i Sprawiedliwości, które czy zwycięskie czy przegrane, sądząc po ukierunkowaniu aktywności mediów, rządzi Polską już 6 lat i zanosi się na kolejne cztery.

Dlatego nie jest ważne, co dzieje się w takiej partii jak PO i nikogo nie interesuje trwająca w najlepsze akcja dożynania „schetynowców”. Wszak rządzi PiS.

Nikogo nie zajmuje używanie służb specjalnych do wewnętrznych politycznych rozgrywek w łonie Platformy Obywatelskiej, bo nie ma to większego znaczenia dla Polaków. Wszak rządzi PiS i Kaczyński.

Wszyscy nieco zorientowani w polskich realiach wiedzą doskonale, że akcja CBA wymierzona w najbliższych współpracowników Schetyny, z czasów, kiedy ten zawiadywał MSWiA wynika tylko i wyłącznie z wyborczego wyniku. Kilka procent mniej głosów i Tusk nie czułby się aż tak silny by Wojtunik mógł nagle ujawnić aferę korupcyjną, która ma wystraszyć Schetynę i zniechęcić go do walki o utrzymanie wpływów. Ale kogo to interesuje skoro władze w Polsce nieprzerwanie od 2005 roku trzyma mocno Jarosław Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość?

Najsmutniejsze jest to, że nie widać na horyzoncie takiej siły politycznej, która miałaby szansę obalić rządy Jarosława Kaczyńskiego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Doskonale ujęty problem. Gratuluję i zgadzam się w 100%. Mam ciągle takie same refleksje. Z całą pewnością na polskiej scenie politycznej Kaczyński jest najsilniejszą osobowością. Najbardziej wyrazisty i konsekwentny i jak widać, nawet jego zagorzali przeciwnicy nie mogą się powstrzymać od komentowania każdego, nawet najdrobniejszego posunięcia w jego wykonaniu. Jednocześnie wszelkie ogólnodostępne media dają nam do zrozumienia, że cała pozostała scena polityczna nie jest warta nawet marginalnego zainteresowania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#196732

Gratuluje ujęcia problemu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196771

czekają wierni 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196844