Wielki konkurs po łódzkim morderstwie....

Obrazek użytkownika pavo
Blog

Ogłaszam konkurs. Do wygrania jest śliczny. sfilcowany moherowy beret w kolorze bieli i czerwieni. Pytanie: kto dzisiaj wypowiedział te słowa?
Cyt:
"To znaczy, że trzeba jeszcze te słowa, apele, zeby emocje i zawziętośc zastąpiły refleksja i solidarność Polaków, te słowa trzeba będzie wielokrotnie powtarzać, bo nie każdy jest wrażliwy na te argumenty.Ale niezależnie co kto powie, nie zmienię swojej opinii, że zadaniem takich ludzi jak ja, jest panować nad emocjami.I robić swoje. Nie mamy powodów mieć poczucia apokalipsy, ale mamy kolejne zdarzenie w politycznej epoce nasyconej wieloma dramatycznymi zdarzeniami. Bo w Polsce ostatnie kilkanaście miesięcy to czas bez precedensu...Ale to oznacza, że muszą być ludzie odpowiedzialni, że mimo emocji musi istnieć podstawowy zestaw ludzi w życiu publicznym, którzy mają poczucie odpowiedzialnosci wykraczającej poza doraźną emocje, odpowiedzialności wykraczającej poza doraźne zachowania, poza chęć odwetu. Kiedy słyszę nieodpowiedzialne oceny to pokusa żeby ostro reagować jest... Ale ludzie odpowiedzialni, w tym ja, muszą mimo wszystko czuć się odpowiedzialni za całość. Nie wolno nam reagować w taki sposób jak ci, którzy rzucają ostre słowa. Ale nie wolno nam oddawać razów, bo to miałoby bardzo złe skutki."

Dla ułatwienia podam, że osoba ta przyrównała Jarosława Kaczyńskiego do CHE Guevary z trybuny sejmowej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...pytanie jasne, zrozumiałem: Donald Tusk zapytany o słowa Witolda Waszczykowskiego, który wczoraj wstrząśnięty mówił, że zaczęto zabijać ludzi opozycji, stwierdza:"to znaczy, itd.

Czy mam podać adres pocztowy?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#96091

bardzo proszę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#96095

Mnie się zdaje, że to jego bełkot!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96174

... co sobie myśli? Ze pisiaki zaczną latać ze spluwami po kacelariach PO? A kto by sobie takim g... za przeproszeniem ręce brudził. Oni muszą żyć by mogli się ze swym wstydem obnosić. Zeby było kogo wytykać palcami i pokazywać dzieciom jak małpę w cyrku - zobacz Kasiu, to ten pan, który gdy był premierem za trzy lata zadłużył Polskę na lat 300, a ten koło niego to ten sam, który gdy twoj tata był studentem i nie miał pieniędzy na chleb,a ten pan był prezydentem to mówił twojemu tacie "Idź pan na piwo"...
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#96203