Obelisk w Ossowie czyli ostateczne rozwiązanie

Obrazek użytkownika pavo
Kraj

Śmiechem historii można by nazwać postawiony obelisk w Ossowie czerwonoarmistom, albo

powolnym zanikaniem tkanki mózgowej co u niektórych decydentów lub zarażeniem się pierwotniakiem sovieticus gondi. Choć istnieje jeszcze jedna możliwość dążenie na skróty do pojednania między dwoma narodami. A i jakie argumenty padają np .”przecież oni szli na wojnę wbrew swej woli i tu zginęli” lub „przecież to byli zwykli żołnierze i jakaś pamięć im się należy”. Argumentacja Pana Kunerta. I nieważne tutaj jest , że” wadza” nie pamięta chociażby o swoich walczących za ojczyznę już po zakończeniu II wojny światowej zabijanych skrytobójczo , męczonych w więzieniach czerwonej zarazy czy jeszcze żyjących żołnierzach AK w biedzie i zapomnieniu. Jeśli się mówi iż Polska przynależy do kultury łacińskiej to pytam się – czy w Polsce działa rzymska zasada lex ciconaria (bocianie prawo) ?
I żeby nie było swarów i kłótni , jak to się mówi są dwa rozwiązania z błędu jakie popełnił mam nadzieję tylko pan Kunert- ekshumować tych żołnierzy i niech Rosjanie postawią im obelisk u siebie na koszt podatników (będzie to miły gest), albo zmienić nazwę na obelisku mniej więcej na taki: ” Leżymy w tej ziemi, bośmy ją najechali z woli barbarzyńców, ogniem i żelazem zabijaliśmy jej córki i synów bez powodu i bez litości. Niech nasz los będzie przestrogą dla wszystkich najeźdźców, którzy ośmielą się podnieść rękę na wolność Polaków i całość Rzeczypospolitej. Niech to będzie przestrogą dla całego Świata.” Jest jeszcze mały szczegół , należy krzyż prawosławny zamienić na czerwoną gwiazdę, bo to była prawdziwa nowa religia tam poległych.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Eurokołchoz taki "przeżytek" zastąpi eutanazją.

Gdyby faktycznie chciano "uhonorować zwykłego żołnierza" wystarczyłaby prosta kwatera z tablicą - "tu leżą... polegli... w czasie..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79918

bocianiego prawa do żyjących jeszcze żołnierzy AK, WiN żyjących w ubóstwie i niejednokrotnie eksmitowanych na bruk. Jeśli Państwo to wspólnota poniekąd.....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#79920

ossala
Sama bym się do niego dołożyła :-)
A co do Kunerta? Cóż? Mój rejestr ludzi bez honoru i bez twarzy wzbogacił się o kolejne nazwisko ale nie prowadzi w rankingu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79925

Istnienie tego pomnika było ukrywane przed wiekszością społeczenstwa.Kolejny dowód na to jakie mamy media w kraju.Wiedzieliśmy tylko my,i mieszczańcy terenu,gdzie on powstał.Postawiono go pod "zadymą" w okół krzyża pod palacem,kampani wyborczej,podatkiem unijnym itp.Tyle spraw na raz.Zastanawiałem się co sie święci?skoro tyle w okól tematów zastępczych w "eterze".I dostalem link o pomniku tydzien temu,a wczoraj nawet pub.TV(zastanawiam się,czy uzasadnione jest jeszcze dopisywac do TV literke "P")podala,ze cos takiego istnieje i społeczenstwo nie potrafi uczcic pamiec żołnierzy,nie agresora,nie najezcy tylko niewinnych żołnierzy.Znamienne jest to,że nam wmawia się tą poprawnośc -nie niemcy,tylko co najwyżej z dopiskiem "hitlerowskie",bardziej poprawnie naziści,nie rosjanie tylko wojska bolszewickie.I jeszcze wymaga się od nas aby ich honorowac.Czekam na pomnik Kuczery na Pawiaku i chocby posmiertną nagrode Nobla za osiągniecia na niwie medycyny dla dr.Mengelle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zmartwiony.

#79928

sumienia proponuję wejść na stronę Rady pomników walk i męczeństwa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#79991

to ja proponuję aby władze rosyjskie w ramach przyjaźni polsko-rosyjskiej (bo taki rzekomo był powód powstania pomnika w Ossowie) postawiły pomnik Polakom, którzy najechali na Moskwę, a oprócz tego niech powstanie pomnik w Smoleńsku, na Syberii i wielu innych miejscach, a zbrodnia katyńska niech oficjalnie zostanie nazwana ludobójstwem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79929

słuszna propozycja. Jak ma być pojednanie, to na całego. Tak na marginesie...ten obelisk wraca do starej nomenklatury przyjaźni polsko- radzieckiej. Przyjaźń za wszelką cenę. Pojednanie na skróty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#79931

 tylko zastanawia mnie fakt GDZIE BYŁ PIS i dlaczego tej sprawy nie nagłośnił przed wyborami? Bo jakby nie patrzeć to nie jest tablica którą można zrobić w ciągu trzech dni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79936

to partia dziennikarzy? A może byś zapytał od czego są dziennikarze w tym kraju i dlaczego tego nie nagłośnili?
A zastanowiłeś jaki to byłby PiS "niedobry" jakby powiedzmy tę sprawę nagłośnił. Już widzę te nagłówki w Wybiórczej , czy pasek w TVN.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#79943

doskonałe pytanie ! nawet teraz jakoś cichutko siedzą, chociaż info o pomniku już przedostało się do obywateli...

"A zastanowiłeś jaki to byłby PiS "niedobry" jakby powiedzmy tę sprawę nagłośnił. Już widzę te nagłówki w Wybiórczej , czy pasek w TVN."

ah, czyli sugerujesz, że słupki poparcia są ważniejsze niż walka o słuszną sprawę? PiS już pokazał jaki jest prawy jak przyszło do obrony życia nienarodzonych. Byli politycy na czele z M. Jurkiem, którzy potrafili powiedzieć 'nie'.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79982

nie za bardzo rozumiem czesio Twego wpisu. Natomiast jeszcze raz powtórzę PiS nie jest partią dziennikarzy. Jeśli chodzi o pasek....heh, chodzi o ten, który pokazuje się na dole ekranu z wiadomościami nie o pasek poparcia.Natomiast jeśli chodzi o Marka Jurka...osobny temat. Mogę powiedzieć jedynie od siebie- jeden z wielu, który niestety swoim odejściem od PiS pogorszył całą sytuację i tak słabej polskiej prawicy. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#79986

pavo..

Uczciwie powiedziane .
A jak się mają sprawy z "tubylcami" , którzy w popłochu przed frontem sovieckim wyrywali za Odrę ile sił w nogach starczało ..?

Taka Steinbach ,,"wypędzona" tylko czy ze swojej ziemi nabytej w sposób uczciwy bez uciekania się do przemocy..?
Jak wszystkim wiadomo to że się urodziła na polskim Pomorzu nie oznacza że ma prawo do nazywania siebie wypędzoną z tych ziem ..

Dlaczego ..?

Chociażby z uwagi na sposób w jaki jej rodzice w tym jej ojciec funkcjonariusz partyjny Rzeszy Hitlerowskiej , który ów dom przejął po wcześniej siłą wysiedlonych i skierowanych do obozu prawowitych właścicielach polskich .

Podobnie rzeczy miały się podczas sławnych plebiscytów na Górnym Śląsku w latach 1919-21..
By zapewnić przewagę głosów niemieckich na siłę osiedlano osadników z Niemiec kusząc ich czym tylko się dało.

Niemalże to samo działo się wokół plebiscytu na Warmii i Mazurach ..Prusacy obiecując im autonomie wraz z możliwością utworzenia niepodległego państwa , posłużyli się niecnym oszustwem wyborczym wiedząc z góry że sprawa ta nie ma możliwości praktycznej realizacji..
Zaś jak to się skończyło wszyscy wiemy ..Oszukanych Mazurów wcielono do Prus ..

Tyle gwoli przypomnienia zwłaszcza jeśli chodzi o liczne w naszej historii próby rozczłonkowania naszej integralności terytorialnej ..

Idąc tym torem należy słusznie przytaknąć koledze pavo że bez owijania w bawełnę nazwał sprawy po imieniu a co więcej ustawił je w odpowiednim "szeregu" ..

[quote=pavo]
” Leżymy w tej ziemi, bośmy ją najechali z woli barbarzyńców, ogniem i żelazem zabijaliśmy jej córki i synów bez powodu i bez litości. Niech nasz los będzie przestrogą dla wszystkich najeźdźców, którzy ośmielą się podnieść rękę na wolność Polaków i całość Rzeczypospolitej. Niech to będzie przestrogą dla całego Świata.” Jest jeszcze mały szczegół , należy krzyż prawosławny zamienić na czerwoną gwiazdę, bo to była prawdziwa nowa religia tam poległych.
[/quote]

Każde inne stawianie tej sprawy jest albo czynem naiwnego użytecznego idioty albo działaniem na szkodę Polski.

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#79995

obszernym cytatem :
"Aby pozostać człowiekiem wolnym duchowo, trzeba żyć w prawdzie. Życie w prawdzie, to dawanie prawdzie świadectwa na zewnątrz, to przyznanie się do niej i upominanie się o nią w każdej sytuacji. Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą. Na tym polega w zasadzie nasza niewola, że poddajemy się panowaniu kłamstwa, że go nie demaskujemy i nie protestujemy przeciw niemu na co dzień. Nie protestujemy, milczymy lub udajemy, że w nie wierzymy. Żyjemy wtedy w zakłamaniu. Odważne świadczenie prawdy jest drogą prowadzącą bezpośrednio do wolności. Człowiek, który daje świadectwo prawdzie, jest człowiekiem wolnym nawet w warunkach zewnętrznego zniewolenia, nawet w obozie czy więzieniu. Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, gdyby ta większość nie zapomniała, co było dla niej prawdą jeszcze przed niespełna rokiem, stalibyśmy się narodem wolnym duchowo już teraz.
A wolność zewnętrzna czy polityczna musiałaby przyjść prędzej czy później jako konsekwencja tej wolności ducha i wierności prawdzie."

— ks. Jerzy Popiełuszko
dn. 31 października 1982 roku
Pozdrawiam Andrucha

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#80007

Nawet Ks. Małkowski zaświadcza że ks.Jerzy walczył ze złem czynionym przez człowieka i nie z nim samym jako takim.

Dlatego tak trudno było znaleźć SB-cji jakikolwiek kontrargument na poparcie swoich racji .

Wiedzieli o tym że są bez szans stąd zrodził się jedyny racjonalny iście diabelski pomysł - by zabić Księdza Jerzego Popiełuszkę .

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#80015

po dysze za słuszność waszych postów

A KS Popiełuszko,to ten,ktory bna zawsze zostanie Symbolem

działan złowieszczej razwiedki,rodzimej tez,pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#80017

ta rodzima razwiedka chce zagarnąć te Symbole i z przykrością patrzę na to jak partycypują w tym niektórzy księża ,purpuratów nie wyłączając. nadszedł czas wizji Orwella. Brońmy się przed tym

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#80019

hehe, Pavo, ja doskonale zrozumiałem co napisałeś :)
wyciągnąłem tylko wniosek, że taki pasek (w tv) pociągnął był by spadek 'pasków' sondażowych.
czaisz ? żeby nie wyszło, że jestem przygłup... :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80203

uważam Cię za przygłupa. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#80219