Fikanie przeciw ościeniowi

Obrazek użytkownika Iwona Jarecka
Kraj

Przez miliony lat byłam przeciwna wszelkim świętom tzw. laickim. Dziś gdy mi składał życzenia z okazji święta 8 marca, pewien mężczyzna, byłam zaskoczona, a nawet zaciekawiona. Myślę,. że pewne rzeczy demonizujemy, bo było mi naprawdę miło, że mimo, mojej ansy co do takich świąt, ów pan był na tyle miły, że złożył mi życzenia, bez przesadnej egzaltacji, ale zwyczajnie i miło.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chyba nie ościerzowi, tylko ościeniowi. A może ja mało kumaty jestem i nie znam takiego słowa jak ościerz. Drzwi mogą być otwarte na oścież, ale ościerz jako rzeczownik - pierwsze słyszę.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#234080

@Andrzej, pomyliła się autorka.To nie dyktando.Z całym szacunkiem jesteś kumaty.A nie chcesz chyba żeby przykro się komuś zrobiło? pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#234084

w pluralis - ościeże (przez ż nie rz), czyli wewnętrzna powierzchnia otworu w murze, w którym montuje się ościeżnicę. Stąd właśnie drzwi maksymalnie otwarte, to drzwi otwarte na oścież. a oścień to krótki dziryt. rodzaj harpunu do polowania na ryby.
pozdrawiam serdecznie
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#234114

Moja córeczka dziś rano "tato wiesz co masz dziś zrobić? pytam no wiem /kwiatek/, a ona na to- kwiatek ?! nie ! cały bukiet!".( ma dopiero 8 lat). Nie kupuje kwiatów tylko 8 marca... Jednak dziś miło było widzieć na ulicy nieco pogodniejsze panie( szczególnie te starsze), które zwykle smutne idą z zakupami ,na dodatek większość nie wszystko kupiła bo pieniędzy zabrakło!. pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#234081

sorry, pomyliłam fakt powinien być oścień.

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#238130