Czy Palikot ma "delikatny rozum"

Obrazek użytkownika Iwona Jarecka
Kraj

Ostatnimi czasy nie wiem co się dzieje na świecie, bo wiadomo…ale Palikotomania trwa.

Jeden porównuje go do zwykłego łobuza i pajaca, drugi od Leppera-wykształciuchów, no ale jedno jest pewne, o nim się mówi i chyba chłop dopiął celu swojego postępowania.

Zrobił z siebie Dodę polskiej polityki i nie ważny jest kryzys, sto innych spraw, tylko to co ten źle ubrany pan powie, kogo jeszcze obrazi.

Ja nie doszukuję się spiskowej teorii, ale coś w tym jest…a platfusy dzięki Palitonadzie mogą sobie obserwować słupki.

I jak zwykle zmiatać problemy pod dywan, byle do końca kadencji, potem coś się wymyśli.

Palikot kojarzy mi się z pewnym fragmentem Szwejka, kto czytał na pewno sobie przypomni fragment o stuletniej krowie, którą sprzedał pewien Żyd, dla tych co nie znają, lub zapomnieli przytoczę.

„Zbudzili także Żyda w karczmie, który rwał włosy i głośno lamentował z wielkiego żalu, iż nie może panom żołnierzom niczym posłużyć i wreszcie zaczął ich namawiać, żeby kupili od niego starą stuletnią krowę, chude zdechlactwo, składające się ze skóry i kości. Żądał za nią horrendalnych pieniędzy, szarpał brodę i zapewniał, że krowy takiej nie znajdą w całej Galicji, w całej Austrii i Niemczech, a nawet w całej Europie, na całym świecie, przy czym wył, przysięgał i z płaczem wywodził, że jest to najtłustsza krowa, jaka kiedykolwiek z dopuszczenia Jehowy przyszła na ten świat. Zaklinał się na wszystkich praojców, że krowę tę przyjeżdżają oglądać aż z Wołoczysk, że w całej okolicy mówią o niej jak o postaci z bajki, że to nawet nie krowa, ale najsoczystszy bawół. Wreszcie ukląkł i obejmując przybyłych za kolana, wołał:
-Zabijcie raczej starego biednego Żyda, ale bez krowy nie odchodźcie!
Od tego lamentu i gadania wszyscy wreszcie tak zbaranieli, że to zdechlactwo, od którego hycel byłby odwrócił się ze wstrętem, powlekli ku kuchni polowej. Zaś Żyd długo jeszcze wywodził, że go zgubili, zniszczyli, że sam zrobił z siebie żebraka, gdy krowe tak wspaniałą sprzedał za takie marne pieniądze. Gadał, chociaż już miał pieniądze w kieszeni. Prosił ich, żeby go powiesili za to, że na swoje stare lata zrobił takie głupstwo, za które ojcowie jego muszą się w grobie przewracać.
Jeszcze trochę potarzał się w kurzu, potem wstał, strząsną z siebie wszystką żałość, poszedł do domu i rzekł do swojej żony:
-Elsaleben, żołnierze głupie chamy, ale twój Natan ma delikatny rozum.”

Tak, jedno można mu przyznać, jak ów Żyd ma delikatny rozum, bo zbaraniało nam prawie całe społeczeństwo od jego tarzania się i lamentów.

Pozdrawiam serdecznie.:D

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jako młody człowiek, myślałem przez chwilę że przestaną ze mnie robić barana. Ale nie przestali. Jest gorzej, robią baranów z ludzi w całym świecie, ostatnio również (możesz nie wiedzieć, bo wiadomo ;) w Stanach.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11215

wiesz, ostatnio takich dwóch całkiem zbaranionych widziałam w pociągu relacji Konin-Warszawa.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#11323

Iwonko kochanie! Ty się nie doszukuj "spiskowej teorii" Ty patrz na spiskową praktykę. Przeczytaj sobie encyklopedyczną definicję słowa spisek" a potem rozejrzyj się po historii. Ona spiskami stoi!

Serdeczności
AW

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#11225

ja wiem, że historia spiskiem stoi.
I wiem, że dziś wciąż one krążą, a to moje zdanie o spiskowej teorii, to była tylko taka gra słów..

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#11326

a tak na marginesie to czy nie za bardzo wyeksponowałaś te chudości?
Czy nie byłoby lepiej abyś trochę przerobiła Haszka-szwejka i te krowinę trochę tłuściejszą przedstawiła???!!!
Zawszeć to mniej akcentów antysemickich jest chyba lepiej zamieszczać!!!!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#11257

Natan miał delikatny rozum-czy ma go Palikot?

A czy to treść antysemicka?

Pozdro.:D

Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#11327