Nie róbcie dziwki z historii!

Obrazek użytkownika tutejszy
Historia

Przepraszam, że w tytule używam eufemizmu – wszak to, co robią dziś czerwoni z historią woła o pomstę do nieba i najgorsze wulgaryzmy od historyków.

Biada nam, gdy w narodzie mamy takich historyków – postmarksistowskie miernoty budujące świadomość na sowieckich wzorcach. Poseł Tadeusz Iwiński zasługuje na platynowy laur głupoty, tak jak Herostrates chciał zaistnieć poprzez spalenie świątyni Artemidy, tak poseł Iwiński pragnie chyba zasłynąć pogrzebaniem wszelkiej logiki i wiedzy. Poseł udowadnia, że bolszewikom należy ustawiać pomniki i przepraszającym tonem tłumaczy, że my też byliśmy w Moskwie i też byliśmy okrutnymi najeźdźcami.

Panie (P)ośle, nazwać pana wykształciuchem to komplement, bo po pierwsze skoro my jesteśmy tacy okrutni najeźdźcy i wstrętni agresorzy no to patrz pan, Panie (P)ośle, ucz się od Ruskich – oni najazdy na swój kraj potępiają ! Nakręcili nawet film ("1612") potępiający najazdy na swój kraj, film głupi i bardziej godny miana filmu fantasy niż filmu historycznego, ale najazd potępili. Skoroś tak, Panie (P)ośle, w Ruskich wpatrzony to też potęp najazdy jako i oni potępiają. Ale jest druga rzecz Panie (P)ośle…

Dziś relatywna historia lubi mieszać wszystko ze wszystkim, postmodernizm zrównuje wszystkie stanowiska, zaprzecza istnieniu prawdy. Moja polonistka z liceum nie chciała omawiać "Potopu", bo uważała, że jest to nieuczciwe wobec Szwedów – co by Szwed powiedział, gdyby czytał tego szowinistycznego Sienkiewicza?

Najazd jest najazd, zbrodnia jest zbrodnia – w naszej cywilizacji prawda zawsze była najważniejsza. A w Waszej? Czort Was wie.

Nasza obecność w Moskwie była tak okrutna, że Żółkiewskiego Ruskie same wpuściły do Moskwy, bo u nich był taki burdel i rzeźnia, że Polacy mogli dać im tylko spokój i wytchnienie. Już w XV wieku zaczęły się u Ruskich deportacje (cała ludność Nowogrodu Wielkiego - ta co przeżyła przeżyła – to stawała się uczestnikiem exodusu niespotykanego w historii Europy). W XVI wieku oprycznina (ówczesne, carskie NKWD) cara Iwana Groźnego mordowała na życzenie, wszystkich prawdziwych i domniemanych wrogów cara, szarpała się Moskwa we wszystkie strony, wypowiadała wojny Polsce, Szwecji, Litwie, własnym rodakom – a tu nagle odzywa się zew humanitaryzmu, że im wojna z Polakami straszna. Dlaczego straszna? BO PRZEGRALI!!!

Już od 1480 roku, od króla Kazimierza Jagiellończyka, Polska się nie rwała na wschód – miał być spokój, miał być status quo. Ale Moskwie zawsze się roiło, że musi zbawić świat, ale zbawić świat po swojemu – albo jako III Rzym, który siłą uszczęśliwi wszystkich, albo jako wszechsłowiańskie imperium, które zjednoczy siłą pół Europy, albo jako międzynarodowy bolszewizm, który wyrżnie wszystkich bogatych i zaprowadzi wieczną szczęśliwość.

A wstrętni Polacy ośmielali się zawsze bronić i zawsze stawiać opór. Gdy zaś udawało im się zwyciężać – no to fe, źli Polacy, zaraz gdy zaczynali wygrywać to powinni przerywać wojny!
(o roli Polski i Międzymorza pisałem tutaj:
http://niepoprawni.pl/blog/2005/polska-musi-byc-potezna-albo-nie-bedzie-jej-wcale )

Lewaccy publicyści podają, że w Katyniu mamy pomnik, a czerwonym żałujemy. Czy to jakiś nowy wirus głupoty? Ośla grypa? A to w Katyniu też ich najeżdżaliśmy? No przepraszam, ale ja znam nauczycielkę, która w latach 80-tych potrafiła na pytanie o Katyniu odpowiedzieć, że było to „samobójstwo”, ale dziś to trochę wstyd takie głupoty wciskać, nie?

Jakby nie porywali naszych oficerów, jakby nie napadali na nasz kraj, jakby nie mordowali naszych, to by nie musieli pomnika stawiać. Żadna łaska!

Budowanie pomników czerwonym to akceptacja bzdur, które Rosjanie wypisują w swoich gazetach i podręcznikach - jak to Piłsudski napadł na biedną Rosję Radziecką i doszedł aż do Kijowa (niestety w książce H. Kissingera „Dyplomacja” jest zamieszczona podobna bzdura!). Do Kijowa doszedł, owszem, Polacy zdobyli stolicę Rusi… tramwajem wjeżdżając do centrum miasta, bo ani żywego czerwonoarmisty uraczyć nie mogli. W tym samym czasie w Moskwie snuto plany ogólnoświatowej rewolucji (gdy tylko wygrają wojnę domową), więc faktycznie lepiej by Polska się nie broniła, ale cóż - Piłsudski nie kończył WUML-u, więc nie wiedział, że ma się nie bronić.

Takich bzdur pełno się ładuje w mediach, zrównuje się w dyskusji WOJNĘ NARODOWOWYZWOLEŃCZĄ i podbój innych państw. Niestety, Panie (P)ośle Iwiński, w naszej cywilizacji istnieje pojęcie „wojny sprawiedliwej”, bronić to my się umieliśmy, a przed tyranią orientu w szczególności.

Wiele można, by pisać o polskiej historii, już robi się z nas okupanta Ukrainy, Białorusi i Litwy, teraz robi się z nas okupanta Rosji. Niedługo będziemy Turków przepraszać za Wiedeń, Niemców za Grunwald i Cedynię, a Rosjan… za Katyń.

Polaków zaś trzeba przeprosić za głupotę własnych pseudo-elit, bo nawet jak zdradzają interes narodowy to używają tak parcianej logiki, że już chyba na tych ich WUML-ach uczyli przebieglejszych forteli.

Nie obracajcie więc, panowie, historią na prawo i lewo, bo do damy trzeba podchodzić z klasą i szacunkiem, wy zaś, waszym bolszewickim zwyczajem, każdą damę chcielibyście sprowadzić do roli taniej prostytutki.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

wiem, że wielu internautom kreowanie wizerunku Rzeczypospolitej, która nie najeżdzała sąsiadów, może się wydać wyidealizowanym, bowiem wtłacza się nam do głów cierpienie Ukraińców, czy teraz Rosjan, pod naszym jarzmem, ale jest to spojrzenie ahistoryczne. Istniejąca wtedy Rzeczypospolita nie była Polską, która siedziała nad Dnieprem, ale była Rzecz - pospolitą, własnością Rusinów, Litwinów, Ormian, nawet Żydów - co w ówczesnej Europie było nie do pomyślenia. Także Moskwa dostała propozycję unii. Gdy zagłębimy się w historię to zrozumiemy, że Rzeczpospolita była bezprecedensowym tworem w historii. Tej wyjątkowości nie możemy pozwolić sobie odebrać!

Dziękuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#79881

Jak dla tego (P)osła jedyna rada ..wiązkę siana powinien "zeżreć na sucho" bez kropli wody ..

Albo wypchać go tym sianem , może jako materac się sprawdzi bo w innych dziedzinach jest do bani.

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#79882

raz kurwa, zawsze kurwa.

------------------------------------------------------------
Poszukiwany!
Ktokolwiek widział groźnego i bezkarnego bandytę, J. Palikota, podżegającego do zabójstw, prosi się o postąpienie z nim według własnego uznania.
Tak samo postąpimy z politykami

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#79892

I dziękuję, za świetny wpis.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#79893

Bardzo dobry i aktualny wpis.

Ze względu na wrodzoną skłonność do ironizowania, posiłkuję się sceną z filmu "MIŚ":

"...Wchodzi dziedzic Pruski ..." itd.

Pozdrawiam

:/

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79897

Patria Opressa
w tajemnicy-i z wurzutami sumienia-już zbiera na pomnik..Hitlera..Biduli z Parkinsonem,co mu się łapy trzęsły-ale honorowo w łeb sobie strzelił-i trafił !!Pomniczek..może by mu??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Patria Opressa

#79904

T - REX  Doskonaly artykul . Wystepow elit prostytucyjnych nie ma co komentowac , pani wspomagajaca p - o - sla byla rownie inteligentna . Projekcja ich atawizmow na otoczenie jest oczywista . Demagogia i erystyka w tak prymitywnym wykonaniu traci faktycznie swoj sens , manipulowanie faktami jest na poziomie infantylnym .

Ale zdajsie nie tylko my mamy problemy , wlasnie ogloszono , ze prezydent Amerykanow wspiera budowe meczetu na ruinach TT . Problem troche podobny do naszego na swoj sposob . Wspolnym mianownikiem jest brak patriotyzmu i udzial w tym prezydentow dwoch panstw znanych ze swego patriotyzmu od stuleci . I jeden i drugi chyba za bardzo patriotyczni nie sa . 70 % Amerykanow uwaza ze to bardzo kiepski pomysl , i trudno sie im dziwic . Odslanianie pomnika ku czci bolszewikow atakujacych Polske , w dniu do tego wybranym tez nie zdaje sie swiadczyc o nadmiarze rozumu ani patriotyzmu u Bronka .

Chyba jest tak , ze wystapil globalny deficyt Patriotyzmu . Jesli tak patriotyczne kraje jak USA i Polska zaczynaja wykazywac tego wyrazne objawy , to co tu mowic o tych mniej patriotycznych ? Czyli mamy Globalny Deficyt Patriotyzmu , kolektywny i globalny .

Mamy w takim razie wspolny amerykansko - polski problem . A moze sa i inne kraje co poczuwaja sie do swego Patriotyzmu ? Nikt nie jest w takim gronie niemile widziany , Patriotyzm jest haslem przewodnim . Bolszewicy mieli kiedys wspolne haslo , ktorym sie zwolywali , cos tam o proletariuszach ( ktorzy koniec koncow i tak sie okazali utracjuszami ) .

Moze wiec czas na haslo : Patrioci wszystkich panstw , wspierajcie i laczcie sie , Patrioci wszystkich panstw pomagajcie sobie . Juz na to najwyzszy czas drodzy Patrioci .

Pozdrowienia .

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#79907

Wbrew pozorom to hasło wydaje się być nader racjonalne w odniesieniu do patriotów ;).
Tyle że z pewnością nie doczeka się lansu w mediach i uznania u polityków, którzy już są o krok od jego potępienia i "wyrywania z korzeniami" połączonego z "dorzynaniem watach".
To koncepcja wroga idei "globalnej wioski" i wprowadzającym ją "światłym elytom". I takie nacjonalizmy z pewnością będą powodem do unicestwienia tych wszystkich "wrogich elementów", "prymitywnego uwsteczniającego ciemnogrodu" itd, itp, etc...etc.
Już to przerabialiśmy? A i owszem. Tyle, że chyba niedokładnie bo znów popełniamy te same błędy
(w odróżnieniu od "wprowadzających światłość elyt" - oni już wyciągnęli słuszne wnioski i nie dopuszczą
do kolejnego "sierpnia '80" czy jak kto woli "wiosny ludów").

pozdrawiam

W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#79927

Ten pan (p)osioł słusznie jest nazywany Plecak. Zawsze widziano go za plecami a to Millera, a to Kwaśniewskiego z wyraźnymi chęciami autopromocji poprzez "być widocznym".

Teraz doszła autopromocja polegająca na samodzielnym myśleniu a że komuch ideologiczny jest ostatni i do końca życia takim pozostanie a przy tym wygadany i znający kilka języków ( też potrafię przeklinać w co najmniej pięciu) to przy samodzielnym parciu na szkło w celach elekcyjnych na najbliższe wybory, robi szkody.

Niestety dopóki w narodzie tacy ... tu się zawahałem ale słowa dureń mogę jednak spokojnie użyć, bo jak do Prezydenta można było, to tym bardziej do durnia - będą mieli posłuch, to ta jego część pod wpływem "oświeconych" durniów miast damę całować w rękę i na tym poprzestać, będą mówić i czynić, jak to któryś z bandy komorusko-tuskiej powiedział, całuj panią w rękę bo od czegoś trzeba zacząć. No i całują tę naszą Historię tylko po to by ją wydymać.
RYSA
http://rys-a.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79913

Przeraża również, iż jest wielu takich jak Iwiński i nie tylko na lewicy.
Zawsze powtarzam, iż w wersji delikatnej co najmniej banicja dla takich gnid.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#79937

Witam z 10-tką

Dobrze, że zakończyłeś tym, że pewni panowie bolszewickim zwyczajem każdą damę chca sprowadzić do roli TANIEJ prostytutki, bo i wśród dziwek są tez i ekskluzywne... ale na nie zapewne WUML-owców nie stać lub one nie chca miec z nimi nic wspólnego...

Pozdraiwam
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#79970

Człowiek zawsze naiwnie sądzi ,że bardziej już się nie można zeszmacić,a potem widzi takiego Iwińskiego i okazuje się ,że jednak można.W dodatku w  POlsce rządzą historycy Tusk,Komorowski,Schetyna...,którzy ani nie znają,ani nie szanują polskiej historii.

Dycha za tekst.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Korsak

#80044

Towarzysz z obciętymi pejsami Iwański całe życie się szmacił, ma w tym dziele doskonałe doświadczenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80145

  przeczyta ten wpis.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80067

a jakby przeczytał to niewiele by to pomogło, ale jeśli Polacy by mieli podobne stanowisko jak w tym wpisie, to by Iwińscy nie mogli mówić takich bzdur i nie zasiadaliby w parlamencie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#80068

Szanowny Panie,
Chciałbym opublikować Pana tekst na łamach Warszawskiej Gazety. Bardzo proszę o kontakt na adres piotr.bachurski@warszawskagazeta.pl

Z poważaniem,
Piotr Bachurski, red.nacz.
Warszawska Gazeta

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80144

Marcin Majewski

Nie dalej jak wczoraj słyszałem wypowiedź Pani Poseł Joanny Senyszyn twierdzącej, że skoro Polacy domagają się szacunku dla Cmentarza Orląt Lwowskich to powinni szanować też groby sowieckie...Niestety tego typu świadomość historyczna jest przekazywana rzeszy Polaków nie wykazujących żadnego zainteresowania historią i reinterpretacja pewnych faktów odbywa się każdego dnia przy błogosławieństwie partii rządzącej, ale też opozycyjnych. To co się wyprawia odnośnie tzw. zbrodni wołyńskiej w imię dobrych stosunków polsko-ukraińskich dyskredytuje zarówno partię rządzącą jak i opozycyjne jako partie polskie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#81004