Owiakowi odwaliło?

Obrazek użytkownika mona

Kiedyś był taki komunistyczny chwyt: w dzień Bożego Ciała organizowano masowe spędy młodzieży,aby wszelkimi dostępnymi sposobami nie dopuścić do masowego stawienia się na procesji.

Dzieciaki -tak, czy siak - nie były specjalnie religijne....

Brak głosów

Komentarze

a ja tam Owsiaka nie doceniam, dla mnie to gość nie z tej bajki.

 

Pozdro.:D 

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#807

Nigdy specjalnie nie wiązałem tych dwóch spraw... jednak dzis zostały powiązane... i myślę, że bardzo trafnie: warto zwrócić uwagi na obecność wśród gwiazd dzisiejszego wieczoru zespołu: LAO CHE - czyli zespołu który wyśpiewał w sposób bardzo nowatorski - piosenki o tematyce Powstania Warszawskiego! (na płycie "Powstanie Warszawskie") ...i to jest moim zdaniem ważna sprawa - na którą trzeba zwrócić uwagę.

 

co do zapraszania Durczoka, Balcerowicza i Żakowskiego... cóż :( szkoda, że takie osoby stawia Owsiak jako ekspertów...

Vote up!
0
Vote down!
0
#811

mona
Ten zespół jest z Płocka, a to historia zupełnie odrębna.
Płock jest miastem - bohaterem,które w wojnie bolszewickiej samo organizowało obronę, stać je było na zryw nieprawdopodobny, na ogromne bohaterstwo.
Oczywiście nikt nikogo o tym nie uczył, ale takie tradycje przekazuje się w rodzinach, czyli " z mlekiem matki".Oni się na tym wychowali, bo lokalna tradycja istnieje.
Myślę, że dlatego zespół powstał własnie tam - i śpiewa, co śpiewa.
Nie ma to wiele wspólnego z Powstaniem, ale w Płocku nie wstydzą się patriotyzmu.Nie mogą.

Vote up!
0
Vote down!
0

mona

#829

Kilka razy w życiu czepiłem sie Owsiaka, który dla mnie jest takim samym zawodowym dobroczyńcą (niezły sposób na dostatnie zycie i popularnosć), jak ś.p. Kotański. Brzydził mnie ten lewacki styl "działalności społecznej", hucpa, hipokryzja (wiele osób bez skrępowania brało kasę za udział w show, w tym oczywiście dziennikarze i ekipy tv), krzykliwość... Dostawałem odpowiedzi, że Owsiak "ogniskuje dobrą energię", że cos z tego zostaje... Pojawiały sie nawet argumenty, ze tak w Stanach działają znani kaznodzieje.

No, nie wiem. Moim zdaniem zasadą dobroczynności powinno być biblijne "niech nie wie lewica, co czyni prawica", ale moga sie mylić. Zawółanie, ochrypłym głosem: "Róbta, co chceta" mierzi mnie tak jak mierziło. Też mi idea!

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#814

...myślę, że tacy ludzie - też są potrzebni, z racji tego - że można z nich czerpać jakiś tam przykład (tzn. chodzi mi o działania charytatywne, nie o samą osobę Jurka Owsiaka). Sam Jurek również zmienił się w dużym stopniu od tego - kim był jeszcze 10-15 lat temu... tak mi się przynajmniej wydaje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#815

Owsieka lepiej nie tykać :)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#816

Owsiak to jest gość, który potrafi w jednym miesiącu w dwóch gazetach przedstawiać się jako katoli i ateista. Mówi to, co każdy akurat chce usłyszeć. Patriotyzm na pokaz, tak samo jak wpuszczanie na scenę kapel z chrześcijańskim przekazem. Vadera też zdaje się wpuszczał, w najlepszym razie idzie mu o kasę, w najgorszym - o indoktrynację, zaś takie rzeczy, za które ew. Ty czy ja mozemy go polubić to zasłona dymna. Za komuny, gdy jeszcze ludzie siedzieli w więzieniach on uwalniał... słonia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#818

Inżynierom dusz trzeba patrzeć na ręce, jak osławionemu Szczurołapowi z fletem.

"Zagospodarować" energię i dobrą wolę, a także naturalny u nastolatków idealizm można różnie.... Ja Owsiakowi nie ufam. Przykro mi, ale nie jestem w stanie.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#819

Można więcej szczegółów?

Vote up!
0
Vote down!
0
#820

http://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_Przyjaci%C3%B3%C5%82_Chi%C5%84skich_R%C4%99cznik%C3%B3w

Vote up!
0
Vote down!
0
#821

z jednej strony WOŚP - no to jest dobre, a z drugiej strony ten spęd młodocianych lewaków z całej Polski o wdzięcznej nazwie Wódstock. A to, że wybrał 1 sierpnia. To lewicowy internacjonał, patriotyzm to on ma gdzieś. A Powstanie Warszawskie, to dla takich ludzi za trudne...

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#822

 A ile z tego będę miał?.....

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#823

w linku, który podałam na forum jest fragment o grupie ludzi na statku, którzy zajmują się modą, ciuchami, kreują kulturę śmierci na swiecie.
To jest pajęczyna.
Co włożę link, znika, albo nie działa, a powinno to dotrzeć do wszystkich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#824