"Dobry parobek, silny, głupi..."

Obrazek użytkownika mona
Blog

Jestem usatysfakcjonowana.
Ostatni post wrzuciłam tuż przed ciszą wyborczą - i oczywiście zjechał natychmiast. Ale tak właśnie chciałam, takiego wyniku.
Nie podoba mi się sama myśl, że Jarosław Kaczyński będzie "kanapował" w Dużym Pałacu. Chcę, żeby wygrał wybory parlamentarne, kiedy Platforma zawali resztę spraw.
Co do czego nie mam cienia wątpliwości ( choć absolutnie mnie to nie cieszy, nie przesadzajmy), ponieważ - jak ogólnie wiadomo - Tusk nie miał ani intencji, ani pomysłu na rządzenie, a czas kadencji miał być jedynie trampoliną do prezydentury. Już za późno na rozum, a zwłaszcza na naukę techniki rządzenia. Tego się trzeba uczyć "w praniu", nawet mając dobre intencje. Live is brutal, and full of zasadzka`s...

Wiele rzeczy poszło nie tak - i stało się.

Nie wiem, dlaczego Tuskowi podłożono w GW świnię w postaci wywiadu z ś.p.Ewą Tusk, już odświeżonego, opatrzonego nowymi zdjęciami, wciąż pałętającego się w internecie. Mam niejakie podejrzenia: to była zemsta za rozbicie Unii Wolności, która przytuliła do serca zmaltretowany, do dna przegrany w wyborach KL-D, a Tusk "odwdzięczył się" z właściwą sobie lojalnością : rozbił tę partię, wyprowadził z niej ludzi, uniemożliwiając Bronisławowi Geremkowi wymarzone premierostwo. Tak powstała Platforma Obywatelska, a potężna dotąd UW z Geremkiem, niemal pewnym kandydatem na premiera - nagle zmieściła się na jednej kanapie...

Zemsta najbardziej smakuje "na zimno" - innego wytłumaczenia nie widzę. I Tusk został załatwiony, czego GW, zagapiona w słupki, chyba j e d n a k nie przewidziała. To miała być jedynie "nakładka", kiedy sędzia nie patrzy, albo gwizdek mu się zaciął.
Tusk wystawił więc tego "gajowego", słusznie licząc, że nikt nie przypomni jego bogatej przeszłości, powiedzmy - nie do końca tak chwalebnej, jak mniemają onetowe lemingi.

Tusk nie czyta "salonu 24?" Wątpię, ale coś trzeba było zrobić, a "gajowy Bronek" jest wystarczająco uwikłany, żeby nie zrywać cugli, ku wspólnym interesom paru środowisk.

Bo właściwie kogo miał wystawić Tusk? Wszystkim już zrobił koło pióra, ostało się ino Bliskie Sobiesiakowo...Ale na to j e s z c z e za wcześnie.

"Przyjazne media" nie zwykły dociekać - klimkiem rzucono. Te inne, które reżyser Wajda uznał za nieprzyjazne - też nabrały wody w usta, pilnie a mocno trzymając się stołków. Co było do przewidzenia, przynajmniej dla Tuska, który ostatecznie jest zupełnie niezłym politykiem, póki ktoś nie walnie obuchem ( cave me, Domine, ab amico ...bo z wrogami sam sobie poradzę ) z najmniej spodziewanej strony - vide (ostatnio) "ruskije druzja", którzy potraktowali przytulanego do łez na klapach "przyjaciela" Putina - z buta, wrzucając prześliczne zdjęcie "dziadka z Wehrmachtu".

No to co, że nieprawdziwe? "Ciemny lud" jest nieprzewidywalny. może kupić...Co "Niezawisimoj" z tego przyjdzie? Aaa, to się jeszcze okaże, zawsze się może przydać.I jakoś nie widać awantury, równej występowi Kurskiego, nikt sie nie oburza. Amunicja się wyczerpała?

Wszyscy zastanawiają się ( przed chwilą czytałam na przykład wpis Konrada Piaseckiego na "Interiach"), czy JK zmienił się naprawdę, itd. A jakoś nikt nie widzi obrazu "drogiego Bronisława II", przysięgłego miłośnika WSI, który oto nam się objawia, jako to coś, zawarte w tytule, a przez lud zwane jest "poćciwy parobek", inaczej tłumaczone jako "silny, głupi, na zegarku się nie zna, pracuje osiem godzin - od szóstej do szóstej".
Lemingi to kupują, a głównie wciąż o lemingi chodzi.

Sztab to dobrze wymyślił. Nie było wyjścia. Nie uważam za potrzebne plagiatować Ściosa, który radosną twórczość marszałka opisał w detalach. "Kto ma oczy"....po prostu sobie znajdzie. Ja sobie już znalazłam, znacznie wcześniej, uczciwie przeczytawszy raport Macierewicza.
W życiorysie politycznym marszałka jest tyle paskudnych min, że - gdyby nie ta metmorfoza w "Czereśniaka" - właściwie na którąś z nich wpaść musiał, jadąc po bandzie. A tak, w roli "gajowego Bronka, łatwo się prześliznął.

Myślenie nie boli, ale komu by się chciało...Tym zaś, którym się chce - przeważnie jednak trzęsą się portki.

Jarosław Kaczyński się NIE zmienił w ocenach rzeczywistości. Wierzę w tę rękę, wyciągniętą do zgody, ponieważ Tusk oberwał tak boleśnie, iż jest nadzieja na powrót rozumu, jeśli nie jest to rozum zdalnie sterowany.
To Polska jest najważniejsza, nie idiotyczne kłótnie, które podbijają bębenka słupkom, ale niszczą zgodę narodową, ku radości tych, którym to jest wygodne. JK mówi to najwyraźniej, jak potrafi.

Naród ciągnący ten "postaw sukna" w dwie lub więcej stron, wiedziony prywatą, prymitywną nadzieją na stołki dla swoich, jest pośmiewiskiem świata, a zdradę wobec niego można łatwo wytłumaczyć - "jak na serio inwestować cokolwiek w kraj, który tak idiotycznie zaniedbuje własne interesy dla głupich, partyjnych gierek, dla pokazania dłuższego jęzora konkurencyjnej partii?"
Pożyjemy - zobaczymy, czy lekcja została zrozumiana.

Brak głosów

Komentarze

Apel do narodu!!!

Na kogo znowu głosowaliście durnie??? Na Komorowskiego, na Platformę Obywatelską???
Znowu na morderców, złodziei, moskiewkich komunistów, "proletariuszy wszystkich krajów łączcie się", agentów GRU, WSI, I sekretarzy PZPR-u, Michnika, Jaruzelskiego???
Dla Polaka 5zł/godz., biedacy na biedę, niewolnik na kopiącego, by jeszcze bardziej kopał???

Opamiętajcie się!!!

Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#66967

o rozwiniecie tematu - "na morderców, złodziei, moskiewkich komunistów, "proletariuszy wszystkich krajów łączcie się", agentów GRU, WSI, I sekretarzy PZPR-u, Michnika, Jaruzelskiego".
O ile posiada pan takie informacje należy natychmiast zgłosić je do najbliższej prokuratury, zatajanie TAKICH FAKTÓW jest karalne.
Rozumiem, że żółć wylewa się uszami, ale plucie na wszystkie strony nie rodzi niczego dobrego.
pozdro

A OTO KŁAMSTWA TOWARZYSZA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

"W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do
zaakceptowania przez polskie społeczeństwo."
J.K. 10.2005
"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także." powiedział Jarosław Kaczyński.
"Życie Warszawy", 10 lipca 2006
"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki."
Jarosław Kaczyński, 2002.11.15, Trójka
W "Głosie Wybrzeża" z 18 i 22 czerwca 2003 r. opublikowano wywiad z panem posłem Jarosławem Kaczyńskim. Powiedział on:
"Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa,
dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła Związek Zawodowy 'Samoobrona'˝. I dalej czytamy: ˝To
formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie
korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do
kopania rowów".
W serwisie PAP-u z 2004.03.25, Jarosław Kaczyński potwierdził:
"Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim
momencie je przedstawię".
Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3:
"My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę
zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do
czyniena z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju."
Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl
"Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w
samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie -
Samoobrona i SLD."
Marzec 2005 rok / antena RMF FM
RMF FM: Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy
nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS".
RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper
udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest
nierealne."
Sejm IV RP, expose premiera Kaczyńskiego:
"Żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne"
"budowa 3 milionów mieszkań w najbliższym czasie nie jest nierealna. Można to zrobić, a jedyną taką realną przeszkodą, nie do
przełamania jest niechęć obywateli do zakupywania mieszkań."

Vote up!
0
Vote down!
0
#66974

Skoro PO przyjela strategie "na wykrwawienie" PiS, to jednak po stronie partii zwycieskiej stal obowiazek budowy rzadu i zapewnienia mu wiekszosci parlamentarnej. to nie jest tak, ze kaczynski cieszyl sie z tego.

PO chciala zdominowac PiS w koalicji, jednak nie sadzili ze to PiS wygra. I tu jest problem.

Inna sprawa, ze PO rzadzi dluzej niz PiS wiec jesli jestemsmy na poziomie oceniania, to zajmijmy sie obecnym rzadem. Przerwana kadencja nie jest miarodajna, niemniej jednak poziom deficytu budzetowego byl niski, a obecnie KE szykuje wniosek o zaskarzenie Polski.

Samoobrona to dziwna formacja, zoorientowana na wladze i przywileje. jednak summa summarum bez udzialu w rzadzie, pewnie dalej by byli w parlamencie. A takw pragmatyczny sposob zostali usunieci. Wiec wyszedl z tego pozytyw.

Vote up!
0
Vote down!
0
#66986

a u was biją murzynów
3 lata "rzadzi" PO
może cos o tym napiszesz

czekam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66994

Wszystkich komuchów, złodzieji ................wyrzucili z POLSKI lub zmknęli w wiezieniach yntelektualisty, ynteligenci , co to nam "wolnosć przynieśli " w 1989 roku. Czy Ty i ja w innej POLSCE mieszkamy. Panad dwadzieścia lat widziałem w telewizji odnowicieli POLSKI , wolnej, demokratycznej. A Ty mówisz że to nie prawda, toć tyle autoryteta gada że to prawda !!! .A Tuski,a Michniki,a Wałęsy, a Kwaśniewskie a Geremki,a Olechowskie a może więcej - a sejm, a senat, a sądy, a przekaziory, a szkolnictwo  aaaaaaaaaaa. A Ty Naród wyzywasz od durni. Co nie zmienia sprawy że masz rację, tylko to nie wina NARODU !!!.Chociaż- czy masz racje wybierając mniejsze zło jak pisze mona. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66984

tylko lampka. Jak już pisałem , chcialbym po wyborach "usiąść" i pogadać po męsku z tutejszą inteligencją. Ineligencją jednostronną a więc raczej ynteligencją jak reszta z przeciwnej strony. Co mi tlumaczy ta 'moja" inteligencja, a no abym nie wylewał dziecka z kompielą. Jeśli dziecko ma wyrosnąć na bandytę to nie wylewajmy, jeśli da się oswoić to niech tak będzie. Jednak po wyborach , natychmiast konkretne działanie, aby za pięć lat nie wybierać tego samego, czyli mniejszego zła. Bo jeśli nie to gdzie tu jest POLSKA biało czerwona.Panowie chyba zapomnieli definicji Inteligencji w całym tego słowa znaczeniu. Bezrolny,chlop ze wsi Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66990

Ty z hasbarą chcesz dyskutować? To lepiej wyjdź z przyzby i sie polanem w łeb palnij.

To jest gotowiec do wklejania gdzie się da.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#67000

trochę na tym świecie już żyję. I widzę nawet tutaj , kto i w jaki sposób komentuje "durne' wpisy chłopa ze wsi.  Widzę bardzo często potok słów na kilka  'powieści'  a konkretu zero. A ja chłop jak to chlop, panowie trzeba odebrać V kolumnie naszą POLSKĄ dla śmiechu publiczną telewizję i będzie po ptokach. To one mówią że się nie da. No jak tak to znaczy że nic się nie da , to po co cały czas 'płakać" jeśli ma tak być jak jest. Jak wiemy od mieszania woda nię bedzie slodka, no chyba że nie chodzi o wodę tylko 'mieszaj-dziel" i rzadz. I ja joko ciemny chlop pozostanę przy ostatnim zdaniu które jest realizowane od 1939 roku historii najnowszej. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#67008

Bo to jest "pokojowa rewolucja". Albo rewolicja, albo pokojowo. Rewolucji nie było tylko okrągły stół. I teraz możemy tylko krok po kroczku, nie wiadomo dokąd, ale próbować trzeba. Na razie głosować na JK, a potem się bedziemy kłócić o resztę.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#67014

mniejszego zła,ale mając świadomośc nic nie znaczącej mojej osoby .Zaglosowałem j/w mając minkronową nadzieję na zmiany , czytaj na wolną, samodzielną POLSKĘ rządzoną przez wybitnych Polaków hahahahahahha.Wiem że nie dożyję już wolności mojej OJCZYZNY. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67031

To co piszę to są tylko moje spostrzeżenia i obserwacje życia politycznego i gospodarczego po 1989r. Wszystko co napisałem, byłoby do udowodnienia i poruszenia opini publicznej, gdyby dostęp do mediów był niezależny. Tutaj na tym portalu i w ogóle w internecie jest niewielki zasięg, wbrew propagandzie o wielkiej sile tego medium, to iluzja, kamuflarz i zakłamywanie rzeczywistości,bo jak obserwuję to 100 czy 200 odsłon to jest igła w stogu siana. Siła przebicia internetu jest żadna, najlepszym przykładem są obecnie wybory prezydenckie, gdzie na forach w internetowych sondażowniach J.Kaczyński wygrałby w pierwszej turze a Komorowski, Tusk i PO to zwykli przestępcy. Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#66991

z Tobą zgadzam tu i teraz.Piszę tylko aby podkreślić że prowizorka nie może trwać.Nie może być pól prawda bo to g.... prawda. Wiem że mnie rozumiesz,dlatego ja pozostawiam rozmowy konkretne na po wybory.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#67003

ok - "to są tylko moje spostrzeżenia i obserwacje życia politycznego i gospodarczego po 1989r". Poproszę więc tutaj - rozumiem, że możesz mieć ograniczony dostęp do innych mediów - o potwierdzenie swoich spostrzeżeń itd. w temacie "morderców, złodziei, moskiewkich komun w, "proletariuszy wszystkich krajów łączcie się",agentów GRU, WSI". W nawiązaniu oczywiście do wczorajszych wyborów, bo to miałeś na myśli jak mniemam.
O ile podajesz TAKIE rewelacje, to ja bardzo chętnie je poznam. Jeśli zaś sobie tylko tak "coś tam, coś tam ..." - to życzę dużo zdrówka!

Vote up!
0
Vote down!
0
#67005

widze że nic nie chcesz poznać. To co Balsam napisał jest znane i zapisane na kartach histori POLSKI.Mniej oglądaj telewizji V kolumny a więcej czytaj.Mogę Ci jeszcze podpowiedzieć,abyś nie czytała książek "autorytetów' telewizyjnych i Shalonowych. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#67010

poproszę o te "karty historii", o te tytuły książek w których znajdę odpowiedź na "morderców, złodziei, moskiewkich komun w, "proletariuszy wszystkich krajów łączcie się",agentów GRU, WSI" w nawiązaniu do
kandydatów na Prezydenta 2010r.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67018

Kilka rzeczy:
1. Polecam książki np. Sun Tzu - jest to opis jak zdobyć państwo bez walki zbrojnej (do dnia dzisiejszego obowiazkowy podręcznik większości wywiadów) i porównać do dnia dzisiejszego, jako drugą polecam Moraczewskiego "Przyczyny upadku Rzeczpospolitej", dobry jest też Juliusz Cezar i Józef.
2. Jeżeli chodzi o kandydata PO to:
a) porównaj wypowiedź na tamat powodzi z 1997r. z dniem dzisiejszym
b) zachowanie Komorowskiego zaraz po zostaniu "PO" Prezydenta RP - wejście do gabinetu szefa IPN śp. Kurtyki i do gabinetu śp. Prezydenta RP (załącznik dot. rozwiązania WSI)
c) jako jedyny z PO głosował przeciw rozwiazaniu WSI (służby ściśle powiązane z GRU) - ze współpracy ze służbami nigdy się nie wychodzi, chyba że nogami do przodu,
d) człowiek zadufany w sobie - patrz wiele jego wypowiedzi, chociażby z debaty w TVP1 przed I turą.

------------------------------------------------------------
"Jeżeli państwo jest zbudowane na występku i rządzone przez ludzi depczących sprawiedliwość, niema dlań ocalenia" PLATON "Państwo"

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#67085

Panie Lampka jest to furum do wyrażania własnych pogłądów, ja nie odmawiam panu, by pan określił się i obnażył własne. Proszę by pan nie próbował tutaj schowany w sieci zamykać mi mordę, bo to już przez swoje życie doświadczyłem. Jeśli nie rozumie pan moich aluzji do stanu wojennrgo, do agenturalnych zaplanowanych przemian w Polsce, do pojęcia komunizmu jako bezpaństwowej władzy I sekretarzy dla dobra Moskwy czy teraz Brukseli??? Słyszał pan kiedyś o domowej sprzedaży np. zepter??? Jak mrówki po całym świecie hierarhicznie pracują dla nie wiadomo kogo??? O szkoleniach polskich służb specjalnycxh w GRU, a jak pan zapewne słyszał, kto tam przeszedł przeszkolenie jednocześnie staje się jej częścią tzn agentem obcych służb i nie ma odmowy!!! O zależności i lojalności do śmierci??? Do tego tragedia narodowa w Smoleńsku, którą powinny zabezpieczyć polskie służby??? A jak miały to zrobic???Jakie polskie służby do cholery??? Jak możemy ufać polskim służbom??? Próba stworzenia niezależnej polskiej służby specjalnej CBA, skończyło się fiaskiem... Niech pan zostanie(jak w tytule) wiernym lemingiem i boi się wychodzić z domu spojrzeć ludziom w oczy. Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67027

Nie boję się wychodzić z domu, skąd takie przypuszczenie?.
Grzecznie proszę, o potwierdzenie faktami wypowiedzianych przez pana obrzydliwych słów, pod adresem na kandydata na Prezydenta. Nie chcę panu niczego zamykać, ale jeśli już mówi się TAKIE rzeczy to należy brać za nie odpowiedzialność. No chyba, że chodzi tylko o to, by pluć jadem wokoło i ulżyć sobie, no jeśli tak, to wszystko O'K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67028

Jeszcze się pan nie boi , to dobrze??? Ja też grzecznie odpowiedziałem panu co uważałem za stosowne a resztę niech pan sam sobie odpowie albo gryzie w sobie. Polska to nie tylka lemingi nijakiego rodzaju. Koniec kropka Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67033

Nie ma to jak odwaga cywilna.
Nie doczekam więc potwierdzenia na wypowiadane przez pana obrzydliwe słowa.
Co za ulga, że to tylko takie sobie "coś tam, coś tam", na oczyszczenie własnej wątroby.
"Koniec kropka Pzdr." - dobre.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67059

Nie ma to jak odwaga cywilna.
Nie doczekam więc potwierdzenia na wypowiadane przez pana obrzydliwe słowa.
Co za ulga, że to tylko takie sobie "coś tam, coś tam", na oczyszczenie własnej wątroby.
"Koniec kropka Pzdr." - dobre.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67060

opisałem sie sporo na przykładzie prawd żydowskich i coś mi nie poszło.pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#67034

Kochana?
A co mają "przykłady prawd żydowskich" do obrzydliwych, kłamliwych słów wypowiadanych o kandydacie na Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego?
No chyba, że tam właśnie znajdziemy potwierdzenie słów balsama o Bronisławie Komorowskim.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67063

Tekst mony Wam się nie podoba?

Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#67043

co tam tekst!
Donek jaki piękny na fotce
aż mi dech zapiera

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#67046

Że niby taki ciężko przestraszony? :)

Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#67049

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#67053

a co ten cudok taki zmaltretowany
przeca to wyjątek chłopa

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#67058

może znowu dostal od kogos po pysku?

Vote up!
0
Vote down!
0
#67064

Zestaw cytatów imponujący. Zaczyna się mecz, dam sobie pokój w kontrzestawem.
Polska jest najważniejsza, dla Niej dogadywał się Piłsudski z Dmowskim, a "katastrofiści" wzięli jednak - wbrew przekonaniom o grozie zabijania - karabin do ręki.
Oto próbka:

KK, Baczyński
(.....)
I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc
I poczułeś, jak się jeży w dzwięku minut zło.
Zanim padłeś - jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.
Czy to była kula, synku? Czy ci serce pękło?

Różne decyzje podejmuje się, kiedy Polska jest najważniejsza.

Vote up!
0
Vote down!
0

mona

#67047

Pana/Panią lampkę trzeba sobie darować, szkoda czasu. Wygląda na oko że twór niereformowalny, ale najpewniej podesłany troll czy inna cholera.

Skoro mówi się o potrzebie dogadania się . Kaczyński wyciąga rękędo zgody, ale ja się boję że ta ręka zostanie odrąbana. Mamy do czynienia nie ze zwykłymi, uczciwymi politykami, ale z umocowanymi gdzie indziej niż powinni. To że są pociągani poprzez sznurki nie powinno być dla nikogo wątpliwością. Dla mnie już sama Bruksela jest taką sznurkownią.

Problemem jest dotarcie do możliwie największej liczby lemingów którzy są jeszcze niezupełnie pozbawieni myślenia.  Bronek jest już nam znany. Tusk także. Wielu ich pomagierów to chłopy z wiadomych resortów. Do tego inwestują w nich inni z mediów i być może nie tylko. Przy okazji pytanie dokąd dzisiaj udał się Komorowski i po co? Chciałbym wiedzieć gdzie się podziewa Pan Marszałek Sejmu od kilku godzin. W końcu robi to za moje pieniądze,wcześniej wszakże nie ogłosił iż udaje się na krótki wypoczynek (urlop) poza granice Polski.

Wajda miał poniekąd rację. Walka ( w jego rozumieniu wojna) toczy się o Polskę. O przyszłość NASZEGO kraju. Kaczyński dał już dowody swojej postawy wobec wrogów naszego państwa. Komorowski też. Także głosując w sejmie w sprawie WSI.  Nie powinno być wątpliwości co do tego kto powinien wejść pod żyrandol. Jeszcze tylko obawa czy nie zostaniemy zaskoczeni kolejnym cudem. Cudem nad urną.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67061

Juz dawno napisałem do chłopa, żeby sobie dał spokój z latarką, ale chłop, jak chłop, zawzięty jest, mysli, że przetlumaczy.

Komorowski juz wczoraj poleciał do Afganistanu żeby obwieścic nowa wersję (zagraniczną) wycofywania wojsk. Nie będzie wycofywania, a po wyborach w Afganistanie jesienią, zobaczy sie czy nie zwiekszyc kontyngentu.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#67069

Juz dawno napisałem do chłopa, żeby sobie dał spokój z latarką, ale chłop, jak chłop, zawzięty jest, mysli, że przetlumaczy.

Komorowski juz wczoraj poleciał do Afganistanu żeby obwieścic nowa wersję (zagraniczną) wycofywania wojsk. Nie będzie wycofywania, a po wyborach w Afganistanie jesienią, zobaczy sie czy nie zwiekszyc kontyngentu.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#67071

.. nie sądziłem że ich tak wielu.
Mona - dobry text. Osobiście uważam Tuska za kukiełkę - sznurki trzyma ktoś inny.
Lampka - chcesz faktów nt. Bronka? Mnie wystarczy sprawa Szeremietiewa. Typowa ubecka robota, w każdym normalnym kraju osobnik który zdecydowałby się na takie świństwo byłbby od dawna politycznym trupem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67078

Szeremietiew uważa, że sprawę wyjaśnił, opisał i zgłosił nieśmiałe pretensje raz - i starczy.Zupełnie tak, jakby to zrobił...no, nie wiem...oficer Piłsudskiego? Z honorem, ale bez natręctwa?
A to zupełnie inna Polska.
Ludziom trzeba to wbijac w puste, lemingowe łby - ale do tego Szeremietiew się zwyczajnie nie nadaje.
No, to zapomnieli, a większość w ogóle nie kojarzy.Dla nich to wojny punickie.
Ale uprzyj się, człeku biedny, kiedy pokrzywdzony jak najbardziej żyje, pisać umie...To jego rola.Nic nie zrobi się "na duś".

Vote up!
0
Vote down!
0

mona

#67136

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#67080

No, kiedyś się to nazywało "zapatrzeniem"...Ale poważnie - mam oczywiście na myśli parobkowanie u Tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0

mona

#67127

Jest w internecie tekst, opracowanie na temat pana Komorowskiego, stary, ale jakże aktualny. Dotyczy on działalności z lat dziewięćdziesiątych, kiedy to pan Komorowski jako wielbiciel polowań, spędzał dużo czasu w pewnej leśniczówce pod Janowem L. Jak się okazało jej właścicielami byli jacyś podejrzani o działalność na szkodę Polski Francuzów, z tych powodów Komorowski był rozpracowywany przez WSI, gdyż będąc w tym czasie wicemin.obrony kontaktował się z podejrzanym towarzystwem. Nikt nie wie do jakich wniosków, i opracowań doszło WSI. W każdym razie od tamtego czasu jest jej wielkim obrońcą. Późniejszym, 90%właścicielem był pan Krauze a drugim jakiś gośc od handlu samochodami Krzysztof Strykiel firma Auto-hit. Tam też ,pan Komorowski poznał swojego dzisiejszego przyjaciela, i nauczał sztuki muśliwskiej, tak, pana Palikota. Ciekawym wątkiem tej histori jest fakt, że przypadkiem, w czasie kiedy pan Komorowski był min.obrony, pan Krauze i jego Prokom zdobył ministerialny kontrakt na komputeryzację w wojsku a drugi właściel onej leśniczówki, długoletni, wielomilionowy kontrakt na zaopatrzenie wojska w samochody, trwający do 2004r.A przyjaźnie tam zawarte twają aż do dziś i jeszcze bardzo, bardzo długo, bo z takich przyjaźni na polowaniu nie wolno się wycofywać???Zapraszam do zapoznania z tym ciekawym materiałem oto link:
http://blogmedia24.pl/node/12875 Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67104

zaraz tam lecę, to dla mnie nowe.
Stare jest wszystko, co zawiera raport Macierewicza - wzięłam na kieł,uparłam się - i przeczytałam cały, oczywiście część ujawnioną.

Vote up!
0
Vote down!
0

mona

#67131

Zaintrygował mnie wpis pod wywiadem z niezyjącym juz Maciejem Płażyńskim (min o kandydacie Komorowskim). Oto wpis:

"P. Komorowski ,najpierw sie wytlumacz ,jak stales sie wlascicielem ,wraz z kolegami z U.W. Wlascicielem dzialki ,przeznaczonej pod szpital w Legionowie.W.w. plac w lesie w Jablonnie przekazala pod szpital P.A.N."

Postanowiłam sprawdzić czy oby to nie obelga i oszczerstwo. i oto co znalazłam.

Szpital ukradziony 07.05.2009

Już w 1981 minister zdrowia chciał wybudować w Legionowie szpital. Sprawa nabrała tempa na początku lat dziewięćdziesiątych, ale w końcu nie doszła do skutku. Niedawno pisaliśmy o ziemi pod szpital przy okazji innej sprawy – procesu między PAN a gminą Jabłonna o wysokie odszkodowanie. Dziś przypominamy historię społeczników, którzy walczyli o szpital i oszustwa, w wyniku którego szpital jednak nie powstał. Sprawa nadal budzi ogromne emocje

http://toiowo.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=1765&Itemid=1

Vote up!
0
Vote down!
0
#67109

http://cogito.salon24.pl/173394,lawa

Vote up!
0
Vote down!
0
#67112

tez lecę, j.w.

Vote up!
0
Vote down!
0

mona

#67132