Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika mona
Kraj

Jestem jednak niekonsekwentna, ale - wyjątkowo - nie żałuję. Konkretnie: wczoraj znów napatoczyło mi się się na Olejnik. A kiedy zobaczyłam tam Śniadka, w związku z ostatnimi wydarzeniami, przysiadłam na chwilę - i zostałam.

Zobaczyłam haniebny spektakl. Z jednej strony, Niesiołowski, tchórz, który zbudował karierę na nieszczęściu zarówno kumpli, jak dziewczyny, którą wciągnął do "...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika mona
Kraj

Kiedy widziałam stoczniowców w Brukseli, przypomniały mi się wszystkie gadki o "postpolityce", które wyśmiewają naiwniaków, wierzących jeszcze w państwo, rząd, interes narodowy.

Tamten incydent był pokazówką stosunków unijnych: oto stoi baba, cała w pretensjach, wystrojona w garsonkę z pięknej, broszowanej tkaniny, na którą stoczniowiec - nawet koniecznie chcąc coś takiego kupić żonie - musiałby...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika mona
Kraj

Moja ulubiona Monisia jest w "kropce" - jak mniemam. Jeśli ropętała tę historię z Prezydentem kłamliwie, ma wpadkę.Zwłaszcza w obliczu złej ostatnio "prasy" na forach.Nie przytoczę tego,sorry - nie lubię nieczystych zagrywek. MO ma zbyt wiele "zasług" własnych, żeby podpierać się plotami.


Natomiast bardzo chciałabym usłyszeć ( a jeszcze bardziej - zobaczyć) Prezydenta, który KRZYCZY kobiecie w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika mona

Jestem impresjonistką - świat odbieram poprzez wrażenia.

Jednak moja kolejną cechą negatywną jest nieposkromiona ciekawość, która pędzi mnie do ustawicznego sprawdzania tych - w końcu ulotnych - wrażeń.

W tej sprawie nie ma i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Świat

Przeczytałam w którymś z ostatnich tygodników (Newsweek?), że małżeństwo Sikorskich jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi w świecie. Jak rozumiem - w tym eleganckim, podobno rozgarniętym umysłowo świecie, bo przecież polityk takiego Sudanu może sobie pisać na Berdyczów - i tam adresować swoja opinię.Nawet, jeśli przypadkiem ma dyplom Harwardu.

W związku z tym mam pytanie: dlaczego ci...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Blog

Wczorajsza ( chyba wciąż w trakcie) dyskusja u Osieckiego daje do myślenia o poziomie polskiego dziennikarstwa.

Nie komentuję na tym blogu, ale uderzyła mnie niekłamana radość obiektywnego, prawda, dziennikarza, który triumfalnie odnotowuje wpadkę Górskiego. Z radością, bo to poseł partii "wprost przeciwnej", która przestała, według Osieckiego, byc "jedynie słuszna". Czy mi sie wydaje, czy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Kraj

No, dobra - ja niedawno przyjechałam, ale Wy?
Czytam dzisiejsze wpisy - ale c h y b a nikt nie napisał, że GaPol napisał, że IPN ogłosił, że Michnik juz w 72 r. porozumiewał się z Ubolami w sprawie "okragłego stołu"? Ufff... to wszystko wydałam na jednym oddechu!
Łatwo teraz zrozumieć, dlaczego Kiszczak dał wyraźny znak: "milczeć, nie było żadnych konfidentów, wszystko co ma IPN - to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Kraj

Niewiele jest rzeczy tak oburzających, jak dzisiejszy zmasowany atak na IPN.
Jedno jest pewne: nie wszyscy się tak strasznie boją! I niech to będzie wykładnią dla tych, którzy trochę myślą. Ostatecznie ludzie nie są aniołami, historycy zatrudnieni w Instytucie - także nie.
Nikt nie ma gwarancji - jeśli tylko nie ma czystego sumienia - że nie wypłyną "kwity" na niego.Podobno wszystko jest kwestią...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Blog

Żyję w pędzie. Nie mam czasu na śledzenie wszystkich wydarzeń. I tak, zupełnym przypadkiem, miesiąc po fakcie, dowiedziałam się o skandalu, echami którego powinny zagrzmieć blogowiska.

Ale nie zagrzmiały. Ludzie, co się z nami dzieje?

Po kolei: wczorajszy dzień skończył się dla mnie z "czasem żaby" - wróciłam do domu wieczorem, wysłuchałam relacji z obchodów, którą mnie uraczył dyrektor pilota...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Blog

Padło i na mnie - wkurzyłam się.

Nienawidzę tematów "antysemityzm", "Słoń a sprawa polska", "Polacy a Żydzi" - i wszystkich pokrewnych. Nienawidzę, bo one są właśnie zarzewiem, jądrem nienawiści. Jestem chora, jeśli sytuacja zmusza mnie do pyskowania na te tematy.
Ale jak trzeba - to trzeba.

Twierdzę, że moje pokolenie wychowało się bez tej nienawiści, bez rasizmu, antysemityzmu, temat...

0
Brak głosów

Strony