Coś o "spasionych na podatniku" stoczniowcach

Obrazek użytkownika mona
Kraj

Odpuszczam sobie wczorajszego Michnika - "wydalił z siebie" wyłącznie to, czego można się było spodziewać, niezależnie od opiewanej przez blogera "rozum" niewątpliwej inteligencji.

Odpuszczam sobie amerykańskie wybory - zobaczymy post factum, co się z tego urodzi.

Dziś zainspirował mnie Andrzej Czuma, który wygłosił w radiowej "jedynce" następujący tekst, dotyczący polskich stoczni:

"Było tak, że dyrekcje te wydawały pod naciskiem związków zawodowych, ostrym naciskiem, wydawały w jakiś sposób te pieniądze – a to benefity, a to takie płace, a nie inne. (...) I mianowicie bardzo bym prosił tych bardzo szeroko uśmiechniętych działaczy związkowych, mających się bardzo dobrze, przeważnie bardzo tacy spasieni ludzie, którzy wyglądają z okna Ministerstwa Pracy i mówią, że my tu nie oddamy ani sznurówki, ani guzika nie oddamy. Odpowiedzcie panowie na pytanie: co zrobiliście razem z dyrekcją tych zakładów, zrobiliście z tymi 3,5 miliardami złotych, a później dopiero będziemy mogli rozmawiać, w jaki sposób można pomóc stoczniom."

No, proszę! Jest winny! Wespoł w zespól - związkowcy - przerąbali 3,5 miliarda!

Dalej - a jakże by inaczej - pojawia się na chwilę jakiś działacz PiS - "Znałem polityka, który przyszedł do kampanii wyborczej 2005 roku, przyszedł do Krajowej Komisji Solidarności, to był wrzesień, koniec września 2005 lub początek... tak, tak, koniec września, wrzesień 2005 i obiecał Krajowej Komisji Solidarności ni mniej, ni więcej tylko że jeżeli Solidarność będzie głosowała za jego partią, to on objąwszy władzę spowoduje, że z kasy państwa będą spłacane oprocentowania kredytów mieszkaniowych członków Komisji Krajowej."

Proszę zauważyć: "kredyty mieszkaniowe cz ł o n k ó w   K o m i s j i   K r a j o w e j!"

Po czym Andrzej Czuma rozpędza się na dobre: -"To są miliardy złotych. Oprocentowanie kredytów mieszkaniowych to są potężne miliardy złotych."

Nie mam zamiaru dać się przyłapać, więc sprawdziłam: KK liczy 101 osób.

Nawet, gdyby wszyscy byli posiadaczami kredytów, oczywiście oprocentowanych, to te miliardy do mnie jakoś do mnie nie przemawiają. Zwłaszcza, że z wrodzonej dobroci serca Czuma nie lokalizuje nieprzyjaciela z PiS, który to "obiecał".No cóż, trudno, taki się Czuma urodził, pełen altruizmu i szlachetności...Coś o tym wiedzą

http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1939&Itemid=42 ( baardzo ciekawe, serio!)

w Stanach, gdzie Czuma spędził 20 lat:

Nie wiem, dlaczego człek wdepnął pedał hamulca, bo dość nagle zjechał z PiS. Sadzę, że było to osłupienie na twarzy rozmówcy, któremu te miliardy tez sie nie wyliczały.

Doprawdy nie rozumiem, jak to się dzieje, że Tusk potrafi wyciągnąć z lamusa - i użyć - indywidua tak dalece służalcze, że dla miejsca na liście rzucą na szalę całą przyzwoitą przeszłość.

Bo Czuma - co by nie mówić - tę przeszłość ma. Już pominąwszy "Ruch", który nie miał szans od początku ( a zarazem paskudną rolę Niesiołowskiego po aresztowaniu ), ale to nie przekreśla intencji. Powstanie Warszawskie też nie miało szans, ale najpewniej dzięki niemu nie obudzilismy się w 17.Republice Rad.

Myślę jednak raczej o niezłomnej postawie Czumy w śledztwie, a potem - o dość słynnej historii, kiedy to jako młody, zamknięty z kryminalistami chłopak , rzucił się z własnorecznie rozbitym stołkiem na recydywę - aby obronić wspólwięźnia.

Dla mnie to właśnie był gest szlachetności, więc może ironia o tym altruiźmie częściowo chybiona, ale...znamy historię o Szawle - Celniku, który zamienia się w Pawła - Apostoła.

Z powyższego wynika, że bywa również odwrotnie. Jak mniemam.

 

 

Brak głosów

Komentarze

funk przewodniczącego jakiejś tam szmatławej komisji knesejmu,
w wyk. A. Czumy, to szubrastwo, chamstwo połączone ze sq..syństwem.
-Tej-Audycji w tej radioszczekaczce, przypadkiem słuchałem,
dopóki nie walnąłem jak zawsze w wyłącznik.
Tak gada Szubrawiec.
Takiemu stanowiska;klaka;
polskim związkowcom z Gdańska, czy np p. Henrykowi Pająkowi - po prostu nędza.
Tzw Państwo, ta cholerna EUCCCPolsza, zdechnie za to. Ta Tusk Balcerlandia to domek z kart.
Mona , wlk dzięki za tekst.
Pozdrawiam z szacunkiem.

STEIN

Vote up!
0
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#7040

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#7041