Krzyż jest pamięcią

Obrazek użytkownika Prorok
Blog

Dlaczego wokół krzyża jest tak gorąco? Skąd ci upojeni ludzie wznoszący nienawistne okrzyki, przeklinający, plujący i tratujący wszystko? Skąd ta nienawiść i zacietrzewienie? Czy porównywanie tego co się dziś dzieje pod krzyżem do Golgoty, a imprezującej warszawki do motłochu szydzącego i ironizującego z Jezusa jest trafne? Pokusa aby się utożsamiać z obrońcami krzyża jest wszak ogromna. Ale w końcu jest to miejsce publiczne. Miejsce przed siedzibą prezydenta laickiego państwa. Będę się głośno zastanawiał.

Obseniczne gesty przeciwników krzyża w tym miejscu, i krzyża w ogóle , obecność wszystkich wrogów wartości ktorzy tam się zebrali i ferują hasła o wolności i tolerancji, nie jest przypadkowa. To miejsce jest dziś zarzewiem. Tam oprócz tych którzy wiedzą po co tu przyszli, gromadzą się też wszyscy sfrustrowani i nieszczęśliwi. Ci tańczący i grający w kółko i krzyżyk są nie tylko upojeni alkoholem i narkotykami. Są nie tylko metaforycznie, ale rzeczywiście opętani, i zindoktrynowani przez media służące poprawnym. Czy to się może dobrze skończyć? Nie, to nie skończy się dobrze, skoro policja nie interweniuje mimo, że w innym przypadku już dawno spacyfikowałaby tego rodzaju zachowania jak picie w miejscu publicznym, oddawanie moczu czy znieważanie symboli religijnych. Argumenty harcowników, że my możemy robić co chcemy, skoro oni się mogą modlić jest absurdalne.
Dlaczego policja nie interweniuje? Dlaczego szybko nie zrobiono choćby tablicy z napisem "tu stanie pomnik". Przecież taką rzecz można by wygrawerować i ustawić w godzinę?

O co chodzi?!
Chodzi o to, że ten krzyż, właśnie ten krzyż, i w tym właśnie miejscu, nie żaden inny, gdzie indziej, jest znakiem pamięci. Pamięci o Smoleńsku i symbolem Prawdy. Nie tej prawdy jednostkowej, która jest kłamstwem, nie prawdy relatywistycznej i prawdy pragmatycznej, ale Prawdy w ogóle. Prawdy, która widocznie jest dla dziś rządzących niewygodna. Ale nie zmienia to faktu, że jest Prawdą.

Ci którzy mówią, że nie warto kruszyć kopii, bo to tyko krzyż, nie mają racji. To jest coś więcej niż krzyż. To jest nasza narodowa pamięć. Nasza historia i tożsamość. Ten krzyż jest znakiem, że jesteśmy jeszcze narodem.

Nie chcę być złym prorokiem, ale przy takim podejściu rządzących musi polać się krew. Ojciec mój twierdził, że krew, i tak wcześniej czy później musiała się będzie polać. Dlaczego? Bo czerwona władza, która weszła na bagnetach, na bagnetach wyjść musi, mówił, nie ma aksamitnych rewolucji . Teraz nie jest już to takie pewne, czy ta władza wyjdzie, ale duża część narodu ma świadomość kto nami rządzi i znajdą się wśród nich i tacy, którzy będą gotowi poświęcić się dla idei wolnej Polski. Mimo ciągłego zohydzania i relatywizowania przez media takich słów jak Bóg, Honor, Ojczyzna. Teraz niestety Polska nie dzieli się na Nas i Onych. Im się udało przez dwadzieścia lat ogłupić i przeciągnąć wielu na ciemną stronę.

Jezus powiedział Ja jestem i Drogą i Prawdą i Życiem . Więc wydaje mi się, mimo innego zdania prezentowanego przez część katolickich hierarchów, że to porównanie do Golgoty nie jest przesadzone. Tam, przed pałacem, rzeczywiście dziś jest najważniejsze miejsce w Ojczyźnie.
Bardzo ważną rzeczą jest aby ci którzy tam są dzisiaj i się modlą za Prawdę i za Ojczyznę, nie dali się sprowokować, wciągnąć w burdę. Abyśmy trwali.

Brak głosów

Komentarze

KIEDY CZYTAM O NAWALNICACH I KOLEJNYCH POWODZIACH TO DOCHODZE DO TAKIEGO WNIOSKU ZE PARTIA ,,MILOSCI,, I JEJ RZADY ZCIAGAJA NA POLSKE SAME PLAGI I GNIEW BOZY.....CO DO POLICJI (MILICJI) TO NIGDY ,,ICH,, NIE LUBILEM WRECZ BYLEM WROGO NASTAWIONY,DLACZEGO?  BO TO NIE JEST PRAWDZIWA POLICJA KTORA ,,CHRONI I SLUZY,, TYLKO  POLICJA  EX.MILICJA Z RODOWODEM Z PERELU KTORA JEST PO TO ZEBY ,,TRZYMAC OBYWATELA KTROTKO ZA PYSK,, CO BY BYL POSLUSZNY I NIE PODSKAKIWAL... A OCHRONIE I SLUZBIE OBYWATELOWI NIE MA MOWY ONI PO ZA WYJATKAMI SLUZA WLADZY I JA CHRONIA!!!! 

Vote up!
0
Vote down!
0
#78215

[quote=BLACK JACK]KIEDY CZYTAM O NAWALNICACH I KOLEJNYCH POWODZIACH TO DOCHODZE DO TAKIEGO WNIOSKU ZE PARTIA ,,MILOSCI,, I JEJ RZADY ZCIAGAJA NA POLSKE SAME PLAGI I GNIEW BOZY.....[/quote]

grzechy Tuska ściągają na zwykłych ludzi gniew boży. Zaiste sprawiedliwe to jak nie wiem co. Oby tylko Bóg nie zapragnął w podobny sposób rozstrzygać na sądzie ostatecznym, bo wtedy okaże się, że do piekła trafią wszyscy święci.

A tak w ogóle to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zale%C5%BCno%C5%9B%C4%87_magiczna

.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78222

mam bardzo złe przeczucia,że ten cały cyrk jest prowokacją i nagonką PO.Może im nawet za to płacą.Myślę,że Tusk szykuje się do zastosowania gwałtu i przemocy.Tymi menelami prowokuje spokojnych ludzi i ich używa aby potem nie był winny.To jest typowa zmowa i aż boję się co planują na poniedziałek wieczorem.Boję się,że dojdzie do przelewu krwi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78230

aby to było celowe działanie Tuska. To raczej nagonka mediów związanych z władzą, ale co do ewentualnych skutków to się z Tobą zgadzam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78246

za mediami stoi sekcja propagandy PO z ministrem Dręczykotem-Palimostem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78249

zupełnie nie na temat, ale chciałem prosić o info, kto jest autorem projektu krzyża
dziękuję i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

sintar

#78233

Alexola

Przykład idzie z gory "honorowy"komitet wyborczy Komorowskiego
jest najlepszym przykładem do tego non-stop wychowanie w domu przy akompaniamencie TVn24 Kiepskich i Polsatu.Odrobina alkoholu i bodzce od "smietanki" z knajpy Gessler wystarczy zeby krwoizercze paszcze pootwierac i zionąc ogniem nienawisci. Parada gejow brak szacunku wobec starszych -Prezydenta- szkalowanie przez lata dało owoce popierane
przez establiszment szmaciarstwo i ostatni miot ludzki
chamskie wyzwiska to wszystko idzie z ratusza i Palikotowego jestestwa szkoda ze nie ma tam takiej policji jak w USA szybko by chwyciła za mordy ten pijacki motłoch i zrobiła ostateczny porządek-wielka szkoda!

Vote up!
0
Vote down!
0

Alexola

#78238

http://www.niepoprawni.pl/grafika/dzien-krzyza-na-blogach

Vote up!
0
Vote down!
0
#78247

ossala
pod pałacem dochodzi do prowokacji i poleje się tam krew.
Mam dalej idące przeczucie: kto będzie winny tym zamieszkom? Gdyby ktoś miał cień wątpliwości, to wszystkim przypomnę jedynego winnego absolutnie każdego problemu z jakim się boryka nasza umiłowana władza: PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele!
Dlatego nie można obiecać na piśmie, że polegli w katastrofie zostaną pod pałacem upamiętnieni, dlatego trzeba nasyłać tam bojówki PO, dlatego policji nie wolno reagować, dlatego trzeba zapowiadać kolejne prowokacje i dlatego musi się polać krew.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78240

Prowokacje sa na pewno sterowane. Widac w nich charakter chamstwa pewnego posla. Nie chce nawet wymienic jego nazwiska.
Ten krzyz z puszek po piwie Lech, to najlepszy dowod. Dzielni ludzie znosza szyderstwo i kpiny tych 'slug czarnego'. Teraz widzimy i czujemy co znosil Jesus w drodze na Golgote-masz racje. Niech Bog Was kochani obroncy ma w swojej opiece.
Dziekujemy Wam i jestesmy z Wami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78241

Cyprian Kamil Norwid pisze w Promethidonie tak Nie za sobą z krzyżem Zbawiciela, ale za Zbawicielem z krzyżem swoim: ta jest zasada wszech-harmonii społecznej w Chrześcijaństwie - to jest tego, co zowią materialnie specjalnościami, rytm i akord... Ta to jest nareszcie tajemnica ruchu sprawiedliwego...
Proszę Cię Panie, aby nikt nie wykorzystał Twego krzyża instrumentalnie. Aby nie zasłaniał się nim po to, aby dać upust swojej złości. Żeby słowa walczę o krzyż nie stały się dla nikogo pretekstem do upustu frustracji i nienawiści. Niech nie stanie się w tym konflikcie symbolem podziału, ale bramą, jak w wierszu Dziecko i krzyż tego samego poety . Niech Ci którzy go bronią, pamiętają, że jest znakiem zbawienia, znakiem pamięci i Prawdy. O to się modlę i Was proszę abyście o to się modlili.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78278

poezji Norwida (ani żadnego innego poety) niezgodnie z intencją Autora.

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#78308

Nie należy być zacietrzewionym. I trzeba czytać uważnie, choćby emocje brały górę. Właśnie tego się najbardziej obawiam, gdy przyjdzie moment, że krzyż będą chcieć usunąć. Niekontrolowanej i ślepej agresji. A drugiego czego się obawiam to fałszywych obrońców krzyża. I o tym mówi tekst Norwida. Przeczytaj go na spokojnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78386

Chciałbym przypomnieć, że podobne rzeczy działy się w sowieckiej Rosji w latach 20 i 30 stych ubiegłego wieku, (widzę tu szczególną analogię do tego co dzieje się na Placu Lecha Kaczyńskiego w Warszawie) gdzie prześladowano bezlitośnie katolików polskich, dla bolszewików walka z wiarą w Boga i Kościołem aż do jego unicestwienia wynikała wprost z ideologii komunistycznej, stanowiąc wręcz jedno z jej podstawowych założeń. Dopóki bowiem istniała religia, niemożliwe było zbudowanie nowego ustroju.
„Precz z miłością bliźniego!!! Nam nade wszystko potrzebna jest nienawiść” to tylko jedno z antyreligijnych haseł bolszewickich, które możemy znaleźć w książce A.Starodworskiego „Walka Międzynarodówki Bolszewickiej z Religią” Warszawa 1927r.
W latach 20 u.w. wojujące ateistyczne pismo „Bezbożnik” pisało- „Wszystkie religie i wszyscy bogowie są tą samą trucizną upijającą i usypiającą ducha, wolę, sumienie. Wszystkim trzeba wydać nieubłaganą walkę”. Wprowadzono też zakaz nauczania religii dzieci i młodzieży do 18 roku życia zarówno przez księży, jak i przez rodziców. Musimy pamiętać, że Polska Sekcja Antykatolicka Wojujących Bezbożników organizowała tzw. karnawały antyreligijne ,bluźniercze procesje, wiece, manifestacje, organizowano konkursy na najbardziej bluźniercze wyzwiska pana Boga, palono święte obrazy, demontowano dzwony tłumacząc , że są narzędziami i symbolami kontrrewolucji bo mogą być użyte do zwoływania ludzi w razie buntu,czy też przeszkadzają robotnikom w czasie odpoczynku.
Należy tutaj przypomnieć również , że akcje Związku Bezbożników były tak agresywne, że atakowani katolicy bronili się przed znieważeniem, i np. w miejscowości Hajny na Mińszczyźnie, w święto Trzech Króli oddział Bezbożników zaatakował modlących się w kaplicy wiernych, tam niestety polała się krew , zginęło 4 Bezbożników a przybyłe wojsko zaaresztowało 200 osób.
Chcę tylko uzmysłowić do czego dąży tłuszcza , która chce jutro tj.9 sierpnia przybyć na Krakowskie Przedmieście, chce siać nienawiść i sprowokować modlących się tam ludzi do użycia siły. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78301

Królujący nam liberalizm, wykorzystując istniejące przez wieki pojęcia i słowa, zmienia nam na siłę ich znaczenie. Następuje kradzież. „Mit” przestaje być poetycką fikcją, a staje się banałem. „Tolerancja” nabiera cech akceptacji. „Patriotyzm” staje się nacjonalizmem. „Religijność” staje się fanatyzmem, stróżujący przy krzyżu – sektą. A odbiorcy niezależnych środków przekazu – moherami. Dla ks. Małkowskiego krzyż jest krzyżem, a dla Abp. Życinskiego „jakimś krzyżem”. A „prawdę” to ma każdy swoją. Przeto jeśli w ogóle, to może ona istnieć tylko w liczbie mnogiej.

Tak jak nie ma góry bez doliny, tak nie ma jednoznaczności bez wieloznaczności. Konieczność ta rodzi problem wyboru. Czy do końca jesteśmy pewni słuszności swoich decyzji? Stajemy przed dylematem: prawda czy relatywizm? Dramat wyboru przeradza się u wielu w dramat egzystencji.

U wylotu z każdego tunelu oczekujemy światła. Instynkt życia każe nam jeść. To dlaczego zwiemy się Homo Sapiens zmusza nas do aktu świadomego poszukiwania. Poznanie obradza odkryciami rozumu - wynalazkami. A te, wiemy z doświadczenia, mogą być ukoronowaniem wyłącznie poznania prawdziwego. Bo fałsz nigdy nie owocuje dobrem – w tym także dobrem użytecznym. I tutaj pojawia się Prawda.

Objawienie, obok bliskości Dobra-Stwórcy, przyniosło z sobą świadomość obowiązku odpowiedzialności za powierzone nam Słowo. Wzbogacona Prawdą warstwa moralna ludzkich dociekań obrosła wiekami naturalnego prawa moralnego. I powstały kryteria oceny ludzkiego życia. Kryteria te stosować można odpowiedzialnie tylko wtedy gdy słowa oznaczają jednoznacznie rzeczy lub akcje. W przeciwnym wypadku dochodzi do czyjejś krzywdy.

Jednoznaczność, a także i krzyż coraz częściej stają się ofiarą interwencji państwa, środków masowego przekazu i samocenzury. Już wkrótce będzie mieć je można tylko u siebie w domu. Jeśli dzieci nie doniosą na policję.

Z poważaniem,
kassandra

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#78309

Wszak publicznie zapowiedział zaprowadzenie porządku.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#78313

Paweł106- Te szykowane nocne akcje za zezwoleniem władz (a gdzie szacunek dla ciszy nocnej?) - przypominają nocne pojmanie Tego o którego obecnie znak chodzi

Vote up!
0
Vote down!
0

Paweł106

#78324

To jest nasza Golgota.Golgota upamiętniająca śmierć 96 wybitnych osób .Golgota tych wszystkich,którzy byli tu w te dni kwietniowe.Golgota rodzin i najbliższego otoczenia tych którzy zginęli.Cień tego krzyża sięga daleko,potężnieje każdego dnia.Tam biegną dzisiaj myśli i tych za i tych przeciw .Jak to możliwe,że ten prosty krzyż przysłonił nawet tak ważne ( dla niektórych) wydarzenie jak koronacja namiestnika? Jednak możliwe.Możliwe dzięki temu ,że w tym jego cieniu ,jaśnieje prawda ,prawda o NASZEJ TRAGEDII NARODOWEJ,prawda o DRODZE PRZEZ MĘKĘ LECHA KACZYŃSKIEGO ,prawda o tym ,że pewne wartości się nie dewaluują nigdy.Choćby wszystkie złe moce zleciały się pod ten krzyż,to on przetrwa bo wartość krzyża jest ponadczasowa ,tego krzyża szczególnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ania

#78331

Zakladam, ze wiekszosc z nas chodzi co niedziela do kosciola i zostawia na tacy sowite datki. Byc moze tedy droga do serc i umyslow Zycinskich, Pieronkow, Dziwiszow i Nyczow? Co by zrobili, gdybysmy w gescie protestu przeciw ich biernosci wobec antychrzescijanskiej agresji, ktora widzimy w Warszawie, zaprzestali skladania cotygodniowych datkow dopoki nie przyjda pod krzyz modlic sie wraz z najwierniejszymi z wiernych?

Vote up!
0
Vote down!
0
#78388

dlaczego rozdział Kościoła od państwa wymaga usunięcia krzyża, a nie wymaga braku kamer w Kościele, w którym jest prezydent?
dlaczego prezydent nie zaczął od usunięcia symboli wiary z samego pałacu, likwidując na przykład kaplicę?
dlaczego wymaga usunięcia tylko tego krzyża, a pozostawi te w Gdańsku, czy Katowicach, o przydrożnych nie wspominając?
dlaczego krzyż stał tam prawie 4 miesiące i nie przeszkadzał, teraz nagle stał się solą w oku?
no błąkam się jak dziecko we mgle... durna baba ze wsi, w życiu nie pojmę, gdzie oni głowy pogubili, kto zmienił ich serca w kamień

Vote up!
0
Vote down!
0
#78404