Kogo my wybieramy do diabła ?

Obrazek użytkownika Prorok
Blog

Odpowiedź na pytanie : kto wygrał pierwszą debatę mieści się w odpowiedzi - kogo właściwie wybieramy - prezydenta czy sołtysa. Jeśli sołtysa to zdecydowanie na chamstwo wygrał BK.

Sprawa naszych szwejów

Jeden z reżimowych dziennikarzy gazety Wprost komentując debatę dla TVP info, rzekł był, iż JK był w słabej kondyncji bo mając przeciwnika na widelcu nie wykorzystał faktu że w państwie A właśnie zginął kolejny nasz człowiek przy wypełnianiu misji. Odpowiadam panu pseudodziennikarzowi. Prezydent takich rzeczy nie wykorzystuje. Prezydent nie gra śmiercią, ani zwłokami. Nie wspomina też o tym aby nie było kolejnych ofiar. Prezydent w odróżnieniu od sołtysa jest odpowiedzialy za słowa, i myśli perspektywicznie.

Sprawa in vitro

Droga pani Moniko - dziennikarko. Prezydent szanuje swoich obywateli i jeśli mówi, że jest katolikiem, i jeśli dodaje, że katolicy uważają, iż zarodek jest człowiekiem to wyraża się jasno. Dla ludzi inteligentych odpowiedź czy jest za czy przeciw in vitro jest oczywista. Dla tychże ludzi jest również oczywistą odpowiedź pana BK, który deklarując się być katolikiem oświadcza, że każdy może decydować za siebie, czy skorzysta z in vitro czy nie. Tak - każdy odpowiada za siebie - to prawda, ale katolik nie może hołdować tego rodzaju poglądom bo to jest relatywizm moralny. Czy więc BK jest katolikiem czy tylko mówi że jest katolikiem? Odpowiedź jest jasna dla ludzi inteligentych.

Sprawa łupków

Prezydent nie wykorzystuje podświadomych przejęzyczeń przeciwnika, który twierdzi, że korzyść z gazu łupkowego " będzie mieć rząd ". Prezydent nie mówi " rząd się sam wyżwi". Tak może mówić rzecznik Rakowskiego czy Jaruzelskiego - Urban, ale nie prezydent. Prezydent powinien wychwycić tego rodzaju słowa i zaakcentować - korzyść z gazu łupkowego, jeśli będzie, będą mieć wyszyscy obywatele, cały naród. Nie nawiązuje do freudowskiej wpadki przeciwnika, bo jest kandydatem na prezydenta a nie wójta. Nie pozuje na purytańskiego lingwistę.

Sprawa mowy ciała

Prezydent jest oszczędny w ruchach. Skupiony. Nie jest pawianem więc nie epatuje kroczem, nie rozwala się w fotelu i odpędza gwałtownymi ruchami komarów. Pewność swojej wizji wynika z jego słów a nie choreografii. Wie , że debata to nie jest program "Taniec na lodzie". Prezydent nie jest prestidigitatorem na sznureczku pijarowców i nie wyciąga z rękawa żadnych karteczek, ani czarnych teczek. Prezydent nie jest też aktorem panie BK. Prezydent jest prezydentem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dotrzyj ze swoim przekazem do lemingozy i żeby jeszcze zrozumieli to Nobla masz jak w banku. I mówię to nie przez złośliwość ale z życzliwości.
Skoro 40 % elektoratu nie rozumie istoty demokracji - uważa, że rządzić powinna koalicja wszystkich partii występujących w parlamencie ergo nie rozumieją, że istotą demokracji parlamentarnej jest konflikt i ścieranie się interesów.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#68544

Znam paru sołtysów i mogę autorytatywnie stwierdzić, że Bronek nie dorasta im do pięt. Nie miałby szans, żeby zostać sołtysem. Bo to jednak trzeba mieć jakieś pojęcie o konkretach, którymi żyją ludzie. PiaR i ględzenie na okrągło nic nie pomogą.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#68556

Sołtysi, których znam to kulturalni ludzie, na takie chamstwo, by sobie nie pozwolili.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#68557

Tym bardziej że zaczęło się "odkomarzanie" Polski
bardzo duża plaga w tym roku.
Oby skuteczne!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#68559

Muchy !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#68581

komunistom czy postkomunistom.Jeden jedyny raz zagłosowałem na tego idiotę Wałęsę , ale wtedy głosowali wszyscy , bo jeszcze nie wiedzieli na kogo głosują.Nie chodziłem na wybory , aż powstał PIS, i nigdy PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI nie zawiodłem i nie zawiodę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#68580

 

Podpisujemy petycję o ustanowienie niezależnych obserwatorów OBWE podczas II tury wyborów prezydenckich. ZAPRASZAMY !!! http://pis-sympatycy.pl Prosimy o inicjatywy, które pomogą zrealizować projekt. kontakt@pissympatycy.pl/ DZIEKUJEMY !!!     Dodaliśmy na stronie nowe wiadomości. WAŻNE

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#68637