serial

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

 Wczoraj obejrzałam niezwykle zabawny film na kanale Stopklatka.  Nosi on tytuł "Kosmiczna załoga" [Galaxy Quest]. Nakręcono go w 1999 roku.  Oto jego opis {TUTAJ}:

  "Przed laty w amerykańskiej telewizji emitowano serial "Kosmiczna załoga", opowiadający o przygodach astronautów, którzy potrafią zażegnać wszelkie konflikty w galaktyce. Serial zszedł z anteny, ale fale telewizyjne pozostały w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika wilre
Idee

 

Mija 10 lat od premiery Mad Men w Polsce.

 

NIC WIĘCEJ DON CZYLI MAD MEN I ODROBINA SMUTKU

napisane przez Zwierz 07/04/2015

Mad Men powrócił. Siedem odcinków i koniec. Zwierz zupełnie zapomniał – przez te miesiące oczekiwania – jakie to jest uczucie oglądać odcinek Mad Men. Przypomniał sobie wczoraj wieczorem kiedy nagle pod koniec świątecznego weekendu siedział przed komputerem sam z...

2.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Andy-aandy
TVP z Kwaśniewskim jako prezesem - flaszka na śniadanie
Kraj

 

 

 

 

 

Kurski Pierwszy – felieton Stefana Truszczyńskiego

 

 

Jakiś czas temu napisałem krótki poczet prezesów Telewizji Polskiej pt. „Krótka historia wysokiego stołka”. Przeleciałem pobieżnie po prezesach TVP od Sokorskiego do Kurskiego. O Panu Jacku nie było, bo dopiero nastał. Pora uzupełnić.

   Różnie bywało od początku nadania. Zacznę jednak od oceny bieżącej.

   Śmiech pusty mnie ogarnął...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kultura

Oglądnąłem do tej pory wszystkie odcinki serialu TVP "Drogi wolności". Jako fan II RP,  do tego krakowianin byłem wielkim entuzjastą tego serialu. Byłem...Ponieważ im dalej w czasy IIRP tym mniej w nim IIRP, a więcej "feministycznych mądrości", coraz dalej od rzeczywistości tamtych czasów.

Co się rzuca od razu w oczy? W serialu nie ma ŻADNEGO szczęśliwego małżeństwa. Co więcej nie ma nawet...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (10 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Przy okazji oglądania serialu “Korona krółów” i dyskusji o nim nasunęły mi się pewne refleksje, zupełnie nie związane z historią, więc proponowałbym zacząć od casusu Frasyniuka.

Jak wszyscy wiedzą postać ta kojarzy się nam wszystkim z czasem Solidarności, ale to skojarzenie to błąd. Pan Frasyniuk z lat 1980-81 to obraz składający się z pewnych cech osobowości młodzieńczej i wpływu otaczającego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Natalia Julia Nowak
Kultura

 

Uwaga! Poniższy konspekt zawiera spoilery! Publikacja stanowi uzupełnienie refleksji, które zawarłam w mojej recenzji “Elfen Lied. Jak ofiary stają się katami?” z sierpnia 2014 r. Konspekt, który przedstawiam Czytelnikom, powstał z myślą o kolorowej prezentacji multimedialnej. Stwierdziłam jednak, że jest na tyle treściwy, iż powinnam go opublikować jako artykuł w nietypowej formie. Dlaczego...

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Natalia Julia Nowak
Kultura

 

“Wylewałam łzy, dopóki nie wyschły

Ale cierpienie pozostało takie samo (…)

Sprawię, że będą krwawić u mych stóp (…)

Jeden po drugim - byli zaskoczeni”Within Temptation - “The Promise”

(tłum. Natalia Julia Nowak)Dyskusje i kontrowersje“Elfen Lied” (“Elfia Pieśń“) to japoński serial animowany przeznaczony dla starszych nastolatków i młodych dorosłych w wieku studenckim. Anime...

3.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Dzisiaj - dzień przed 52 miesięcznicą tragedii smoleńskiej -  na serialowych stronach wp.pl (1) niemalże w sposób sensacyjny przedstawiono proroczą treść emitowanego w Polsacie w 2007 roku serialu "Ekipa".

 

Dziwne, że dopiero teraz... Już dawno przecież prawicowi (ale nie tylko) blogerzy i publicyści zauważyli, że faktycznie wydarzenia przedstawione w tym serialu stały się niemal realną...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Przebrnąłem przez trzy odcinki serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" i jestem zażenowany. Tak żałosnej antypolskiej propagandy nie widziałem już dawno. Każda scena z udziałem naszego rodaka musiała zawierać antysemicki kawałek lub przynajmniej wąchanie Żyda. Ktoś w całym serialu zobaczył jednego porządnego Polaka?

Z serialu zapamiętamy obraz następujący. Niemcy może i "trochę" krzywd Żydom zadali,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika padanacy
Kraj

Patrzę i oczom nie wierzę. Serial „Nasze matki, nasi ojcowie” w tvp - Ale w jakim sposób film jest reklamowany ! W zwiastunie to, że film zawiera kłamstwa historyczne ("przekłamania") jest zaletą ?!!
No i oczywiście po filmie debata w sprawie Żydowskiej (mogę się domyślać z jakim rezultatem).
Kto na to w ogóle pozwolił ? rozpowszechnianie tego filmu powinno to być ukarane, ale czego się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Świat

Ponad 25 dni temu niemiecka telewizja ZDF wyemitowała trzyczęściowy serial "Nasze matki, nasi ojcowie", obejrzany przez ponad 20 mln widzów. Wywołał on oburzenie polskiej opinii publicznej, gdyż przedstawiono w nim żołnierzy AK jako ciemnych antysemitów. Zaprotestowała nawet ambasada Polski w Berlinie /patrz - / http://wpolityce.pl/wydarzenia/50036-ambasada-rp-w-berlinie-bojkotuje-niemiecki-...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika mukuzani
Idee

Nie oglądam seriali, szkoda cennego czasu. Wyjątkiem jest jeden, a usprawiedliwieniem : nieracjonalna ale emocjonalna ułuda, że jestem przez te 40 minut z osobą najbliższą, która już nie żyje. Bo ten serial lubiła. A gdy choroba w swej szatańskiej konsekwencji odebrała również wzrok i nie mogła oglądać - słuchała, a ja dopowiadałam szczegóły.
Gdy była hospitalizowana - ja oglądałam, a potem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Jakoś tak się składa że we wszystkich popisach naszego  seryjnego samobójcy , nie stwierdza się udziału osób trzecich. Nic dziwnego. Przecież to zawodowcy.

Nawet największy głąb, leming, idiota, leń - jeśli nie jest ofiarą  Alzahaimera , do trzech zliczyć potrafi.

No więc liczmy:

W samobójstwie bierze udział osoba pierwsza czyli domniemany samobójca. Bez niego wydarzenia nie istnieje. To...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Humor i satyra

Są plotki, że obok filmu, sequela Człowieka z marmuru, Człowieka z żelaza, zatytułowanego Człowiek z teczki, powstanie serial PRZENICOWANI.

Okładka edycji DVD jest już gotowa i jak sądzę wyjaśnia wszystko...


 

Prawy klawisz myszy -> zobacz obrazek.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Prorok
Kraj

Coraz mniej rozumiem z tego co się dzieje. Niezrozumiałe dyskusje, agresja, która w sumie nie wiadomo skąd wypływa. Jakieś prawdopodobnie żarty, bo niektórzy się z tego śmieją. Czuję się jak mój świętej pamięci stuletni dziadek, który rok przed śmiercią, stwierdził że czas umierać bo nikogo nie zna i nic z tego co się dzieje nie rozumie.

Ja też nie rozumiem. Otacza mnie wirtualna rzeczywistość...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Piana
Historia

Czas bardzo szybko leci. Minęło już ponad dwadzieścia lat od kantów przy okrągłym stole i słynnych wyborów. Należę do ostatniego pokolenia, które dość dobrze pamięta PRL, a dokładnie jego schyłkowy okres – lata osiemdziesiąte.

Pamiętam, iż wówczas z duma umieściłem dużą naklejkę „Solidarności” na swoim klaserze. I ten dzień, jak z razem z moją Matką wykreślaliśmy komuchów w kosmos podczas...

0
Brak głosów