Wściekłość, bezradność, apartheid

Obrazek użytkownika czarnowidz
Kraj

Od momentu wyborów nie włączam telewizora. Przed Smoleńskiem też prawie wcale nie oglądaliśmy telewizji, potem przyszło to , więc oglądaliśmy non stop. Do wyborów.
Teraz cisza, nie chce mi się oglądać tych gąb i słuchać tego co powiedzą, a co jest w 1000 procentach przewidywalne.

Podobnie było w stanie wojennym i w ogóle za komuny. Telewizja była ICH. Teraz wszystko jedno co nieprzytomni i oszaleli z nienawiści politycy i publicyści (co na jedno wychodzi) napiszą i powiedzą - wcale nie ma w Polsce takiej sytuacji, że obywatele będący zwolennikami PiS mogą się identyfikować z telewizją publiczną, z jej przekazem. Tym bardziej nie  mogą TVN i “tą drugą telewizją”. Nie. Domena mass mediów jest zawłaszczona przez NICH i, poprzez propagandę nienawiści, nie wiadomo dlaczego nazywaną przekazem informacyjnym i publicystyką ( a miejscami także w rozrywką), jesteśmy bezustannie atakowani i wykluczani z życia publicznego.

Pozostaje internet, który dla mnie stał się jedynym wiarogodnym medium, a i to miejscami - na szczęście internet jest medium nieliniowym i mogę sobie sam wybrać co chcę czytać, i oglądać. Ale nawet w Internecie nie odizoluję się od ICH przekazu, ICH oszczerstw, ICH propagandy nienawiści, w końcu od wiedzy na temat tego dokąd chcą zaprowadzić Polskę. I to jest sytuacja zupełnie nie do zniesienia. Sytuacja, w której człowiek przy całej świadomości swojej bezradności zaciska zęby, i myśli, że gdyby tylko była okazja, to tym sk… by pokazał gdzie raki zimują. To by pkazał takiemu Pa...wi, Nie...skiemu, Ku...wi, W...dzie itd. Zresztą Toyah u siebie na blogu taką listę opublikował.

Ile można cierpliwie znosić obelgi i zniewagi ?

Więc nie oglądam telewizji i się izoluję od tego całego syfu, i wiem, że będzie to jeszcze długo trwało. Że musi się wszystko zawalić, kompletnie i dokumentnie, że państwo musi zbankrutować, stać się niewypłacalne, że obywatele muszą po raz drugi po 1989 r stracić całą swoją siłę nabywczą, żeby nastąpiła zmiana. A i to nie jest pewne, bo gdzieś tam po drodze pojawią się jacyś kolejni ruscy macherzy, żeby nas dalej omamić, żeby ugotować te mózgi w telewizyjnym piecyku mikrofalowym, z jakimś redaktorkiem jednym z drugim, udającymi niezależność, albo i bez tego.

W przerwaniach pomiędzy rozmaitymi czynnościami, komentowaniem na S24, pracą zawodową, rozmową z rodziną i innymi takimi, którymi człowiek jest pochłonięty w codziennym życiu, gdzieś z tyłu głowy mam tylko taką niepokojącą myśl: dlaczego, za co oni tak nas nienawidzą? Co myśmy im takiego zrobili, że cały aparat propagandowy dużego państwa jest nastawiony na to, żeby oczernić, poniżyć, ośmieszyć i zdołować kogoś takiego jak ja, moi znajomi, czy nawet koledzy blogerzy tu na S24? Czym zagrażamy właścicielom tych mediów, czym zagrażamy temu państwu, że prominentni przedstawiciele partii rządzącej mówią o dożynaniu watah, zastrzeleniu i patroszeniu, o tym, że nam milczeć, albo że jestem hipokrytą?

Wiem. Reaguję klasycznie. Najpierw nie przyjmuję do wiadomości, że ja, i tacy jak ja, staliśmy  się obiektem  ataku tak potężnych sił. Nie do wiary.
Potem będę starał się zracjonalizować - że nie jest tak źle, każą nosić żółte opaski i zrobili ustawę, ze ludzie tacy jak ja nie mogą tego czy tamtego, ale przecież to jest mój kraj, i przecież nie wszyscy obywatele to popierają. I że przecież mieszkamy w Europie.
Potem będę się bronił przed uświadomieniem sobie, że to fakt. Że ludzie tacy jak ja nie mają żadnych praw.

A potem będzie za późno.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Kiedy słyszę że wybierają suchocką i im podobnych-dla mnie to jedna Wielka żałoba.Na pewne ryje nie da się patrzeć bez wstrętu.Ciągle elyty nie doceniają wrażliwości Narodu.Zadufanie że ogłupią 25% ludzi co da im podstawę do niby -rządzenia nie może trwać za długo.Ciągła odraza trwa!.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#71618

 telewizji od czasu kiedy oni zaczęli swoje urzędowanie.Tylko tv Trwam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71627

Za późno na rozum. Ale na siłę jeszcze się czas znajdzie. I, trudno, ale czasami trzeba i straty ponieść. Dla dzieci, wnuków i prawnuków. Jeżeli tej władzy, opartej na przestępstwie nie unieważnimy, to właśnie One będą płacić długi zaciągnięte za Naszym niemym przyzwoleniem. A w warunkach niewolnictwa wobec niemców i sovietów, im będzie dużo trudniej odpracować te długi.

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71630

Myślę że prawdziwi Polacy pozbierają się wkrótce. Obecnie jesteśmy oszołomieni, zdruzgotani. To jeszcze chwila, której nie należy przeciągac, wszystkich boli ten stan,każdy z nas dostał obuchem w głowę. Nie da się odwrócic już faktów które zaistniały. Musimy zebrac się z całej siły, właśnie dla naszych dzieci i wnuków.
Dla naszej Polski.

Pozdrawiam myslących

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#71715

że są w Polsce osoby podobnie myślące . Ja również nie oglądam telawizji. Od czasu oszukanych wyborów nie ma tam dla mnie i mojej rodziny nic czemu warto byłoby poswięcić nawet minutę swojego niewolniczego życia .Przeraża mnie wszechogarniające kłamstwo .
Przypuszczam ,że nienawidzą nas ze strachu .Jesteśmy niewygodni , bo zamiat myśleć jak każą , myślimy samodzielnie . Niewolnik ma pracować , a nie myśleć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71638

ani satelity. Wystarczy, że córka ma. Na święta bywam u córki i okazuje się, że też nie ma czego oglądać, stare filmy i opery mydlane. Wiadomości od lat 80-tych, kiedy to rang ą był redaktor, czy spiker też nie oglądam. Nie raz w tvp info coś rzetelnego poijawiało się, przeważnie na pasku, ale to już minęło. Tutaj mogę pokłapać dziobem, a i poznać bardzo wartościowych ludzi. Najlepiej jak dmuchają w tą samą trąbkę, o ja, hi, hi, hi, Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#71641

 Ludzie przestali mówić między sobą co myślą o otaczającym nas świecie. A w pracy boją się przyznać do swoich poglądów ze strachu przed utratą pracy. 80% pracodawców szczerze lub nie jest głośno zakochanych w PO przyznanie się do braku tej miłości ściąga ciemne chmury nad głowę takiego delikwenta. I ludzie dla świętego spokoju (pisklaki w domu czekają z otwartymi dziobkami) się nie wypowiadają a wielu widząc że to może pomóc w ich sytuacji zakochują się z rozsądku. I tak zakładają kajdany. To mnie przeraża najbardziej, bodaj Piłsudski mówił że najgorszy niewolnik to ten który nim się staje za własnym pozwoleniem.

Pozdrawiam wojownicze zastępy !!! :))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71648

a jednak poddała się transformacji poprzez okrągły stół. I od tego czasu mamy niby wolność niby państwo tylko stare czerwone rodziny rządzą. Ale i to minie. Zdobycie pełni władzy jest początkiem końca. Więc Czarnowidzu zmień nazwę na Optymista bo cesarstwa trony i oświecone partie upadają nieraz w tak głupi sposób od jednego kamyczka tym mocniej padają ile miały pychy w sobie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71654

Jeśli dla kogoś wyznacznikiem wolności i braku komunizmu było kupowanie w Pewexie za zarobione na posadce pieniążki, to faktycznie - już nie istnieje.

Dla mnie jednak liczą się inne kryteria i aż tak wielkiej różnicy z PRL'em nie dostrzegam.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#71658

Za PRELU byly zakłady pracy, a tera nima, byly czerwone flgi ,a tera przemalowali na niebieskie, chlopy kolo mojej działki goniły krowy na pastwiska dwie godziny, a tera dwóch goni krowy,byly pomidory,tera pomidoropodobne itd. No i byl rzont jeden mondry przez czterdzieści parę lat,a tera co przyjdzie "nowy" to gadaja że taki mondry ,ze jesce takiego nie bylo.juści to wsycko prawda i g.wno prawda. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71701

Jest zasada że jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniądze. Konkretnie to chodzi o ok. 1 bln zł rocznie które wędrują od wyzyskiwanych do wyzyskujących. Ponieważ pieniądze są duże to i walka o nie zacięta. Normalnie do utrzymania państwa wystarczyło by aby w budżecie było 10% tego co naród wypracuje. Ale politycy zgodnie: i pobożni, i bezbożni, i patrioci, i europejczycy zabierają narodowi ok. 50% tego co wypracuje. Propaganda musi być bardzo intensywna aby wyzyskiwani nie powstali przeciw wyzyskującym. Najlepiej podzielić naród i napuszczać pobożnych na bezbożnych, szczuć patriotów na europejczyków, ludzie się zapamiętają w konfliktach, a rząd po cichu wszystkich strzyże. Stara rzymska zasada: dziel i rządź!
Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#71676

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71744

Barbarzyństwo jakim się palikot wykazuje jest biegunowo odległe od przyzwoitości, palikot doprowadził język polski używany w polityce do upodlenia, nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby ostatecznie obelżywie określić palikotowe postępowanie. Palikot się nie kwalifikuje nawet do sądu dla normalnych ludzi, w moich oczach jest palikot nędznym gadem, omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71677

Telewizję od czasu do czasu oglądam, tzn. TVP1, TVP2 i TVP info - zapewne niedługo i tego oglądać nie będę. Wybiórczej (nazywałam ją tak od momentu jej powstania) nie kupuję od dawna. Nie wchodzę tez na ich strone internetową.
Tak sobie myslę - gdyby nagład wybiórczej musiał zmaleć o m.in. wyborców Kaczyńskiego na rzecz Gazety Polskiej. Wszak media to 4 władza i tutaj rzeczywiście MY decydujemy co czytamy, co oglądamy....
Niejednokrotnie tutaj pojawiały się informacje o "bojkocie" mediów, ja również kilka razy wspominałam o tym, więc bojkotujmy te które kłamią a wspierajmy prawdę głoszących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71695

Bojkot - tak robimy to w ramach akcji koniec-zniewag na Facebooku
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001371185913#!/group.php?gid=112507352114581

Czarnowidz Były Jasnowidz
Precz z komuną! Chodżcie z nami!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czarnowidz Były Jasnowidz
Precz z komuną! Chodżcie z nami!

#71707

dołączyłam :)
jak tylko pojawi się komuniakt o nowej akcji to dam znać tym, którzy nie mają za bardzo dostępu do neta lub nie do końca potrafią korzystać z niego (o tej akcji już wiedzą)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71738

Tydzien temu bylem u córki i tam jakiś gadał o wilku, jestem w niedzelę to samo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71720

Idą ciężkie czasy!
Kolejnym celem Tuska i PO i salonu będzie internet!
Blogosfera to nieujarzmiona, wolna sfera!
Przewiduję, że nadchodzą dla nas ciężkie czasy!
Skoro prosty krzyż im szkodzi!
To nasze, niewyparzone gęby-czyli klikające palce tym bardziej!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#71722

T - REX    Ciekawe poglady i opinie . Odnosnie Krzyza to jest on przeciez jedynym oprocz srebrnych kul i czosnku znanym remedium na rozmaite dracule i nosferaty . Dlatego chyba taki jazgot o usuniecie Krzyza  , coz by to sie dzialo gdyby wszystkie nosferaty musialy wchodzic tylnym wejsciem , jakiez duze problemy logistyczne . Ale jak by usunieto Krzyz to moze by rozkladac czosnek , tez sie beda baly ?

Powazniej zas mowiac , ten  Krzyz , choc to  bylo nieplanowane stal sie byc moze najwazniejszym symbolem posmolenskim , symbolem postawionym rekoma mlodych Patriotow . Moze w obecnym momencie to jedyny pozytywny aspekt tego co sie wydarzylo , reszte symboliki stlumily taktyczno - strategiczne plany kampanii wyborczej . Czy dobrze uczyniono - mozna dyskutowac . Tak poza tym to juz teraz nieistotne gdzie ten Krzyz w koncu sie znajdzie , ten Krzyz jest juz w sercach Patriotow , i tam jest bezpieczny , nietykalny i swiety , w tych sercach nic mu nie grozi . I by to zrozumiec nie trzeba byc nawet gleboko wierzacym katolikiem . Ten krzyz stal sie symbolem nie tylko religijnym , a moze nawet i nie glownie . Krzyz ten stal sie przede wszystkim symbolem patriotycznym .

Nawet gdyby ten Krzyz zniszczono , to tym wieksza bedzie jego moc i symbolika . Teraz jest tak , ze im wiecej sie z nim walczy , tym bardziej on rosnie w sile . A pamietajmy , ze ci co teraz rzadza maja poparcie tylko 25% Polakow , 25% sie z nimi otwarcie nie zgadza , zas 50% chyba tez nie za bardzo , tego nie wiemy dokladnie .  Polacy jak wczoraj pisalem zmienili sie przez 250 lat niewolnictwa we wroble , szare i pokorne , niesmiale , ulegle . Najlepsze orly wyginely , tragedia jest ze po ostatniej wojnie mordowano jeszcze przez ponad 10 lat naszych bohaterow wojennych , prawdziwe orly przednie , na naszych oczach , mordercy mieli ochrone sowietow , tragedia mimo to ogromna . Kraj w ktorym sie morduje bohaterow narodowych nie moze sobie spojrzec w oczy . To ogromny wstyd , hanba , a ci co brali w tym udzial nadal sie dobrze maja .

Ale wroble zaczynaja sie budzic i metamorfoza w orly sie zaczela , jeszcze powoli i w niezorganizowany sposob  , ale to tylko kwestia czasu . Ci co poprzebierali sie za orly , strojac sie w cudze piorka zaczynaja byc coraz wyrazniej widoczni , falszywe piorka odpadaja coraz szybciej . Ten slawny juz teraz Krzyz to punkt wokol ktorego moze sie zbierac masa krytyczna zmian  . Ale to jeszcze kwestia pewnego czasu by swiadomosc spoleczna skrystalizowala sie w wystarczajacym stopniu . No i nigdy nie nalezy zapominac , po owocach ich poznacie - niezaleznie od tego co beda mowic , co dotyczy wszystkich bez wzgledu na przynaleznosc partyjna .

Pozdrowienia .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T - REX

#71757

Też tak to postrzegam. I aby dalej nie zatracać tego ducha, proponuję nosić znaczek -Polską Szachownicę w tle, i czarny krzyż na pierwszym planie.

Sam taki znaczek noszę. Jak WYRZUT SUMIENIA dla patrzących. Prosty a jednoznaczny w wymowie. 

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71762

merypol

Oglądanie i słuchanie programów telewizyjnych, bezspornie jest szkodzeniem samemu sobie. Ten stan jest analogiczny do okresu stanu wojennego w ogóle za komuny. Telewizja nigdy nie skalała się
bezstronnością czy faktycznym ukazywaniem zdarzeń. Zawsze była kupiona przez ....cwaniaków.
Aktualnie nieprzytomni i oszaleli z nienawiści do ludzi reprezentujących
inne od ICH ZDANIA I POGLĄDÓW, POKAZUJĄ CO POTRAFIĄ, JACY
SĄ MIAŁCY I OBRZYDLIWI.
PSEUDO politycy, urzędnicy państwowi, redaktorzy piszą, mówią, pokazują TYLKO TO CO IM KAŻĄ MOCODAWCY, są niedouczonymi MANEKINAMI .
GŁOSZONA NIEPRAWDA, ZAKŁAMANIE I PROPAGANDA NIENAWIŚCI
sączona zewsząd i o każdej porze, zmusza naród do udawania,
że TAK NIE JEST, ŻE TO NIEPRAWDA, zmusza atakowane i wykluczo-
ne społeczeństwo .... do myślenia, żeby to zmienić, bo wszystko jest płynne.
Na szczęście jest internet, choć nie do końca...... Jest straszne,
że we własnej Ojczyźnie wzniesionej trudem pokoleń Polaków, brak
jest fudamentalnych wartości .......

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

merypol

#71838