Wywiad z BORowcem

Obrazek użytkownika czarnowidz
Blog

Łukasz Kurtz przeprowadził wywiad z oficerem BORu

Tutaj link

Już wszystko jasne. Zacytuję końcowy, najbardziej wstrzasający tekst:

"Jakie są losy tych funcjonariuszy po powrocie do Polski?[Chodzi o funkconariuszy BOR obecnych na lotnisku w momencie katastrofy]
Panie redaktorze, na chwilę obecną… co znaczy losy.. ? Na chwilę obecną Biuro nie podjęło żadnych czynności wyjaśniających. Więc jak tu mówić o losach? Ciężko cokolwiek zarzucać, skoro Biuro nie wyjaśnia sytuacji, czy i w jaki sposób działania BORu, nawet czy mogły ewentualnie przyczynić się do zmniejszenie ryzyka wypadku. Nawet w czasie rozmowy z jednym z funkcjonariuszy wydziału kontroli Biura Ochrony Rządu, też wyraził on jasno swoją opinię, że to zaskakujące, że Szef Gabinetu w żaden sposób nie wpływa na Szefa BOR, ani sam Szef BOR nie podejmuje takiej decyzji, żeby było przeprowadzone postępowanie wyjaśniające… 
...?
No Panie redaktorze? Tutaj zginęła Głowa Państwa, która ustawowo jest chroniona przez BOR. To pan wybaczy, ale w takim wypadku należy postępowanie wyjaśniające przeprowadzić, czy wszystkie czynności zostały wykonane prawidłowo – od rekonesansu aż po realizację, poprzez określenie czy środki były właściwie wyznaczone. 
To zarzut wobec szefa BOR?
Pan generał świadomie zrezygnował z kontroli wykonywanych działań ochronnych ze strony rosyjskiej. Tak naprawdę Biuro Ochrony Rządu nie ma zielonego pojęcia, samo nie ma zielonego pojęcia, co się stało."
 
 
Potwierdza się teza Gryppenfuhrer KAT która wysunął Łażący Łazarz
 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Oby to nie była kolejna medialna podpucha jak z "debeściakami", ale jeśli to prawda to znaczy, że i ktoś z BOR-u kłamie - nieustalona liczba BOR-owików na lotnisku, potem różne wersje dot.zabezpieczenia przez nich ciała Prezydenta...
Której by kwestii katastrofy nie ruszyć, to tylko smród i kolejne wątpliwości. Na jakiej zatem podstawie Tusk ma czelność pyskować, że wszystko gra i wciskać kit lemingom, że Jarosław nie ma żadnego moralnego prawa dociekać szczegółów jak zginął jego brat? Ciekawe jak by się ten chyży rój zachował gdyby na miejscu Lecha zginął jego brat? Cały rząd i media dostaliby pewnie sraczki, żeby jak najprędzej sprawę wyjaśnić.
Przepraszam za ostre słowa, a właściwie... niby za co mam przepraszać? Za Tuska i jego POlszewickiej swołoczy zaniechania i partactwa? Za zdradę?
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#77416

Gdyby Prokurator Generalny miał j..a to już by postawił zarzuty, co najmniej Szefowi BOR i Szefowi Kancelarii Premiera - najłagodniejszy zarzut - niedotrzymanie obowiązujących procedur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mirek603

#77492

 Tuszczak i jego kolesie już dawno powinni gnić w więzieniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#77540