Dzisiaj kolejny TU-154 lądował awaryjnie ścinając drzewa

Obrazek użytkownika czarnowidz
Kraj

i nikomu nic się nie stało.

Wygląda na to, że to bardzo mocna konstrukcja.

W takim razie, co stało się z PAF 102? W podobnych okolicznościach maszyna rozpadła się na drobne kawałeczki.

Link na onecie

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Awaria-rosyjskiego-Tu-154M%3B-ladowal-przymusowo-scinajac-mlode-drzewka,wid,12644590,wiadomosc.html?ticaid=1ad83

Link na newsbcm

http://www.newsbcm.com/doc/220

 

Link ze zdjęciami

http://www.pprune.org/rumours-news/426642-tu-154-emergency-landing-izhma-komi-post5920014.html

Tu-154M plane was forced for blind emergency landing - because of electro and navi equipment malfunction, crew have no information about their location and fuel for only half an hour. Because of this they can't divert to Pechora, Ukhta, Vorkuta or Usinsk where there are more suitable runaway for this class. Our correspondet cites crew which named this landing "a miracle". Right after plane descended under low clouds near Izhmy, crew has noticed a bog in which it was impossible to land. After a turn the commander at first has seen an island on the river opposite to Izhmy, and only after that he has noticed the old runaway, used now as a helicopter platform.

- They said that was a miracle that they could land on this strip, with fuel remains for 10 minutes only. They walked this runaway, thanked her for rescue, - said БНКоми correspondent.

The impact was damped by the young trees which have grown since the airport was closed. Because of electric malfunction, the plane couldn't brake on the 1200 meters runaway and overrun about 150-200 meters out in the wood. None of 72 passengers of DRU516 flight hasn't received even a scratch.

The state commission will be created for the incident investigation and the plane has been sealed up by Office of Public Prosecutor till then. To rescue away the plane from Izhmy, it must be or cut in parts, or owners will decide to leave it where it is, crew members suppose.

Brak głosów

Komentarze

łki!!!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#84373

No tak, ale ten co wylądował, został posadzony przez pilotów. Nikt nie pomógł rozpieprzyć ten samolot w drobny MAK. Nikt nie robił doświadczeń z mgłą czy polami elektromagnetyczbymi, nie mówiąc już o jakiejś drobnej bombie czy wręcz "znakomitym" remoncie maszyny. Piloci posadzili maszynę sami, bez zbędnej pomocy.

__________________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#84409

http://www.vesti.ru/doc.html?id=390923
więcej zdjęć
wylądował na za małym pasie

Vote up!
0
Vote down!
0
#84378

a mianowicie zapomnieli zamontowac ten bombki, ktora zrobila taka rozwalke kadluba w drobny MAK. Materialy do analizy kryminalnej nie trafily bo niemogly poniewaz KAT, zadbal o to juz na dlugo przed feralnym lotem 10kwietnia

Vote up!
0
Vote down!
0
#84391

Kolejny tekst z dezinformującym komentarzem.
Po pierwsze, było to lądowanie a nie niekontrolowane przyziemienie.
Po drugie, był pas startowy.
Po trzecie, poza pasem było tylko ostatnie 200 metrów dobiegu (wytracenie resztki prędkości).
Po czwarte, drzewa były młode ("young trees").
Zatem okoliczności bynajmniej nie były podobne, bo nie ma jak porównywać powyższej sytuacji z "prezydenckim" tupolewem, który wyrżnął w kilkudziesięcioletnie drzewa z prędkością zbliżoną do prędkości lądowania.
Z takim podejściem to w reżimowych merdiach pracować, a nie na niepoprawnych pisać.
Wstyd!
Pozdrawiam po rosie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84396

ze drzewa byly kilkudziesiecioletnie??????

topola, brzoza moze olsza mi sie pojawila na zdjeciach-one maja szybki przyrost w dodatku przy duzym zageszczeniu-jak na fotografiach z (ponoc) miejsca katastrofy- drzewo przyrasta na dlugosc nie na grubosc-kwestia walki o powierzchnie dostepu do swiatla....podaj prosze linka do danych o wieku drzew scietych przez RZADOWEGO TU-154

panie precyzyjny

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gaja

#84401

A choćby stąd, pani czepialska: http://www.interklasa.pl/portal/index/strony?mainSP=subjectpages&mainSRV=biologia&methid=806100776&page=subpage&article_id=324344&page_id=23467 W opisach katastrofy jest mowa np. o tym, że końcówka skrzydła odpadła w wyniku uderzenia w trzydziesto-czterdziestocentymetrowe drzewo. I to, zdaje się, chodzi o średnicę w miejscu uderzenia! Czyli na standardowej wysokości pomiaru (1,3 m od powierzchni ziemi) ta średnica byłaby jeszcze większa.
Pozdrawiam zasadniczo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84426

energetycznej: nasz rządowy tupolew był na wysokości kilkudziesięciu metrów, więc linii na wysokości 400 m ściąć nie mógł, ale śp. L. Kaczyński, podsadzony przez śp. gen. Błasika mógł rękę w niebo wyciągnąć i o tę linię zahaczyć.
Stąd pewność, że linię zerwali nasi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84428

:-)
Pozdrawiam wszechstronnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84431

czyli nie chodzi Ci juz o "DRZEWA" ale o 1 drzewo-ta konkretna brzoza...na zdjeciu autorstwa pana Amielina-fotomontazysty, na ktorej nie bylo widac sladu "walki" ze skrzydlem bombowca TU 154 ale zlamanie pnia...blizej nieokreslonego pochodzenia...

czy dobrze rozumiem?

szacowanie "trzydziesto-czterdziestocentymetrowe" coz za precyzja :)

ale pisz sobie co chcesz...juz coraz mniej osob daje sie zlapac na haczyk :))) panie T jak troll

ps.zazwyczaj atrybutem takich jegomosci jest wielka maczuga a nie wielki turban...

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gaja

#84564

", który wyrżnął w kilkudziesięcioletnie drzewa"

Bez przesady, to nie były stuletnie dęby.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84406

Spokojnie drodzy państwo. Niedługo odpowiedni specjaliści z TVN wyjaśnią Państwu, dlaczego tak się stało i dlaczego źle Państwo rozumują. Po co myśleć samemu? Trzeba poczekać na tvn;)

Vote up!
0
Vote down!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#84395

[quote]Jak powstało polskie konsorcjum firm, które nadzorowało remont prezydenckiego tupolewa? Tropy prowadzą do Moskwy. We władzach jednej z firm jest absolwent moskiewskiej Akademii Sztabu Generalnego. Drugą firmę miało rozpracowywać FSB

Warty 70 milionów złotych kontrakt na remont tupolewa - który 10 kwietnia spadł pod Smoleńskiem - zgarnęło konsorcjum złożone ze spółki MAW Telecom Intl SA i z firmy Polit-Elektronik. "Gazeta Polska" twierdzi, że we władzach obu firm zasiadają osoby, które mogą być w kręgu zainteresowania rosyjskich służb. Co więcej, spółki te zleciły remont Tu-154M spółce Aviakor z Samary, której właścicielem jest zaufany Putina, oligarcha Oleg Dieripaska.

We władzach MAW Telecom jest generał Henryk Tacik, który stracił stanowisko w wojsku za rządów PiS. Według gazety, ówczesny szef MON św.p. Aleksander Szczygło miał go zdymisjonować z funkcji szefa Dowództwa Operacyjnego MON właśnie za to, że w latach 1986-1988 studiował w Akademii Sztabu Generalnego w Moskwie.

- Gen. Henryk Tacik na początku lat 90. miał bogate kontakty z oficerami radzieckimi i uczestniczył w kilku imprezach towarzyskich w okolicach Walimia z udziałem wyższej kadry północnej grupy wojsk radzieckich w Polsce i kadry WP. O tych spotkaniach meldował przełożonym Zarząd II WSI - powiedział "Gazecie Polskiej" anonimowy informator.

Raport z Weryfikacji WSI wymienia Henryka Tacika wśród wysokich rangą dowódców wojska, zaangażowanych w działalność nielegalnego lobby na rzecz SILTEC. To firma specjalizująca się w podsłuchach elektronicznych.

Jeszcze bardziej tajemniczą firmą jest drugi człon konsorcjum remontującego prezydenckiego TU-154M. Polit Elektronik nie ma strony internetowej, nie jest zarejestrowana w KRS. Jej właściciel Dariusz Kamiński prowadzi od 1993 r. zwykłą działalność gospodarczą - pisze "Gazeta Polska".

Na stronie Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji znajduje się informacja, że Polit Elektronik ma certyfikat na obrót materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Jak stwierdził jednak w rozmowie z „GP” jej właściciel, do tej pory firma nie handlowała ani bronią, ani amunicją - donosi gazeta.

Polit Elektronik jest od 2002 r. wyłącznym polskim przedstawicielem rosyjskiego Miga, a dokładniej: Russian Aircraft Corporation "MiG" - będącej w 100 proc. własnością Federacji Rosyjskiej. Jednak - jak dowiedziała się "Gazeta Polska”, feralny kontrakt był pierwszym rządowym przetargiem wygranym przez Polit Elektronik. Według informatorów gazety, polskie służby już wówczas informowały o szczególnym zainteresowaniu Rosjan firmą Kamińskiego.[/quote]

niezalezna.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#84405

Własnie w rosyjskiej telewizji NTB a po naszemu NTW pokazywano całe zdarzenie włącznie z komputerowa symulacja całego wypadku..Otóz samolot podchodził do ladowania, bedac juz nad pasem lotniska z niewiadomych przyczyn pilot zrezygnował z ladowania i poderawł maszyne do góry..Ale był juz za nisko i wpakował sie w las z licznymi wzgórkami i nierównosciami oraz masa krzewów który był kilkaset metrów za za pasem startowym..Samolot sciął skrzydłami kilka drzew i mase krzewów, kadłubem przerył kilkadziesiat metrów róznych nierównosci i zawisł  lewa stroną na dośc wysokim wzgórku! Pokazywano zdjecia oraz drzewa ściete skrzydłami samolotu..Jedno drzewo wygladało na dość grube..powyzej 50 cm srednicy pnia! Samolot nie rozpadł się, skrzydła sie nie połamały, nie zapalił się. Pasażerowie opóscili samolot wyjsciem awaryjnym bez wiekszych obrażeń..Na koniec, Mufti , spadaj z niepoprawnych do onetu i tam dyskutuj  z Palikotem, z Senyszynową  i POzostałymi POstUBekami ..Takich jak ty mamy dosc w WSI24, GW-SB i Pozostałych publikatorach..Niech choc pzrynajmniej niepoprawni beda wolne od chazarobolszewickiej propagandy kłamstwa i obłudy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#84414

Dziękuję za radę. Widzę, że kolega zaprawiony w 'języku miłości". Aż zazdrość bierze. A co za zaangażowanie w wydzielane treści! Aż czasem się w klawisz nie trafia! Romantyczny styl... To ja jeszcze swój podszlifuję na Niepoprawnych, zanim pójdę na Onet. Mając takie wzorce...

Vote up!
0
Vote down!
0
#84423

przykład idzie z góry, więc co się dziwić.
Poza tym każdego dnia daje wzorce, jak się zgodę powinno budować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84427

Tytuł jest - lądowanie.
Tekst cytowany kursywą.
Nie rozumiem Twojej uwagi, a insynuacje są nie na miejscu.

Jeśli wziąć pod uwagę to co pisze któryś z gości, że była informacja telewizyjna z miejsca wypadku i wymienione okoliczności - tym bardziej los polskiego rządowego Tu z Prezydentem na pokładzie, sposób w jaki się rozpadł - jest dziwny i słabo wytłumaczalny

Czarnowidz Były Jasnowidz
Precz z komuną! Chodżcie z nami!

Vote up!
0
Vote down!
0

Czarnowidz Były Jasnowidz
Precz z komuną! Chodżcie z nami!

#84438

Ręce opadają... Dziś nie po raz pierwszy tłumaczę komuś nie tylko co piszę, ale i co ten ktoś napisał. [quote=czarnowidz]W podobnych okolicznościach maszyna rozpadła się na drobne kawałeczki.[/quote]Otóż nie, okoliczności nie były podobne.
Czy teraz to jasne?
Pozdrawiam niecierpliwie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84441

Wyjaśnił Pan. Gratuluję :-) Teraz niech Pan napisze DLACZEGO nie były podobne. Przecież na tym pasie rosły drzewa?

Zresztą to nieistotne - TVN już na pewno wyjaśnił. Pozdrawiam Tutejszy :-)

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#84466

Zamiast pisać tego rodzaju uwagi, powinien Pan przeczytać uważniej całą dyskusję: http://niepoprawni.pl/blog/1634/dzisiaj-kolejny-tu-154-ladowal-awaryjnie-scinajac-drzewa#comment-95348 (wczorajszy komentarz powyżej). Kto wie, może coś innego zacznie się Panu kojarzyć z tvn-em?
Pozdrawiam nieomylnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#84468

TVN to chazrobolszewicka szczekaczka nie przypadkowo nazywana tez WSI24..

A tak przy okazji Mufti, pod jakim nickiem piszesz na onecie? Josza? a może s3kawka?

Vote up!
0
Vote down!
0
#84484

Młode drzewa? Widział Pan te "drzewka" na zdjęciach? Zatrzymał się poza pasem. Już na pasie rosły "drzewka". W sumie, tam pewnie nikt nie nadpiłował, jak to rzecznik wyjaśnił...

Co mi się może kojarzyć z TVN-em? Np. to: http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,8349275,Gardias__Chce_byc_lachonem.html

Reszta jest na podobnym poziomie. WYMIOCINY.

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#84496

Tam też były niezłe brzózki.
http://beta.wiadomosci.onet.pl/swiat/samolot-runal-do-lasu-gps-zgubil-zaloge,1,3570368,wiadomosc.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#84511

mało ma do powiedzenia na temat katastrof lotniczych, ale faktem jest, że 11 września 2001 dwa samoloty po prostu wleciały do budynków WTC "przecinając" ich konstrukcje, a były to - bodajże - konstrukcje stalowe (w każdym bądź razie nie drewniane....) Być może jest to kwestia innej masy, prędkości, kąta uderzenia, wreszcie innej budowy samolotów, niemniej wydaje się, że skoro rządowy tupolew nie ściął drzewa, to mieliśmy do czynienia albo z pierońsko mocnym drewnem, albo z pierońsko słabym samolotem...

Vote up!
0
Vote down!
0

tad9

#84562

Ale ostatnie zdanie na ich stronie wiele wyjaśnia >>>>>>>>
http://tnij.org/h7pb
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#84595