Ciemniactwo ujadactwo

Obrazek użytkownika czarnowidz
Kraj

Strach który był wśród Ciemniaków przed wyborami i w sam wieczór/noc wyborczą ustąpił uldze, i jak zwykle w takich wypadkach bywa - ten stres, któremu ulegli trzeba jakoś odreagować. Zwierzę, jak przeżyło stres, to zwykle biega.

Ciemniacy zwierzętami nie są, więc odreagowanie stresu mają swoiste, ciemniackie właśnie - zaczynają się opowieści jak to strasznie było i, że w ogóle, to jest inaczej niż było do tej pory mówione i pisane, wcale ten prezydent co się wziął i zabił nie jest godny szacunku, a w ogóle to Kościół się zaangażował w kampanię wyborczą po stronie Kaczyńskiego, a napastliwy i agresywny tłum poniewiera dziennikarzami oddanymi sprawie, a media są propisowskie, a …. - i tym podobne ujadania i urojenia, bo ciemniactwo właśnie poprzez ujadanie i wzajemne potwierdzenia jedynie słusznej linii urojeń utwierdza się, że ma rację, że “ty masz rację , ja mam rację inni Ciemniacy mają rację ogólnie” - MY MAMY RACJĘ. I tak to się kręci - aż do wyrzygania.

Dla człowieka posługującego się rozumem ten koncert ciemniackiego rozładowania stresu jest po prostu jakimś sabatem rozbuchanych emocji, nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością taką, jaka ona jest. Człowiek posługujący się rozumem musi dostrzegać absurdalność tych twierdzeń, wynurzeń i machań rękami przed kamerami.

I tu dochodzimy do clou tego co się dzieje. Otóż te ich ujadania nie są skierowane do nas. My ich w ogóle nie obchodzimy. Cały ten mechanizm rozładowania stresu skierowany jest wsobnie - Ciemniacy, ludzie będący na tyle słabi na umyśle, że uwierzyli tej partii i tej ideologii uczestniczą w tym sabacie nie dla nas, nie chcą nas zakrzyczeć, dać nam do zrozumienia, że głosując na Kaczyńskiego myliliśmy się i postąpiliśmy wbrew interesom kraju, nie, MY w ogóle nie obchodzimy ICH. To ujadanie, ten stek bzdur, który słychać z telewizorni i innych przekaziorów,  jest tylko i wyłącznie na użytek własny Ciemniactwa, żeby rozładować stres i - uspokoić sumienie.

Tak, to jest kwestia sumienia.

Bycie wyznawcą tej ideologii jest, według mnie, dowodem słabego rozumu wyznawcy. Lecz rozum nie ma wiele wspólnego z wyczuciem moralnym, z sumieniem właśnie. Nawet jeśli nie potrafi się poprawnie rozumować i nie widzi się konsekwencji wynikających z przyczyn bo się jest słabym na umyśle, to dobry Bóg wyposażył człowieka w sumienie po to, żeby nawet w takim przypadku nie doszło do ostateczności, czyli zatracenia się w złym. I to co teraz obserwujemy, czyli to ujadanie Ciemniactwa i kształtowanie ciemniackiej opinii przez ciemniackie przekaziory służy zagłuszeniu sumienia, które już u niektórych zaczyna się odzywać. Klasyczny mechanizm wdrukowania - teraz trzeba przywalić maksymalną dawką najbardziej drastycznych wrażeń i emocji, żeby to co jest pod spodem, czyli sumienie właśnie, już nie znalazło dla siebie miejsca. A ponieważ Ciemniacy jak to Ciemniacy - z refleksją u nich słabo, więc metoda jest słuszna i jak najbardziej skuteczna.

Co dalej?

Proces zagłuszania sumień potrwa jeszcze trochę, a potem zostanie wytyczony nowy kierunek ujadania - tym razem na opozycję uniemożliwiającą reformy które będzie chciał przeprowadzić Rząd Ludowy, ale reakcja będzie wkładała kij w szprychy. Co ja piszę, jaki kij? Sosny, świerki i cały drzewostan.

To ci będzie ujadanie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zgadzam się w 100%
Oni sami sieją takie informacje oszczerstwa żeby coś się działo bo bez tego już nie widzą innego sensu życia.
Zaczynają tym żyć.
A poza tym jeżeli ja jestem złym człowiekiem to uważam że inni są źli .
Jeżeli jestem kłamcą - inni też kłamią.
Zmyślam - inni zmyślają.
Kradnę - inni też na pewno kradną.
Żeby daleko nie szukać pan Niesiołowski i jad sączący się z jego ust.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70987

 No ogólnie fajnie się chłopaki i dziewczyny bawią - myślę że do czasu aż coś pierdyknie i nareszcie zbudują nam coś drugiego np. - Grecję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71038

tu nie chodzi o ciemniactwo POpaprane. Sprawa jest o wiele powaziejsza, poniewaz to co stalo sie w Polsce - "przegrane" wybory prezydenckie jest to poprostu final walki o polske, jej byt w ogole. A byt jest naprawde niepewny. Walka -wojna o polske trwa juz od traktatu wersalskiego, dla niewtajemniczonych -najwiekszym wrogiem Polski jest rodzime zydostwo intensywnie wspierane przez hordy zydomasonskie z calego swiata zza oceanu przede wszystkim. Dziwnym trafem J.Kaczynski przegrywa dwukrotnie z tym samym ugrupowaniem, raz wybory parlamentarne, ktore nie koniecznie powinny byc przeprowadzane i teraz "minimlnie" wybory prezydenckie. Jakos nie pasuje mi wielkie milowanie sie sp. Lecha Kaczynskiego z zydostwem jego swietowanie hannuka w belwederze i palenie menory, a przy tym zupelna biernosc jesli chodzi o polakow pragnacych wrocic z Kazachstanu, czy tych ktorzy prosili przeydenta Kaczynskiego na uroczystosci rocznocowe rzezi na wolyniu. Czy chocby zakazanie ekshumacji grobow w Jedwabnem kiedy to Lech Kaczynski byl jeszcze prokuratorem krajowym. A to byc moze ze strachu ze liczba ofiar bedzie znacznie rozna od tej o ktorej mowia Zydzi? A dowody rzeczowe np: luski nabojow karabinowych moga okazac sie niemieckie a sladu udzialu Polakow w zbrodni zerowe? Otworzmy oczy, zweryfikujmy sytuacje i ustalmy kto jest naszym najwiekszym wrogiem. No coz, ponoc armia nam nie potrzebna bo jestesmy otoczeni przez samych przyjaciol.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71040

Zgadzam się i jestem nawet przerażona. Niestety świadoma tego co piszesz. Czytałam bardzo dobra książkę o żydomasonerii , i teraz żałuje że ją czytałam.
Teraz czytam coś śmiesznego. podzielę się: to tak do sytuacji eliminowania wrogów przez przyjaciela

" Na zebraniu partyjnym wstaje górnik i pyta:
- Jo jest górnik z kopalni Bytom, i się wos pytom, gdzie so te piniondze, cośmy od ruskich za wengiel dostali?
Zamieszanie, sekretarz baka, że sprawdzą i odpowiedza.
Nastepne zebranie, wstaje górnik i pyta:
- Jo jest górnik z kopalni Bytom, i się wos pytom, gdzie so te piniondze, cośmy od ruskich za wengiel dostali?
Zamieszanie, sekretarz mówi że nastepnym raze na pewno da odpowiedz.
Kolejne zebranie, wstaje górnik i pyta:
- Jo jest górnik z kopalni Sosnowiec, i sie wos pytom, gdzie jest górnik z kopalni Bytom??? "

A ten trochę niecenzuralny, przepraszam.
coś o nowej miłosci polsko -ruskiej:
"Idzie ulica jeden gość a za nim idzie drugi i kręci mu kijem w d.... . Zatrzymuje go przechodzień i pyta dlaczego to robi. Gośc odpowiada..
- A bo on ma przyjaźń polsko - rosyjska w d.... a ja mu ją pogłębiam.'

i ostatni , co nas czeka jak ta miłosć zakwitnie:
Na granicy polsko-rosyjskiej kłócą si dzieci:
- A my to mamy chleb- chwala się dzieci rosyjskie.
- A my to mamy chleb z masłem - odpowiadają polskie.
- A my mamy Putina - kłócą się dalej rosyjskie.
- A my tez możemy mieć Putina - odp. polskie.
- To nie będziecie mieli chleba z masłem - mówią triumfalnie rosyjskie.

och dobrze czasem odsapnąć od rzeczywistości i się trochę pośmiać.
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#71049

O tych górnikach to bylo za towarzysza Gierka.To była prawda opowiadana na ulicy oczywiście w formie kawału- dlatego to pisze bo pamiętam.Mozesz to traktować jak jakiś dział z książki jednak żydomasoneri.Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71055

Niestety nie jestem w stanie pamiętać, ale moi rodzice byli"prześladowani" w tamtych czasach. Może właśnie dlatego teraz wiem co wiem i myślę jak myślę.
Czasy wcale nie śmieszne zgadza się, ale książkę polecam "Absurdy PRl"
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#71069

To sa fakty dziejace się za towarzysza Gierka ,opowiadane w formie kawału przez ulicę.Możesz to potraktować jako jeden z rozdziałów tej książki o żydomasoneri. Ja to pamiętam dobrze. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71057

Nie wiem co napisać. Zacznę od spraw oczywistych. Zgadzam się z Tobą w 100% . Powiem tak krótko, tą prawdą tutaj zainteresowania nie uzyskasz. Jest natomiast zwycięstwem szefów tego portalu , że nikt za tą prawdę Cie nie wyrzuci. Ja osobiście spraw Kaczyńskich, ich zasług nie poruszałem wcale. Aby nie wkładać kija w mrowisko. Pisałem tylko , pytając czy wiesz ,Ty czy Ty co to, kto to jest PiS.Ach szkoda gadac. Może wiesz co dzisiaj powiedział Niesiołowski albo Palikot - zainteresowanie 100stu procentowe. Pozdrawiam , i tak dostanę lanie ,lub przemilczenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71054

Istota "działania", które porównane zostało z ujadaniem (skądinąd słusznie, zważywszy na atawistyczne źródło jak i jego cel), poza zagłuszaniem sumień z zastrzeżeniem, że taka emocjonalna hybryda ma jeszcze w pewnych umysłach racje bytu, nasuwa pewne wnioski. Wyraźnie zaznaczam, iż niestety nie dysponuję danymi statystycznymi, na których mógłbym sie oprzeć. Mogę jedynie bazować na własnych obserwacjach, które wynikają z rozmów z reprezentatami "jedynie słusznego" kierunku ideologicznego (...cóz...jakoś to nazwać musiałem). Biędzie to więc ocena nader subiektywna. Ale do rzeczy.

Przeciętny w swej nieprzeciętności wyborca/sympatyk PO charakteryzuje się brakiem jakiejkolwiek skrystalizowanej teorii, którą mógłby uzasadnić swoje preferencje.O bezideowości w tym wzgłedzie napisano już wiele, znacznie lepiej niż mógłbym to ująć, więc nie rozwlekam. Wszelki ukierunkowany tematycznie dialog i nie chodzi tu o rozciagliwość szelek wujka Mietka czy długości nosa cioci Gieni itp. to niejako intelektualny survival . Rozmowa na temat wspomnianych preferencji z takim okazem (okazem w ujęciu entomologicznym - wykłady v-ce marszałka S.N. nie poszły w las i nauki wyciągnąłem)  bywa rozbrajająca. Rozbrajająca w przenośni i dosłownie, czyli..." Gadał dziad do obrazu...." itp. analogie. Najczęściej (zaznaczam, że nie jest to normą) odpowiedzią bywa werbalna agresja, której wypadkowa to powiązanie w różnym stopniu kilku elementów: wiek, środowisko, wykształcenie i... czsem jakieś łamańce zwane światopoglądem. Nie jest odkryciem, że świat jest pełen ignorantów i bez mała skrajnych kretynów. Jednak skupienie takiej ilości w jednym miejscu i czasie, co wiecej wytworzenie pewnego uniwersalizmu postaw graniczy z cudem (cudem w sensie dialektycznym oczywiście ;) ).

Więc o co w tym wszyskim idzie?

Jeżeli ktoś nie jest w stanie uzasadnić swoich wyborów i zapatrywań, należy udostępnić mu możliwość korzystania z tzw. "gotowca". Myliby się ten, który upatrywałby tego w prostej formule" "Dziś pytanie - dziś dpowiedź!" Nie trzeba nawet roztrzygać o niedoskonałości takiego rozwiązania (udzielenie odpowiedzi ze zbioru "A" na pytania ze zbioru "B" - o możliwościach intelektualnych zastosowania tego przez "zainteresowanych" nawet nie wspomnę). Istotą przekazu ma być ciągłe utwierdzanie odbiorcy, że uczynił dobrze a jeśli nawet uczynił źle to też uczynił dobrze i ogólnie to nie musi się przed nikim z tego tłumaczyć...etc. Naturalnie utrwalanie tego i nadawanie ram "stadnych" ma między innymi przeradzać się w poczucie wyższości(sic!), neutralizować poczucie alienacji, a w nieodosobnionych przypadkach również pogardy w stosunku do tych, którzy w schemat ten się nie wpisują. Ten swoisty bezideowy synkretyzm, którego celem jest rozmycie wszelkich norm i zasad z równoległą "personalizacją" wszelkiego zła (i znów zła dialektycznego ;) ), to raison d'erte tego podłego systemu.

P.S.

Osobnym, aczkolwiek w swoim wydaniu interesującym jest, w jaki sposób egzemplarze będące spirytus movens mojego nudnego wywodu motywują swe działania we wzajemnych dialogach? Ale to już zupełnie inna historia :) 

Pozdrawiam

:/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71062

Pisałem o ekskluzywizmie tego ruchu, dającym poczucie wyższości uczestnikom. To jest bardzo mocny desygnat.

Czarnowidz Były Jasnowidz
Precz z komuną! Chodżcie z nami!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czarnowidz Były Jasnowidz
Precz z komuną! Chodżcie z nami!

#71067

Oczywiście całkowicie zgadzam się z treścią Pańskiego wpisu. Pozwoliłem sobie tylko na garść informacji z własnych doswiadczeń, które szczrze mówiąc sprowokowałem ;)

Pozdrawiam

:/ 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71227

Na B(k....) głosowali młodzi,wykształceni
,z dużych kryminałów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71063

sama prawda, nie tylko my, ale i cała Polska - oprócz tego co da się szybko sprzedać :

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22177  - Sulatycki         http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22184   Macierewicz, który obudził we mnie nadzieję, daje gwarancję rzetelnej pracy.
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#71064