Cycat

Obrazek użytkownika Mufti Turbanator
Humor i satyra

Mała rzecz, a śmieszy.
Towarzysze z GazWybu kolejny raz dają świadectwo dialektycznej giętkości. Otóż w zajawce artykułu z dnia dzisiejszego (godz. 10:58) piszą:

"Sekretarz stanu USA Hillary Clinton złożyła kwiaty pod Krzyżem Katyńskim w Krakowie. W ten sposób oddała hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem."

To ja przypomnę cytat z Seksmisji: "a może Skłodowska też była kobietą?!" Bo ciśnie się na usta tyle prześmiewczych skojarzeń, że brak słów. Choćby szczenięcy dowcip: "wiesz czym się różni szafa od ubikacji?"

No bo na przykład czy pani Clinton, gdy zamierza coś zjeść, to idzie spać? A gdy ma ochotę poczytać książkę, to gra na trąbce?

Dalszy ciąg króciutkiego przecież artykułu podaje, że szanowna gościni "przyjechała również do dawnej Fabryki Schindlera", a jak już złoży wizytę swojej przyjaciółce fabryce, to "spotka się z przedstawicielami społeczności żydowskiej, romskiej i hierarchami Kościoła katolickiego". Logiczne? Logiczne. W języku polskim? Tak.
A komu nie, ten antysemita i ciemnogród.

Nie odważę się zapuścić oczu wyobrażni w głowę pani Clintonowej (brr!..) ani za kulisy światowej polityki. Za wysokie progi!
Ale nad naszym wiodącym dziennikiem zastanawiam się. Czy to schizofrenia? Problemy z formułowaniem myśli? Różnice kulturowe? A może po prostu Agora oszczędza na polskojęzycznych korektorach?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8095670,Hillary_Clinton_oddala_hold_ofiarom_katastrofy_lotniczej.html?skad=rss

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

i powstaje "stalinowskie" pytanie:"Czy oni kiedykolwiek mysleli i mowili po polsku"?

 

W zargonie idzie im pewnie lepiej, a i myslenie talmudyczne tez jakos bardziej na czasie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69537

 - Jest prawda czasu i prawda ekranu ... 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69572

Popraw tytuł. Wyszła Ci nieprzyjemna literówka:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69604

Dziękuję, ale tym razem to celowo :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#69607