Santorini

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Piękna i ciekawa wysepka, prawdopodobnie wysepka, która załatwiła odmownie, jak mawiał Wiech, cywilizację minojska, a kto wie, czy nie Atlantydę. Dzisiaj został krater, na obrzeżach którego żyją ludzie- żyją głównie z turystów, nawiasem mówiąc, oraz wnętrze krateru, czyli zatoka, w ktorej cumujemy, w dużym tłoku i wśród targów, kto ma gdzie cumować i gdzie rzucać kotwicę. Ważne, kto przypływa pierwszy i kto jest większy, generalnie.
Miejsce na kotwicę jest jedno, i przeważnie zajmuje je największy statek, który tego dnia przypływa. Dzisiaj to jest Costa, inne statki cumują do boi cumowniczych, albo dryfują.

Dla załogi to ciężki dzien- trzeba wstac wcześnie rano, 05 30, kolo 6 wpływamy do wnętrza zatoki, zaczyna się zabawa w wysyłaniem cum na łódź cumowniczą, ta zawozi je na boje, tam zaczepia, podaje z powrotem na statek, w międzyczasie otwieramy ponton przy burcie, do którego będą przybijac lokalne tendry ( promy). Jak jest ładna pogoda, to wszystko idzie sprawnie, jak wieje, to jest dużo zamieszania, rwą się cumy, krzyk , bieganie….. Ale dzisiaj w miare spokojnie.

Pasażerowie czekają w Show Lounge, jak jesteśmy gotowi, to pakujemy ich partiami do łodzi- i hejże! How are you, ! Good morning! I am fine, and you? are you, ! Good morning! I am fine, and you? are you, ! Good morning! I am fine, and you? are you, ! Good morning! I am fine, and you? are you, ! Good morning! I am fine, and you? are you, ! Good morning! I am fine, and you? How are you, ! How are you…. Ostatni….
Czas na sniadanie w Terrace Restaurant, otworzyć 34 emaile, posłac żuczków do roboty, czyli wydać rozkazy bosmanowi i carpenterowi , sprawdzić, jak tam basen i Jacuzzi, jak tam smieci, i w ogóle jak wszystko na pokładzie.
No i zajrzeć na salon, oczywiście. No i wrzucić cos dla oka.

a tu autor Seawolf w calej okazalosci- pozdrowienia!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

[quote]zaczyna się zabawa w wysyłaniem cum na łódź cumowniczą, ta zawozi je na boje, tam zaczepia, podaje z powrotem na statek,[/quote]

co to za system podawania cum? podwójna cuma z jednej?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62901

Jakbyś tak wilku morski opisywał kolejne miejsca ,to byłoby fajnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62927

... tę oto książkę:

http://cretashop.gr/br/productsbr/booksbr/9602262613.htm

albo to samo tutaj:

http://www.amazon.com/Secret-Crete-Hans-Georg-Wunderlich/dp/0285621645

Jest naprawdę genialna i przewraca wszystko do góry nogami! Cholernie się cieszę, że przypadkiem wpadła mi w łapki w sopockim antykwariacie (gdzie bywa pono i Michnik) i kosztowała tylko dychę.

Wy to macie tutaj jak na talerzu. ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#62937

Fajny wpis - dla oddechu. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62962