Kaczyński: Opodatkować wielkie media. Bingoou!

Obrazek użytkownika esem
Blog

Wreszcie ktoś to powiedział: Opodatkować wielkie media!

PAP:

- Częścią naszego pomysłu na samorządy jest wsparcie miejscowych środków masowego przekazu. One są dzisiaj dużo, dużo za słabe w powiecie, gminie. Albo ich nie ma, albo są zależne od władzy, niewiele mogą zdziałać - przekonywał Kaczyński. - Te instytucje same się nie utrzymają. Trzeba te wielkie media opodatkować. Niech Michnik trochę zapłaci, Walter, potentaci - dodał prezes PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego, taki sposób finansowania zagwarantowałby niezależność mniejszym instytucjom medialnym.

- I niech dzięki temu będą pieniądze na wsparcie tej małej gazety, małego tygodnika, małej radiostacji, czasem tylko gminnej. I niech dziennikarze, którzy tam pracują, mogą być rzeczywiście dziennikarzami - apelował.

- Dziennikarz to jest ktoś niezależny, ktoś, kto nie musi funkcjonować na tej zasadzie. Dlatego pytam: dlaczego piszecie pod własnym nazwiskiem nieprawdę, a potem, w innej gazecie pod pseudonimem - a wiem, że to pseudonim danej osoby - coś zupełnie innego. Odpowiadają: no cóż, urodziło mi się dziecko, kredyty wziąłem, muszę. Otóż proszę państwa, tak nie może być - podkreślił Kaczyński.

Jak dodał lokalne media są ważne, "bo one tworzą miejscową opinię publiczną; one muszą kontrolować tę władzę".

 

Opodatkować specjalnie - jak najbardziej, tylko nie po to by wspierać "lokalne" media!

Dlatego nie, gdyż te wielkie już mają, lub zaraz będą miały - jawnie lub ukrycie - swoje macki w lokalnych mediach. Czyli byłoby to przekładanie z kieszeni do kieszeni. I pole do nadużyć.

Dlatego też nie, ponieważ twierdzenie, że dziennikarze Muszą trwać w schizofrenii to wymówka dla naiwnych (nie chcę przez to powiedzieć, że p. Kaczyński jest naiwny, raczej nie przemyślał sprawy do końca). Jak ktoś ma odwagę bycia sobą to zawsze będzie. Jeśli ma dobrze uformowane sumienie. Jeśli ma, to będzie miał odwagę mówić prawdę jawnie, firmując to swoim imieniem i nazwiskiem.

I wcale tu nie żądam, jakiegoś bohaterstwa dziennikarzy (choć właśnie wczoraj gdzieś w Moskwie kogoś skatowano za głoszenie prawdy).

Ostatecznie do bycia jawnym "celebrytą" np. w TVN, a ukrytym "uczciwym" pod pseudonimem w "Głosie Wąchocka" nikt nie zmusza. Nikt nie zmusza być dziennikarzem. Nikt nie zmusza opływać w dostatki, gdy tuż obok ktoś z nędzy jęczy!

A w czym to dziennikarz lepszy od byle robola co traci pracę i musi się dajmy na to przekwalifikować? (Kiedyś p. Michalkiewicz też nie mogąc uprawiać ulubionego zawodu coś tam na plantacjach zbierał).

 

Opodatkować wielkie media, te Agory, te Bertelsmanny i podobne E.T. jak najbardziej, ale po to by ratować Polskę. By spłacać już podjęte lub przyszłę zobowiązania rządu! By sprawiedliwie rozłożyć ciężary kryzysu między barki słabszych i silniejszych.
Tak jak podpowiada katolicka nauka społeczna.

Więcej, należy związać stopę podatku wielkich mediów ze wzrostem długu publicznego! Rośnie dług - niech rośnie stopa podatku.
Progresywnie!

Tak uważam.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ten podatek na rzecz lokalnych mediów według mnie nie jest złym pomysłem bo mógłby pozwolić uniezależnić się od tych "wielkich". Przypuszczam, że o to chodziło Prezesowi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102860

 Brawo Panie Prezesie.Tylko jeszcze ustawę napisać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102888

Byle jakaś hiena nie wymyśliła zasady sponsoringu tylko rzetelny podział środków dla niezależnych mediów lokalnych.
Parszywce już dotują np. GWnianą umieszczając w niej płatne ogłoszenia całostronicowe np. o zamówieniach rządowych zamiast to robić w rzepie gdzie państwo ma 49% udziałów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102911