Film dokumentalny Elżbiety i Wacława Kujbidów „Jedwabne – Naoczni Świadkowie – Spisane Świadectwa – Pominięte Fakty” - wreszcie dostępny dla widzów na całym świecie! www.tvniezaleznapolonia.org

Obrazek użytkownika wacur
Historia

Film dokumentalny Elżbiety i Wacława Kujbidów „Jedwabne – Naoczni Świadkowie – Spisane Świadectwa – Pominięte Fakty” - wreszcie dostępny dla widzów na całym świecie! www.tvniezaleznapolonia.org

 www.tvniezaleznapolonia.org
KLIKNIJ I KUP BILET I OGLĄDNIJ TERAZ WSTRZĄSAJĄCY DOKUMENT
10 lipca 2018 - 77 Rocznica Zbrodni w Jedwabnem
„Jedwabne – Naoczni Świadkowie – Spisane Świadectwa – Pominięte Fakty” -
Film dokumentalny Elżbiety i Wacława Kujbidów wreszcie dostępny dla widzów na całym świecie!
Streaming VOD, PPV HD: www.tvniezaleznapolonia.org
Po blisko trzech latach prób zainteresowania telewizji publicznej emisją naszego filmu dokumentalnego, w sytuacji ciągłego otrzymywania przez nas zapytań z wielu miejsc na kuli ziemskiej o to, gdzie ten film można obejrzeć, w 77 rocznicę tej zbrodni postanowiliśmy we własnym zakresie udostępnić ten film widzom na całym świecie.
Indywidualny, 24 godzinny dostęp do filmu za pomocą streamingu HD otrzymać można za 5 $ CAD, czyli równowartość 14,18 PLN lub 3.82 US $. Pobieramy tą opłatę ponieważ - z wielu względów - korzystać musimy z obcych, płatnych serwerów. Mamy też nadzieję, że oglądalność będzie tak duża, że pozostały margines tych opłat za bilety pozwoli nam wspomóc planowaną produkcję angielskojęzycznej wersji tego filmu. Wersji gruntownie zmienionej, pod kątem nie znającego prawdziwej historii II Wojny Światowej widza spoza Polski. Nie musimy też dodawać, że - tak jak i w przypadku tej oryginalnej, polskiej wersji filmu - tak samo nasze późniejsze, oficjalne i wieloletnie starania o dofinansowanie produkcji wersji w innych językach - zarówno w instytucjach w Polsce jak i w rozmaitych “oficjalnych stowarzyszeniach” Polonii w Kanadzie czy USA, pozostały całkowicie bez echa. Tak więc zapraszamy widzów na całym świecie do zapoznania się z naszym filmem i - może - do niezależnego od zakupu biletu na oglądnięcie tego filmu - wsparcia produkcji angielskojęzycznej (dane do ewentualnego przelewu bankowego zamieszczamy poniżej).
„Jedwabne – Naoczni Świadkowie – Spisane Świadectwa – Pominięte Fakty” - Streaming VOD, PPV HD, 1920 × 1080, 01:48:06 www.tvniezaleznapolonia.org
Wstrząsający, bo prawdziwy filmu dokumentalny Elżbiety i Wacława Kujbidów: „Jedwabne – Naoczni Świadkowie – Spisane Świadectwa – Pominięte Fakty” którego ciągle jeszcze nie można zobaczyć w telewizji publicznej. Dokument o niemieckiej zbrodni jaka miała miejsce w Jedwabnem 77 last temu - 10 lipca 1941. To 16 FAKTÓW, które mają fundamentalne znaczenie przy dochodzeniu do prawdy o tej zbrodni.
Przedstawiany tutaj - po raz pierwszy dostępny na całym świecie w pełnej wersji film - mówi o jednej z tysięcy niemieckich zbrodni popełnionych w Polsce podczas niemieckiej okupacji w czasie II Wojny Światowej. Film porusza niezwykle tragiczne wydarzenia wymordowania prawie wszystkich Żydów w miasteczku Jedwabne w lipcu 1941 roku. Powszechnie lansowaną narracją na temat winnych tego oburzającego mordu jest obwinienie Polaków, mieszkańców Jedwabnego, wynik rzekomo powszechnego antysemityzmu Polaków.
Twórcy filmu dotarli do wszystkich dostępnych materiałów, do żyjących świadków, dowodów rzeczowych, odbyli podróże z kamerą do miejsc niemieckich zbrodni, przeprowadzili badania historyczne, przeanalizowali mechanizm i przyczynę tworzenia historycznego kłamstwa. Udowodniają oni w tym dokumentalnym filmie że prawdziwymi sprawcami tego mordu byli Niemcy i pośrednio Sowieci. To Hitler i Stalin atakując Polskę uruchomili mechanizm bestialskiej wojny. Tereny gdzie leży Jedwabne, na których od wieków w pełnej zgodzie i przyjaznym i wielokulturowym współistnieniu żyli Polacy i Żydzi, zostały zajęte przez Niemców 1 września 1939 roku. Po ataku Sowietów na Polskę 17 Września 1939 roku Niemcy wycofali się oddając te tereny w ręce Sowietów zgodnie z ustaleniami paktu Ribbentrop-Mołotow. Czarny terror został zastąpiony przez czerwony terror. Zaczęły się masowe deportacje Polaków w głąb Związku Radzieckiego w których również brali udział Żydzi pracujący dla okupanta sowieckiego. Po ataku Hitlera na Rosję w lipcu 1941 roku, Jedwabne znów przechodzi w ręce niemieckie. Front przesuwa się daleko na wschód. Niemcy natychmiast, bo już w pierwszych dniach od wkraczania na tereny Polski opuszczone przez uciekających w popłochu Sowietów, uruchomili krwawy terror i czystki etniczne, zaczynając od Żydów aby następnie kontynuować masową zagładę również i Polaków. Zaraz za linią błyskawicznie posuwającego się na wschód frontu wojsk niemieckich, wkraczały natychmiast specjalne, utworzone dla potrzeb masowych mordów i czystek etnicznych Grupy Specjalne SS (Einsatzgruppen - czyli Szwadrony Śmierci SS), składające się z kolei z im bezpośrednio podległych lub niezależnie powołanych do specyficznych zadań, pododdziałów terroru, czyli Komand Specjalnych SS (EinsatzKommando - czyli Oddziały Śmierci SS). Te formacje SS dowodzone były przez oficerów SS a podlegały Dowódcy Generalnemu Służby Bezpieczeństwa SS na Rzeszę Niemiecką (Sicherheitsdienst des Reichsführers-SS, kolejno - Reinhard Heydrich oraz Ernst Kaltenbrunner).
Cała ta wojskowa struktura terroru - jako Mobilne Oddziały Sił Specjalnych SS - została stworzona w 1939 roku na rozkaz Adolfa Hitlera, przez Dowódcę SS na Rzeszę Niemiecką - Heinricha Himmlera. Zadaniem do którego powołano te siły były czystki etniczne - czyli masowe mordy - na trzech tetrach wojnym, trzech obszarach do których wkraczali niemieccy - Polski, Bałkanów oraz terenów ZSRR.
Zbrodnia w Jedwabnem była jedna z kolejnych, masowych mordów na obywatelach polskich, żydowskiego pochodzenia, jakich dopuścił się na Ziemi Łomżyńskiej w dniach 5 lipca 1941 - 4 września 1941 Oddział Specjalny SS Płock-Ciechanów, (EinsatzKommando SS Zichenau-Schrottersburg) dowodzony przez kapitana SS, członka SS nr 3483, Hermanna Schapera.

Wacław Kujbida
TVNiezaleznaPolonia Ltd.
Ottawa, 10 lipca 2018


Dane do dwóch możliwości sponsoringu produkcji angielskojęzycznej filmu „Jedwabne – Naoczni Świadkowie – Spisane Świadectwa – Pominięte Fakty”. Wersji gruntownie zmienionej, pod kątem nie znającego prawdziwej historii II Wojny Światowej widza spoza Polski.
1. Dane przelewu bankowego
Business Account Details: Business name: TVNIEZALEZNAPOLONIA LTD. Bank: 117 Centrepointe Dr, Nepean, ON K2G 5X3, Canada Account # 1004126 Institution# 003 Routing # 02100021 SWIFT Code ROYCCAT2
2. PayPal lub karta kredytowa. Jest też możliwość skorzystania z opcji przelania funduszu dotacji przy pomocy bezpiecznego bo obsługiwanego bezpośrednio przez PayPal linku na naszej stronie: www.tvniezaleznapolonia.org
Uwaga - Konieczny dopisek na przelewie i na przekazaniu pieniędzy PayPal:
“Dotacja na Produkcję angielskojęzycznej filmu Jedwabne – Naoczni Świadkowie – Spisane Świadectwa – Pominięte Fakty”.
Wszyscy sponsorzy powyżej 20 $ CAD zostaną wymienieni na filmie po zakończeniu produkcji. Dodatkowo, wszyscy sponsorzy powyżej $ 50 CAD otrzymają jedną wersję DVD filmu po ukończeniu.
W przypadku braku zgody na wymienienie imienne sponsora, prosimy to również zaznaczyć podczas przelewu. Brak takiego zastrzeżenia oznaczać będzie automatycznie na wyrażenie zgody na umieszczenie na liście sponsorów.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)