Sobór Watykański II - kulisy

Obrazek użytkownika SpiritoLibero
Blog

Podczas gdy Kuria Rzymska, ze zwykłą sobie powagą, zajmowała się przygotowaniami do przyszłego Soboru pod przewodnictwem Sekretarza Stanu, kardynała Domenico Tardini, papież Jan XXIII 30 maja 1959 powiedział: „Przygotowania do soboru nie będą dziełem Kurii Rzymskiej”.

I faktycznie, 5 czerwca utworzył „Sekretariat jedności chrześcijan”, który będzie embrionem „Nowego Kościoła Soborowego” a na czele postawił kardynała Agostino Bea, który później będzie miał decydującą rolę w tworzeniu „Nowego Kościoła” posoborowego.

W 1962 roku „Sekretariat” otrzymał oficjalny status Komisji soborowej, w związku z czym stał się czynnikiem determinującym przygotowanie Dekretu Ekumenicznego Soboru Watykańskiego II.

Kardynał Bea, miał wolna rękę, lecz znając dobrze Kurię Rzymską użył wszelkich wybiegów by obejść przeszkody stawiane przez przeciwników ekumenizmu. Unikał wręcz wymawiania słowa „ekumenizm”, łączonego z protestancką koncepcją stosunków między chrześcijanami, dlatego mówił raczej o „powrocie nie-katolików na łono Kościoła”. Otrzymał natychmiast akceptację Jana XXIII, który w ten sposób dostał możliwość realizacji Soboru według własnej woli a nie jak chciałaby tego Kuria Rzymska.

Szybko nawiązano kontakty z ortodoksami, byłymi katolikami, anglikanami i protestantami, zapraszając ich wszystkich do przysłania swoich reprezentantów na Sobór. Ale nie tylko, obiecano ortodoksom rosyjskim, że nigdy nie zostanie potępiany komunizm.I tego słowa faktycznie dotrzymano.

Urzeczywistniło się coś o czym pisał ok. stu lat temu francuski mason Saint Yves d’Alveidre, w “Mission de l’Inde”:
„W końcu, by zrealizować tę Misję głosowaniem: nadejdzie dzień europejskiego Soboru ekumenicznego, na którym reprezentowane będą wszystkie wyznania”.

Należy pamiętać także o roli Hansa Kunga, profesora teologi w Tubindze, który zaprezentował natychmiast porządek obrad Soboru, w którym wnioskował jako cel reformę Kościoła według jawnie protestanckiego klucza:
- uznanie Reformacji Lutra za „wydarzenie religijne”,
- większe uznanie Biblii, tak w teologii jak i obrządku,
- przygotowanie Liturgii ludowej, w jezykach różnych krajów,
- uznanie „uniwersalnego kapłaństwa” wszystkich wiernych,
- zlikwidowanie jakiegokolwiek związku papiestwa z polityką,
- reforma Kurii Rzymskiej i zniesienie Indeksu Ksiąg Zakazanych itd.

Jak widać, wspomniany wyżej Saint Yves d’Alveidre był „prorokiem” i faktycznie wszystkie jego „przewidywania” znalazły (nawet jeśli w formie pozornie zmodyfikowanej) odbicie w końcowych dokumentach Soboru.

I nie ma się co dziwić bo zatwierdzenie tego projektu było nie tylko przygotowaniem schematów, tak różnych od tych przygotowanych przez Komisje w Kurii Rzymskiej lecz prawdziwym projektem dostarczonym wszystkim Ojcom soborowym. A właściwie „projektem” żydowskiego spisku przeciwko Kościołowi katolickiemu, zdemaskowanego już wcześniej, w 1936 roku przez
londyńską“ Catholic Gazette”, oficjalny organ Katolickiego Towarzystwa Misyjnego Anglii.

W numerze z lutego 1936 pojawił się artykuł pod tytułem: “The jewish peril and the Catholic Church” (Niebezpieczeństwo żydowskie a Kościół katolicki) .
W artykule tym przytoczono to co zostało powiedziane w czasie tajnych spotkań w Paryżu.

Niedługo potem, tygodnik “Le Réveil du Peuple” opublikował artykuł, w którym sprecyzował, że te „deklaracje” padły na tajnych zebraniach loży masońskiej B’nai B’rith, złożonej z samych Żydów.

Poniżej niektóre tezy tego artykułu z 1936roku.

„Dopóki będzie istnieć wśród gojów jakakolwiek moralna koncepcja porządku społecznego i dopóki każda religia, każdy patriotyzm, każda godność nie zostaną zlikwidowane, nasze królowanie na ziemi nie może nadejść...

Mamy przed sobą jeszcze długą drogę zanim będziemy mogli zniszczyć naszego głównego przeciwnika – Kościół katolicki. Z tego też powodu zabraliśmy się z całą mocą by skutecznie zaatakować fundamenty Kościoła.
Rozpowszechniliśmy ducha Rewolucji i fałszywy liberalizm wśród wszystkich Narodów goim, by przekonać ich do oddalenia się od od ich wiary, by zaczęli wstydzić się wyznawać i praktykować religię, by przestali być posłusznymi przykazaniom ich Kościoła.

To my doprowadziliśmy wielką ich liczbę do stania się ateistami, jeszcze więcej przekonaliśmy do szczycenia się pochodzeniem od małpy (Darwinizm). To my wbiliśmy im do głowy nowe teorie, niemożliwe do zrealizowania, jak komunizm, socjalizm, anarchizm. A wszystkie służą naszym celom.

To my postępowaliśmy zgodnie ze wskazówkami naszych przywódców, którzy mówili mądrze:
sprawcie by niektórzy z naszych synów zostali kardynałami i biskupami by zniszczyć Kościół.

To my jesteśmy ojcami wszystkich rewolucji, także tych, które obracają się przeciwko nam.

To my możemy chwalić się, że jesteśmy twórcami Reformacji.
Kalwin był jednym z naszych synów, z pochodzenia był Żydem, wykształconym przez autorytety żydowskie i wspierany przez przez nasze finanse by odegrać swoją rolę w Reformacji.
Luter był pod wpływem naszych przyjaciół Żydów a jego spisek przeciwko Kościołowi ukoronowany został sukcesem, także dzięki naszym finansom.

Jesteśmy wdzięczni Protestantom za wspaniałomyślne poparcie, które udzielają nam w walce przeciwko potędze cywilizacji chrześcijańskiej i w naszych przygotowaniach do nadejścia naszej supremacji na światem całym i nad królestwami goim.

Udało nam się zniszczyć większość europejskich tronów. Reszta podzieli ich los niebawem.
Rosja już zaakceptowała nasze panowanie. Francja ze swoim masońskim rządem znajduje się w naszej mocy. Anglia, zależna od naszych finansów, znajduje się pod naszymi obcasami.
Naszą nadzieję na zniszczenie Kościoła katolickiego pokładamy w Protestantyzmie. Hiszpania i Meksyk to dwa narzędzia w naszym ręku. Wiele innych krajów, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi już jest podporządkowanych naszym planom.

Większa część światowej prasy jest pod naszą kontrola. Robimy wszystko, by ta podjudzała do nienawiści przeciwko Kościołowi katolickiemu.”

10 stycznia 1937 roku, żydowski dziennik z Nowego Jorku, “Freiheit” pisał:
„Według judaizmu papież jest wrogiem narodu żydowskiego tylko przez fakt, ze jest przywódcą Kościoła katolickiego. Judaizm jest w opozycji do Chrześcijaństwa w ogóle a do Kościoła katolickiego w szczególności.”

Tydzień po tym, jak został utworzony „Sekretariat jedności chrześcijan” (5 czerwca 1960), do Watykanu przybył delegat B’nai B’rith – Jules Max Isaac, natychmiast przyjęty przez kardynała Bea.

Wychodząc z Watykanu, brat Jules Max Isaac powrócił do Loży z „więcej niż z nadzieją”.
Faktycznie, Jan XXIII przyrzekł mu „rewizję” doktryny chrześcijańskiej dotyczącej stosunków między Kościołem a Judaizmem.
Solenne zobowiązanie, które stanie się rzeczywistością Deklaracji soborowej “Nostra Aetate”.

Powyższy tekst jest fragmentem artykułu "VATICANO II UNA SOVVERSIONE RIUSCITA."- księdza doktora Luigi Villa, założyciela czasopisma „Chiesa Viva”.
Całość znajduje się na:

http://www.mariamadremia.net/index/comunita-san-pio-decimo/don-luigi-villa.pdf

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (1 głos)

Komentarze

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Link nie wiedzieć czemu nie działa, może dlatego, że dokument jest w pdf. Zainteresowanym prześlę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

SpiritoLibero

#82068

U mnie działa, ale nie umiem czytać po ichniemu ;-/
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#82070

tajne dokumenty supertajnych stowarzyszeń przedostają do widomości publicznej.
Takoż nie ogarniam, co jest złego w "większym uznaniu Biblii, tak w teologii jak i obrządku" (Biblii, której katolicy wogóle nie znają). Ale to ostatnie zagadnienie wykracza poza ramy tego froum. Tak tylko mi się nasunęło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#82105

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
takie wiadomości przedostają się do opinii publicznej. O ile dobrze pamiętam, w Biblii jest nawet odpowiedni ustęp na ten temat.

Wiele postulatów było pozytywnych, kościół to jednak struktura, która często nie nadąża za zmianami na świecie. Też nie uznałbym tego za błędny postulat.

A które zagadnienie i czemu "wykracza"? Doprecyzuj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

SpiritoLibero

#82111

Ano moje pytanie wykracza. Zadałam otóż pytanie zahaczające o teologię. Zadałam bo mi się nasunęło, bo retorycznie coś tam wyrażało, bo chyba blogerowi chodzi o to, by pobudzać czytelników także do zadawania pytań. Jednakowoż NP nie wydaje mi się forum teologicznym:). Zasadniczy przedmiot naszych dyskusji jest inny. Poza tym na tym forum spotykają się także niewierzący (i co ich Biblia obchodzi), więc swoje pytanie pozostawiam jako otwarte.
Owszem, ludzie o serokich horyzontach myślowych obracają się w szerokim zakresie tematów. Jednakże nie chciałabym "zjałowić" dyskusji poprzez przekierowanie jej na off-topicowe bezdroża:).
Tu jeszcze jedno: pytanie o Biblię było retoryczne.
Dla mnie ważniejszym jest problem postawiony na wstępie. To kwestia tego jak jesteśmy manipulowani.
Ja osobiście, gdy nie mam zaufania do źródła, skupiam się na obserwacji zjawiska i skutków jego działań. - Zawsze to jakieś konrety i z nich da się coś wywnioskować. Chodzi mi o to, by tych obserwacji nie zaciemniać danymi o niepewnym pochodzeniu. A w poruszanym tu temacie niewątpliwie jest co obserwować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#82118

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
I faktycznie, notka nie dotyczy spraw teologii lecz jak najbardziej polityki. A sam poruszony temat ma jednak ogromne konsekwencje dla wiernych na całym świecie. I dziwnie sie składa, że jest skrzętnie omijany.
Za kilka dni postaram sie zamieścić dalszy ciąg.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

SpiritoLibero

#82119

http://crusadenr.com/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=300&video_id=52

Niestety ten filmik na YouTubie został już zablokowany, tak jak zresztą wiele filmów Crusadera NR

Polecam ten portal, tam można zobaczyć wszystkie filmy wyprodukowane przez CrusaderaNR.

Gorąco polecam.

Ech, chyba powinienem ten wątek zamieścić w polecankach, przepraszam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#82121

Dobre, dzięki za link. Nuta też całkiem całkiem niczego sobie (nawet jak na moje lata) ;)
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#82149