Na kim położono lachę, a co jest ważne dla obecnej władzy

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Barbara Fedyszak - Radziejowska tutaj (http://vod.gazetapolska.pl/74-rozmowa-niezalezna-dr-barbara-fedyszak-radziejowska), mówi mniej więcej takie słowa:
Obecna kampania pomówień i oszczerstw wobec PiS nie jest wcale skierowana przeciwko partii, ani przeciwko ludziom, którzy na PiS głosowali i zamierzają głosować. Jest to skierowane do tych wszystkich, którzy mogliby potencjalnie zmienić swoje preferencje wyborcze.

Dla odmiany Stanisław Janecki tutaj (http://tv.rp.pl/video/Cafe-Rz,Wydarzenia,Publicystyka/Sezon-transferow-rozpoczety-Cafe-Rzeczpospolita), mówi o tym, że 30 procent dotychczasowego elektoratu PO zamierza zagłosować na kogoś innego, a 34 procent tych, którzy uprzednio na PO głosowali nie zamierza uczestniczyć w wyborach. Janecki dodatkowo stwierdza, że jest to badanie na 4-5 tysięcznej grupie, czyli o dużo wyzszym stopniu wiarygodności niż to co się zazwyczaj w sondażach pokazywanych w mediach prezentuje.

To, że na wyborcach PiS ta władza położyła lachę to w sumie nie dziwi, ale to, że aż tak duży odsetek dotychczasowych wyborców PO ma zamiar ich olać to jednak dosyć duże zdziwienie.
Z wypowiedzi Pani dr B F-R należy ponadto wysnuć taką naukę, że jeżeli mamy do czynienia z osobą, która głosowała na PO, to nie należy takiemu bluzgać od lemingów, wykształciuchów i zaprzańców, ale delikatnie wyjaśniać powołując się na swój przykład osobniczy, że nie jest się wampirem, nie lata się po mieście z okrwawionym nożem w zębach, a wszystko to, co prezentują media to taki teatr. Taka strategia może przynieść dużo lepsze efekty niż dotychczasowe wyzwiska jak również próby przekazywania jakiejś tam wiedzy elementarnej. Nie, lekkie pobłażanie w głosie i z uśmiechem na ustach "no, ale popatrz na mnie, czy ja chcę Ciebie mojego kumpla zaszlachtować, albo jakkolwiek inaczej ukrzywdzić, przecież wiesz, że to niemożliwe. I takim samym dusza człowiekiem jest Jaro. A, że media robią z Jarka raroga (tu uwaga interlokutor może nie znać słowa raróg, należy się zastanowić nad zamiennikiem), to przecież taka jest rola mediów żeby robić dym tam gdzie go nie ma - z tego przecież żyją, tym się karmią, z tego mają oglądalność. Zapomnijmy o starych urazach, przecież jesteśmy Polakami i musimy się jakoś porozumieć, a sam widzisz jakiego pasztetu ta cała PO narobiła, trzeba to jakoś zmienić bo inaczej się do siódmej nieskończoności nie pozbieramy."
No taki widzę przekaz jaki aktualnie się powinno wyborcom PO zapodawać, ale oczywiście tylko w rozmowach indywidualnych, gdzie nic na siłę, zero twardych argumentów, czysty przekaz o chęci współpracy.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...nie kapitulować, robić swoje, przekonywać, wierzyć w sukces rozsądku i prawdy,Platforma musi odejść, bo szkodzi wszystkim,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#158585

Ośmieszać,wykazywać błędy,POkazywć ludziom jak działają kolesie z PO,co obiecali a nie dotrzymali,dużo mówić i pisać o drożyznach,o służbie zdrowia,o bezrobociu,to ludzie czują,niech poczują zagrożenie tak jak my to czujemy,pozdrawiam panie Janie i do zwycięstwa,nasza sprwa jest słuszna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158631

odwalam. Tym, którzy głosowali na PO, ale się dali nabrać, ale na PiS nie zagłosują i chcą oddać głos na SLD mówię: "To chociaż zostań w domu".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158604

Ja nie nalezalem i nie naleze do zadnej partii. W portfelu mam legitymacje Solidarnosci ze Stoczni Gdanskiej. Posiadam tez glowe ktora mysli. Nie tylko o sobie. Na wybory trzeba pojsc w imie prawdy i obrony Polski! Czy tylko ja sie domagam prawdy co w Polsce sie dzieje? Trzeba to wiedziec w szczegolach a nie z paska w TVN. Wezmy przyklad z Wegrow, ktorzy pogonili uklad esbecko-komuszy wlasnie kartka wyborcza. Czy nie jestesmy w tym samym momencie i ostatniej szansy?! Nocnej zmienie trzeba dac odpor!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#158612

Ossalo, nie wolno zostać w domu, trzeba iść oddać chociaż głos nieważny, gdy się nie wie na kogo głosować. Oddanie głosu nieważnego ma dwie dobre strony, po 1-sze nikt nie zmanipuluje naszej karty, a po 2-gie dajemy wyraz swojemu niezadowoleniu z poczynań klasy próżniaczej, ogólnie uważanej za rządzącą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elka

#158625

Andrzej.A: "nie należy takiemu bluzgać od lemingów, wykształciuchów i zaprzańców, ale delikatnie wyjaśniać powołując się na swój przykład osobniczy, że nie jest się wampirem, nie lata się po mieście z okrwawionym nożem w zębach, a wszystko to, co prezentują media to taki teatr."

Zgadzam się w całej rozciągłości. Pomijając zatwardziałych bezmyślnych platfusów to z całą pewnością spora część wyborców (PO) kieruje się w swoich wyborach zachowaniami stadnymi. Sami nie mają ugruntowanych poglądów, natomiast ulegają emocjom i stereotypom z premedytacją lansowanym np. przez "zaprzyjaźnione" telewizje. Wiele wyborów wynika z opowiadania się za przebijającą się z mediów narracją. Jednak owa narracja nie musi być gwniana. Ostatnio mój syn zwrócił uwagę, że dwóch jego kolegów, gimnazjalistów, ma w swoim opisie na jednym z komunikatorów informację: "TUSKU TY MATOLE TWÓJ RZĄD OBALĄ KIBOLE". Jeśli założyć, że takie młodzieńcze deklaracje przełożą się za czas jakiś na wybory polityczne, to narracja zaprzyjaźnionych mediów już na nich nie będzie działać. Co więcej wyraziste poglądy części młodych ludzi bez wątpienia pozwalają też krystalizować poglądy wielu ich kolegów. Więc nawet jeżeli przyjmiemy, że młodzież znajduje się w grupie ryzyka - jest potencjalnie podatna lewackiej propagandzie (wojewódzkich i mu podobnych), to jednak ma też w sobie potencjał surowicy uodparniającej od tego typu zagrożeń.

Oglądałem wczoraj mecz WKS Śląsk z GKS Bełchatów we Wrocławiu (raczej to co się działo pod stadionem). Kręcący się i kręcący operator TVN został w pewnym momencie baaardzo chłodno przyjęty przez kibiców. Znana jest też ich niechęć do innych gwnianych mediów. Jeśli ta niechęć będzie zataczała wśród młodzieży coraz szersze kręgi (wszak kibice - przez gwniane media nazywani "kibolami" to w większości młodzi ludzie), to jednak nie wszystko stracone.

Reasumując należy się zgodzić, że spora część formalnych lemingów jest podatna na argumenty. Niekoniecznie chodzi o rzeczową argumentację, tylko emocje. Tak czy owak warto dać im szansę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158622

jak w sposób skoordynowany w wymiarze ogólnopolskim zapobiec fałszerstwu wyborczemu? Wałbrzych to tylko przygrywka (jedna z odkrytych) do tego co potrafią antypolskie ryże pachoły. Sytuacja im się wymyka z rąk. Łże sondaże już nie działają ale pozostają im bracia pałujący z tzw. "straży miejskiej" i metody Stalina vel Łukaszenki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158647

U klamki pańskiej

Dziwna kultura.
Ptaszek bez pióra.
Koślawy.
Goły.
Zdepilowany.
Tuzy o brzydkich
starczych posturach.
Szampan rozlany
w teatrze zgranym.

Wiecej kultury!
Myszko do dziury!
Gabinet figur woskowych
przyszedł po łaski.
Przyniósł oklaski.
Głodny pomysłów tuskowych.

Choć jeden procent!
Żadne ad vocem
nie będzie tu wysłuchane.
Dziwna kultura.
Ptaszek bez pióra.
Kałamarz ciśnięty
w ścianę.

Q jak kultura.
W kieszeni dziura.
Dawno sprzedane sumienia.
Styl nonszalancki.
U klamki pańskiej
wisi i w zjawę się zmienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#158655

... Polakami!

Leminga wyśmiać, a tym gorszym napluć w gębę.

Naucz się lepiej formatować, zamiast snuć to smętno-pedalskie gadki. Na ekranie tak długie akapity nie są OK.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#158663