Po pierwsze, to nie są cypryjskie banki

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Gospodarka

Zagrożone upadkiem banki na Cyprze nie są własnością, w sensie kapitałowym, Cypru jako państwa, ani obywateli Cypru.
To jest taka sama sytuacja, gdyby w tym momencie zagrożony upadkiem był bank PKO S.A.
Bank PKO S.A. jest własnością UniCredito.
Analogicznie banki na Cyprze są własnością albo Commerzbanku (Niemcy), albo holenderskich grup kapitałowych.

W związku z powyższym nie ma się co dziwić, że głównymi osobami w ramach KE, MFW, EBC, które naciskają na rząd Cypru są przedstawiciele Niemiec i Holandii. Po prostu bronią interesu swoich.

Teraz na czym polega problem.
Banki na Cyprze będące ekspozyturami banków z Niemiec, Holandii i być może z innych krajów, nakupowały greckich obligacji po same dziurki w nosie. Ponieważ wartość tych papierów jest niższa niż wartość papieru na którym zostały wydrukowane, to banki mają problem.

Usiłuje się ten problem rozwiązać poprzez wymuszenie rozbójnicze, bo trudno inaczej nazwać podejmowane obecnie działania.
Jeśli sytuacja nie zostanie opanowana to kryzys i fala upadłości nie popłynie wbrew temu co mówią różni mądrale przez Grecję, Portugalię, Hiszpanię czy Włochy. Chociaż tam też będą ostre zawirowania.

Cała zupa się wyleje w Berlinie, Amsterdamie i Paryżu.
To tam ludzie nie będą mogli wyciągnąć z banków swoich pieniędzy.
Banki, głównie niemieckie od lat skupują obligacje z innych krajów, a kolejne rządy tylko bankierów utwierdzają w ich działaniach. gwarantując siłą polityczną (czy tylko polityczną?), że te inwestycje są bezpieczne.

Jedyną wpadkę takiej polityki zaliczono w przypadku Islandii. Gdzie rząd Islandii odwołał się do referendum i społeczeństwo odpowiedziało, że nie ma takiej możliwości aby Naród spłacał długi prywatnych banków.
Zmieniono konstytucję, a za ludźmi, którzy doprowadzili do takiej sytuacji rozesłano po prostu listy gończe.
To bardzo adekwatna analogia, bo zarówno Cypr, jak i Islandia to małe wyspiarskie kraiki z niewielką populacją.

Również Islandii w swoim czasie usiłowała "pomóc" Rosja. Na szczęście Islandia nie przystała na takie propozycje.

This world is totally fugazi
Andrzej.A

ed. SG 18:42 img

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

wartosciowe i obligacje rzadowe obcych panstw to jest naiwny
Niemcy odbiora sobie to wczesniej czy pozniej a do odbioru pomoze im Rosja ich coraz mniej ukryty aljant.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345070

prof Rycho
We wtorek wieczorem cypryjski parlament odrzucił projekt podatku od depozytów bankowych, na który zgodziły się w sobotę władze Cypru pod naciskiem UE i MFW. W zamian za 10 mld euro pomocy klienci banków mieliby utracić nawet 10 proc. ze zgromadzonych na swoich kontach oszczędności. To byłaby bezprecedensowa decyzja, która uderzyłaby również w zwykłych obywateli. Cypryjczycy wyszli w proteście na ulicy, a w interesie zamożnych Rosjan, dla których Cypr był rajem podatkowym, wypowiedzieli się prezydent i premier Rosji.

Nie wiem czy Pan wie,że na tej operacji straciliby najwiecej .....Rosyjscy gangsterzy!!! Ludność do pewnej kwoty 20 i 100tys jest chroniona . Zastanowic sie trzeba czy jednak nie szkoda? Oligarchia moskiewska z Putinem i Miedwiediewem zdenerwowała się...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prof Rycho

#345078

Nie zdenerwowała się, tylko "zdenerwowała się".

Banki będące właścicielami banków "Cypryjskich" miały wypompowac z Cypru pieniądze (bo jak się uda 10%, to dlaczego nie miałoby w przyszłości 50?), a Ruscy "na otarcie łez" mieli dostać koncesje na wydobycie gazu i/lub ropy ostatnio odkryte wokół Cypru, w które tak ochoczo inwestowali Izrael i USA.

Gra jest perfidniejsza niż Panu się wydaje.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#345098

Mówiąc obrazowo a dosadnie.
Jeżeli ktoś miał pieniądze pochodzące z przestępstwa i trzymał je na Cyprze, to trzeba temu pojedynczemu człowiekowi to udowodnić i w majestacie prawa go tych środków pozbawić. Ale jest to sprawa indywidualna, a nie zbiorowo po wsiem. Bo odpowiedzialność zbiorowa nie występuje w naszym kręgu cywilizacyjnym.

Bo następnym razem, to przyjdą do Ciebie, powiedzą, że jesteś spadkobiercą tych co mordowali żydów i masz wypierdalać ze swojego mieszkania.

This world is totally fugazi.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#345115

dobrze napisane!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#345122

A co to Ruskich nie znają z imienia i nazwiska na Cyprze? Gangstera zamknąć i zrobić sądowe zajęcie konta - po rozprawie decydować, co dalej. Niemcy mieszają w Europie i to się w efekcie źle dla nich skończy, jak zwykle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#345179