Nominacje do Nagrody Buraka 2013

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Komisja Nagród i Wyróżnień Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej postanowiła nominować do NAGRODY BURAKA następujące osoby związane z określonymi wydarzeniami w roku 2013:

1/ II Konferencja Smoleńska
Nagrodę buraka przyznać ex equo dla Macieja Laska i Jego promotora Donalda Tuska za zanegowanie podstawowych praw fizyki i chemii oraz przedstawianie nowych teorii w zakresie fizyki i chemii w celu uzasadnienia raportu Millera ws. katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku. Komisja proponuje się zwrócić się do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o rozważenie zgłoszenia kandydatury Macieja Laska do nagrody Nobla za rok 2013
2/ Największa ściema roku 2013 przy największej aferze korupcyjnej
Nagrodę buraka dla Donalda Tuska za niedopuszczenie do powołania nadzwyczajnej komisji sejmowej ds. korupcji i umiejętne przykrycie przez rządowe media głównego nurtu największej afery korupcyjnej III RP w postaci ustawienia 123 przetargów Centrum Projektów Informatycznych, MSWiA, MSZ, GUS, Komendy Głównej Policji , MON i innych w zakresie projektów informatycznych na sumę ponad 1,5 mld zł oraz łapówek rzędu kilkunastu milionów złotych wykroczeniem przez Adama Hofmana przez niezapłacenie 600 zł podatku od pożyczki udzielonej mu przez ojca chrzestnego Jego dziecka (prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim odmówiła wszczęcia śledztwa ws. oświadczeń majątkowych Adama Hofmana). 
3/ Propagowanie aktywności obywatelskiej
Nagrodę buraka dla Donalda Tuska za poszanowanie inicjatywy obywatelskiej. W listopadzie Sejm odrzucił obywatelski wniosek ws. obowiązku szkolnego sześciolatków, którego inicjatorami było prowadzone przez Elbanowskich stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców. Stowarzyszenie powstało w 2009 r. na bazie akcji społecznej "Ratuj Maluchy", sprzeciwiającej się obniżeniu wieku obowiązku szkolnego z siedmiu do sześciu lat. Autorzy obywatelskiego wniosku chcieli, by obywatele odpowiedzieli w nim na pięć pytań. Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum podpisało się prawie milion osób.
4/ Realizację bezpiecznego, ekonomicznego transportu lądowego
Nagrodę buraka przyznać ex equo dla ministra Sławomira Nowaka i Donalda Tuska za efektywne gospodarowanie pieniędzmi publicznymi przy projektowaniu, budowie i zakupie środków infrastruktury transportu. Z jednej strony mamy do czynienia z niewywiązaniem się z realizacji budowy autostrad i zapłatą za ich wykonanie polskim podwykonawcom, co doprowadziło wiele polskich firm do bankructwa, a z drugiej strony mamy zakup superszybkiego pociągu pendolino, który nie może być wykorzystany w eksploatacji w związku z brakiem odpowiedniego torowiska. Zakup włoskiego pendolino zamiast zlecenia wykonania pociągu w kraju i stworzenie miejsc pracy dla bezrobotnych potwierdza słuszność powyższego wniosku.
5/ Bezpieczeństwo finansowe Polski
Nagrodę buraka przyznać ex equo dla ministra finansów Jacka Vincentego Rostowskiego i Donalda Tuska za sprzedaż 11,75% akcji PKO BP w dniu 24 stycznia 2013 roku, za którą uzyskał 5,24 mld zł..Była to ordynarna wyprzedaż majątku państwa, a także poważne uszczuplenie przyszłych dywidend dla skarbu państwa.
6/ Za realizację korupcji politycznej w terenie
Nagrodę buraka przyznać ex equo dla Jacka Protasiewicza i Donalda Tuska szczególnie za umiejętne oferowanie stanowisk w spółkach skarbu państwa w celu przekonania członków delegatów Platformy Obywatelskiej do odpowiedniego głosowania. Wyróżnienie przyznaje się również ze względu na umiejętne niedopuszczenie do sprawy karnej, z artykułu 230 paragraf 1, który określa, że mogło dojść do obietnicy korzyści majątkowych lub osobistych w zamian za odpowiednie głosowanie podczas wyborów, a także za akceptację przez Zarząd Krajowy PO tak przeprowadzonych wyborów w dolnośląskiej PO.

Ocena wpisu: 
Brak głosów