Polacy w Kraju i na Obczyźnie

Obrazek użytkownika Colas Bregnon
Kraj

Być solidarnym i walczyć wspólnie o jeden cel jest bardzo trudne.
My Polacy zrobiliśmy to już raz zakładając Solidarność.
Obecnie wszystko wskazuje na to że winniśmy zrobić to raz jeszcze, gdyż obudziły sie demony, które nie tylko chcą zdyskredytować rolę Polski w Drugiej Wojnie Światowej, ale również martyrologię Polaków.

Co więcej, chcą na tym grubo zarobić.

Czy każdy z nas wie że to my byliśmy czwartą co do wielkości siłą militarną, po Rosji, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii walczącą z Niemcami?

Czy pamiętamy ze żaden inny kraj nie poniósł procentowo tak wielkich strat w ludziach i majątku narodowym. Straciliśmy blisko 7 milionów obywateli i ponad 75% tego co posiadaliśmy.

Po wojnie nikt nam nie pomógł, plan Marshalla, który tak przyśpieszył rozwój RFN, nie objął naszego kraju.
Mimo to w znoju i trudzie udało nam sie odbudować naszą Ojczyznę.

Przyjżyjmy sie nieco historii:

Zaraz po Dunkierce, którą opuściliśmy w pełnym rynsztunku i w relatywnie dobrym, biorąc pod uwagę okoliczności, ordynku, zbierając po drodze broń porzuconą przez uciekających Francuzów i Brytyjski Korpus Ekspedycyjny, chołubieni byliśmy przez Churchilla, który widział w nas jedyną zorganizowaną siłe zdolną bronić Wysp przed agresją Niemiecką.

Nasze Lotnictwo będące organizacyjnie częścią RAFu jest odpowiedzialne za zestrzelenie 14% Niemieckich samolotów w Bitwie o Anglię, przy czym nasi piloci stanowili tylko 7% walczących. Oznacza to że statystycznie każdy polski myśliwiec był dwa razy lepszy od brytyjskiego, a są tacy którzy twierdzą że znacznie więcej, gdyż nie wszyscy nasi piloci latali w dywizjonach myśliwskich, poza tym liczba zestrzelonych samolotów obejmuje rownież samoloty zniszczone przez brytyjską artylerię przeciwlotnicą.

Korpus Generala Andersa walczył i zyskał wiekopomną sławę pod Monte Cassino, dywizja spadochronowa pod dowództwem Gen. Sosabowskiego wykrwawiła sie pod Arnhem, pancerniacy Gen. Maczka wyzwalali Holandię, złożyliśmy ofiarę krwi pod Tobrukiem, Al Alamein, pod Kurskiem czy pod Lenino. Na ladzie, na morzu i w powietrzu. W nagrodę za dzielność sojusznicy nasi pozwolili w dowód uznania uczestniczyć naszym oddziałom w szturmie na Berlin.

W zamian za zasługi wojenne zostaliśmy przefrymarczeni w Jałcie za pomoc Sowietów w wojnie z Japonią. Przez Amerykańskiego Prezydenta, zresztą.

Churchill by dać świadectwo prawdzie, był przeciw.

Gen. Sikorski zginął pod Gibraltarem w katastrofie lotniczej, w bardzo dogodnym dla naszych sojuszników czasie, gdyż Alianci układali sie ze Stalinem, a Rząd Polski pod kierownictwem generała i co bardziej istotne Armia Andersa, jako ze miała za sobą bolesne doświadczenia z Rosji, zdecydowanie była jakimkolwiek układom z Sowietami nieprzychylna.

Co więcej wiekszość żolnierzy wywodziła sie z kresów Wschodnich, zanim trafili do armii Polskiej siedzieli w Ruskich lagrach, w związku z czym idea koalicji z “wujkiem Soso” prowadziła do aktywnego sprzeciwu żołnierzy.

Był nawet moment ze Brytyjczycy rozważali wycofanie naszych jednostek z frontu i internowanie ich. Gdyby sie tak stało, podejrzewam, duża cześć Brytonów mówiłaby dziś piękną polszczyzną.

Po wojnie sojusznicy podziękowali nam za wspólpracę i kazali wynosić się ze swego kraju, namawiając nas na emigracyjną poniewierkę, lub powrót pod skrzydła rządu w Lublinie.

Aby dać świadectwo prawdzie tylko jeden polityk na całym świecie otworzył nam drzwi do swego państwa, a była to ex ”córa Koryntu” Evita Peron.

Plan Marshalla odbudował III-cią Rzeszę, my zaś przez pewien czas otrzymywaliśmy w ramach powojennych reparacji zegarki marki Ruhla, “made in DDR”, a i to niedługo.

Potem przez ponad 40 lat żarli nasze kabanosy, których brakowało dla własnych obywateli.

Żyjący w Ameryce Rodacy nasi zapłacili za prawo do życia i decydowania o losach tego kraju krwią na polach bitewnych, w rozlicznych wojnach które ten kraj prowadził, na plażach Normandii, na Iwo Jimie i Okinawie, na Kubie i w Rosji, w Wietnamie, Korei, Panamie, Grenadzie i Bóg jeden wie, gdzie jeszcze.

Zapłaciliśmy za prawo do tego kraju potem w stalowniach Pitsburga, fabrykach Detroit, kopalniach Massachusetts, wszędzie tam gdzie zdobycie kawałka chleba było okupione krwawym potem.

Kościuszko i Puławski zapisali sie złotymi zgłoskami w historji wojen, Gen. John M. Shalikashvili, z nazwiska Gruzin, ale Warszawski Rodak, Zbigniew Brzeziński – Sekretarz Obrony i VIP w CIA (nie tylko dobry Polak ale aktywnie działający w kołach Polonijnych), Laureat Nagrody Nobla Czesław Miłosz – profesor literatury uniwersytetu w Kaliforni, jednego z najbardziej renomowanych w całym kraju, Modjeski syn Heleny Modrzejewskiej, jeden z budowniczych Golden Gate Bridge w San Francisco. Że nie wspomnę o Marcie Stuart czy Barbarze Johnson, aktorach Poli Negri, Mel Brooksie, Walterze Mathau (podobno de domo Matuszewski) czy Bobbim Wintonie, piosenkarzu. Jest ich tylu że aby wszystkich wymienić należałoby napisać opasłe tomisko.

Zrobiliśmy tyle dla innych, dla nas nie zrobiono nic.

Wedlug danych Niemieckich za okupacji dokonano 30,000 wyroków śmierci na Polakach za pomaganie Żydom. Ile jest nieudokumentowanych przypadków nikt o tym nie wie. Moj własny wuj jest jednym z nich.

Teraz pewne koła Żydowskie domagają się od Polski odszkodowania za poniesione w czasie wojny straty.

A kto nam zapłaci???

Za pomordowanych w kazamatach Gestapo, UB, za poległych na polach bitew,
za zamęczonych w obozach zagłady, za trupy niemowląt, które zmarły gdyż matkom zabrakło mleka w piersiach. (tak zmarł moj rodzony brat, żył tylko 23 dni).

Kto zapłaci za spaloną ziemię, wycięte lasy, wytrzebiony inwentarz, za wszystko co przecierpieliśmy.

Wara od Naszego Kraju, Synowie Syjonu, wara od nas Ziomku Germański, gdyż na wypędzenie ciebie z Ziem Odzyskanych sobie w 100% zasłużyłeś.
Napadłeś na Polskę, gnębiłeś nasz Naród przez lat pięć i dostałeś za to zasłużoną odprawę.

Teraz musisz sie nauczyć z tym żyć.
Bo było powiedziane w Norymberdze gdzie wodzowie Germanii gardłem zapłacili za grzechy popełnione, że nigdy juz agresja nie wyjdzie z ziemi Niemieckiej. Nawet gdy zamiast bagnetów macie wór pełen pieniędzy.

A ty Żydowinie, który gościłeś na naszej ziemi przez kilkaset lat, przybyleś tu z całej Europy, gdyż palił cię na stosie Hiszpański Torquemada, przeklinał na ambonie swego kościoła opętany Włoski mnich Savonarola, wyrzynali twoich współwyznawców w Holandii, Francji, w każdym kraju, który dotknęła Reformacja, wszędzie z wyjątkiem Polski. Miałeś tu prawa obywatelskie, nadane ci w Konstytucji 3-ciego Maja, mogłeś modlić się do swego Boga, mówić swym językiem, mogłeś również wyjechać do Ziemi Obiecanej -Palestyny. Z pomocą i aprobatą rządu Polskiego.

W zamian za to wszedleś za Sowiecką Armią Czerwoną opanowałeś Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, i sadzałeś w kazamaty tych którzy niemal cudem przetrwali wojnę. Dobrych Patriotow - Polaków.

A teraz domagasz sie Parchu żebyśmy ci za naszą własna krzywdę zapłacili?

Wara od Polski i Polaków, chociaż sam nim kiedyś byłeś, bo Naród nasz już zbyt długo był cierpliwy. Gościna, której ci udzieliliśmy kilkaset lat temu, została wypowiedzona.

Nie nabieraj wody w usta Amerykaninie, Polacy zrobili wiele dla Twego kraju
a zapłatą jaką otrzymaliśmy jest pogarda i ignorancja. Co wiecej luminarze nauki w uniwersytetach Twoich przekręcają prawdę mimo że obiektywizm jest elementarnym obowiązkiem każdego parającego sie historią.

A i Ty POLAKU, nie ważne gdzie żyjesz, w Kraju czy na Obczyżnie, podnieś głowę znad pługa, warsztatu czy telewizora i zawołaj głosem wielkim, jak Ojcowie i Dziady nasze wołali: „Nie damy ziemi skąd nasz Ród................”

Nie oddamy tego co wspólnym trudem odbudowaliśmy dla naszych dzieci i wnuków.

WARA OD POLSKI

Tak nam dopomóż Bóg.

Polacy w Kraju i na Obczyżnie, czas próby nadchodzi.
Piszcie do Waszych Senatorów i Posłów w Kraju,
do dyplomatycznych przedstawicielstw RP za granicą.
Nie pozwólcie aby zarobione w pocie czoła pieniądze i ziemia której przez wieki broniliśmy przed zakusami zaborców oddane zostały Żydom jako zapłata
wyimaginowanych odszkodowań wojennych.
Może ich nie starczyć dla naszych dzieci.

Colas Bregnon

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Poprosze o wesje dla anglijczyków :)))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46823

Polacy czas wojny nadszedł, mamy wroga!

ps. wspólczuje, to jednak choroba i to stan krytyczny

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46824

A już myślałem, że mam omamy :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#46830

Biuletynu PZPR - był taki dla "zaufanych"
Na Pokrętka bladego pencylina nie działa?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46831

Colas Bregnon

Może kiedyś piękna była, może los jej dażył wielce,
Lecz gdy wszystko się skończyło, pociechy szukać w butelce,
Lub na innych zrzucać winy, wierząc że tak bez przyczyny,
Na ulicy gdy ją zoczą, jak to Świat się przeinaczył
Duży w okół krąg zatoczą, nie zagwiżdżą, spluną raczej.
Bo gdy czas okrutny strawił, lico młode, kibić gibką,
I ją własny chłop odstawił, a do innej uciekł chybko,
Nic już więcej nie zostało, tylko złapać się za pióro,
I nie ważne co napisze, ważne by być zawsze górą,
Jeden tylko problem wielki, zamierzenie takie grzebie,
Że gdy kogoś posponsujesz, on może wyrugać ciebie.
Odpowiedzieć masz ochotę, radzę tylko bez przesady.
Bo gdy nawet się wysilisz, to po prostu nie dasz rady.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Colas Bregnon

#46870

 Tak nam dopomóż Bóg.Tylko w Nim widzę nadzieję aby Polska pozostała Polską

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46832

Jedyne co tu zyskałeś to jak widzę, kolejnych wrogów Ci przybyło ..Trzeba to przyznać szczerze , bez urazy panie kolego, masz jakowyś dar do tego ...

Mnie uczono czegoś wręcz odwrotnego , i nie ma to nic wspólnego z "wazeliniarstwem" czy podkładaniem się pod publikę ..
Mam na myśli sztukę słuchania (umiejętność wczytania się), czyli próbę zrozumienia swego adwersarza ...
Darzenia go szacunkiem nie koniecznie podzielając jego opinię.

Co z tego że masz w wielu zdaniach zawartych w powyższym tekście rację ..
Jak widzisz sama racja nie wystarczy należy jeszcze słuchacza do niej przekonać ...

Możesz i kolejny już raz nie zgadzać się ze mną ale jednego nie potrafię ni jak zrozumieć ...Jak można z takiej dupereli ..budować taką tragedię ..

Przyznaję że czasem samego mnie nosi ..jak czytam bądź słyszę w wypowiedzi potomków ówczesnych dygnitarzy trafionych "kopniakiem Heglowskim" ...

I tu rozumiem że można wyjść z siebie i stanąć "obok" by nie ubrudzić się poprzez "kontakt" z takim ścierwem ..

W tym przypadku Colas przyznaj sam że nie zachodzi taki przypadek i jak podejrzewam może to mieć raczej emocjonalne podłoże niż merytoryczne uzasadnienie ..

Szkoda ...bo żniwo wielkie a kosiarzy niewielu ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#46835

Colas Bregnon
Popatrz na komentarz Juranda (chwała Ci za to Rodaku) on jest odpowiedzią na Twoj post. A ja dodam że tak w życiu jest że jak się jednemu kłaniasz to na drugiego wypinasz.
C'est la Vie, Mon Ami.
A tak naprawdę to o co biega? Co tam jest złe, lub nie prawdziwe? I co w tym złego dla Polski, bo to jest chyba njaważniejsze?
Jurandzie, ja to napisałem już jakiś czas temu jak sprawa 65 miliardów USD, które żądano od Polski była w amerykańskim sądzie.
I wierzę a Bogu dziekuję że w Polsce są jeszcze tacy ludzie jak Ty.
Ja tego nawet, do czorta, nie rozumiem.
Dlaczego ktoś czy ktosiowa mieniąc się że z polskiej nacji pochodzi, z pianą na ustach ryczy że napisałem kompletną bzdurę. Czemu oni to robią, czy może to prawda że mamy znacznie więcej Izraelitów w naszym narodzie niż się w najśmielszych marzeniach spodziewaliśmy? Czy tylu naszych musi im lizać 4 litery nadzieję mając że jak oni już władzę w Pomrocznej przejmą to im ochłap z koszernego stołu spadnie? A co do tych co mnie kalumniami niezasłużonymi obrzucają odpowiem:
ODERINT, DUM METUANT
Niech nienawidzą, byle się bali
/Kaligula/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Colas Bregnon

#46851

Komentarze pod tym wpisem odczuwam jako lekceważenie problemu, lub lekceważenie osoby. I jedno i drugie jest nie na miejscu. Nie wiem czy komentującym poprawność co do SYJONISTÓW, aż tak weszła pod skórę, że stała się drugą skórą?

Należy rzeczy nazywać po imieniu. Zamiast chadzać przez ogródek sąsiada, o wiele lepiej jest wchodzić frontowymi drzwiami. Co niniejszym czyni Colas Bregnon. Mówi to co go boli bez obwijania w bawełnę. Nie zakłada kamuflaży, wali piąchą między oczy. I tak ma być!!!

Nie jestem pewny czy Polacy w Polsce zdają sobie sprawę z jak niebezpiecznym przeciwnikiem mają do czynienia. Nie mówię w tej chwili o całym narodzie żydowskim. Mówię o SYJONISTYCZNEJ AWANGARDZIE I CZCICIELACH ZŁOTEGO CIELCA!!! To w ich rękach jest bez mała cała prasa światowa! To oni mają TV w swoich rękach! Hollywood również jest spacyfikowane! To przed nimi większość światowych elit chodzi na tylnych łapkach, nie mówiąc już o polskich. Czy komentujący ten wpis naprawdę nie zdają sobie sprawy z tego?

Milczenie nic tu nie pomoże. Milczenie jest pierwsze do czego chcą doprowadzić SYJONIŚCI. Z MILCZĄCYMI MOŻNA ZROBIĆ CO SIĘ KOMU PODOBA. Z KRZYCZĄCYMI JEST JUŻ O WIELE TRUDNIEJ. KTOŚ MOŻE SIĘ OBUDZIĆ.

Dlatego trzeba krzyczeć.

Jeżeli natomiast osobista uraza powoduje to, że nie zważając na to czy ktoś ma rację, czy nie, kopie się go, czy wbija w ziemię..... No cóż, POLSKIE PIEKŁO  w najleszym wydaniu?

Życzę powodzenia!

_______________________________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#46836

Obyś nie stał się głosem wołającym na puszczy ..
Przyznaj sam że wejście jako Colas miał dobre , zatem jakiś zły czar ( duch) tak namieszał że od jakiegoś czasu ważne sprawy które miały posłużyć do ewentualnej dyskusji ustąpiły miejsce ... właśnie , jak to nazwać ..

Tu należy się z Tobą niestety zgodzić ..ot klasyczne polskie piekiełko ...

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#46846

jestem za zorganizownie demonstracji antyrzadowej przeciwko polityce rządu w stosunku do roszczcen żydowskich, mozemy zbierac podpisy ale co to da, taka potezna demonstracja w  warszawie to byłoby coś

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Wiara katolicka i Duma Narodowa to moja siła

#46850

Colas Bregnon
....oni mają gdzieś demonstracje, chyba że to będzie demonstracja siły.
A to można zorganizować tylko że fortelu użyć trzeba.
Napisz sicfatatulere@yahoo.co.uk to może coś uda się wykombinować. Najważniejszy jest, jak mawiał Onufry zagłoba: "Kupą Mości Panowie, kupą"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Colas Bregnon

#46872

W tej swojej wyliczance zażydzonych instytucji i innych "ciał" społecznych"
pominąłeś polski rząd !

Uczynileś to celowo,
czy przez grzeczność ???

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#46913

ZA. Staram się nie atakować Polskiego rządu jako takiego, czasami napiszę "nierząd". Tak samo nigdy nie atakowałem i nie będę atakował Urzędu Premiera jako Urzędu Premiera czy Urzędu Prezydenta jako Urzędu Prezydenta. Zawsze piszę o konkretnych ludziach jako o ludziach, takich czy innych, robiących to czy tamto. Napisałem o tzw "elitach". Tych światowych i tych tzw "polskich" tańczących na tylnych łapkach tak jak im "awangarda i czciciele" zagrają.

Nie wiem czy wyjaśniłem dokładnie o co mi chodzi. mam nadzieję że zrozumiale. Czasami mam z tym problemy. Jak staram się coś wytłumaczyć, a żona zaczyna patrzeć dość dziwnie, to wiem , że zagmatwałem coś tak, że bez wódki nie razbierjosz.

pzdr
________________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#46923

Nikt zdrowy na umyśle nie atakuje urzędu jako takiego :)
Naturalnie, że wyraziłeś się przejrzyście.
Piszesz nad wyraz czytelnie.

Zapytałem bardziej retorycznie,
by nie napisać ...prowokacyjnie :)
Innymi słowy, suche stwierdzenie faktu.

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#46932

1) Co do wyliczenia naszych historycznych krzywd - zgoda.

2) Co do bezzasadności roszczeń i skandaliczności procederu "przedsiębiorstwo holocaust" - również zgoda.

3) Nie może być zgody na uogólnianie. Na retorykę, typu:

W zamian za to wszedleś za Sowiecką Armią Czerwoną opanowałeś Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, i sadzałeś w kazamaty tych którzy niemal cudem przetrwali wojnę. Dobrych Patriotow - Polaków.

A teraz domagasz sie Parchu żebyśmy ci za naszą własna krzywdę zapłacili?

Wara od Polski i Polaków, chociaż sam nim kiedyś byłeś, bo Naród nasz już zbyt długo był cierpliwy. Gościna, której ci udzieliliśmy kilkaset lat temu, została wypowiedzona.

 I to:

Nie pozwólcie aby zarobione w pocie czoła pieniądze i ziemia której przez wieki broniliśmy przed zakusami zaborców oddane zostały Żydom jako zapłata
wyimaginowanych odszkodowań wojennych.

To klasyczny "strzał w stopę". Należy konkretnie wskazywać - taka a taka organizacja żydowska, taki a taki "zawodowy Żyd" usiłuje wzbogacić się na wyciskanych prawem kaduka "odszkodowaniach".

Nie Żydzi, jako naród, stanowili trzon kadry UB. Nie Żydzi torturowali, mordowali. Robili to konkretni ludzie. Nie Żydzi, jako tacy, usiłują cynicznie zbić majątek na Holocauście.

Żydzi z UB byli renegatami zaprzedanymi komunizmowi - tak, jak nie przymierzając, Wojciech Jaruzelski - zaprzedany komunizmowi Polak, który  Żydów usuwał później z LWP.

Garść wpływowych i krzykliwych cwaniaków, którzy korzystając ze swego pochodzenia stosują permanentny szantaż emocjonalno - propagandowy, by dziś nachapać się na Zagładzie - to również nie jest reprezentatywna próba Żydów rozsianych po świecie. 99,9 % Żydów nie zobaczyła i nie zobaczy nawet centa z "odszkodowań".

Nie chodzi tu o strach, by przypadkiem nie zostać okrzykniętym "antysemitą" (leję na tego typu oskarżenia). Rzecz w tym, by nie wrzucać wszystkich do jednego worka.

***

Osobnym problemem jest polityka państwa Izrael. które tworzy świecki mit założycielski (quasi - religię Holocaustu) i usiłuje wmanewrować w Zagładę Polaków (bo Niemcy, Rosja, Francja są zbyt silne). Ale i na to jest rada.

Doraźnie - zmusić do działania nasze służby dyplomatyczne, by reagowały na określenia typu "polskie obozy zagłady" (listy, petycje: "Piszcie do Waszych Senatorów i Posłów w Kraju, do dyplomatycznych przedstawicielstw RP za granicą.." - tu zgoda)

Długofalowo - Polska musi stać się państwem na tyle liczącym się w świecie, by nikomu nie opłacało się psuć z nami stosunków przez wysuwanie absurdalnych oskarżeń. Inaczej wciąż będziemy poniewierani na arenie międzynarodowej i "dojeni" za nie swoje winy.

Tędy droga - a nie przez podbijanie antysemickiego bębenka.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Edycja: Podstawą jest skuteczna polityka historyczna - rozpropagowanie prawdy o ratowaniu Żydów przez Polaków w warunkach niemieckiej okupacji.

P.S. Na temat ewentualnych roszczeń napisałem trzy notki:

www.niepoprawni.pl/blog/287/miliardy-do-izraela

www.niepoprawni.pl/blog/287/miliardy-do-izraela-%E2%80%93-ciag-dalszy

www.niepoprawni.pl/blog/287/miliardy-do-izraela-%E2%80%93-eureka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#46886

Colas Bregnon
Chcę powiedzieć że ten niby-art musiał zawierać pewne elementy emocjonalne jak każda reklama, bo apele są swojego rodzaju reklamami, tyle że nie reklamują towarów ale idee.
Druga sprawa to sposób pisania taki aby trafił do odbiorcy.
A takowy wchodzi na net żeby się ciutkę zrelaksować, może nauczyć coś nowego, a są i tacy co potrzebują ujścia dla adrenaliny, bo jej jeszcze pełno a testosteronu już dawno zaczyna brakować. Tacy z zamiłowaniem komentują. Sami nie piszą bo nie umieją, ale komentowanie to prosta sprawa, albo robić klakę, albo obrzucać inwektywami autorów.
Na konstruktywną dyskusję nie ma szans, bo zawodowy komentator ma z reguły niesłychanie niską wiedzę o temacie a o Świecie w ogóle, bo nie ma czasu na pochłanianie wiedzy. Tacy pochłaniają autorów. Ale wracając do tematu artykuł musi być odpowiednio krótki, bez setek odnośników, dobrze jak zawiera niewielki zastrzyk humoru.
Zdania są krótkie, zrozumiałe i w miarę proste.
Jest wielu ludzi skądinąd inteligentnych i mających co nieco do powiedzenia ale przy pisaniu używają tak skomplikowanej składni że czytelnik się nudzi po kilku minutach. Autorzy zaś są zadowoleni bo im się podoba to co piszą, cieszą się że mogą. Ale... jak po jakimś czasie okazuje się że nie znajdują wielu czytelników przyklaskujących geniuszowi autora, wpadają we frustracje i uważają że ten Świat pełen jest idiotów.
I Idiotek oczywiście.
Druga sprawa; temat o którym mowa powyżej to rzeka i gdyby tak ktoś chciał poruszyć wszystkie aspekty, to by zakasował Jamesa Joyce'a. Ja nie mogłem sobie na to pozwolić, Czytelnicy by mnie przestali poznawać.
Zdrowia życzę.
CB

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Colas Bregnon

#46893

Zgadzam się.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46910

Krzysztof J. Wojtas
TAK OGÓLNIE;
Antysemityzm uważam za zło - nie można kierować się negatywnymi skojarzeniami, zwłaszcza bez uzasadnienia.
Jednak nie możnaprzechodzić do porządku dziennego z postawami Żydów, którzy szermują hasłami zoologicznego antypolonizmu (antysemityzm wyssany z mlekiem matki).
Dlatego jest niezbędną koniecznościa wykazywanie wszystkich przejawów postaw żydowskich.
Jeśli ich suma będzie wskazywać na cechy całej nacji - wola boska i skrzypce...

Może dosyć tych obaw o posądzenie o antysemityzm?
Może to Żydzi powinni zacząć dbać o to, aby nie pobudzać innych do postaw im nieprzychylnych?
Nie mam nic przeciwko ich prawu do życia, ale nie uważam,że mają prawo do narzucania swych opinii innym. A to już nie jest antysemityzm.
Pouczać mogą sami siebie i u siebie. Mnie wiele z żydowskiej tradycji to się podoba. W końcu to stary naród, zahartowany w bojach o przetrwanie. Powinniśmy się od nich uczyć. Ale nie znaczy to, że to oni mają nas pouczać.
Także tu na NP; daje sie łatwo rozróżnić filosemitów - ich sposób narracji wskazuje żydowski, a nie polski sposób myslenia. Szczególnie zauważalny, kiedy sami siebie okreslają jako "Polacy".
I przyznam, że tego najbardziej nie rozumiem - przyznawać się do polskości i tę polskośc nienawidzić!!!!

Ten typ chyba tak ma - to chyba przejaw nienawiści do samego siebie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#46916

Colas Bregnon
Ale racja, zaraz opublikuję coś w tym temacie. Dajcie mi 10 minut.
CB

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Colas Bregnon

#46922