Komory Gazowe Oświęcimia

Obrazek użytkownika Colas Bregnon
Historia

Czy gazowano ludzi w Oświęcimiu? Na pewno tak. Kto to robił? Niemcy. Co do tego zgadzają się bez wyjątku wszyscy badacze historii II Wojny Światowej. Czy gazowano ich w innych obozach zagłady? Czy gazowano ludzi w obozach leżących na terenach innych niż Polska, w Niemczech lub Austrii? Niektórzy twierdzą że nie. Ilu ludzi zamordowali w ten sposób hitlerowcy? Nie wiadomo. Publikujemy tu artykuł napisany pod wrażeniem wywiadu przeprowadzonego z dr. Franciszkiem Piperem dyrektorem archiwum Muzeum Oświęcimskiego.

Autorem artykułu jest P. Samuel Foner. Oto wyjątki:
Dr. Franciszek Piper oświadczył że budynek o nazwie „Krema 1” pokazywany milionom turystów odwiedzających Oświęcim zbudowany został już po wojnie. Armia Czerwona po wyzwoleniu obozu nie znalazła żadnej technicznej ewidencji świadczącej o masowym truciu ludzi gazem Cyklon B. Świadkowie i wielu zainteresowanych ekspertów zapewnia że ludzi w rzeczywistości gazowano a zwłoki usuwano przez spalanie w specialnie skonstruowanych do tego celu piecach a w okresowo palono je również na świeżym powietrzu. Wiadomo było już od zakończenia wojny że w wielkich skupiskach ludzkich jakimi były obozy koncentracyjne jednym z najważniejszych problemów było zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób. Najbardziej popularnymi były tyfus i dezynteria. Szczególnie walka tyfusem roznoszonym przez wszy, wymagała starannej dezynfekcji odzieży więźniów i do tego używano gazów takich jak cyjanowodór znany pod nazwą Cyklon B. Faktem jest że Niemcy poszukiwali sposobu szybkiej i taniej eksterminacji ludzi, którzy nie nadawali się do dalszego wykorzystania jako darmowa siła robocza. Próbowano gazowania spalinami lecz zarzucono tą metodę gdyż nie przynosiła wymaganych efektów.
Nikt z poważnych naukowców czy pseudo-naukowców nie dementuje faktu uśmiercania ludzi przy pomocy gazów. Problemem jest liczba. Żąglowano nią w sposób wręcz fantastyczny. W latach powojennych po 1948 rozpowszechniano informacje że w samym Oświęcimiu zagazowano 6 milionów Żydów, potem zmniejszono ich liczbę do 4 milionów, potem do 1.5 miliona a aktualnie uważa się że śmierć w komorach gazowych poniosło nie więcej niż 750,000.
Próbowano też w przeróżny sposób odpowiedzieć na pytanie jakich technicznych środków należy użyć aby uśmiercić określoną liczbę ludzi.
Odpowiedź na to pytanie usiłował znaleźć amerykański specjalista kryminolog Fred E. Leuchter. Wraz ze swymi współpracownikami przybył do Oświęcimia i dokonał dokładnych badań zabudowań Krema 1 czyli komór gazowych łącznie z krematoriami.
Dokonano inspekcji instalacji elektrycznej, pobrano próbki tynków z komory gazowej spodziewając się wykryć w nich śladowe pozostałości cyjanowodoru. Leuchter szybko zrozumiał że biorąc pod uwagę konstrukcję budynków, instalację wentylacyjną, brak systemu uszczelnienia komór i ogrzewania (do sublimacji cyjanowodoru z mieszanki zwanej Cyklon B wymagana była temperatura ponad 26 stopni Celsjusza) a nawet lokalizacja komór gazowych (w bezpośrednim sąsiedztwie był szpital SS, budynek znacznie wyższy od komór gazowych) wszystkie te elementy razem wzięte świadczyły że gazowanie w nich milionów istnień ludzkich było fikcją. Następnym problemem był sposób pozbycia się zwłok przez palenie. Wiadomo było że piece krematoryjne rozpalane były przy pomocy węgla, z dokumentów obozowych wiadomo że do Oświęcimia – Birkenau dostarczono między lutym 1942 a październikiem 1943 – 1032.5 tony węgla, co daje około 1,800 ton węgla rocznie. Zakładając że do spalenia ludzkich zwłok potrzeba 30 kg. węgla (zostało to stwierdzone wielokrotnie ponad wszelką wątpliwość), zakładając czas potrzebny do spalenia (nowoczesne krematorium potrzebuje na to ok. 70 minut), zakładając czas potrzebny na obsługę techniczną krematoriów jak reperacje, usuwanie popiołów, etc., wykazano że rocznie było możliwe spalić w Auschwitz-Birkenau przez cały czas funkcjonowania pieców krematoryjnych nie więcej niż 374 tysiące ludzi.
Wiadomo że zwłoki palono również na stosach przekładanych drewnem, kalkulując że spalenie jednego ciała wymaga 200 kg. drewna (w Indiach potrzeba 300 kg. aby dokonać tradycyjnego pogrzebu) w całej Polsce nie starczyłoby drzew na spalenie miliona ludzi.
Olej opałowy nie wchodzi nawet w rachubę gdyż brakowało go dla niemieckiej machiny wojennej.
Pomijając wszelkie szczegóły techniczne służące do skalkulowania ile istnień ludzkich kosztowała wojna wiadomym jest że na powierzchni Ziemi po jej zakończeniu nie zdołano się doliczyć 75 milionów dusz, w tym zgodnie z pierwszym po wojnie spisem ludności Polsce ubyło 12 milionów obywateli.
Skąd bierze się liczba 6 milionów Żydów zamordowanych w czasie Holocaustu?
Taką samą liczbę użyły syjonistyczne organizacje podając ilość zabitych synów Judy w czasach pierwszej wojny światowej. Przypadek? Otóż napisane jest w Talmudzie że aby wierni synowie Izraela mogli wrócić do Ziemi Obiecanej nacja żydowska zapłacić musi to śmiercią 6 milionów wiernych którzy „w piecach piekielnych spaleni będą a dusze ich w ogniu oczyszczone otworzą żywym drogę do przebaczenia i prawo powrotu tam skąd przed wiekami za grzechy przeciwko Panu, wygnani zostali”.
Nic ująć, lecz dodać należy że Fred Leuchter po opublikowaniu w 1988 roku swego raportu okrzyczany został anty-semitą i kłamcą, stracił pracę, biznes i reputację. Inny naukowiec dr. Germar Rudolf, którego badania potwierdziły w pełni tezy Leuchtera siedzi za negowanie Holocaustu w niemieckim więzieniu.
Należy się tu zastanowić dlaczego ludzka śmierć ma tak różny wymiar? Dlaczego buduje się muzea Holocaustu, ogłasza miesiące i lata poświęcone Holocaustowi, sadza się do więzienia za negowanie Holocaustu a Świat tak niewiele wie o 1,5 milionie Armeńczyków zaszczutych na śmierć przez Turków, 20 – 50 milionów Rosjan, ofiar Rewolucji Październikowej i czerwonego reżymu, 4 milionów obywateli Kambodży, wymordowanych przez rząd absolwenta Sorbony, Pol Pota, a nawet setek tysięcy Palestyńczyków, którzy stracili dach nad głową a często i życie gdyż naród Judy potrzebował przestrzeni życiowej. O amerykańskich Indianach, ofiarach Hiroszymy i Nagasaki czy nawet dywanowych nalotów na Tokio, Drezno lub Hamburg nie wspomnę.
Talmud podaje: „zabić Żyda to jak zabić Boga, Goim zaś jak bylę zdechnąć może”.
Ciekawe ilu z nich, wśród nas Polaków żyjących, uważa tak samo.
Falsus in uno, falsus in omnibus.

Napisał: Colas Bregnon

Materiały:
http://www.conspiracypenpal.com/rants/holy.htm http://www.ety.com/HRP/rev/leuchter/leuchter_awitz.htm
http://www.ihr.org/books/leuchter/leuchter.toc.html

Brak głosów

Komentarze

A skąd pan wie, że raport Leuchtera jest wiarygodny?

http://en.wikipedia.org/wiki/Leuchter_report

(zaraz będzie krzyk, że jestem polakożercą, filosemitą, itp.)

Vote up!
0
Vote down!
0
#46756

Artykuł sam w sobie niesie dużo kontrowersji z tym że jest to w sam raz miejsce po temu by się ścierać i dochodzić swych racji.
Można zarazem nie zgodzić się z Colasem z tym że nie wystarczy w tym momencie samo dezawuowanie informacji źródłowych , by to obalić należy niezbicie dowieść opierając się również na źródłach że jak np. Leuhter nie miał racji ..

Sam jestem ciekaw co wyniknie z tej dyskusji .
Pamiętam swego czasu publikację Dr.Ratajczaka z Uniwersytetu Opolskiego w podobnym duchu z tym że jako dr Dariusz Ratajczak sam tego nie twierdził jedynie zacytował pewne opinie ..w książkach takich jak "Tematy Jeszcze bardziej niebezpieczne" czy "Inkwizycja po polsku"

Za to dostał "wilczy bilet" i zakaz wykonywania zawodu na terenie Rzeczpospolitej ..
Z tego co wiem "udało" mu się w tamtym czasie objąć posadę "portiera" w jednym z opolskich zakładów ..

Czy wg was to jest normalne ..? Czy na tym ma polegać dyskusja ?

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#46760

Argumenty negacjonistów Holokaustu nie wytrzymują konfrontacji z solidnymi badaniami historycznymi, dlatego przepisy o "kłamstwie oświęcimskim" uważam za bzdurne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#46766

Ta odpowiedź to raczej opinia niźli sam argument w dodatku powielana przez "większość" zainteresowanych takim obrotem sprawy ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#46771

Colas Bregnon
To co napisałem opiera się na całej masie postów na ten i podobny temat. Jakoś tak się złozyło że nikt nigdy nie kontrargumentował przedstawiając badania historyczne.
Natomiast roiło się od kalumni że ten Amerykanin jest niedouczonym kretynem (był samoukiem specjalizował się w sposobach zadawania śmierci, komory gazowe, lethal injections, wszystko co trzeba wiedzieć żeby skazańca w miarę dobrym stylu wyprawić na tamten świat) anty-semitą i w ogóle niższym egzemplarzem rodzaju ludzkiego.
Więc proszę popisz się DoktorzeNo daj przykład historycznych dowodów, jak je znasz.
CB

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46772

Jak podaje linki to zakładam, że ktoś je czyta.

Zresztą kompletnie zaprzeczył pan podając ten finalny paragraf paragrafowi pierwszemu. Sprzeczność? Bufor bezpieczeństwa?

Zaznaczam że krótką cierpliwość do dyskusji na tematy żydowskie, czy to z lewicą czy z prawicą.

(w kanonie lewicowej politycznej poprawności modne jest szafowanie oskrażeniami o antysemityzm, a w prawicowej PP zarzucanie że jest nie-patriotą i w ogóle polakożercą, agentem itp. Ja na takim poziomie nie dyskutuje z nikim.)

Vote up!
0
Vote down!
0
#46783

Doktorze!

"...w kanonie lewicowej politycznej poprawności modne jest szafowanie oskrażeniami o antysemityzm, a w prawicowej PP zarzucanie że jest nie-patriotą i w ogóle polakożercą, agentem itp. Ja na takim poziomie nie dyskutuje z nikim."

Punkt widzenia, z którym się całkowicie utożsamiam.

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46788

Colas Bregnon
jak piszę artykuł to zakładam ze się go czyta i co najważniejsz rozumie co tam jest napisane.
A z Pańskiego linku, z Wikipedii, dowiedziałem się że Amerykanin jest pseudo-naukowcem.
No i co z tego? Ja tez tak go określiłem. Nihil Novi.
Jak pisałem jest samoukiem bo nie ma studiów, które by uczyły jak naukowo zabijać człowieka.
Widzi Pan, zanim napisalem ten art bardzo dokładnie przestudiowałem temat. Załączniki, które zaprezentowałem to tylko kilka z postów, które odwiedziłem.
Proszę zwrócić uwagę że Leuchter nie zaprzecza że palono tam ludzi, problemem zasadniczym jest kwestia ilu.
Pan stosuje wybiórczą metodę, rozsławioną przez Grossa, gdy poszukiwał dowodów na temat Jedwabnego.
Co mu pasowało to wyciągnął, co nie, pominął milczeniem. Pisałem że w Oświęcimiu gazowana ludzi.
I owszem, gazowano.
Tyle że komory orginalnie służyły do gazowania odzieży co nie zmienia faktu że można było gazować ludzi.
Tego Leuchter nie neguje, nieprawdaż?
A że Instytut w Krakowie podważył wywody Leuchtera?
Well, nie wiem ile Pan ma lat, ale ja pamiętam wydanie Wielkiej Encyklopedii w latach 60-tych i tam było jak byk napisane że w Oświęcimiu zagazowano 6 milionów Starozakonnych.
A czemu tak napisali? Bo mogli.
A jak to się działo, czego również Pan nie wysupłał z artu, że w następnych latach, przy niefortunnych dla narodu Judy odwilżach politycznych, liczba zagazowanych ciągle malała.
Aktualnie z 6, mil. spadła to kilkuset tysięcy.
Już sam fakt takiego manipulowania cyframi świadczy że coś z tym holokcaustem jest nie w porządku.
A że nijaki Rudolf za aprobowanie teorii Leuchtera poszedł siedzieć na 5 lat.
I to w demokratycznym kraju?
Czy nie ma to swojej wymowy?
Dla mnie ma. Out.
CB

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46804

Czy Pan tak tylko od siebie , czy może Allach jest wielki , a i pecunia (non olet ) od prezydenta Iranu na ten cynizm wpływają ?

Kwestią zasadniczą jest ilość zagazowanych ?! Był pan w może w tym obozie czy w Treblince ? Chyba jednak nie , tak jak samouk , na którego się pan powołuje .W zasadzie nie mam najmniejszej ochoty podejmować dyskusji z człowiekiem , który tak jak tysiące innych przed wojną , takich gadających o Żydowinach , Żydówkach stawianych na równi z kozami , czy krwi  chrześcijan na mace -- doprowadzili do milczącej bądź jawnej zgody na "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej " . Jest Pan zaślepionym antysemitą , próbującym zapewne uciszyć głos sumienia robieniem rachunków z sumy nieszczęsnych ofiar . Doskonale zdaje sobie Pan sprawę , że żródła na ten temat były przez chorych z nienawiści Niemców niszczone , że sami Żydzi mieli problemy z określeniem rozmiaru Szoah po wojnie .

Instytut Pamięci Narodowej określił na podstawie ocalałych danych , zeznaniach świadków , " mocy przerobowych " komór  -- ilość zagazowanych "Żydów" w Auschwitz na 1100 000 . Mało ? Lepiej by się Pan poczuł , gdyby zabili sześć milionów ?

Niech się Pan nie martwi , w ciągu całego mego niekrótkiego życia , nie poznałam w Polsce osobiście ani jednego Żyda , antysemici niemieccy ze zwykłą swoją skutecznością i skrupulatnością odwalili "kawał dobrej roboty " w czasie II wojny św. . Podejrzewam , że właśnie tak Pan to ocenia , bo ani razu , w Pana postach czy komentarzach nie odczułam cienia litości wobec umęczonego narodu żydowskiego . Wręcz odwrotnie .A i podobnie reaguje Pan na nielegalnych emigrantów , Indian i wszystkich , którzy zagrażają spokojnemu , dostatniemu życiu .

Najlepiej byłoby ich wszystkich unicestwić , co ? Doprawdy czy papier z MENSY nie powinien Pana zmobilizować do większego wysiłku nad rozwiązaniem tego problemu ? Pewnie , łatwiej wysłać tych wszystkich Żydów , różnej maści biedaków ekspresowo na biegun południowy i poczekać co zrobi matka natura . Liczę jednak , że  Pana niewątpliwa inteligencja na taką łatwiznę nie pójdzie .

Kompletnie nie mam ochoty na pisanie komentarzy pod Pana postami , czuję jednak , że mam obowiązek oprotestowania Pana  niebezpiecznych tez , bo cienie spalonych w krematoriach mają prawo do szacunku , a w przyszłości niech nigdy nikt nie stosuje odpowiedzialności zbiorowej i nie zgotuje milionom , obojętnie jakiej nacji , kolejnego Holocaustu .

I dlatego prawodawstwo wielu krajów ( poza aprobującymi rewizjonizm krajami arabskimi) stosuje sankcje karne wobec wielbicieli kłamstwa oświęcimskiego .

Rozumie Pan ? Na pewno . Ale powtórzę : nie chcę żeby kiedykolwiek ktoś w przyszłości stał w kolejce do gazu , Panu też tego nie życzę .

Radzę wczytać się ze zrozumieniem w treść " Hymnu o miłości " św. Pawła z Tarsu , szczególnie ważne dla Pana sądzę , będą pierwsze wersy .

Bez odbioru , ale z szacunkiem , boś Pan człowiek .

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksandra

#46866

Colas Bregnon
Sęk w tym że ja nic od siebie. Ja się nawet mogę z Panią zgodzić że ich tam spalili ponad milion, tylko potrzebuje na to wiarygodnego dowodu. Obywatelko, po co ryczeć z pianą na ustach jakim jestem potworem, proszę uwierzyć że ja robię reportaże. Szukam na necie, otwieram, analizuje, a jak mi się spodoba, tłumaczę i publikuję, aby zbyt zajęci zarabianiem na życie Polacy sobie coś ciekawego poczytali. Czy ja gdziekolwiek powiedziałem że w opublikowanym artykule przedstawiam moje własne opinie? Absolutnie nie. Ja poszukuję prawdy i jeżeli prawdą jest że tam zginęło 6 milinów Starozakonnych to chcę na to dowodu, a jak będzie wystarczająco wiarygdny to pójdzie pod moje pióro.
A Pani mnie od razu od anty-semitów.
Proszę Pani ja nie mam nic przeciwko Arabom a to Semici, wie Pani prawda? I jest ich 100 razy więcej niż Żydów.
I nawet ich mi trochę żal.
A jeżeli ma Pani pretensje do prawd głoszonych w tekście, który wyszedł spod mojego pióra to proszę kliknąć linki, które podałem pod artem i wysobaczyć ile dusza zapragnie i ile wlezie ichnich Redaktorów.
Wolna droga.
Tak na marginesie to się nazywa wolność do wypowiadania poglądów i jakby Pani nie wiedziała ta zasada jest kamieniem węgielnym demokracji.
A my mamy demokrację, powiedziano już Pani o tym, prawda?
Zrozumiała Pani?
Czy wyrażam się jasno?
No to do dzieła.
KLIK!!!
CB

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46891

Colas Bregnon
Popatrzcie na to:
In English.
http://video.google.ca/videoplay?docid=654178281151939378#

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46927

Colas Bregnon

http://video.google.ca/videoplay?docid=654178281151939378#docid=-1501336201523172848

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46928