Carewicz w Państwie Srodka

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Michał Tusk, syn niezwykle popularnego w Polsce i na świecie Donalda Tuska (premiera), wybrał się na koszt PKP do Chińskiej Republiki Ludowej. Nie pojechał on wszakże koleją transyberyjską z przesiadką w (C)Harbinie, lecz poleciał samolotem – tam i z powrotem.

 

Na miejscu Michasia podjęły iście feudalnie komunistyczne Chiny, Michaś, współpracownik należącego do klanu organu prasowego (GW edycja Wybrzeże), zwiedzał m.in. Mur Chiński i stadion Ptasie Gniazdo, bo się interesuje dużymi prędkościami. Michaś uważa, że

 

ma prawo

 

za publiczne pieniądze peregrynować po świecie (zesztą już raz był w Chinach, phi!) . Pytania zbył zdaniem: „nie zamknę się w piwnicy i nie zrezygnuję z życia zawodowego, bo jestem synem premiera”. Czy to oznacza, że gdyby synem premiera nie był, to by się zamknął

 

w piwnicy

 

i z życia zawodowego zrezygnował? Ja miałbym inną propozycję – a może Michaś zamknął by się razem z tatusiem w piwnicy? Jak pomyślę, w ilu państwach świata są koleje (wąskotorowe, szerokotorowe, podziemne, naziemne, górskie) to obawiam się że budżet pęknie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zPhNNWHYw_g

 

 

Post scriptum: Jak Michasia interesują kolejki (a jakiego chłopca one nie intresują?!) to mógłby pojechać do Niemiec, do cioci Andżeli, gdzie tych szybkich bez liku. Pikanterii dodaje fakt, że PKP kuleją i narzekają na brak pieniędzy. Dawniej za takie numery to się leciało, ale nie do Chin.

 

Data wpisu przebita z 8:43 na 23:43 @Danz.

Brak głosów

Komentarze

że syn D. Tuska pracuje w Gazecie Wyborczej.
Tato malował kominy dzięki temu temu mógł syna dobrze wykształcić coby dziecko nie musiało tak ciężko pracować.
Choć w GW to mają orkę czasem :)
Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#118597

Jan Bogatko

...jak to było? Aha, proletariusze wszystkich krajów, łączcie się...

Wesołych Swiąt,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#118616

Mieli nie w Wyborczej, a w - извините за выражение - Rzepie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#118716

Żeby chociaż te jego zainteresowania dużymi prędkościami przełożyły się na prędkość żelastwa PKP sunącego po torach. Ale chyba nie o to chodzi.
Może jak nie będzie już synem premiera to się zamknie? Niekoniecznie w piwnicy.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#118654

Jan Bogatko

...z wysokości Chińskiego Muru może da się łatwiej dostrzec problem. Jak widać, PKiN już nie wystarcza!

Wesołych Świąt!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#118660

Niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#118658

Jan Bogatko

...zwłaszcza ta hucpiarska odpowiedź Michasia: co co? Nie wolno?!

Tylko to pytanie zdradza, że zamiast rąk ma grabki.

Wesołych Świąt!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#118661

Zycze Panu i wszystkim niepoprawnym wesolych swiat Bozego Narodzenia, spedzenia ich w niepowtarzalnej, najpiekniejszej polskiej tradycji, tradycji ktora POdstepnie chca zniszczyc kregi bolszewickie wszelkich odcieni..Wlasnie tradycja obchodzenia swiat Bozego Narodzenia przez Polakow zawsze i wszedzie budzila podziw, zadume a nawet zazdrosc innych narodow..Wiem cos na ten temat...Jesli POzwolimy aby antypolska, bolszewicka tluszcza zniszczyla w kolejnych pokoleniach Polakow te tradycje, zginie bardzo powazna czesc narodowej tozsamosci ktora i tak bardzo powaznie zostala nadwyrezona.Zniszczono nam stocznie, kopalnie, ukradziono nam banki...jesli pozwolimy zniszczyc tradycje i kulture naszych ojcow, przestaniemy byc narodem..nasi wrogowie o tym wiedza bardzo dobrze. Nawet jak w TVN czy Radio Zet na okraglo dzis bebnia o swietach Bozego Narodzenia, to tylko dlatego aby stworzyc POzory POdtrzymywania polskiej tradycji...Przyjdzie czas ze odkryja swoje karty tak jak to zrobili w stosunku do innych sfer zycia spolecznego i wtedy przekonamy sie jaki jest prawdziwy stosunek do Swiat Bozego Narodzenia tej calej POstUBeckiej bandy z Tuskiem i Komoruskiem na czele..Wesolych Swiat!

Vote up!
0
Vote down!
0
#118677

Jan Bogatko

...Wesołych Swiąt!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#118743