UB kontra UPA: liczby

Obrazek użytkownika rymplum
Kraj

Podaję za Wikipedią:

Polska[edytuj | edytuj kod]
Po ponownym wkroczeniu Armii Czerwonej na teren Polski w 1944 roku dokonano masowych morderstw i wywózek żołnierzy Armii Krajowej biorących udział wraz z Sowietami w wyzwalaniu Wilna i Lwowa.
Największą udokumentowaną zbrodnią popełnioną przez NKWD na terenie współczesnej Polski, przy aktywnym współudziale UBoraz ludowego Wojska Polskiego była obława augustowska.
Większość ofiar zbrodni komunistycznych w okresie powojennym stanowili byli żołnierze AK oraz żołnierze podziemia niepodleglościowego, którzy podjęli walkę zbrojną z nowym okupantem. Po stłumieniu podziemia antykomunistycznego po 1947 roku większość ofiar stanowili skazani w wyniku tzw. mordów sądowych. Byli to żołnierze drugiej konspiracji, żołnierze AK, oraz działacze opozycyjni. Na początku lat 50. ofiarą mordów sądowych padli również oficerowie ludowego Wojska Polskiego w służby czynnej, ale z przedwojennym stażem. Okres stalinowski kończy w Polsce masakra robotników w Poznaniu w czerwcu 1956 roku. Ocenia się, że w okresie stalinowskim w Polsce tj. od lipca 1944 do października 1956 komunistyczny aparat represji zamordował około 60 tys. osób
http://pl.wikipedia.org/wiki/Masowe_zbrodnie_komunistyczne
Rzeź Wołyńska
Ofiarami mordów, których kulminacja nastąpiła w lecie 1943, byli Polacy, w dużo mniejszej skali Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Ormianie,Czesi i przedstawiciele innych narodowości zamieszkujących Wołyń. Nie jest znana dokładna liczba ofiar, historycy szacują[7], że zginęło ok. 50–60 tys. Polaków i w odwecie 2-3 tysiące Ukraińców[8][9][10].
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska
----------------------------------------

Jak więc widać na liczbach komuniści zamordowali w Polsce około 0-10.000 więcej niż UPA.
Dzisiaj, dzieci biologiczne i mentalne komunistów: Monika Olejnik, Żakowski, politycy PO oczywiście całe SLD, Paradowska i reszta sowieckiej jaczejki z Gazety Wyborczej zarzuca Kaczyńskiemu, że wygłosił na Majdanie przemówienie. Jeśli przyjąć takie założenie to Kaczyński nie mógłby wygłaszać przemówień w Polsce, szczególnie w stacjach i na łamach zarządzanych przez dzieci sovieckich morderców.
Na dodatek, sovieccy mordercy w mediach sa ciągle gloryfikowani. Przykłady: Bauman, Jaruzelski, Kiszczak.
To nie Kaczyński powiesił na Majdanie flagi UPA ale Ukraińcy za to dzieci sovietów pracujących w polskich mediach zwalczają pomysły, żeby likwodować ślady sovieckiej dominacji: np. pomniki w Polsce.
Jaka jest różnica między tymi mordercami? Ano taka, że mordercy z UPA Polaków nie zdradzili za to mordercy z UB Polaków zdradzili i robią to do dziś a ich dzieci nie chcą tych morderstw i zbrodni nawet nazwać po imieniu. Dlatego ja Kaczyńskiego rozumiem. On i PiS mówili wielokrotnie, że zbrodni wołyńskiej nie możemy zapomnieć ale musimy żyć ze swoimi sąsiadami w pokoju. Z bachorami morderców z UB też musimy żyć ale zapomnieć też nam nie wolno.
I nie zapomnimy!

Ocena wpisu: 
1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (1 głos)

Komentarze

Dodając ofiary w Galicji Wschodniej wychodzi 100-120(krańcowa liczba) tys. zamordowanych Polaków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#401257

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Historycy polscy szacują, że w latach 1939–1945 z rąk OUN – UPA zginęło w niezwykle okrutny sposób ok. 120–150 tysięcy Polaków na dawnych polskich Kresach Wschodnich, z tego ok. 50–70 tysięcy tylko na Wołyniu.
Niemcy szcowali na ponad 300tys.
Przyjmuje sie ze prawdopodobne na kresach z rak Ukraincow zginelo do 200tys.Polakow.
I tylez samo Polakow czyli 200tys.zginelo z rak Armi Czerwonej NKWD,czy UB po "wyzwoleniu " bo niezgadzali sie znowym zydokacapskim okupantem i ich ustrojem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#401272