Prawie wszyscy jesteśmy antysemitami?

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

„Prof. Krzemiński: Antysemici to głównie zwolennicy PiS” - takim tytułem dziennik.pl chłoszcze moje sumienie. Wyobrażacie to sobie? A wystarczyło „olać” PiS i byłbym porządnym człowiekiem - prawie jak prof. Krzemiński.

Prof. Krzemiński, znany mi głównie z Gazety Wyborczej i występów w prorządowych mediach socjolog UW - przeprowadził badania i postawił tezę zatrważającą. W rozmowie, ze znaną głównie ze swojego specyficznego podejścia do dziennikarskiego rzemiosła publicystką GW, niejaką Kublik, stwierdził, co następuje (za wyborcza.pl):
„Moja teza jest taka, że teraz ten, kto prezentuje postawy antysemickie, w 90 proc. przypadków wyznaje też narodowo-katolickie przekonania o specjalnym wybraństwie narodu polskiego i prawie na pewno jest zwolennikiem PiS., ziobrystą albo zwolennikiem skrajnego ruchu narodowego.”

Przyznaję, że jestem zwolennikiem PiS, a sprawy Polski i Polaków są dla mnie ważne. Jestem też katolikiem, co jak widać stawia mnie w gronie osób, jeśli już nie podejrzanych o antysemityzm, to przynajmniej w grupie podwyższonego ryzyka.

Przeczytałem na wyborcza.pl wywiad z profesorem i znowu muszę się do czegoś przyznać - jestem wstrząśnięty.
Wstrząśnięty stanem nauki w Polsce.
Szacowny pan profesor atakuje O. Rydzyka, Radio Maryja, Nasz Dziennik i prawicowe ugrupowania. Odpowiedzialnością za występowanie wytropionego przez siebie antysemityzmu obarcza księży i Kościół Katolicki wyznając jednocześnie:
„... ta religijność antysemityzmu jest dla mnie, dla człowieka wierzącego i katolika, bardzo smutna. W badaniu w 1992 r. deklaracje religijności i antysemityzm nie wiązały się ze sobą. Teraz to się układa we wzorzec: im ktoś jest częściej w kościele, tym częściej jest antysemitą.”
A ja już tyle razy byłem w kościele, że nie wiem, czy jest jeszcze dla mnie jakiś ratunek.

Można by potraktować te „mądrości” z przymrużeniem oka i obśmiać, albo przemilczeć.
Ale tu profesor z UW, na dodatek wierzący i katolik, opowiada o wynikach przeprowadzonych badań. Na dodatek sami te badania sfinansowaliśmy, bo jak podaje wyborcza.pl:
„Badanie realizowała Pracownia Badań Społecznych w Sopocie w październiku 2012 r., próba 1,5 tys. osób, sfinansowane z grantu Narodowego Centrum Nauki.”
A my się dziwimy, że brakuje na chleb dla głodnych.

Pan profesor stawia, moim zdaniem, tezy - które mają się nijak do rzeczywistości i nawet do cytowanych przez siebie wyników. Czy pan profesor wie chociaż, o czym mówi, czy udaje prowadzenie naukowych badań, a w rzeczywistości tropi w Polsce mitycznych „ufoludków” wykazujących postawy antysemickie? W końcu - czemu by nie, skoro jest na to zapotrzebowanie i państwo daje akurat na takie badania pieniądze?

Prof. Krzemiński mówi m. in tak:
„Związek między antysemityzmem obu rodzajów a słuchaniem Radia Maryja i głosowaniem na PiS w wyborach 2011 r. jest jednoznaczny. Wśród tych, którzy słuchają regularnie wybranych audycji Radia Maryja, odsetek antysemitów sięga 38,5 proc. Wśród głosujących na PiS postawami antysemickimi wykazywało się 41 proc.”

Nie wiem, czy zauważyliście, że pan profesor używa zamiennie zwrotów: „antysemici” i „wykazujący się postawami antysemickimi”. Jednak w odniesieniu do PiS zawsze użyty jest zwrot drugi. Czyżby naukowiec wyczuwał, że za jakiś czas o przyznawaniu grantów będzie decydowała inna siła polityczna?

Wróćmy jednak do prezentowanych w wywiadzie badań i skoro mamy do czynienia z poważnym naukowcem, to potraktujmy wypowiedzi pana prof. Krzemińskiego z naukową powagą. Przeanalizujmy najpierw same dane, którymi się posługuje.
Pierwsze narzucające się od razu pytanie, to - co prof. Krzemiński rozumie pod pojęciami: „postawy antysemickie” i „antysemici” - które w zasadzie używa równoważnie?
Przyjmijmy, że jak przystało na naukowca - te ogólnie przyjęte przez naukę.
Zacznijmy więc od definicji. Wg słownika języka polskiego:
„antysemityzm - wrogie nastawienie wobec Żydów, przejawiające się często w ich prześladowaniu lub dyskryminowaniu”.
Moim zdaniem przypadki, które wydarzyły się ostatnimi laty w Polsce i które można by podciągnąć pod definicję „antysemityzmu” da się policzyć na palcach jednej ręki. Biorąc pod uwagę ostatnie lata - nie sadzę, by pan profesor, spotkał się z większą ilością takich przykładów prześladowania, lub dyskryminowania Żydów w Polsce (za to, że są Żydami)? Na wszelki wypadek przypomnę profesorowi, że „Pokłosie” - to był tylko film fabularny.

Z przeprowadzonej rozmowy można się dowiedzieć, że:
„W 2012 r. mamy spadek obu rodzajów antysemityzmu - do 20 proc. nowoczesnego i do 8 proc. tradycyjnego.”
Czyli co? - Mamy rozumieć, że co piąty Polak przyznał się, że jest antysemitą „nowoczesnym”, a co dwunasty, że jest antysemitą „tradycyjnym”? To jest nawet zabawne. Czy w 2000 lat od narodzenia Chrystusa może ktoś jeszcze odczuwać nienawiść do dzisiejszych Żydów - z powodu jego ukrzyżowania? Oczywiście pomijając osoby umysłowo chore.
Czy są gdzieś udokumentowane te „prześladowania” i akty „dyskryminowania” Żydów przez respondentów, którzy przyznali się do antysemityzmu?
Czy profesor jest pewny, że mu się przecinki nie poprzesuwały?

Popatrzmy na inne dane. Pan profesor podaje:
„Wśród głosujących na PiS postawami antysemickimi wykazywało się 41 proc. Dla porównania wśród wyborców PO było ich 13 proc. Wielu antysemitów było także wśród wyborców PSL (32 proc.). Ale, co ciekawe, bardzo duża grupa antysemitów była w SLD, a co jeszcze ciekawsze - jest nadal (22 proc.)”.
Te wyniki zostały przez profesora podane w odniesieniu do wyborów z 2011r.
Policzmy więc i sprawdźmy główną tezę pana profesora, która brzmiała tak:
„...kto prezentuje postawy antysemickie, w 90 proc. przypadków wyznaje też narodowo-katolickie przekonania o specjalnym wybraństwie narodu polskiego i prawie na pewno jest zwolennikiem PiS., ziobrystą albo zwolennikiem skrajnego ruchu narodowego.”
Z przeprowadzonych naprędce obliczeń wynika, że przyjmując podane przez profesora liczby - w szeregach zwolenników PiS-u byłoby tylko o ok. 12% więcej hipotetycznych „antysemitów” niż w szeregach ich przeciwników politycznych (56% : 44%).
A co z tymi pięćdziesięcioma procentami ludzi, którzy nie wzięli udziału w wyborach?
Dla prof. Krzemińskiego 56% prawdopodobieństwa, to „prawie na pewno”.

Jak się to wszystko ma do rzetelnych badań i do tezy pana profesora Krzemińskiego?
Myślę, że dokładnie tak samo. Parafrazując wypowiedź profesora UW, można by nawet powiedzieć, że pan prof. Krzemiński jest „prawie na pewno” świetnym naukowcem i dobrym katolikiem.

Póki co, moim zdaniem, prawdziwi polscy antysemici - to w polskim społeczeństwie wyjątek potwierdzający regułę, że nie jesteśmy narodem antysemitów. To po prostu „margines błędu” - uważam, że w większych ilościach pojawiają się tylko w prorządowych mediach, zlecanych przez władzę „badaniach naukowych” i w zainteresowanych mediach zagranicznych, które z kolei najczęściej powołują się na polskie publikacje i badania.
Tak więc w zasadzie, dzięki państwowym dotacjom i naszym pieniądzom, jesteśmy uważani przez inne nacje za naród antysemicki. To taki rządowy wkład w dobrą promocję Polski w świecie - swoją drogą ciekawe, czy Unia też się do tego dołożyła.

Tak sobie teraz myślę, czy ja przez tą notkę nie stałem się aby „antysemitą”?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To mniej więcej tak, jak PiS jest "skrajną prawicą" ;-)

Na marginesie, zabawny wpis Christo: "O co nie zapytałem Tomasza Sakiewicza" http://polacy.eu.org/4132/o-co-nie-zapytalem-tomasza-sakiewicza/

Pozdrawiam Polaków!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#381739

co pyta o bezkrytyczne ustawianie Polaków względem Rosjan, czy w ogóle nie znający historii rusofil? Z pozostałymi pytaniami się zgadzam, ale to pierwsze na stałe dyskwalifikuje dla mnie tego moskalofila.

Czyli, Mufti, bez zmian.

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#381742

To ten, kogo nie lubią Żydzi.
Tyle w temacie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#381745

NIEPRAWDAŻ? Wierci się i kręci, zero słuchania, przeżywania...nudzi się setnie (3:43), a gardło zdziera jeden z najlepszych polskich śpiewaków - Piotr Rafałko.

Mam wrażenie, że wlecze na swoich plecach tego znudzonego lansera.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#381831

Zastanawiam się skąd ostatnio ten desant - zaledwie Pałac Namiestnikowski, czy już Moskwa???

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#381751

[quote=Mufti Turbanator]Na marginesie, zabawny wpis Christo: "O co nie zapytałem Tomasza Sakiewicza" http://polacy.eu.org/4132/o-co-nie-zapytalem-tomasza-sakiewicza/[/quote]

Tłumok ale poczciwy - zawracać człowiekowi dupę tak durnymi pytaniami...

Niestety obawiam się, że wytłumaczenie w ostatnim akapicie dlaczegóż to autor nie zdecydował się zadać pytania Sakiewiczowi jest zwykłym wykrętem. Nie zapytał bo nie miał dość cohones żeby podejść i zapytać.

No i wpis niestety wcale nie był zabawny.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#381789

Nie odwijaj turbana, bo pod turbanem dojrzysz jeno nicość.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#381792

Każdy ma takie zwoje na jakie zasłużył ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#381797

Proponuję, aby w jakimś Instytucie Histopatologii (koniecznie finansowanym z budżetu państwa) opracowano test na określanie poziomu markerów antysemickich. Prof. Krzemiński ubrany w twarzowy fartuszek może pomagać w badaniach.
A później wszystkich wyborców PIS-u przebadać. Tych, co zbyt często chodzą do kościoła również. Choroba wcześnie wykryta jest uleczalna. Nie należy oszczędzać na profilaktyce!

Odpowiedź na Twoje ostatnie pytanie brzmi:
Zdecydowanie tak! Co gorsze, rokowania nie są najlepsze ;)))

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#381749

Nie ma się co dziwić że z ust niejakiego-krzemińskiego-padają tak wredne słowa.Przecież jet to pajac na usługach niejakiego-michnika.A takie bredzenie są na rękę ryżemu i jego skorumpowanej bandzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#381764

już w ogóle. Ciemnota panie, ta nasza elyta, ciemnota ! 100 lat za Murzynami.

Tak należy odpowiadać na ich defetyzmy.
Niech oni już tych grzybków nie żrą bo jutro powiedzą, że Polacy nie są Polakami.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#381768

a idiota to głównie profesor Ireneusz Krzemiński.
Także jestem ciekawa, czego się nażarł zanim powiedział to, co powiedział.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joanna K.

#381778

Nie wiem jakich pytań w ankietach użył Krzemiński aby zmierzyć "antysemickość" Polaków. Rozumiem, że najwyżej punktowaną antypostawą streszcza "genialna" myśl "Juden muessen starben". Tylko, ze to kompletnie nie po polsku. Wątpię czy ktokolwiek z ankietowanych, niebędący prowokatorem Polak użyłby takiej myśli przetłumaczywszy ja na polski. Tę myśl wprowadzali wielce skutecznie w czyn chłopcy z kraju o bardzo zacnej zachodniej kulturze, których Żydzi obecnie wielce szanują. Potomkowie owych chłopców, którzy na gościnnych występach w Polsce urządzili Auschwitz, Birkenau, Stutthof, a nawet (wówczas) u siebie Gross Rosen itp, ci właśnie potomkowie dziś majstrują filmy o przyjaźni niemiecko-żydowskiej zmąconej jeno dzikością antysemickich polskich tubylców.
Więc jakie kryterium mógł Krzemiński zastosować? Czy wystarczy powiedzieć, kim był brat Michnika lub kim był Morel aby zostać "antysemitą". Czy wystarczy powiedzieć, że Polska jest krajem głównie Polaków żeby być "antysemitą"? Czy wystarczy wyrazić oburzenie gdy dowiaduję się o niszczeniu palestyńskich domów i prewencyjnym strzelaniu po ulicach w dzielnicach palestyńskich aby być "antysemitą"? Czy krytyka pomysłu sprowadzenia trzech milionów Izraelczyków do Polski rzucona przez Biedronia z jednoczesnym ubolewaniem, ze dwa miliony Polaków musiało stąd emigrować za chlebem wystarczy by być "antysemitą"?
Chciałbym znać zestaw pytań oraz kryterium doboru badanych, które zastosował Krzemiński. Bo wygląda na to, że szuka on sponsora w "firmie holokaust", jak te s...syństwo nazwał Finkelstein w swej książce. On - Zyd tez jest "antysemitą"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ostatni legion

#381791

Jozef - Londyn 2010

Żeby głosić kłamstwo, trzeba systemu, a żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek. Kard. Stefan Wyszyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jozef - Londyn 2010

#381834

"w "Pamiętnikach" Władysława Mickiewicza (syna Adama) wyczytałam, że był zaskoczony, iż [...] jest naród, który po nabożeństwie śpiewa przetłumaczoną wersję hymnu : "Boże coś Polskę..."."

A ja w innych "pamiętnikach" wyczytałem:

Norman Davies, 9 kwietnia 1987 r. "Wśród kolaborantów, którzy przybyli, aby pomagać sowieckim siłom bezpieczeństwa w wywózce wielkiej liczby niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci na odlegle zesłanie i przypuszczalnie śmierć, była nieproporcjonalnie wielka liczba Żydów. (...)"

"Wśród kolaborantów i donosicieli, jak i personelu sowieckiej policji bezpieczeństwa w owym czasie był szokująco wysoki procent Żydów [Prawdziwi Wolacy]."

Dla lewaków ZŁO to KK i ludzie wierzący zaś dla Hitlera ŻYDZI

Wracając do tematu. Żydzi są na tyle ZDOLNI, że nie tylko synowi największego poety potrafią WCISNĄĆ dowolny KIT, bo...

Po pierwsze... Jeśli kiedykolwiek Żydzi śpiewali coś tam na melodię "Boże coś Polskę"... to tylko i wyłącznie dla bezczelnego PICU pod publiczkę... wiedząc, że dzięki takiemu numerowi mogą dużo ZYSKAĆ... Czyli, że: "będzie to traktowane jako forma inwestycji, która w przyszłości może przynieść [Żydom] pewien zysk."

A dlaczego jestem PEWIEN, że to był tylko NIESZCZERY, OBŁUDNY PIC pod publiczkę... Otóż dlatego, że dla ŻYDÓW, a tym bardziej tych z XIX wieku... CHRZEŚCIJANIE... to najgorsze plugastwo, robactwo które ma służyć Żydom jako niewolnicy.

Po drugie... "W święto Paschy życzę wszystkim Żydom aby dotarli bezpiecznie do Izraela"

Po trzecie... Podejrzewam, że syn Adama gówno znał język Żydów, więc naiwnemu Polakowi Żydy mogły każdy kit wcisnąć... A temu się wydawało, że jak śpiewają coś na melodię "Boże coś Polskę"... to NA PEWNO tak bardzo martwią się niby o Polskę i Polaków... A nie o SWOJĄ Judeopolonię, jako nową Ziemię Obiecaną... I jak już... to na 100 procent o taką Ojczyznę BOGA w tej pieśni BŁAGALI...

Na czym opieram przekonanie, że Żydzi ZAWSZE oszukiwali Polaków - a więc i syna poety. Otóż Żydzi - zgodnie z nakazami Talmudu - mają obowiązek podporządkować sobie wszystkich gojów i za wszelką cenę zniszczyć CHRZEŚCIJAŃSKI Katolicki Kościół.

Na dowód powyższych twierdzeń zamieszczam poniżej cytaty z Talmudu (taki żydowski katechizm) i pism talmudycznych zaczerpnięte z tej oto książki; Izrael Szahak - Żydowskie Dzieje i Religia.
- "Czy wolno zabijać kobiety i dzieci gojów? (...) Gojów najlepiej zabić, wężom najlepiej rozwalić czaszkę"
- "Jeśli dajmy na to, ujrzymy goja wpadającego do morza, nie powinniśmy go ratować [...] - przecież goj nie jest naszym bliźnim."
- "można jednak wyrządzić mu krzywdę niebezpośrednio, na przykład usuwając drabinę, by nie mógł się wydostać z rozpadliny, do której wpadł..."
"Jeśli goj uderzy Żyda, goja trzeba zabić." "Uderzyć Żyda to jest uderzyć Boga." (Sanhedrin 58b, s. 398.)
"Jeżeli Żyd chce uczynić ZŁO, winien on pójść do miasta, gdzie go nie znają i tam wyrządzić ZŁO" (Moed Kattau 17a, s. 107.)
Jeżeli natomiast Żyd chce robić DOBRO, winien on pójść do miasta, gdzie go nie znają i tam wyrządzić gojom DOBRO... Najlepiej od tyłu...
"Narody te muszą być absolutnie usunięte z powierzchni ziemi"
"W najważniejszej części modlitwy [...] znajduje się specjalne przekleństwo [...]: "I odbierz odszczepieńcom nadzieję, a wszystkich chrześcijan zgładź natychmiast"."
"Gojów najlepiej zabić, wężom najlepiej rozwalić czaszkę"
{Natomiast Żydów nie wolno ZABIJAĆ pod żadnym pozorem... Polaków to co innego}
"obowiązku utrzymania nieżydowskiego niewolnika w niewoli na zawsze"
"naród żydowski jest najwybitniejszym przedstawicielem gatunku ludzkiego [...] przez co godzien jest posiadania niewolników, którzy mają mu służyć."
"Dlatego nakazuje się nam posiadać niewolników"
"zostawcie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze."
"wedle którego "naturalnym" losem każdego goja jest być służącym."
"Izraelski rabin Józef Owadia, przewodniczący religijnej partii Szas, wchodzącej w skład rządzącej Izraelem koalicji oświadczył, że "goje rodzą się po to, żeby nam służyć"

Mimo tego, że was kochamy zawzięcie i zażarcie jesteście antysemitami! Wideo - Dlaczego wy Polacy nas nie kochacie? Cz. 2
"Wszystkie chrześcijańskie symbole i wyobrażenia uważane są za "bożki"."
"Ewangelia nie tylko jest znienawidzona, na dodatek nie wolno jej cytować (i nauczać) nawet we współczesnych szkołach izraelskich."
"Religia mojżeszowa przesiąknięta jest głęboką nienawiścią do chrześcijaństwa"
"zarówno Talmud, jak i pisma talmudyczne (...) - zawierają szereg szczególnie obraźliwych stwierdzeń i przypowieści skierowanych wyraźnie przeciwko chrześcijaństwu."
"Samo imię "Jezus" było dla żydów symbolem tego, co ohydne, wstrętne, a tradycja ta przetrwała do dzisiaj."
"Talmud stwierdza ponadto, iż Jezus będzie za karę gotować się w piekle zanurzony w ekskrementach"
"To negatywne nastawienie opiera się na nienawistnych i złośliwych oszczerstwach pod adresem Jezusa"
"Wszystkie klasyczne źródła żydowskie, wspominając Jego [Jezusa] stracenie, z satysfakcją biorą na siebie odpowiedzialność za tę śmierć"
"ortodoksyjny żyd słyszy od maleńkości, że gojów porównuje się do psów {kobiety do robactwa}, albo uczy, że grzechem jest mówić dobrze o gojach i tak dalej, i tak dalej."
Nawet o RYDZYKU i KK nie wolno Żydom mówić dobrze bo to ciężki GRZECH, o czym dobrze wie nie tylko Głos cadyka
"wpajają postawę pełną szyderstwa i nienawiści do wszystkich nieżydów."
Ale za to Żydy nie wpajają przynajmniej postawy pełnej szyderstwa i nienawiści do KK i RYDZYKA
"zabronione jest uczestniczenie w jakiejkolwiek publicznej manifestacji radości zorganizowanej przez gojów"
"Gdy jednak: ...Żydzi są od gojów silniejsi, wówczas zabrania się bałwochwalcom przebywać pośród nas [pośród Polaków?]"
"przy czym pod pojęciem "dusza" rozumie się żyda; goje i psy wyraźnie się w nim nie mieszczą."
Mimo tego, że was kochamy zawzięcie i zażarcie jesteście antysemitami! Wideo - Dlaczego wy Polacy nas nie kochacie? Cz. 1
"Niektóre z tych błogosławieństw służą wpajaniu pogardy i nienawiści do gojów"
"mijając zaś zgromadzenie gojów {np. procesję w Boże Ciało} żyd powinien wypowiedzieć pod ich adresem przekleństwo."
"nakazuje się by każdy żyd przechodząc obok cmentarza [...] przeklinając równocześnie od najgorszych matki spoczywających na cmentarzu nieżydów."
"gojów uważano za "diabelskie nasienie" oraz że owe nieliczne wśród nieżydów niediabelskie wyjątki (to znaczy ci goje, którzy przeszli na judaizm)"
"Najprostsza polegała na użyciu od dawna wypróbowanej broni, mianowicie przekupstwa i wpływów."
"Żydzi nie tylko muszą "odsuwać się" od gojów, lecz także "krytykować wszelkie ich zachowanie, włącznie ze sposobem ubierania się"."
Krytykuj więc codziennie nie tylko RYDZYKA i jego dzieła ale i KK - RYJ gdzie możesz i opluwaj, judź, napuszczaj jednych gojów na drugich, niech się żrą... a my będziemy sobie rybki łowić w tej mętnej wodzie
"jak głęboka jest wśród większości izraelskich żydów nienawiść do gojów, jak powszechne jest okrucieństwo wobec nich."
"powołując się na przykazania religijne zachęcające żydów do gnębienia gojów"
"wszyscy syjoniści - a zwłaszcza syjonistyczna "lewica" - darzą gojów taką samą głęboką niechęcią jak ortodoksyjni wyznawcy religii mojżeszowej."
"Nie przeklinaj żadnego żyda, bez względu na to, czy jest on mężczyzną, czy kobietą"
"Osobnikom, którzy mieli czelność krytykować sądy rabinackie, obcinano ręce."
"rabunek dokonany przez żyda na goju nie jest całkowicie zabroniony"
"Liczba nieżydów zabitych przez żydów w ciągu ostatnich czterdziestu lat przewyższa znacznie liczbę żydów zabitych przez nieżydów."
"Rozmiar prześladowań i aktów dyskryminacji stosowanych wobec nieżydów przez "państwo żydowskie" z poparciem żydowskiej diaspory jest nieporównywalnie większy niż cierpienia zadawane żydom przez wrogie im reżymy."
"stanowczo musimy zwalczać wywodzący się z judaizmu klasycznego żydowski szowinizm i "ekskluzywizm", który stanowi dziś równie poważny, a kto wie czy nie ważniejszy problem."
Mimo tego, że was kochamy zawzięcie i zażarcie jesteście antysemitami! Wideo - Dlaczego wy Polacy nas nie kochacie? Cz. 2
"Był na przykład taki Jehezkiel Kaufman, wpływowy socjolog i biblista, zwolennik ludobójstwa [...]; był filozof idealista Hugo Szmuel Bergman, który jeszcze w latach 1914-1915 orędował "Za wysiedleniem Palestyńczyków do Iraku","
"Wszyscy wydawali się przyzwoitymi, łagodnymi ludźmi, którzy nawet propagując ludobójstwo, rasizm czy wysiedlanie całych narodów, sprawiali przy tym wrażenie istot niezdolnych do skrzywdzenia muchy;"
"najstraszliwszych środków służących czynieniu zła, popełnianiu oszustw i fałszerstw oraz"
"bez brudzenia sobie nimi rąk -demoralizowaniu całego narodu i nakłanianiu go do represjonowania i mordowania innych ludzi."
"pisarze, dziennikarze, działacze społeczni, którzy prześcigają ich w kłamstwach -nie grozi wcale śmierć czy pobyt w łagrze"
"jego rozważania o "czystej rasie żydowskiej" znakomicie przystają do podobnych bredni na temat "czystej rasy aryjskiej"."
"Jednakże walczący z niemieckim rasizmem niemieccy socjaliści, gdy chodziło o rasizm żydowski, nabierali wody w usta."
"W 1944 roku, w czasie najgorętszych zmagań z Hitlerem, brytyjska Partia Pracy opracowała plan wysiedlenia Palestyńczyków z Palestyny..."
"...podobny do tego, który wcześniej (około 1941 roku), tyle że w odniesieniu do żydów, stworzył Hitler."
"Plan ten [wysiedlenia Palestyńczyków] przyjęty został pod naciskiem żydowskich członków kierownictwa Partii Pracy"
"największym wrogiem są nie tylko żydowscy rasiści, lecz również ci nieżydzi, których określa się w pewnych kręgach - moim zdaniem zupełnie zresztą bezpodstawnie - "postępowcami"."
Mimo tego, że was kochamy zawzięcie i zażarcie jesteście antysemitami! Wideo - Dlaczego wy Polacy nas nie kochacie? Cz. 3
"Żydówkom, które ośmieliły się współżyć z gojami, obcinano nosy"
"Zakaz ten obejmuje także zamężne kobiety, które przeszły na judaizm, ponieważ według halachy wszystkie kobiety nieżydówki są prostytutkami."
"Stosunek płciowy pomiędzy zamężną żydówką a jakimkolwiek innym mężczyzną niż jej małżonek jest w przypadku obojga przestępstwem zagrożonym karą śmierci i zarazem jednym z najohydniejszych grzechów."
"w opinii żydów samo pojęcie małżeństwa do gojów się nie odnosi. (Wśród pogan związki małżeńskie nie istnieją)."
"Ten, kto doświadczył cieleśnie żony goja, nie podlega karze śmierci, ponieważ napisane jest: "żony bliźniego", a nie "żony obcego";"
"Stąd stosunki płciowe pomiędzy żydami a kobietami nieżydówkami nie są uznawane za cudzołóstwo"
"Jeśli żyd spółkuje z nieżydówką, bez względu na to, czy jest ona trzyletnią dziewczynką czy dorosłą kobietą, czy jest zamężna czy nie..."
"...nawet wtedy, gdy sam żyd jest dzieckiem w wieku lat dziewięciu i jednego dnia - ponieważ stosunek ten był świadomym czynem, kobieta musi zostać stracona, jak zwierzę, gdyż z jej powodu żyd popadł w tarapaty".
"Po przejściu na judaizm kobieta przestaje wprawdzie być nidda, azifha, goja, lecz nadal pozostaje żona, czyli prostytutką, do końca swego życia, tylko dlatego, że urodziła się z matki nieżydówki"
Mimo tego, że was kochamy zawzięcie i zażarcie jesteście antysemitami! Wideo - Dlaczego wy Polacy nas nie kochacie? Cz. 4
"jeśli się go lękasz lub obawiasz się jego wrogości, lecz go za pieniądze"
"słuszniejszą rzeczą jest wprowadzenie goja w błąd niż leczenie go, o ile tylko nie wywoła to wrogości z jego strony."
"burmistrzom, szlachcie i arystokratom" należy [...] aby nie narazić się na ich gniew, z czym wiązałoby się "pewne niebezpieczeństwo"."
"słuszniejszą rzeczą jest wprowadzenie goja w błąd niż leczenie go"
"autor przedmowy do wydanej po raz pierwszy w języku hebrajskim (w 1803 roku) książki o geografii uskarżał się, że wielu wybitnych rabinów wciąż neguje istnienie kontynentu amerykańskiego, twierdząc, że jest to "niemożliwe".
"nie wolno nam pożyczać gojom pieniędzy bez odsetek."
"Każdy Francuz, którego napotkali, został powalony. Wpadali do gospód odwiedzanych zwykle przez Francuzów i zamieszkanych przez nich domostw, nie oszczędzając nikogo, ani kobiet, ani dzieci..."
"Dlatego teraz idź, podbijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabij tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły."
"chodzi tu wyłącznie o litość i współczucie dla żydów."
Mimo tego, że was kochamy zawzięcie i zażarcie jesteście antysemitami! Wideo - Dlaczego wy Polacy nas nie kochacie? Cz. 1
"gdy w czasie szabatu ultraortodoksyjny żyd nie pozwolił skorzystać ze swego telefonu w celu wezwania pomocy do nieżyda, który akurat zasłabł w pobliżu jego domu"
"Jeśli dajmy na to, ujrzymy goja wpadającego do morza, nie powinniśmy go ratować [...] - przecież goj nie jest naszym bliźnim."
"można jednak wyrządzić mu krzywdę niebezpośrednio, na przykład usuwając drabinę, by nie mógł się wydostać z rozpadliny, do której wpadł...".
"Wybitni uczeni, tacy jak choćby Gerszom Szolem, użyczali swego autorytetu systemowi kłamstw i przeinaczeń we wszelkich "drażliwych" kwestiach;"
"kłamstwo, apologetyczne bądź napastliwe polemiki, obojętność, a czasem wręcz wrogość wobec dążenia do prawdy."
"Z tego właśnie powodu współczesne reżymy totalitarne przepisują historię bądź karzą swoich historyków."
"Totalitarną historię pisze się niejako na zamówienie totalitarnego społeczeństwa"
"Coś takiego stało się właśnie z historią żydowską. Jej totalitarność stanowi dla nas podstawową przeszkodę."
"Po ustanowieniu Izraela, gdy rabini poczuli się już bezpiecznie, wszystkie te szkalujące i obraźliwe wersety zostały bez wahania przywrócone we wszystkich nowych edycjach pism."
"nasze totalitarne społeczeństwo [żydowskie] stworzyło barbarzyński, wręcz nieludzki sposób zatruwania umysłów"
Mimo tego, że was kochamy zawzięcie i zażarcie jesteście antysemitami! Wideo - Dlaczego wy Polacy nas nie kochacie? Cz. 2
"uzyskał nawet wolność myślenia - gdyż "myśli zakazane" należały do najcięższych grzechów"
"wszystko to otrzymali żydzi europejscy od nowoczesnych, często jednak absolutystycznych władców."
"zabicie żyda z wyroku rabina było bardzo trudne [ w Rosji], podczas gdy w Polsce przed rokiem 1795 czyn taki należał do dziecinnie prostych."
"w końcu lat 30-tych ubiegłego stulecia Święty Rabin, zwany cadykiem, z małego miasteczka na Ukrainie rozkazał stracić heretyka przez wrzucenie go do wrzącej wody w miejscowej łaźni."
"o ile w przypadku innych krajów wydają się nieprzejednanymi bojownikami o prawa i wolności obywatelskie, to gdy chodzi o Izrael, stają się zwolennikami totalitaryzmu."
"W Izraelu dobrze wiadomo, że szowinizm i fanatyzm, z jakim zorganizowane społeczności żydowskiej diaspory popierają Izrael, jest nawet silniejszy (zwłaszcza po roku 1967) niż szowinizm przeciętnego żyda izraelskiego."
"Fanatyzm ten widać szczególnie wyraźnie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych."
"politycznego i społecznego znaczenia organizacji żydowskich, z natury swojej "elitarnych", a więc niedopuszczających w swe szeregi gojów."
"("Elitaryzm" ten zabawnie kontrastuje z ich nagonką na rozmaite kluby nieżydowskie, odmawiające członkostwa żydom)."
Żydzi "zorganizowani" [...] najsilniej strzegą żydowskiej "elitarności" i kultywują typowe dla judaizmu klasycznego wrogie nastawienie do gojów."
"W Stanach Zjednoczonych, gdzie goje stanowią dzisiaj ponad 97 procent populacji, żydzi nie mogą otwarcie okazywać swego rzeczywistego stosunku do nich."
"Rekompensują to sobie udzielając poparcia "państwu żydowskiemu" i jego metodom traktowania nieżydów zamieszkujących Bliski Wschód."
Mimo tego, że was kochamy zawzięcie i zażarcie jesteście antysemitami! Wideo - Dlaczego wy Polacy nas nie kochacie? Cz. 3
"Jak wytłumaczyć jaskrawą sprzeczność między nastawieniem judaizmu klasycznego do gojów, którego reguły zabraniają ratowania im życia, chyba że zagrażałoby to interesom żydów, a opowiadaniem się amerykańskich rabinów i organizacji żydowskich za emancypacją Czarnych?"
"Przecież zarówno Martin Luther King, jak i większość amerykańskich Murzynów to goje."
"Należy pamiętać, że religia mojżeszowa, szczególnie w swej klasycznej formie, jest z natury totalitarna."
"Stalin i jego poplecznicy niestrudzenie napiętnowali dyskryminację amerykańskich czy południowoafrykańskich Murzynów zwłaszcza wtedy, gdy Związek Sowiecki dopuszczał się największych zbrodni ludobójstwa."
"Aby poparcie dla demokracji i praw człowieka nie było zwykłym pustosłowiem czy wręcz blagą, powinno się zaczynać od samokrytyki i stawania w obronie tych praw, zwłaszcza gdy są one pogwałcane przez członków własnego narodu."
"Dopóki orędownictwu żydów na rzecz praw człowieka nie będzie towarzyszyć poparcie dla praw nieżydów, które są przez państwo żydowskie łamane, będzie ono czymś równie kłamliwym jak humanitarne deklaracje stalinistów."
"Entuzjastyczne poparcie amerykańskich rabinów i organizacji żydowskich dla Murzynów z Południa w latach 50-tych i 60-tych, podyktowane było wyłącznie interesem środowisk żydowskich, podobnie jak poparcie udzielane Murzynom przez komunistów."
"W obu wypadkach chodziło o politykę, o przeciągnięcie Murzynów na swoją stronę, zaś w przypadku żydów, o pozyskanie bezmyślnego poparcia Murzynów dla izraelskiej polityki na Bliskim Wschodzie."
Mimo tego, że was kochamy zawzięcie i zażarcie jesteście antysemitami! Wideo - Dlaczego wy Polacy nas nie kochacie? Cz. 4
"wywieszenie na Ziemi Izraela flagi "państwa nieżydowskiego" przeczy świętej zasadzie, według której ziemia ta "należy" wyłącznie do żydów." [zaś w Polsce wszystko im wolno]
"Rozbieżność ta najbardziej rzuca się w oczy w krajach anglojęzycznych, gdzie największe fałszerstwa judaizmu są na porządku dziennym."
"Zarówno w USA, jak i Kanadzie (a także w Wielkiej Brytanii, Francji i paru innych krajach) organizacje żydowskie popierają Izrael niemal z takim samym oddaniem, z jakim światowe partie komunistyczne popierały przez tyle lat Związek Sowiecki."
"Analiza działalności partii radykalnych, socjalistycznych i komunistycznych dostarcza licznych przykładów żydowskich kryptoszowinistów i kryptorasistów..."
"...którzy do tych partii wstąpili wyłącznie po to, by bronić interesu żydów, bądź - jak to ma miejsce w Izraelu - by dyskryminować gojów."
"Wystarczy sprawdzić, jak wielu socjalistów żydowskiego pochodzenia próbowało pisać o kibucach, nie zadając sobie najmniejszego trudu, aby ujawnić, iż są to instytucje rasistowskie..."
"...wykluczające ze swych szeregów nieżydowskich obywateli Izraela, co by jedynie potwierdziło, że zjawisko, o którym mówimy, ma charakter powszechny."
Źródło: Izrael Szahak - Żydowskie Dzieje i Religia

Jeśli naprawdę nie widzisz co jest grane... i jaka jest PRAWDA... to znaczy, że na pewno zamieniłeś się z koniem na łby.

Prof. Krzysztof Jasiewicz: "Cokolwiek byśmy zrobili, i tak będzie poddane ich krytyce - za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi."

"Jakież ogromne było nasze zdziwienie, gdy nazajutrz Żyd nic nie pamiętał i dalej opowiadał swoje skandaliczne bzdury, jakby nic się nie stało. Nie mógł sobie nic przypomnieć, oprócz udowodnionych już raz prawd swoich twierdzeń."

"można jednak wyrządzić mu krzywdę niebezpośrednio, na przykład usuwając drabinę, by nie mógł się wydostać z rozpadliny, do której wpadł..." Źródło: Izrael Szahak - Żydowskie Dzieje i Religia

"Jest naród, który po nabożeństwie śpiewa przetłumaczoną wersję hymnu: Boże coś Polskę"
--------

Skąd KOMUNA czerpie POMYSŁY - LEWACY i NAZIŚCI Hitlera - BLIŹNIACY
Lewacy i komuniści NIENAWIDZĄ swojej własnej KULTURY, tradycji, historii, RELIGII
SZAMBO udające PERFUMERIĘ - Kto JUDZI i sieje NIENAWIŚĆ? - Reakcje WTÓRNE
SchwancParady - Opluwany Krzyż i Gwiazda Dawida - Michnik

NISZCZ religię DEMORALIZUJ katoli a winę za ZŁO i puste kościoły zrzuć na KK
Daninę KRWI zawsze PŁACILI tylko NASI a nie wasi
Ten kretyn WIERZY, że to KK i katole okradają Polskę a nie KOLESIE z czerwonych DYNASTII
O tym jak się UPADLA i SKUNDLA dumny NARÓD - HISTORIA Polski w PIGUŁCE od 1945

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jozef - Londyn 2010

#381821