Skutki Magdalenki.

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Picie wódki tzw. opozycjonistów z władzą nie spowodowało kaca biesiadników - cieszą się wspaniałym samopoczuciem. Kaca ma cały naród
opublikowano: dzisiaj, 7:49 | ostatnia zmiana: dzisiaj, 9:39

Jakie są skutki picia wódki wie każdy. Kac dopada jednak jedynie pijącego i to tylko wtedy, gdy spożył ognistą wodę w nadmiarze.

Gorzej, że picie wódki w Magdalence tzw. opozycjonistów z władzą nie spowodowało kaca biesiadników, a wprost przeciwnie - cieszą się nie tylko wspaniałym samopoczuciem ale i do dziś czerpią profity. Kaca ma cały naród. Uwierzył w mega-oszustwo.

No cóż, media polskie i zagraniczne, zwłaszcza RWE, jak się okazuje infiltrowane w dużym stopniu przez SB, wykonały wprost tytaniczną pracę, aby ogłupić Polaków. Komitety Obywatelskie głosiły, że trzeba zawrzeć porozumienie z komunistami przy „okrągłym stole”. I jest to jedyne wyjście. Kaci mają się dogadać z ofiarami. Naród ma przymknąć oko na kolejne morderstwa i udawać, że są to właśnie prowokacje przeciwko porozumieniu. Niby kto miałby prowokować? Ludzie Kiszczaka przeciwko Kiszczakowi?

Wszyscy, którzy ostrzegali, dostawali piętno oszołomów. Nikt z dziennikarzy głównego obiegu nie zadał sobie nawet trudu, aby zapytać opozycję niepodległościową - co im się nie podoba i dlaczego. Jakie widzą zagrożenie dla Polski. Złości mnie bezczelność tych pismaków, którzy wtedy pouczali społeczeństwo o konieczności przeprowadzenia reform, dzikiej prywatyzacji, likwidacji przemysłu itp. Wielu z nich teraz dalej bredzi na różnych salonach i ekranach. Poucza Polaków – co, kiedy i jak mają myśleć. Dziwi mnie dlaczego ludzie dalej chcą słuchać tych samych polityków i publicystów, którzy tyle razy ich zawiedli. Te zawody powinny mieć coś z sapera. Jedna pomyłka i znika ze sceny. Błąd sapera przynosi szkodę jemu osobiście. Błąd polityka - całemu narodowi.

Hasło „państwo prawa” było odmieniane przez ostatnie 24 lata na okrągło i przez wszystkie przypadki. No i mamy państwo prawa.

W Katowicach sąd skazał dziennikarza za napisanie tekstu o tym, że inny dziennikarz został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB. Tomasz Szymborski, został osądzony w prowadzonym w trybie zaocznym procesie cywilnym, jaki wytoczył mu Marek Chyliński, były redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”. Pozwany nie miał świadomości o toczącym się przeciwko niemu jakimkolwiek postępowaniu. Sąd nałożył klauzulę natychmiastowej wykonalności. Wygląda na to, że zanim Szymborski odwoła się do Strasburga, będzie musiał zapłacić 15 tys. tylko dlatego, że wysoki sąd nie umie czytać ze zrozumieniem. Otóż Szymborski w swoich publikacjach nigdzie nie napisał, że Chyliński „był tajnym współpracownikiem SB”. Napisał jedynie, że był on zarejestrowany w tym charakterze. Niestety dowody niewinności, czyli teczka pracy została zniszczona przez oficerów SB w okresie polskiej transformacji. Pusta teczka pracy świadczyłaby, że faktycznie nie donosił, czyli nie podjął rzeczywistej współpracy. Gdyby była dostępna jej zawartość, mógłby Chyliński wykazać bez problemu, że chociaż współpracę podjął, to jednak symulował składając nic nieznaczące raporty. Powinien mieć więc pretensje do tych, którzy zniszczyli dowody jego niewinności. Wyrok wydany przez katowicki sąd, żąda od Szymborskiego przeprosin za to, czego faktycznie nie zrobił - czyli nie napisał.

O ustaleniach sądu lustracyjnego potwierdzających rejestrację Chylińskiego i wykorzystywanie TW „Aleksandra” do zadań operacyjnych, pisałam kilka miesięcy temu ma portalu sdp.pl.

Tomasz Szymborski pisał natomiast zgodnie z prawdą, że Chyliński był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB. Sąd Lustracyjny, który na wniosek Chylińskiego przeprowadził postępowanie autolustracyjne, ustalił kilka twardych faktów. Po pierwsze, że Chyliński został zarejestrowany jako TW „Aleksander” pod numerem rejestracyjnym 63079, a werbującym go funkcjonariuszem był starszy kapral Wiesław Rogalski. Po drugie, że TW „Aleksander” miał być wykorzystywany do sprawy operacyjnej kryptonim „Prasa” oznaczonej numerem rejestracyjnym 47310 (co wynika z karty personalnej Chylińskiego) . Po trzecie, że protokół Wydziału III katowickiej SB z jesieni 1989 wymienia wśród tajnych współpracowników tego wydziału m.in. TW „Aleksandra” numer rejestracyjny 63079, oraz jako jego oficera prowadzącego podporucznika Wiesława Rogalskiego (Rogalski tymczasem awansował). Po czwarte, że ppor Rogalski prowadził w jesieni 1989 wciąż sprawę operacyjną kryptonim „Prasa”, numer rejestracyjny 47310. Po piąte, że działaniach operacyjnych na rzecz sprawy kryptonim „Prasa” wykorzystywany był m. in. TW oznaczony numerem 63079 (co, z kolei, wynika z dokumentacji ewidencyjnej tej sprawy operacyjnej).

– ustalił też Roman Graczyk w swoim artykule.

Ciekawe, ilu dziennikarzy po tym wyroku odważy się jeszcze pisać o tak ważnych problemach jak agenci bezpieki na ważnych stanowiskach państwowych i opiniotwórczych? A przecież właśnie pisanie o takich sprawach leży w interesie społecznym. Czyżby sądy wydając wyroki czy postanowienia działały przeciwko interesowi społecznemu? Mało tego to właśnie ujawnienia w prasie służą nawet agentom, którym brak odwagi cywilnej uniemożliwił przyznanie się. Ujawnionego agenta nie można szantażować, bo i czym? Wszak o tym niechlubnym czynie i tak już wszyscy wiedzą.

Tak na marginesie ciekawe, czy przebieg procesu Szymborskiego był nagrywany na urządzeniach sądowych, którymi chwalił się b. minister Sprawiedliwości J. Gowin?

Na nagrywanie przez dziennikarzy procesu, w którym zeznawać mieli funkcjonariusze SB oskarżeni o znęcanie się nad uczniami w stanie wojennym, nie zgodził się Sąd Okręgowy w Warszawie. Adam Słomka, posiadający legitymację prasową redakcji „Wolny Czyn” KPN Obszaru V, chciał 8 maja br. zarejestrować tak ważny proces. Oznajmił więc sądowi, że działa w interesie publicznym i broni prawa narodu polskiego do informacji i dokumentacji ważnych wydarzeń historycznych. Na podstawie Art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka - złożył wniosek o nagrywanie rozprawy. Powołał się też na artykuły: 357 i 358 kpk. Właśnie art. 357 kpk mówi o tym, że dziennikarze mogą nagrywać rozprawy, gdy przemawia za tym interes społeczny. Art. 358 kpk daje stronie prawo do nagrywania dźwięku, ale milczy o prawie do nagrywania obrazu. Wysoki sąd stwierdził więc, że jeśli nie jest wyszczególniony zapis dotyczący rejestracji obrazu to znaczy, że tego robić nie wolno. Wg wysokiego sądu jak czegoś nie zapisano, że wolno to znaczy – że tego nie wolno. Ciekawa wykładnia prawa. Ciekawa jestem, czy jest zapis o dozwolonych czynnościach takich jak oddychanie, kichanie, mruganie oczyma itp? Odmowa wyłączenia kamery skończyła się dla dziennikarza wyrokiem 5 dni aresztu w Białołęce.

Gdy do tego dołożymy uniewinnienie przez sąd gdańskiego Kociołka, który wzywając stoczniowców do powrotu do pracy wystawił ich prosto pod kule, będziemy mieć obraz państwa prawa w II PRL zwaną III RP. Pozostaje oczekiwać w najbliższym czasie skazania „prawomocnym” wyrokiem śpiewających pieśń z 1970r. „Janek Wiśniewski padł” – za słowa „krwawy Kociołek - to kat Trójmiasta.”

Sędziemu Sądu Okręgowego w Katowicach udało się w tym roku podważyć śledztwo IPN, zeznania świadków, dokumenty, bo całą rozprawę prowadził pod z góry założoną tezę – represjonowana w stanie wojennym i pobita w 1982 r., w KW MO przy ul. Lompy w Katowicach, kłamie. Ten sam sędzia umorzył przed laty, proces przeciwko Prezydentowi Kwaśniewskiemu, za jego niegodne zachowanie w podczas wizyty na cmentarzu w Piatichatkach pod Charkowem, gdzie spoczywają polscy oficerowie zamordowani przez NKWD w 1940 roku. Sędzia stwierdził wtedy, że wnuk ofiary nie jest pokrzywdzonym, a prokuratura popełniła błąd przyjmując zażalenie.

W tym naszym tzw. państwie prawa, złodzieje, mafiozi, łapówkarze, mordercy, zdrajcy cieszą się wolnością, ba odszkodowaniami za niesłuszne ich posądzenie. UB-ecy i SB-ecy, mają wysokie emerytury i śmieją się w nos tym, którzy o wolną Polskę walczyli a teraz schorowani, głodują na bezrobociu i „emeryturkach” po 600 zł.

Zwykli obywatele, uczciwi przedsiębiorcy, dziennikarze, trafiają za kratki, bo komuś przeszkadzają. Ciekawa jestem kogo pierwszego skażą za „mowę nienawiści”?

Kiedyś były panienki na telefon, teraz coraz częściej mamy sędziów na telefon, jak wykazał przykład gdański. Czyżby znak czasu „państwa prawa”? Jakże współczuję tej garstce uczciwych i mądrych sędziów, którzy dochowują w pracy wszelkiej staranności. Cóż trzeba zrobić aby środowisko mogło się oczyścić z tych, którzy mają problem z logicznym myśleniem, którym nie chce się czytać akt, a zwłaszcza z tych, którzy zrobią „na telefon wszystko”, czego zażąda władza. Ci mierni, wierni, ale z ambicjami są najgorsi. Hańbią całe środowisko.

Jedyne wyjście to takie, że funkcjonariusze publiczni, muszą cały czas czuć, że są obserwowani, a każde ich niechlujstwo, a nawet przestępstwo będzie upublicznione. Wcześniej czy później odpowiedzą za swoje czyny i zaniechania. Trzeba dokumentować wszelkie działania sprzeczne z interesem państwa. Najbardziej odstraszająca przestępców jest świadomość nieuchronności kary.

No cóż w PRL, zamykano na słynne 48 godzin, w PRL–bis na 5 dni, jak wskazuje przykład Adama Słomki.

W II RP, za działalność na szkodę państwa, czyli udowodnione, jak to się obecnie nazywa – „kręcenie lodów” kara była jedna - najwyższa - kara śmierci. II RP się rozwijała w błyskawicznym tempie. III RP się zwija na naszych oczach.

Mam jeszcze pytanie do biesiadników z Magdalenki, czy wódeczka serwowana przez Kiszczaka smakowała?

Nam Polakom stanęła w gardle i dławi nas do dziś.

Felieton ukazał się na portalu sdp.pl. Polecamy!
http://www.www.sdp.pl/skutki-magdalenki-felieton-jadwiga-chmielowska

Komentarze z portalu ; http://wpolityce.pl/artykuly/53222-skutki-magdalenki-picie-wodki-tzw-opozycjonistow-z-wladza-nie-spowodowalo-kaca-biesiadnikow-ciesza-sie-wspanialym-samopoczuciem-kaca-ma-caly-narod
Zainteresował Cię artykuł?
Portret: Jadwiga Chmielowska
Jadwiga Chmielowska

Jadwiga Chmielowska, działaczka opozycji niepodległościowej, Członek Zarządu Regionu Śląsko -Dąbrowskiego "Solidarności" w latach 1980-81, jedna z przywódców podziemia solidarnościowego, ścigana od 13 grudnia 1981 do sierpnia 1990r listem gończym. Z wykształcenia mgr inż. elektronik, dziennikarz. Była dziennikarka TVP a obecnie publicystka, Skarbnik Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, v-ce przewodnicząca Federacji Mediów Niezależnych i Przewodnicząca Ruchu Edukacji Narodowej. Mieszka na Śląsku.
tagi: historia historia Polski Kiszczak PRL sąd sprawiedliwość
Komentarzy: 46
Dodaj komentarz
ulala (37.30.48.***) dzisiaj, 7:52 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Życzą sobie dużo zdrowia no i by żyło się lepiej!:-(
szechter, ty kanalio! (37.30.48.***) dzisiaj, 7:58 Zgłoś nadużycie

Bolek, oszukałeś Polaków!
asd (212.87.25.***) dzisiaj, 8:19 Zgłoś nadużycie

W sumie ludzkie Pany - mogli nas wymordować a tylko okradli. Ten Michnik nikogo przecież w odróżnieniu od innych członków rodziny nie zabił. Oczywiście sowieckie cwele mordowały ale to są tchórze i damscy bokserzy więc o chłopkach ze WSI nie warto pisać.
Bogdanus (194.145.186.***) dzisiaj, 9:53 Zgłoś nadużycie

Pani Jadziu, przygwoździła pani pana Marka Chylińskiego. Teraz proponuję tekst o Marku Królu. No chyba, że nie wolno, bo to sprzymierzeniec przecież.
HOST (83.13.143.***) dzisiaj, 9:54 Zgłoś nadużycie

Niepublikowany wykład Janusza Kurtyki - zadał pytanie o cenę za przejęcie Państwa w 1989 roku... http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3597
gosc z CH (195.141.67.***) dzisiaj, 10:04 Zgłoś nadużycie

Ta Chmielowska musi się śpieszyć, aby przed niedzielą trochę pojudzić i opluć Polaków i Polskę. W niedzielę do spowiedzi i od poniedziałku jak nowo narodzona.
nie lemingom (83.31.179.***) dzisiaj, 10:10 Zgłoś nadużycie

Tekst jak dla lemingów. Bo to lemingi mają krótką pamięć i można nimi dowolnie manipulować. Otóż szanowna autorka nie raczyła słówkiem się zająknąć, że uczestnikiem Magdalenki obok Bolka, Michnika czy Geremka był Lech Kaczyński, który skądinąd nigdy nie zająknął się, co tam naprawdę ustalono. Co ciekawe, w jednym z wywiadów przyznał jedynie, że on też pił wódkę z Kiszczakiem, tyle (tu smakowity cytat): ,,mniej niż inni''. Znaczy się palił ale się nie zaciągał. Ech, lemingi, lemingi...
Onufry Zagłoba (94.154.31.***) dzisiaj, 10:50 Zgłoś nadużycie

rzygać się chce jak się patrzy na to zdjęcie prawdy, Targowica po raz kolejny, szkoda tylko że nie skończą tak jak tamci.
MADAS (134.100.164.***) dzisiaj, 13:04 Zgłoś nadużycie

... PANI JADZIA ZDENERWOWALA bogdanusa, goscia z ch ... SKORO SIE ODEZWALI ... MY CIESZMY SIE Z TAKICH MALUCZKICH LUDZI KIEDY PRAWDA DZIALA NA NICH JAK CZERWONA LATA NA BYKA...
Yoko (178.37.235.***) dzisiaj, 8:03 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Z tego co pamiętam Lech Kaczyński też tam był.
df (83.9.113.***) dzisiaj, 8:10 Zgłoś nadużycie

ded
gość (178.183.233.***) dzisiaj, 15:31 Zgłoś nadużycie

Owszem, L.Kaczyński tam był, ale wódę z Kiszczakiem pili, i układali się z nim Szechter z Bolkiem.
Marysia (83.9.237.***) dzisiaj, 16:30 Zgłoś nadużycie

Przecież był z nimi przy tej wódeczce i pan b. śp. najlepszy nasz prezydent, Lech Kaczyński!. Są fotosy pokazujące, że nie wylewa za kołnierz. Pani Chmielowsko, Śląsk pani nie wybaczy tego gorliwego zapału lustracyjnego. A gdzie pani dotąd była? Wszyscy znamy pani konszachty z władzą ludową województwa sprzed transformacji. Nie wstyd pani? Boże, zmiłuj się nad biedną p. Chmielowską
MAC (46.238.214.***) dzisiaj, 8:10 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

A co,zazdrościsz biedaczko,że Ciebie nie zaprosili? Za cieńka byłaś....,kto tam wiedział wtedy,iż istniejesz ,nieboraczko....Za to teraz możesz się napić winka ze swoim szefem Jarosławem Wspaniałym.
Estlin (87.205.55.***) dzisiaj, 8:17 Zgłoś nadużycie

dla mnie pisk leminga jest jak trąbka Milesa, rozpływam się z uśmiechem
mib (213.76.157.***) dzisiaj, 8:43 Zgłoś nadużycie

A ty nie żałujesz, że Ciebie zaprosili do współpracy?
J. (83.22.81.***) dzisiaj, 9:38 Zgłoś nadużycie

Te obchlaptusy szukały Chmielowską listem gończym jeszcze za rządów Mazowieckiego. Organizowała manifestacje przeciwko okrągłemu stołowi. Pisała już wtedy w 89r., że za parę lat będzie tak, jak teraz, nikt nie będzie wierzył politykom, bo oszukali. Wałęsie na Śląsku w Jastrzębiu podczas strajku w 88r. górnicy podstawili taczkę. Bardzo władza chciała wplątać niepodległościowa opozycję w okrągły stół. Chmielowska była wtedy szefem Komitetu Wykonawczego Solidarności Walczącej. Nikt z PPN, LDP-N i SW nie usiadł przy "okrąglaku" a Moczulski z KPN kusił. KPN była za to później w sejmie. Coś za coś. Dobrze, że jest internet. Bo można czytać teksty, takie, jakie kiedyś drukowano jedynie na sicie. Ma rację autorka - ogłupili naród ale coraz bardziej to widać.
Vigola (83.9.0.***) dzisiaj, 12:09 Zgłoś nadużycie

Uaktywniły się kanalie ubecko-komusze. Widać im dopiekło, wierszówka szechterowska leci. Prawie w każdym czasie i w każdym narodzie nie brakuje sprzedajnych świń.
Marysia (83.9.237.***) dzisiaj, 16:36 Zgłoś nadużycie

Kornel Morawiecki ma niedobrą opinię o p. Chmielowskiej. Przede wszystkim nie rozliczyła darów zagranicznych i funduszy Związku. I nie wiadomo, jak to było z tą podróżą za granicę w 88?
ksenia (91.193.187.***) dzisiaj, 8:42 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

LISTA MACIEREWICZA .MAGDALENKA1989. . NOC DŁUGICH NOŻY ...KAPUSIE,EZBEKI,TOTOLOTKOWCY, . CZY TO POLACY.TO NAROŚL NA POLSKĘ I POLAKÓW.I JAK TAKIE COŚ MOŻE TERAZ ZASIADAĆ I MIEĆ SIĘ DOBRZE ....GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ ..GDZIE TU PRAWDA ...ŚMIERDZĄCE ŁAJNO .......SKANDAL
Krzysztof1 (79.186.71.***) dzisiaj, 8:47 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Trzeba dokończyć dzieło rozpoczęte w sierpniu 1980 roku.Teraz już wiemy, kto kim był i jest, przynajmniej tyle dobrego.
Michał (31.175.75.***) dzisiaj, 10:27 Zgłoś nadużycie

Nie o wszystkich wiesz, nie znasz tych agentów śpiochów, teraz bezczynnych, a zawsze gotowych do akcji w obronie władzy oligarchów, pachciarzy zdolnych do światowych interesów jak Europa +. Zawsze mogą wezwać ich na pomoc Tuskowi, a nawet wspomóc służbami spoza Polski.
Lwie Serce (83.31.232.***) dzisiaj, 8:49 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Przypomina mi się czarny dowcip, jak to uciekający złodziej udaje, że goni złodzieja krzycząc "Łapać złodzieja". Tak i nasi sędziowie, ex-minister Gowin stwierdził wczoraj, że w swojej większości uczciwi :), którzy robią z Polaków balony interpretując prawo według swojego (?), a raczej wpływowych bonzów, widzimisię czyli POręcznej wykładni prawa na POtrzeby POkrzywdzonych, wszelkiej maści(ostanio modny kolor to POmarańczowy) złodziei, donosicieli, prawych inaczej czyli zdeprawowanych malwersantów.
Rambo (213.158.217.***) dzisiaj, 8:52 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

MAC-jesteś ´cieńki´-lemingu czerwony.
ksenia (91.193.187.***) dzisiaj, 8:56 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

http://bank-prawdy.blogspot.com/2013/04/polaku-finansujesz-judeo-kulture-z.html
jpolt (93.186.23.***) dzisiaj, 9:01 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Pisze pani tu o sprawach ktore Polski i Polakow najbardziej dotycza. Pod roznymi piekie brzmiacymi haslami lewicowym I roznym innym bezideowym oszustom udalo sie wytworzyc system ktory w tym obecnym jego stadium juz zupelnie jawnie propaguje niesprawiedliwosc. Teoretycznie prawie kazdy kto dal sie oszukac haslom w stylu: "nie robmy polityki" powinien byc juz tego w pelni swiadomy.
ostry107 (95.119.37.***) dzisiaj, 9:16 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

'W tym naszym tzw. państwie prawa, złodzieje, mafiozi, łapówkarze, mordercy, zdrajcy cieszą się wolnością, ba odszkodowaniami za niesłuszne ich posądzenie. UB-ecy i SB-ecy, mają wysokie emerytury i śmieją się w nos tym, którzy o wolną Polskę walczyli a teraz schorowani, głodują na bezrobociu i „emeryturkach” po 600 zł.'Felieton prawdziwy do bolu!Sluzby rozgrywaja panstwo polskie.Organizuja struktury mafijne,ktore korumpuja politykow...I tak to sie kreci w tym masakrycznie niesprawnym'panstwie prawa',gdzie nikt za nic nie odpowiada...!
ksenia (91.193.187.***) dzisiaj, 9:32 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

kiedy się skończy ten szlam co nas otacza .ścierwa niewiadomego pochodzenia GENETYCZNE POPAPRAŃCY ..mam żal do POLAKÓW że dają się tak manipulować OGŁUPIAĆ ....
Kolega (153.19.182.***) dzisiaj, 9:36 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Tylko w Magdalence był równierz SuperPrezydent Lech Kaczyński. P.S. Pewnie tego komentarza Szanowny Moderator nie przepuści;]
J. (83.22.81.***) dzisiaj, 9:41 Zgłoś nadużycie

To prawda. Był
przypomnę (83.31.179.***) dzisiaj, 10:33 Zgłoś nadużycie

To znamienne, że szanowna autorka nie raczyła słówkiem się zająknąć, że uczestnikiem Magdalenki obok Bolka, Michnika czy Geremka był Lech Kaczyński, który skądinąd nigdy nie puścił farby, co tam naprawdę ustalono. Co ciekawe, w jednym z wywiadów przyznał, że on też pił wódkę z Kiszczakiem, tyle (tu smakowity cytat): ,,mniej niż inni''. Znaczy się palił ale się nie zaciągał. Ale o takich niewygodnych faktach, jak za komuny nie można pisać.
Marysia (83.9.237.***) dzisiaj, 16:39 Zgłoś nadużycie

O, to, to! Piszę o tym i ja, wyżej, dopóki nie wyrzuci p. Pyza and Co.
abe (85.193.211.***) dzisiaj, 9:40 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

"Kaca ma cały naród",ogłosiła jakby w imieniu całego narodu Chmielowska!!Dobre. Rozumiem,że Kaczyński też.A to durne bolszewickie propagandowe wyrywanie się w imieniu "całego narodu", zaczadzonych i infantylnych pisowców,wygląda na jakąś epidemię!!Przypomnę,że np. pewna narwna pisowa dziwaczka i stara panna w randze profesora, wyrwała się z sejmowej mównicy z uciszaniem premiera rządu,bo właśnie POLSKA, to znaczy ona Pawłowicz MÓWI!!Żałosne.Dodam,że swego czasu, też jakby w imieniu niezadowolonego narodu,znany komandos Duda, chcący pokazać naiwnym moherom,że ta ciężka kasa którą z kumplami od społeczeństwa wyrywa , należy się mu jak psu buda z balkonem i zaaresztował był ze swoimi etatowymi solidarnościwymi towarzyszami, sejm z posłami włącznie!! Straszne. Ale spoko bo nie wszystkich, np.Zbawca Jarosław został przez usłużnego odźwiernego jego prezesowej limuzyny Guzikiewicza tylcem w obecności kamer wypuszczony!! Co za wizerunkowa żenada.Wódz "S" Duda oświadczył,że nic o tym nie wiedział, a za obalenie rządu Tuska nieudacznik się bierze!!Tak trzymać.
inka (213.158.216.***) dzisiaj, 11:47 Zgłoś nadużycie

spokojna twoja rozczochrana,Tusiaka obalą swoi,Brutusów bez liku ma
Leszek (46.186.76.***) dzisiaj, 9:50 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Wychodzi na to, że od 1939 r. nie mieliśmy uczciwej władzy (z wyjątkiem krótkich rządów Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego).
ed (83.27.131.***) dzisiaj, 12:56 Zgłoś nadużycie

tak właśnie jest.
Michał (31.175.75.***) dzisiaj, 9:51 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Prawdziwy, szczery protest był w roku 1970, wtedy było jasnym kto jest kim, w komitetach była opozycja przeciw złej władzy. Gdy nastała ekipa Gierka do głosu opozycji dołączyli się nagle funkcjonariusze związków zawodowych i oportuniści wekslujący treść dyskusji. W 1980 roku szczery protest ludzi pracy namolnie wsparli nagle różni doradcy, a członków PZPR zobowiązano do udziału w pracy komitetu strajkowego, członkostwa w Solidarności. Władza przejęła stery w strukturach opozycji.
J. (83.22.81.***) dzisiaj, 9:59 Zgłoś nadużycie

Pełna zgoda. Od tzw doradców ekipy Geremka posłanych przez KC samolotem do Gdańska zaczęło się przejmowanie struktur. Ale i tak SB nie dała rady - dlatego "stan wojenny". Szkoda wielka ze Lech Kaczyński nie posłuchał Andrzeja Gwaiazdy i nie doszło do Zjazdu Solidarności w roku 1988/89 z delegatów wybranych w 1981r. Niestety Kaczyński wspierał wtedy Wałęsę. Późno zrozumiał swój błąd ale zrozumiał. Próbował zerwać z Magdalenką. Polska się odrodzi jak z polityki odejdzie całe grono stolarzy.
DRAWA (89.230.201.***) dzisiaj, 10:07 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Czy jest wśród nas prawnik?... Jakie są konstytucyjne, prawne podstawy tajnych i jawnych umów "okrągłego stołu"?
nie sklerozie (83.31.179.***) dzisiaj, 10:37 Zgłoś nadużycie

Przypomnę, bo jakoś dziwnie autorka o tym zapomniała, że obok Bolka, Michnika czy Geremka był Lech Kaczyński, który skądinąd nigdy nie zająknął się, co tam naprawdę ustalono. Co ciekawe, w jednym z wywiadów przyznał, że on też pił wódkę z Kiszczakiem, tyle (tu smakowity cytat): ,,mniej niż inni''. Znaczy się palił ale się nie zaciągał.
Jasmin (37.30.252.***) dzisiaj, 10:56 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Czy Polska sie odrodzi?Już po niektórych tu wpisach widac spustoszenie w narodzie.Brak myślenia przyczyna-skutek.Pranie mózgu przez lata owocuje.Nawet Bareja nie przewidzial ożeła na kupie,rURzu itd błazenady.Rozgrzanych sędziów,tego błota,które wyłazi zza czerwonego krzaka.Co dalej?Kto obudzil śpiących w Ogrójcu?Spimy.
cep (83.11.32.***) dzisiaj, 14:46 Zgłoś nadużycie

POlska sie nie odrodzi bo POlski juz nie ma
Żyd (89.72.50.***) dzisiaj, 14:36 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Oj Jadźka Jadźka! - Manipulujesz jak za komuny - W Magdalence był również z tymi typami na zdjęciu św.p.L.K. i nie wylewał gorzały z kołnierz.W internecie podobne zdjęcie też można znaleźć.
stasia (91.146.202.***) dzisiaj, 14:45 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

icki zrobiły Polaków na szaro. Ale czy np matołków Polaków katolików można żałować . Chyba nie bo dalej katolickie lemingi nie wpisały się na listę za TVTrwam. Pytam czy katolików praktykujących jest w Polsce tylko 2,5 miliona ?
Magdalenka była "tylko' (31.182.87.***) dzisiaj, 15:46 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

polskim odcinkiem pierestrojki. Z tego wynika jednoznacznie, że Lech Kaczyński nie był żadnym prezydentem Wolnej Polski, jedynie pełnił rolę prezydenta prl-u
Stan W. (85.219.11.***) dzisiaj, 16:35 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

Nic dodac, nic ujac. Dziekuje Pani Chmielowskiej za to co robi dla Polski.

Brak głosów

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Na szczęście przyszłość jawi się świetliście.
Wreszcie mamy starą TV z nowymi gębami, wróć, chciałem powiedzieć nową TV ze starymi, wytartymi gębami, która sama samiuteńka (jak ten Bolek) "obaly komunyzm".

A jak dodamy do tego jeszcze planowany z rozmachem za 5 miesięcy półgodziny, straszny i druzgocący (kogo?, co?) w skutkach generalny strajk ostrzegawczy, to już możemy spać spokojnie i umilać sobie czas oglądaniem nowej "obalającej" telewizji ze starymi gębami i machać chorągiewkami na zapiecku, śpiewając rzewnie i płaczliwie jakąś wybraną pieśń.

A nad wszystkim czuwać będzie patriotyczna starszyzna plemienna (choć nie wiadomo z jakiego dokładnie plemienia i szczepu), zagrzewająca do boju, wróć, do oglądania nowej-obalającej TV i odbicia Polski z rąk komuchów, filozoficznymi dywagacjami i dykteryjkami.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356627

Wydaje mi się, że większość komentujących wykazuje zdrowy rozsądek, popierając Pani działania.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
-1

cui bono

#356628

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zauważyłem, że szczególnie wiele komentarzy dotyczy uczestnictwa ś.p. L.K. w Magdalence.
I tu należałoby zadać sobie pytanie. Czy w 37 miesięcznicę 10.04. należy poruszać/wypominać ten niegodny czyn, czy też bez względu na wszystko mówić po prostu prawdę.

Choć nie. Samo uczestnictwo L.K. w Magdalence nie było jeszcze niegodnym czynem. Do takich zaliczyć można by ewentualnie jedynie brak zająknięcia się na temat jej kulisów.
Po Magdalence jakoś dziwnie Kaczyńskim wszystko grało, nie krzyczeli w niebogłosy : Zdrada !!! Zdrada !!!.
Wypili, ustalili, podzielili się i rozjechali uśmiechnięci.
A, że Kaczyńskim przypadła w udziale koncesjonowana opozycja, to dziś nie jest już tajemnicą.

Pozdrwiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356632

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bo to mogło było tak (Magdalenka 1989r):
Opowieść s-f

Kiszczak : - wy L. macie takiego małego, zajadłego, kłótliwego brata. Jak mu tam ?
L : - Jarek
Kiszczak : - aaaa Jarek
Kiszczak : - bo wicie, rozumicie, ludzie za jakiś czas będą niezadowoleni z tych naszych reform i ratowania Polski (tu : śmiech, hehehe). Więc potrzeba będzie opozycji, wicie, rozumicie, takiej naszej opozycji, która skanalizuje nastroje i zagospodaruje cały ten element niebezpieczny i samodzielnie myślący.
L : - oczywiście generale, rozumiem.
Kiszczak : - damy wam z Jarkiem wolną rękę. Pobawicie się przez jakiś czas w jakiś opozycjonizm i jakieś partyjki ale tak bez przesady. Ma wyglądać, że jesteście przeciw nam i z narodem, macie się w oczach narodu uwiarygadniać, a potem zobaczymy.
L : - tak jest generale.
Kiszczak : - no to zdrówko.
Kiszczak :- a, byłbym zapomniał. Jeszcze jedno. Pochodzenie właściwe macie ?
L : - tak jest generale. Pochodzenie co prawda niepełne ale wystarczające...... ale za to przekonania właściwe.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356756

.Bardzo dowcipne. Tylko nie myl gatunków. SF = science fiction. Ty, w ramach "codziennego patriotyzmu mobilnego" uprawiasz PF (political fiction).

Vote up!
1
Vote down!
-1
#356763

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A znasz opowieści szpiegowskie ?
s-f = szpiedzy-figuranci.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356765

A znasz gatunek TzW? TzW = tajniak ze współpracownikiem.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#356767

Jednego Tajniaka znam ale gdzie ten Współpracownik ?
Na spacerze .....obwąchuje trawniki?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
2
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356769

Nadal dowcip w stylu Leszka Millera. Choć, co trzeba przyznać, czas reakcji ulega skróceniu. To zapewne zasługa owego współpracownika. A może tajniaka...

Vote up!
2
Vote down!
-1
#356770

U innych zaś czas reakcji uległ zdecydowanemu wydłużeniu.

Pewnie minisłuchawka z ucha wypadła albo dyżurny przy mikro poszedł na chwilę na stronę.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356771

Twój wzór, Leszek Miller, mawiał, że mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy. Niemożność skończenia wskazuje na priapizm. Czyżbyś znowu niewłaściwie zastosował Pindę, o której kiedyś interesująco pisał @Andrzej Tatkowski?

Żegnam, muszę bowiem wyjść na zwyczajowy spacer z moim psim współpracownikiem. Trawnik pod ambasadą FR nazwaliśmy na twoją cześć Skwerkiem TzW.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#356772

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziękuję :)) Cóż skoro nie można mieć za życia ulic, placów i pomników swojego imienia, zadowolę się na razie skwerkiem :))

Co prawda na moim skwerku (mogę już tak mówić, mój skwerek?) stoją tabliczki nie zaśmiecaj, ale użyźnianie to w końcu nie zaśmiecanie.
Karm tł współpracownika obficie i pój, żeby trawa na moim skwerku rosła soczysta i dorodna.
.....i koniecznie pogłaskaj ode mnie psa.
Miłego spaceru......ogrodniku.

P.S. Życie zaskakuje. Mało, że dorobiłem się w Warszawie skwerku mojego imienia, to jeszcze przy okazji własnego ogrodnika ze współpracownikiem :))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356774

- wystarczy obejrzec jaki-taki film.
Z terrorysta/porywaczem czesto sie dogaduja, by uratowac porwanych.
Jednak po rozmowach , uwolnieniu zakladnikow zwykle los terrorystow/porywaczy jest marny bo albo odjezdzaja z podłożona bomba albo sa na celownikach strzelcow wyborowych,
los ich marny !

Niestety porywaczom i terrorystom Polski z lat 44-89 pozwolono odjechac do .....wlasnych dacz wyposazajac ich dodatkowo w tluste dozywotnie emeryturki z zapewnieniem nietykalnosc.Innym zapewniono niezle synekury w bankach lub innych dobrze oplacanych fotelach.

Ilez razy chcacy dostac sie do twierdzy obiecywali w historii nietykalnosc a potem wyrzynali w pien obroncow?
Wiec dlaczego nad Wisla mielismy litosc dla czerwonego terrorysty? Niestety za to odpowiada
PRZEPOCZWARZONA ze starego
NOWA OLIGARCHIA.
Oligarchia zabetonowala sejmy
zabetonowala media i scene polityczna
bo " wladzy raz zdobytej nie oddamy nigdy"?
Oligarchiczne "autorytety" , wladce Polski.

Walesa pil dość dużo
http://niepoprawni.pl/blog/2802/wczasy-w-arlamowie-preludium-magdalenki

Swoja droga ile jeszcze z "szamba IPN-u" kwitow mozna wydobyc?
Ciekawi mnie ile podczas "internowania" wypili w innych osrodkach "nasi" OLIGARCHOWIE , ktorzy od 24 lat zawladneli scena polityczna i wyprzedali nasze banki, stocznie, huty, cukrownie a chca jeszcze wyprzedac lasy, ziemie nie majac jednoczesnie zwrocic tego co Polakom ukradli po 44'.
Czy Komorowski z kolegami jedli taki kiepskie jedzenie jak kryminalisci lub szeregowi zolnierze ,
czy raczej byli karmieni i pojeni jak Walesa w Arlamowie?
Oligarchowie II PRL => paserzy kradzionego mienia,
sprzedawanego nawet za zlotowke - byle swojemu lub zaagranicznemu. Na pohybel sprzedawczykom.

Vote up!
1
Vote down!
0
#356789