Myślozbrodnia, czyli Niepoprawni.pl exclusive

Obrazek użytkownika Kuki
Ogłoszenie

Od dłuższego czasu staram się zainteresować blogerów i redakcję prowadzącą niepoprawnych.pl projektem wydawania czasopisma opinii, jednak nie znajduję szerszego odzewu.

Pomimo wcześniejszych pozytywnych reakcji i zapewnień otrzymałem od blogerów niewiele materiałów, a w redakcji niepoprawnych.pl mam realne wsparcie dwóch osób.
Nie poddaję się jednak i dlatego postanowiłem jeszcze raz przedstawić w skrócie projekt, tym razem szerszemu "audytorium".

Początkowym celem projektu jest regularne wydawanie czasopisma na stronie internetowej (od kwartalnika poprzez miesięcznik, a nawet dwutygodnik czy tygodnik). Następnym etapem byłoby sformalizowanie projektu i zapewnienie środków (możliwa współpraca z wydawnictwem) na wydania papierowe.

Projekt jest moją inicjatywą, ale powstaje w ramach niepoprawni.pl za wiedzą i zgodą redakcji. Przyszła forma własności projektu nie jest ustalona i pozostaje w gestii uczestników projektu, którzy nabywają do niego prawa zależne od stopnia zaangażowania. Ewentualne możliwości sformalizowania projektu na późniejszym etapie to przejęcie go przez powstałą fundację, stowarzyszenie lub nawet w sprzyjających okolicznościach skomercjalizowanie.

Do tej pory udało się uruchomić stronę pod adresem myslozbrodnia.pl, która jest testowana i wymaga niewielkich zmian kosmetycznych - przede wszystkim tłumaczeń.
Użytkownicy rejestrowani tylko przez administratorów zostali podzieleni na grupy: administratorzy, redaktorzy, autorzy oraz zaufani sympatycy - towarzysze (grupa do różnego wykorzystania w przyszości). Najważniejsi są autorzy i od nich zależy wypełnienie strony wartościową treścią z założenia przekazywaną do projektu na wyłączność. Proponowane treści będą jednak przechodziły weryfikację pod względem szeroko rozumianej jakości, czym zajmować się będą redaktorzy oraz autorzy.

Skrypt strony zaprogramowany jest specjalnie dla okresowego wydawnictwa internetowego. Strona wyposażona jest w elastyczne mechanizmy prezentacji treści na stronie głównej. Przewidziane są wizytówki autorów, osobiste galerie ilustracji, zamieszczanie treści audiowizualnych i wiele innych przydatnych funkcji. Komentowanie na stronie jest dostępne dla wszystkich, jednakże każdy autor ma możliwość usuwania komentarzy.

Odpowiem na każde pytanie. Rozważę wszystkie uwagi i propozycje.
Zainteresowanych testami i udziałem zapraszam.
Kontakt na niepoprawni.pl lub www.myslozbrodnia.pl

oryginalna data 24IV; dp@danz.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pozostając przy moim zapewnieniu serdecznie przepraszam. Miałem i mam (do końca maja lepiej raczej nie będzie) urwanie głowy. Widać to zresztą po mojej aktywności. A teksty zamówione mają to do siebie, że nie pisze się ich w kwadrans.
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352824

nie robię nikomu wyrzutów - zdaję sobie sprawę, że zasadniczo blogerzy nie żyją z pisania w sieci ;)
staram się zmobilizować zwolenników projektu, by w końcu ruszyć z miejsca.
pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352829

Skąd inspiracja?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352874

ktoś - już nie pamiętam kto - zaproponował taki tytuł dla gazetki niepoprawnych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/My%C5%9Blozbrodnia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352897

Aaa... jeśli z Orwella, to chyba nie ma formalnego znaczenia, że ten tytuł był już "używany" - http://myslozbrodnia.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#353098

 Tym bardziej, ze slowo to brzmi zgrabnie w jezyku angielskim, a w polskim niezbyt.

Poza tym "myslozbrodnia" kojarzy sie z czyms zdecydowanie negatywnym przyjmujac punkt widenia wielkiego brata w stosunku do wolnomyslacych.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#353113

a tytuł był, jest i będzie używany :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#353116

 Odpowiedz adekwatna do wczesniejszego: "Rozważę wszystkie uwagi i propozycje."

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#353192

"nie ma" - to odpowiedź na pytanie o znaczenie wcześniejszego wykorzystywania słowa "myślozbrodnia".

a lepszej propozycji, a właściwie żadnej nie widzę.

nie ukrywam, że nie będę skory do zmiany nazwy, która jest nie tylko przeze mnie uznana za dobrą. nie w nazwie leży rzeczy sedno. zatem przejdźmy do meritum.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#353226

W dzisiejszym świecie, kiedy prawa jednostki nie liczą się wcale, ba, nawet masowe protesty niewiele znaczą, czas by nazywać rzeczy po imieniu.
Symbolika traci znaczenie.
Wielki Brat stał się faktem. Nawet nie próbuje się maskować.
Podam taki przykład, wczoraj w nocy zauważyłam na swojej stronie facebooka propozycję, która mnie zaskoczyła. Tym bardziej, że nie prowadzę szerokiej działalności na tamtym portalu, a ilość "znajomych mam znikomą.
Oto, moim oczom ukazała się strona "proponowana"??? :
https://www.facebook.com/ShaveiIsraelPoPolsku
Zdębiałam z wrażenia.
Moja mądra córka objaśniła mi właśnie, że namierzono mnie jako osobę odwiedzającą tematycznie związane z "proponowaną" strony w internecie. Co z resztą jest prawdą.
Warto przyjrzeć się materiałom tam zamieszczonym. Chyba czas zapomnieć o asymilacji, jeśli ta w ogóle kiedykolwiek była.
Zwróciłam też uwagę na promowanie koszerności i ogólnie religii. I to w czasie, kiedy Gazeta Wyborcza prowadzi wojnę z polskim katolicyzmem i nie ma dnia, żeby nie piętnowano Kościoła,księży, tradycji chrześcijańskich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352907

Naturalnie wszystko zależy od treści i jakości. Bo może być to kolejny prawicowy biuletyn, który redystrybuuje treści powszechnie dostępne, a może to być coś oryginalnego. Wiele zależy od talentu redaktora naczelnego w doborze współpracowników. Coś o tym wiem, bo jako uczeń prowadziłem pisemko o treści bardzo tematycznej, choć moi autorzy usilnie próbowali przerobic je na coś zupełnie innego. Podaję linki dla przykładu:
http://ifikles.wordpress.com/2010/04/04/wydarzenia-nr-451993/
http://ifikles.wordpress.com/2011/12/03/wydarzenia-nr-461994/
http://ifikles.wordpress.com/2011/12/03/wydarzenia-nr-471994/
http://ifikles.wordpress.com/2011/12/03/wydarzenia-nr-491994/
http://ifikles.wordpress.com/2011/12/03/wydarzenia-nr-501994/

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352894

Mnożenie bytów bez potrzeby - czy in vitro, czy w Sieci - wydaje mi się rozrzutnością, a nawet marnotrawstwem, ale zbyt mało wiem o potrzebach innych, by mieć pewność, iż nikomu nie jest potrzebne coś, czego ja sam nie potrzebuję (zwłaszcza że nie wiem, do czego ma służyć).

Ponieważ zachowałem się jak skończony cham, nie reagując na
otrzymaną niedawno, miłą propozycję współpracy, spieszę wyrazić ubolewanie a przy okazji wyjaśnić, że powodem była wyłącznie owa moja niewiedza, skutkująca niezdolnością do podjęcia decyzji i nadal, niestety, aktualna.

To co dotąd napisałem, co piszę, i być może jeszcze napiszę na "Niepoprawnych", może być rozpowszechniane (nie do mnie należy decyzja, czy powinno), ale byłoby miło, gdyby coś z tego tytułu wpadało do tutejszej skarbonki i do portmonetki
Autora - po trzech latach jego bezinteresownego mozołu.

Pozdrawiam i życzę sukcesów - AT

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Tatkowski

#353149

różnica w bytach jest taka, że autor pisze na wyłączność. dostarczone materiały podlegają ocenie i redakcji.
udział w projekcie skutkuje nabywaniem do niego praw w zależności od stopnia zaangażowania. kluczowe decyzje podejmuje "zgromadzenie ogólne".

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#353186