Tusk: eksport młodych ludzi

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Handel żywym towarem w najlepsze: Platforma eksportuje młodych, wykształconych*.

Prof. Jadwiga Staniszkis przypomina, że młodzi pracownicy to skarb – tak uważają mocarstwa kolonialne, których szokuje polityka Donalda (polskość to nienormalność) Tuska. Ale dla Platformy wszystko jest na sprzedaż, a jak system emerytalny ostatecznie się zawali, to granicę wieku przedłuży się do

100

lat. A przecież ktoś zapewniał, że już wkrótce ludzie powracać będą z emigracji, że będzie nas leczyła dobrze zarabiająca służba zdrowia i uczyli tacyż nauczyciele. Ale to było na Prima Aprilis. Niestety, rządzący faszyści udaremnili te ambitne plany Platformy. Ale po kolejnych wyborach…

*ale afera: w Zabrzu można było kupować matury! Tylko w Zabrzu?!Platforma musiała przecież produkować wyborców!

http://www.youtube.com/watch?v=Jf9RclDX36c

Post scriptum: żarty na bok. Młodzi ludzie wyjeżdżają z państw niskiej strefy płac do mocarstw; proces ten one popierają na co dowodem jest fala protestu wobec posunięć rządu Węgier, który chce ograniczyć emigrację zarobkową ludzi wykształconych. Pomysł odpracowania, przyjęty przez Orbana, uważam jednak za błędny i mało skuteczny. Pora na płatne, kredytowane studia. Ale to całkiem inna historia.

Brak głosów

Komentarze

wytykać Donaldowi, co to on naobiecywał podczas kamapnii...
Jak chodziłam do podstawówki to czasem podkrzykiwaliśmy wesoło: "Co było a nie jest nie pisze się w rejestr".
Chyba Tusk podsłuchiwał.
Ja mu i tak życzę z głęgi serca rejestru...skazanych, na którym będzie widniało jego podłe nazwisko.

Vote up!
0
Vote down!
0
#345426

Jan Bogatko

...nie ma wyjścia - pamięć jest krótka, a nuż ktoś się da nabrać raz jeszcze...

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#345429

Dyskutowałabym. To jest pomysł, który chyba ma jak najszybciej wyhamować odpływ wykształconych młodych ludzi z kraju.
Jeżeli zostaną stworzone warunki aby ci młodzi ludzie mogli się realizować zawodowo w kraju, to chyba byłoby dobrze. Natomiast po uzyskaniu jako takiej stabilizacji można pomyśleć o płatnych, kredytowanych studiach.
W obecnej chwili to raczej byłoby nie do przyjęcia nie tylko ze względu na panującą biedę ale i na ogólnie panoszący się w krajach UE bałagan w każdej dziedzinie życia. Społeczeństwa są zdezorientowane, o co w tym wszystkim chodzi i szukają zawsze najprostszych dróg wyjścia do poprawy swojej sytuacji materialnej. Dlatego mysle, że tama Orbana jest jak najbardziej wskazana w tej sytuacji.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#345441

Jan Bogatko

...moim zdaniem ten pomysł można obejść, to jedno. Po drugie, jeśli studia należy odpracować, to faktycznie nie są za darmo.
Dyskusja byłaby wskazana z uwagi na przyszłą potrzebę podobnej regulacji w kraju,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#345455

że możliwe byłyby obydwa warianty dla młodego człowieka, który chce iść na studia: albo odpracuje albo skredytuje. Miałby możliwośc wyboru. Oczywiście dobrze by się stało aby spece popracowali nad jeszcze innymi wariantami.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#345497

[quote=Jan Bogatko]
Młodzi ludzie wyjeżdżają z państw niskiej strefy płac do mocarstw; proces ten one popierają na co dowodem jest fala protestu wobec posunięć rządu Węgier, który chce ograniczyć emigrację zarobkową ludzi wykształconych. Pomysł odpracowania, przyjęty przez Orbana, uważam jednak za błędny i mało skuteczny. Pora na płatne, kredytowane studia. Ale to całkiem inna historia.[/quote]

No cóż Panie Janku w tej kwestii bardziej zawierzam intuicji samego Orbana . Do tej pory wystarczająco już dowiódł tego , że jak mało kto potrafi myśleć perspektywicznie, co więcej , to co wdraża daje wymierne efekty. Ale to czas pokaże , kto miał rację..

Ze swej strony życzyłbym sobie byśmy mieli kogoś takiego u steru naszego państwa.

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#345450

Jan Bogatko

...ja też życzyłbym sobie kogoś kalibru Orbana,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#345505

Dla pomysłu Orbana jest tylko jedna alternatywa: zamknięcie granic. Tyle, że to nie ma sensu w Polsce. Dlaczego? Bo w Polsce i tak nie ma co z tymi młodymi ludźmi zrobić. To, co ich wygania to brak pracy (skutek deindustrializacji Polski), brak perspektyw na płacę pozwalająca na zakup mieszkania (skutek bezrobocia i uczynienia z Polski kraju trzeciego świata - z zarobkami rodem z trzeciego świata, oraz braku polityki mieszkaniowej wszystkich rządów po 1989 r.) - a w efekcie mamy katastrofę demograficzną.
Polecam tekst
Wojna demograficzna: warunki bytowe, katastrofa demograficzna i emigracja Polaków z ziem polskich

Vote up!
0
Vote down!
0
#345522

Jan Bogatko

...Polska jest dotknięta katastrofą demograficzną, o czym wielokrotnie pisałem,a reszta to typowa wobec Polski polityka kolonialna, z której jednak Polacy na ogół nie zdają sobie sprawy.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#345525

czyli ten cały wysiłek propagandowy aby pokazywać Polskę jako zatęchły zaścianek. czyli emigracja nie tylko wymuszana ekonomicznie ale i wspierana propagandowo jako wyjazd z Ciemnogrodu do krainy świetlanej przyszłości.

Vote up!
0
Vote down!
0
#345542

Jan Bogatko

...na przykład p. Holland, bo w zaściankowej Polsce jej duszno i jej córka nie może rozwijać się seksualnie,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#345587