Szopka noworoczna premiera Tuska

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

W noc sylwestrową widzowie telewizji publicznej nie obejrzeli szopki noworocznej, satyrycznego programu podsumowującego mijający rok. Podobnie było rok temu. Dwa lata temu z kolei, z uwagi na katastrofę smoleńską, uznany satyryk Marcin Wolski, szopki nie napisał (inna rzecz, że nikt z telewizji podporządkowanej Platformie Obywatelskiej mu tego nie proponował). Ciekawa rzecz, pojawiały się szopki noworoczne w telewizji za komuny (rzecz jasna uładzone i przycięte przez cenzurę), po 1989 r. - już bez cenzury - bez względu na to, kto rządził. W szopkach pisanych przede wszystkim przez Marcina Wolskiego bicz satyry chłostał polityków, oczywiście z natury rzeczy najbardziej dostawało się aktualnej władzy. Występowali znani aktorzy. Publika zaśmiewała się do łez, wielu widzów czekało na szopkę w sylwestrową noc, a później komentowało wśród znajomych.

Tradycję emitowania w telewizji noworocznej szopki zerwała dopiero ekipa Donalda Tuska. Drży ona przed satyrą, dowcipem i śmiechem. W swoim strachu jest groteskowa. Zamiast programu natrząsającego się z polityków premier Donald Tusk oświadczył na Twitterze, że grypą złożony leży w łóżku, nie z Pawłem Grasiem, rzecznikiem prasowym rządu, ale z własną żoną. To miał być, jak można się domyślać, żart.
Szopki noworocznej wyśmiewającej władzę zakazano, za to premier uraczył nas „dowcipem” o swojej żonie i Grasiu. Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie, chcieliście szopki no to ją macie…

PS. Szopkę Polską 2012 autorstwa Marcina Wolskiego opublikowała „Gazeta Polska” z 2 stycznia 2013 r. Można ją też obejrzeć na www.niezalezna.pl.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

w roku....
Wystarczy obejrzeć spot świąteczny "Razem" - "razem pięknie wygrywamy", a w tle basen narodowy. To jest szopka nad szopki i jaja jak berety!
Pozdrawiam noworocznie.
contessa

PS. Link do szopki (trochę trudno do niej dotrzeć) :

http://vod.gazetapolska.pl/3058-20122013-noworoczna-szopka-marcina-wolskiego

______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#318574

Satyra obnaża najczęściej prawdę o rządzących, wychwytując potknięcia, głupotę. To jest głównym powodem praktycznego braku jej w POlskich środkach masowego ogłupiania czyli TVN, TVP itp. A prawda jest dla Tuska i jego kumpli nie do zniesienia. Dopuszcza się jedynie satyryków dyspozycyjnych, którzy szczególnie naśmiewają się (o ironio!) z opozycji (taka satyra to chyba tylko w POlsce) czyli np.J.Kaczyńskiego, PIS-u, Rydzyka itp.To jest mile widziane przez rządzących. Odważnych satyryków wyrzuciło się poza nawias np. J.Pietrzaka, J.Rewińskiego itp. Poziom niektórych obecnych w telewizji kabaretów (niektórych tekstów) jest żenujący i prostacki. Co prawda gawiedź niekiedy z tych prostackich tekstów zanosi się ze śmiechu, sądzę, że inteligentniejszych by nie zrozumiała. Niestety poziom wielu odbiorców wykazuje spory stopień wymóżdżenia do którego środki masowego ogłupiania przyczyniają się nieustannie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#318573

I czasem Kabaret Moralnego Niepokoju z "Posiedzeniami rządu" daje radę robić za szopkę;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#318622

dla przypomnienia:

http://www.youtube.com/watch?v=KckjYVki0-s

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#318658

 bo gdy ja jestem chory na grypę/ostatnimi czasy nie choruję/ to leżę w łóżku sam a nie z żoną czy też z kim innym żeby nie roznosić choroby. U Tuska jest po tuskwemu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#318659

Przyznam że nie pamiętam by w  szopkach Pana Wolskiego "bicz satyry chłostał polityków",  szczególnie tych aktualnie rządzących . Pan Wolski moim zdaniem jest asekurantem , który potrafi  odnaleźć się w każdej sytuacji i ogrzać przy każdej władzy . Pan Wolski piszący w Gazecie Polskiej , i Pan Wolski występujący w tvn24 to zupełnie inni ludzie . Przyznam , że wizyta Pana Wolskiego i Pana Ziemkiewicza na grillu u Giertycha , potwierdziła tylko moją opinię o tym Panu . Myślę , że brak szopki noworocznej Pana Wolskiego w TVP , wynika wyłącznie z braku jego własnej inicjatywy . Przecież przy tej władzy też trzeba się ogrzać , a ta władza zupełnie nie ma poczucia humoru .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

TYBERIUSZ

#318672