Idiota z fajnej Polski

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- Teraz Polska, fajna Polska - ogłosił propagandzista Tuska i najfajniejszy z fajnych idiotów, medialnych wazeliniarzy władzy.

..... - nie mielibyśmy tego święta, gdyby nie ukraiński bogacz, który według ludowych podań kupił odpowiednio dużo głosów członków komitetu UEFA, po czym pan Platini, jak dziś sam mówi, ku własnemu zdziwieniu ogłosił światu, że w roku 2012 Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbędą się w Polsce i na Ukrainie.

..... - Ale też nie byłoby tego święta bez wielkiego, bezprecedensowego sukcesu Polski. Sukcesu, bez którego pomysł zorganizowania mistrzostw w Polsce i na Ukrainie byłby wyłącznie snem wariata. Nie tylko sobie to święto zawdzięczamy, a jednocześnie bez nas by tego święta nie było. Na czym ten nasz sukces polega? W największym skrócie na tym, że wykorzystaliśmy szansę, którą dali nam (niepotrzebne skreślić): Bóg, los, historia.

... - Jednocześnie uważam, że nadchodzący turniej może być przełomem. Nie ze względu na to, jak zagrają Polacy i nie ze względu na to, jak będą nas oceniać goście z zagranicy. Idzie o to, jak będziemy po tym turnieju patrzyli na samych siebie. W tym lustrze spojrzymy na siebie. Nos podpowiada mi, że w nadchodzących kilku tygodniach Polacy zobaczą w lustrze fajne społeczeństwo fajnych ludzi, radosnych, roześmianych, czasem złych, ogólnie dobrych. - ekscytował się najfajniejszy z fajnych i najjasniejszy z jasnych polsków Lis.

Najfajniejszy z fajnych i plusZowych

zarządził: Teraz Polska, fajna Polska.

http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/28191,Premier-Donald-Tusk-z-pluszowym-liskiem-na-gali-Wprost
http://opinie.newsweek.pl/teraz-polska--fajna-polska,92693,1,1.html

I jest ta fajna Polska, która fajnymi idiotami stoi.
Oto jeden z tych fajnych idiotów z fajnej Polski.

Tomek Michniewicz jest dziennikarzem, backpackerem, fotografem i radiowcem. Do niedawna był dziennikarzem radiowej Trójki, a wcześniej m.in. „Polityki” i Polskiego Radia BIS. Napisał bestsellerową książkę „Samsara. Na drogach, których nie ma” oraz „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”. Tomek nie wyobraża sobie życia bez adrenaliny. Chodzi po górach, nurkuje, gra w paintball i pokera, uprawia narciarstwo, rafting oraz najróżniejsze sporty drużynowe. Jest organizatorem wypraw na Saharę i do lasów deszczowych Azji południowo-wschodniej, a w Polsce promuje odpowiedzialne podróżowanie i świadomość ekologiczną.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Michniewicz

Gdzie jest jego Ojczyzna/

- Dla mojego pokolenia ojczyzna to Facebook. To ludzie, których znamy na całym świecie, z którymi podróżujemy, pracujemy. Ojczyzna rozumiana jako konglomerat pewnych narodowych funkcji to czas zaprzeszły. Dla nas większym spoiwem jest Euro, to że pokazaliśmy się nie jako zapijaczeni złodzieje samochodów w Niemczech, a nowoczesne, otwarte społeczeństwo, które wita Irlandczyków śpiewem w Poznaniu - mówi w rozmowie z TOK FM Tomek Michniewicz, backpacker, fotograf, dziennikarz.

A zdarzyło Ci się, że ktoś powiedział "a, to ten kraj, gdzie była katastrofa smoleńska"?

- Raz, ostatnio, w Izraelu. Rozmawiałem z dziewczyną, oficerem armii izraelskiej - padło pytanie: "kto zlikwidował 96 waszych oficjeli?". Zapytałem: "dlaczego uważasz że ktoś ich zlikwidował?". Odpowiedziała: "Stary, ja mieszkam w Izraelu, dla mnie to oczywiste, że to był zamach". Zaczęliśmy drążyć temat i okazało się że dotarły do niej echa konferencji PiS, i na tę wersję akurat zwróciła uwagę, bo mieszka w takim rejonie świata, gdzie nie ma czegoś takiego jak przypadkowy wypadek z 96 osobami z wierchuszki krajowej na pokładzie samolotu.

Nie wiadomo, śmiać się czy płakać.

- Ja się śmiałem, to było dla mnie bardzo zabawne. Nie mam takiego poczucia, że poważne sprawy potrzebują wielkich liter. To jest chyba bardzo prawicowe podejście, że wszystko musi być pisane z wielkiej litery: Bóg, Honor, Ojczyzna. To zwykłe elementy rzeczywistości, jeśli są dla Ciebie ważne to super, jeśli nie - czemu się o to boksować? Czy przyszło ci kiedyś do głowy, aby pisać "Rodzina" czy "Mój Syn" z wielkiej litery? Zastanówmy się, co to jest ojczyzna. Dla mojego pokolenia ojczyzna to Facebook, to są ludzie, których znamy na całym świecie, z którymi podróżujemy, pracujemy. Ojczyzna rozumiana jako konglomerat pewnych narodowych funkcji, narodowego spoiwa, które łączy nas językiem, kulturą i "Panem Tadeuszem", to, co kojarzymy ze szkoły, to czas zaprzeszły. My w ogóle tym nie żyjemy, nie przyglądamy się temu, dla nas większym spoiwem jest Euro, to że udźwignęliśmy olbrzymią imprezę i dzięki temu pokazaliśmy się nie jako zapijaczeni złodzieje samochodów w Niemczech, a nowoczesne otwarte przyjazne społeczeństwo które wita Irlandczyków śpiewem w Poznaniu. To dla nas dużo większy powód do dumy. Dla 60-latków Ojczyzna z wielkiej litery jest ważna. Dla 30-latków już niekoniecznie. Dla nas już może Unia Europejska jest ważniejsza niż Polska, rozumiana jako nasz kraj.

Tutaj całość wynurzeń fajnego idioty z fajnej Polski.

Oto fajna Polska w pigułce.

Pocieszające sa komentarze pod tym stekiem bzdur fajnego idioty.

5agnihotra
wczoraj

Oceniono 675 razy 467

uprzejmie proszę nie utożsamiać mojego pokolenia z tym panem.

Pokaż odpowiedzi (4)

Odpowiedz
avatar

rycerzsyjonizmu
wczoraj

Oceniono 710 razy 420

Litości, co to za kupa bzdur?

Pokaż odpowiedzi (5)

Odpowiedz
avatar

anzimonek
wczoraj

Oceniono 420 razy 280

Czyli jednym słowem "zaprzeszłe pokolenia" robiły wszystko bez sensu... ciekawe tylko dokąd nasz "bacpacker" powróci, kiedy zabraknie prądu...

.o.m.e.k
wczoraj

Oceniono 344 razy 238

Boże, chłopczyku, byle co jesz i byle co gadasz.... "Twoja ojczyzna to Facebook" - warta w tej chwili 30% mniej niż w chwili pojawienia się na giełdzie. Lepiej się nie przyznawaj do takiej ojczyzny, bo za parę lat srogo się rozczarujesz. A jak już się rozczarujesz, ciekawe po jakiemu i w jakich mediach będziesz wygłaszał swoje żale - po rumuńsku w mediach pakistańskich?
Aha - no i może wypowiadaj się za siebie, a nie za swoje "pokolenie", które tak naprawdę ma cię centralnie w pompie (taka jego uroda...). Twoi facebookowi "rodacy" to tak naprawdę byty wirtualne, które istnieją tylko dlatego, że poprzez jakieś tam kliknięcie "powołałeś je do życia". Nie wyobrażaj sobie, że obchodzisz ich więcej niż oni ciebie. Im szybciej sobie to uświadomisz, tym lepiej i może kiedyś wrócisz na ziemię.

Pokaż odpowiedzi (3)

Odpowiedz
avatar

brutalny_cyrkiel
wczoraj

Oceniono 271 razy 221

Normalni ludzie, którzy się tym zajmują, to turyści. Ci bardziej wytrawni - podróżnicy. A ludzie, którzy są w jakiś taki dziwny sposób walnięci i rychtują się na trendych, każą w tym wypadku nazywać się backpackerami. I tych właśnie nie lubię.

crotalus1
wczoraj

Oceniono 246 razy 188

Wyłączą mu prąd i nie będzie wiedział gdzie jest. Biedak.

Pokaż odpowiedzi (1)

Odpowiedz
avatar

ciotka_ltd
wczoraj

Oceniono 304 razy 188

Nie mam hurra-patriotycznego krecka; jak czesc z was wie jestem etnicznie chodzaca Unia Europejska, dobrze osadzona i jezykowo i kulturowo nie tylko w starej Europie, ale mimo pomezowskiego drugiego obywatelstwa brytyjskiego uwazam sie za Bawarke, mam sentyment do miejsca (zreszta slicznego) gdzie sie urodzilam i dorastalam, gdzie sa groby dziadkow i mieszka moja rodzina.
I - nie kryje - wypowiedz tego pacana jednak rodzi moj silny protest: co za cholerny odmozdzony, egoistyczny, pusty dupek osadzony w Matrixie. Wiele bzdur w zyciu slyszalam (o co nauczycielom akademickim latwo), ale jeszcze nie spotkalam sie z kretynem, co lokuje sobie ojczyzne na Facebooku.
Chocby dlatego, ze jego 'ojczyzna' moze byc w kazdej chwili wymieciona na smietnik przez ...gielde.:)

Pokaż odpowiedzi (8)

Odpowiedz
avatar

mariuszdd
wczoraj

Oceniono 205 razy 137

Dla mojego pokolenia ojczyzną jest mainstreamowy Quake
I bucu możesz mi naskoczyć

pikkollo
wczoraj

Oceniono 72 razy 54

Więc niech Facebook zapłaci za jego edukację , zapewni mu bezpieczeństwo , opiekę zdrowotną i emeryturę również. Dalej nie chce mi się tych idiotyzmów komentować

perun1984
wczoraj

Oceniono 81 razy 51

Co to jest za ojczyzna Facebook? Nie znam takiej. Na mapie jej nie ma. Moją jedyną Ojczyzną jest Polska. UE mam w dupie.

Pokaż odpowiedzi (1)

Odpowiedz
avatar

mydeer
wczoraj

Oceniono 67 razy 51

A dla młodego pokolenia z Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii ojczyzną również jest Facebook? Chce pan być taki nowoczesny że nie zauważa pan, kiedy staje się śmieszny i żałosny.

Pokaż odpowiedzi (1)

Odpowiedz
avatar

swan_ganz
wczoraj

Oceniono 67 razy 49

Boshe.... I wy daliście tego pacana na "jedynkę"? Straciliście poczucie obciachu...

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12873290.html?v=1&obxx=12873290#opinions

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nie jest dla mnie ważny). każdy kto atakuje prawicę i głosi "ideały" UE nim jest, ale oni tak o sobie nie powiedzą, bo przekaz jest, że media nie maja koloru politycznego,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307623

działam, że jest aż tak tragicznie !!!
Przecież to totalna oligofrenia.
A może on... z próbówki ?

Pozdrawiam z ogromną dychą.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#307627

ot, zombi z fajnej polski

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307649

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#307657

... Pan Bóg stworzył tego dupka tylko na próbę. A że Stwórca, jak to Stwórca... ma sporo roboty, po tych próbach, których nie przeszedł pozytywnie, po prostu... zapomniał go unicestwić.
A poważnie, to widać tu ewidentny przykład braku wychowania jr. Michniewicza przez jego rodziców, którzy nie zaszczepili jemu wartości takich jak chociażby prawość czy patriotyzm. Stąd nawet ów ludek nie ma świadomości, że Ojczyzna to... jego żywicielka. Czyżby myślał, że woda, plony, energia cieplna czy elektryczna pochodzą z... facebooka???
A teraz pod adresem Tomka Michniewicza zacytuję swoje ulubione powiedzenie, co prawda sparafrazowane, bo pochodzące z czeskiego serialu:

"Gdyby Twoja głupota umiała latać, to latałbyś z prędkościa ponaddźwiękową na trasie Paryż - Nowy Jork, zamiast skasowanego Concorde'a".

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307630

Na czyich plecach on funkcjonuje i wydala z siebie takie bańki ?
Typowa bateria z Matrixa z streamingiem wirtualnej rzeczywistości wprost do kory. Wyłączą prąd, padnie BTS - katatonia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#307632

Dla mojego pokolenia ojczyzna to Facebook

Tiaaa... a stolica w studiu TVN24, natomiast antenaci pochowani w katakumbach Gazety Wyborczej.

Biedny kretyn. Wydaje mu się, że jest głosem swojego pokolenia. Na szczęście rzeczywiście tylko mu się wydaje.

10 z pozdrowieniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307651

a to przywódcy duchowi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307683

Tomasz Michniewicz. Czyżby syn innej, zasłużonej trujki, Beaty Michniewicz?

To tłumaczyłoby wiele...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307655

Nie mogłem skojarzyć nazwiska - brzmiało znajomo. Idę o zakład...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#307656

tez pracowal w Trójce

http://forum.wirtualnemedia.pl/tomasz-michniewicz-odchodzi-z-trojki-t33380.html
http://www.polskieradio.pl/Ludzie/218350,Beata-Michniewicz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307673

"Tak jak kot, przywiązałam się do miejsca czyli Myśliwieckiej 3/5/7 [...]"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#307766

"Czyżby syn innej, zasłużonej trujki, Beaty Michniewicz? "
i.... Szymona Majewskiego. Podobny sposób patrzenia na świat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307770

"mieszka w takim rejonie świata, gdzie nie ma czegoś takiego jak przypadkowy wypadek z 96 osobami z wierchuszki krajowej na pokładzie samolotu."

A w którym rejonie świata coś takiego JEST?

Ps. Wydaje mi się, że gościu już na pierwszy rzut oka robi wrażenie kretyna... ale mogę się mylić. ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307670

tylko w IIIRP postkomunistycznej

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307674

... tak Krysko, ten facuś odpadł już od ściany.
- Jest to typowy BACKPACKER, ofiara dekadencji, zachwianie
i upadek wartości kulturowych.
Młody, inteligentny człowiek, któremu się mieszają wszystkie kultury i religie w jedną breję.
- Jest to efekt "edukacji", Środy, Czubaszek, Wojewódzkiego
i tej gawiedzi z " drugiego śniadania".
pozdrawiam
ps.
... dzięki,że podniosłaś ten temat, Droga Krysko.
Wysyłam skromną dyszkę .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307672

śmiac się z idiotów, bo oni tego nie znoszą

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307680

skąd się bierze masło

    a. rośnie w sklepie

    b. rośnie w lodówce

    c. jest generowane elektronicznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307682

dla tego z ojczyzny fejsa c. jest generowane elektronicznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307685

Oczywiście z radzieckiej fabryki imieniem zagranicznej towarzyszki Karvucie! /za: Sergiusz Piasecki, Zapiski oficera Armii Czerwonej/.

Pozdrawiam niepoprawnie

Navigare necesse est

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Navigare necesse est

#307720

Oczywiście z radzieckiej fabryki imieniem zagranicznej towarzyszki Karvucie! /za: Sergiusz Piasecki, Zapiski oficera Armii Czerwonej/

Pozdrawiam niepoprawnie

Navigare necesse est

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Navigare necesse est

#307724

Ciekawe gdzie będzie ojczyzna tego pajaca, jak mu internet wyłączą...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#307731

Smutna realność ale czemu się dziwić... Młodzi ludzie, wychowani na filmach science fiction, poddani wpływom ameryki i żyjący w kulcie jedynej wiary w siebie dziś nie znajdują identyfikacji ani swoich korzeni w polskości.Otóż gdyby zestawić mentalność człowieka wychowanego na Mickiewiczu, zafascynowanego Chopinem ( nie tylko 40%)oraz uznającym wiarę w Jedynego Boga, to obraz byłby staroświeckiego konserwatysty z modernistycznym aktywistą.
A co nam to daje w praktyce? Facebook za Boga, bycie człowiekiem "świata" i wielokrotnie zmywak w Londynie.
Ponadto kreacja siebie w mediach na zasadzie "głupota najsilniej błyszczy"i filozofia "gadajmy byle co -ważne by inni o tobie gadali"jak widać stosowana jest w praktyce i osiąga zamierzony skutek.Im bardziej kontrowersyjna postać tym więcej jej czasu poświęcamy...a po co ? czy warto opisywać coś co nas nie fascynuje i nie stanowi autorytetu?...szkoda klawiatury i przestrzeni w cybersieci

Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie...(Mt.13-14)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie...(Mt.13-14)

#307742

jest niestety więcej. Jednego nawet znam osobiście. I wystarczy.
P.S. A co to jest "backpacker"? Czy w języku polskim takiego pojęcia miałoby dotychczas nie być? A może to taki kul men co pakuje od tyłu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307813

określenie turysty podróżującego po świecie z plecakiem jako jedynym bagażem, sypiającego w schroniskach i najczęściej odwiedzającego kraje, w których jest taniej

http://pl.wiktionary.org/wiki/backpacker

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307942