Wielka awantura

Obrazek użytkownika mukuzani
Blog

Przyznaję, że zupełnie nie rozumiem zmasowanego ataku na Jakuba Wołyńskiego w kontekście jego notki o naczelnym GW.
Rozumiałabym, gdyby był pierwszym blogerem, który tak a nie inaczej ocenia owego pana. Gdyby był pierwszym blogerem, który używa mocnych słów w swojej obronie.
Nie to jednak spowodowało, iż tę notkę zamieszczam, bo kilkuletni staż na różnych forach powinien mnie uodpornić na różne sytuacje. Tak więc nie awantura, ale dzisiejszy komentarz blogera JWP, którego ogromnie szanuję i cenię.
Dlatego osłupiałam, czytając : "Otrzymałem ciekawego maila na temat Pan Jakuba W., to z ostrożności procesowej. Mamy go na widelcu i na patelni."
Na litość boską ! Jeżeli takim argumentem chce się zdyskwalifikować blogera Wołyńskiego, to ja tu czegoś nie rozumiem. Jeżeli "ciekawy" mail ma taką siłę rażenia, to raczej oczekiwać należało by działań innych niż takie babskie : "gdybyś wiedziała kochaniutka, co mi dziś powiedziała Baśka z warzywnego...! "
Smutne.

Brak głosów

Komentarze

Łeeee... jaka tam awantura:)
To po prostu szanowna "mukuzani" ......
kolejna wymiana poglądów, kto większym patriotą jest, kto starszy stażem i zasługami......
".....kto pierwszy cel wyznaczył, kto pierwszy w nas rozpoznał, kto wrogów, kto przyjaciół... kto pierwszy był fakirem, kto pierwszy astrologiem...
...kto pierwszy został królem a kto chciał zostać Bogiem"

Aczkolwiek chyba będę dziś zaglądał pod ten wątek, ponieważ może się ciekawie rozwinąć:)

Vote up!
2
Vote down!
-2
#296317

Dlatego wyraznie napisałam, nie sama "wymiana poglądów" mnie bulwersuje, lecz komentarz o "ciekawym mailu".
Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-1

mukuzani

#296320

Może powinniśmy poprosić JWP o ten "ciekawy" mail na temat Jakuba Wołyńskiego.

Teraz możliwości manipulacji w internecie są takie, że dobry fachura stworzy "cudo" i wyśle z dowolnego adresu, choćby i kancelarii tajnej p-rezydęta. Nasze tzw. "służby", gdzie indziej nieudolne, tutaj rozwijają się zadziwiająco.

Czyżby pomoc bratniej "organizacji" Władimira P.?

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296337

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mukuzani nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Krzysztofie Drogi, zgadzam się z Tobą w tej kwestii.
Wracając do Jakuba : ile złej woli trzeba mieć, żeby patyczkiem do uszu i wykałaczką, analizować styl pisania przez Wołyńskiego, napawać się każdym upolowanym błędem językowym czy narracyjnym, zamiast tak po prostu i po ludzku napisać do Jakuba na pocztę mailową i poprosić o wyjaśnienie tych niedoskonałości językowych.
Jakub to facet przepojony polskością do krwi i kości.
I pełnokrwisty, w przeciwieństwie do starszych referentów, z pupą płaską od wysiadywania przed biurkiem :)
Serdeczności

Vote up!
0
Vote down!
-2

mukuzani

#296345

Witam,

Tamten wątek na pewno już nie rozwinie się "ciekawie", gdyż tutejsza redakcja ma już szczerze dosyć wszelakich wątków, w których określa się, m.in.:
- kto jest żydem lub Żydem,
- kto jest esbecka wtyczką itp. itd.
- kto jest nasłany z Czerskiej i/lub Wiertniczej
- kto jest hasbarą, trollem itp.
- kto ma wyp..., sp... i/lub odp... się i od kogo/czego ;P

Zrozumcie, Drodzy Niepoprawni, nasze stanowisko. Przecież tyle już "rozrób" przerabialiśmy na portalu. Każdy z nas będzie wywalał takie treści z SG bezzwłocznie po ich zauważeniu. Tamta dyskusja, niestety, umknęła naszej uwadze, no i wyszło to, co zawsze ;)

Pozdrawiam,
Hun

Vote up!
0
Vote down!
-2
#296326

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mukuzani nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jeszcze raz powtórzę : zbulwersował mnie komentarz, sugerujący, że są haki na "demonicznego" Jakuba.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-2

mukuzani

#296328

"...który używa mocnych słów w swojej obronie." - napisałaś. Cóż, kwestia smaku...

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296319

"Purysta" może doprowadzić do furii nawet świętego.
Pół biedy, jeżeli tylko w trosce o poprawną polszczyznę, gorzej jeżeli cel ma mętny. Guzik wie o Jakubie, a przyczepił się jego notki tak ...miłośnie.
Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-2

mukuzani

#296324

Purysta?

Te zdania, które cytowałem w dwóch pierwszych komentarzach do Jakuba Wołyńskiego to czepialstwo?!
Takie czepianie się o literówki?

A może powinienem się spodziewać, że w odpowiedzi usłyszę coś o chanukowych świecach?

Poza tym, powracasz uparcie do insynuacji, jakoby "atak" na Jakuba Wołyńskiego był obroną Michnika.

To ja jeszcze raz powtórzę. Z tego, że nie lubię Jaruzelskiego, Tuska, Palikota czy Libickiego nie wynika, że będę bił brawo komuś kto nakręci film, na którym sika lub robi kupę na portret któregoś z tych panów.

Bo to nie jest mój poziom.

I potępienie takiej formy ekspresji nie będzie oznaczało, że się nagle stałem obrońcą lub wręcz stronnikiem któregoś z nich.

Tekst i wypowiedzi Jakuba Wołyńskiego w tamtej dyskusji są wyjątkowo prostackie i prymitywne. Trzeba dużo złej woli, żeby tego nie dostrzec.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296330

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mukuzani nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Dziurki nie zrobi a krew wypije" - i jeszcze focha strzela.
ŻEGNAM ozięble.

Vote up!
0
Vote down!
-2

mukuzani

#296333

i dasz mi bana (a nie jest mi to obojętne, bo strasznie Cię lubię i cenię), ale źle bym się czuła, gdybym nie zabrała głosu w tej sprawie.
Uważam, że nie masz racji. Wystarczy poczytać teksty i komentarze osoby stojącej po jednej stronie sporu i teksty i komentarze osób stojących po drugiej stronie. Dla mnie sprawa jest oczywista, ale to tylko moje subiektywne zdanie. Jakiś wewnętrzny imperatyw kazał mi je wyrazić, więc je wyraziłam.

Pozdrawiam

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-2

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#296343

"Jakiś wewnętrzny imperatyw kazał mi je wyrazić, więc je wyraziłam."

To tak jak mi, dlatego ten temat poruszyłam.
Ogromnie Cię cenię Aniu, i nie sądzę żeby "protokół rozbieżności" w tej sprawie mógł nas poróżnić.:)
Serdeczności.

Vote up!
1
Vote down!
-2

mukuzani

#296347

A propos, "guzik wie"...

Pozwolę sobie przypomnieć historię z "buddy list" sprzed mniej więcej dwóch miesięcy. Na tym kończę definitywnie temat.

Pozdrawiam

PS. A "purysta" wiele razy miał rację. Teraz i poprzednio.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296366

"Pozwolę sobie przypomnieć historię z "buddy list" sprzed mniej więcej dwóch miesięcy."

Na "buddie" można się przejechać, nie tylko po miesiącu ale i po latach. W przypadku Wołyńskiego - taką wersję wykluczam. To porządny gość. Wiem, stawiam na szali swoje być albo nie być na NP, ale jak już wspomniałam : "nie było nas, był las...itd."
Zbaczając z tematu : książka, którą polecałeś, trafi do mnie w środę. Wypełni czas - przejściowej- pustki.
Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-2

mukuzani

#296377

… Służb (była nawet tajna sekcja "D" w IV Departamencie MSW), czemu więc się dziwisz, Mukuzani???
Od dawna obserwuję występy niejakiego Jakuba Wołyńskiego (a na wizerunku i przyszłości Niepoprawnych, jak widać, nadal mi zależy:)) z tzw. mieszanymi uczuciami, przy czym jest to mieszanka obrzydzenia z zażenowaniem.
Już mniejsza o to, że mamy do czynienia z parodią polszczyzny, co być może jest tylko upośledzeniem, ale obstawiałbym jednak ostentacyjną pogardę dla respondentów. Owszem, bywa, że ktoś nie miał okazji obcować na co dzień z językiem polskim, ale nieumiejętność posługiwania się nim świadczy jednoznacznie na niekorzyść delikwenta i stawia podstawowe pytanie o jego prawo do wypowiadania się na temat Polski i Polaków. Nie wspomnę już o różnych Latarnikach czy bohaterach reportaży Wańkowicza, którzy oderwani od Macierzy czytali polską literaturę i mówili najczystszą polszczyzną (choćby taką wprost z Biblii księdza Wujka), ale nawet dysydenci w sąsiednich demoludach poznali tak dobrze nasz język (czytali nasze wydawnictwa podziemne i emigracyjne), że do dziś potrafią świetnie mówić po polsku (vide Landsbergis czy Hawel chociażby). Ważny jest przekaz, a niejaki Wołyński serwuje nam (używam tego sformułowania celowo) patriotyczny sos (szary, cienki i podśmierdujący), pod którym ukrywa... No co? Początkowo była to zupa "nic" (trzeba się jakoś uwiarygodnić, więc cytacik z JPII na przykład nie zawadzi, plus jakieś "Jeszcze Polska nie zginęła!", a wszystko to piana, piana, piana, czyli odrobina białka rozkłócona z ogromną ilością powietrza znad Wołgi:):):)), ale z czasem pojawiły się (musiały) śmierdzące endokomusze ochłapy, a te cuchną już na milę, jako że te odpady (po... carskiej Ochranie) przysłane z Moskwy "polskim towarzyszom" (i to bynajmniej nie wagonem-chłodnią:)) zostały już przez kilkadziesiąt lat wielokrotnie zjedzone, wys.ane, zjedzone, wys.ane i tak ad nauseam. Jako że popadam (całkiem niechcący) w styl mojego ulubionego Staruszka Któremu Wszystko Kojarzy Się z Kałem :):):), dodam, że "g.no zbija się w kupki" (czyli s k u p i a :):)). Tak więc (a obserwyjemy to na NP nie po raz pierwszy) skrzyknęła się już paczka obrońców prowokatora i co robi? Prowokuje (jakżeby inaczej?) porządnych blogerów do udziału w pyskówce. Nawet spokojni, inteligentni ludzie tracą wreszcie cierpliwość, a pierwsi tracą ją - p r z y z w o i c i, czyli tacy, którzy nie są w stanie patrzeć spokojnie na zdradę i bandytyzm. Jeśli odezwą się o ton głośniej i o "pół ciuta" ostrzej, posypią się wnioski o banowanie (przy okazji „dyskusja” o karach i frakcjach zasłoni p r a w d z i w e problemy Polski i Polaków), jeśli natomiast nie otrzymają wsparcia, odejdą z portalu, zostawiając go (z żalem) bezczelnym prowokatorom.
c.b.d.u.
PS
Nie po raz pierwszy (i, obawiam się, nie po raz ostatni) podejrzane typki grzebią w rozporkach Niepoprawnym i liczą ich zarobki w szeklach. Dziwię się, że Niepoprawni coś podobnego tolerują. Dziwię się… z oddali :):):)

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
1
Vote down!
-2

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#296368

1.Oświadczam, że interesuje mnie WYŁĄCZNIE rozporek mojego męża.
2.Plotki bawią mnie w małym stopniu - poznałam ZBYT dobrze ich toksyczną moc.
3.Nie było nas był las, nie będzie nas będzie las.

Idę do lasu, podjąć ważną decyzję :)

Vote up!
1
Vote down!
-2

mukuzani

#296376

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jwp nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jakie haki ?, na patelni i widelcu oznacza, że się sam wystawił, co widać dokładnie po rozwoju wpisów i dyskusji.

Mail nie był od Basi z warzywniaka.
Dostarczył ciekawej analizy, gdyż nie bez znaczenia jest również -

Jakub Wołyński
O sobie

Lekarz okulista, neurofizjolog, PhD. Zawodowy dziennikarz oraz pisarz.

Na Boga !, skąd zatem ten język i stosunek do dyskutantów.

Nie takie patrioty tu gościły, np. Homo Polacus i inni, a kończyło się gdy im nerwy puściły i wtedy bluzgi im tylko pozostały.

Brońmy Polski, a nie nicków internetowych.

Nick Wołyński już pokazał na co go stać, ciekawe co jeszcze.

jwp

Vote up!
0
Vote down!
-2

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#296382

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mukuzani nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Z całym szacunkiem : nie sądzisz, że ryzykowałabym tak desperacką obronę Wołyńskiego, nie mając ku temu podstaw ?
Cholera, mam 63 i żadne zaloty w grę nie wchodzą :)
Możesz choć przez chwilę, krótką chwilę, założyć, że nie wygłupiam się z czystej przekory ?!
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-2

mukuzani

#296385

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jwp nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ależ ja nie poddaję w wątpliwość Twoich dobrych intencji.
Mogę się mylić ja, możesz Ty.
Ani też do głowy żaden podtekst zalotów mi nie przychodzi.
Nic nie muszę zakładać, wiem, że się nie wygłupiasz.

Natomiast Nick Wołyński się znowu wygłupił i się już nie broni...

"...???
Jakub Wołyński, 8 października, 2012 - 14:30

Ano słuchaj, bolszewiku: na widelcu to tyś u mnie. A patelnia tobie będzie na tym, co u cię z dupy wypiera. To tyś bezcześć chodząca oraz gadająca. Czytaj mailów od swych, - a kto jest Wołyńskim, to gówno wiesz, jako i wszyscy twoje. Kłamaj nadal.
I na mordę też uważaj, bolszewiku jwp (jam wasz prowokator). Nerwy puścić mi, to twa dupna menora nie wyrósła.

Jakub Wołyński...".

Rzeczywiście "zawodowy", wolne żarty.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
-2

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#296393

Może pamiętasz, że stanęłam kiedyś w obronie Jakuba, atakowanego za język. Podobnie zrobiłam kiedyś na Niezależnej zanim tu przyszłam, bo on tez tam komentował.

Ale teraz, kiedy na jakieś zastrzeżenia odpowiedział ordynarnym (tak, Jakubie) atakiem, i to na kogo? Na Traubego. Ja gdyby nigdy nie czytał jego komentarzy.

Zresztą to nie była pierwsza taka "obrona przez atak". Wydaje mi się, że tak atakować Bogu ducha winnych, rozsądnych komentatorów może tylko ktoś, dla kogo ich poglądy (czytelne w komentarzach) nie mają żadnego znaczenia, albo... może mają - tylko na odwrót.

Poza tym te komentarze Jakuba to rzeczywiście tylko - jak napisał bodaj Hun - takie bicie patriotycznej piany, mocno zaprawionej wynaturzonym antysemityzmem (wielka mnogość epitetów). To ostatnie zaś trochę kompromituje NP. Mam nadzieję, że nie o to w tych komentarzach chodzi.

Wybacz, Jakubie, że tym razem stanęłam po innej stronie.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#296430

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Traube (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ciepłe, choć nie do końca zasłużone.

To, że teraz mam konto od tygodnia i dwóch dni jest wynikiem konfliktu z Działem Naruszeń.
Parokrotnie, jakieś dwa miesiące temu, przeholowałem w moich komentarzach używając mocnych określeń wobec A.Tatkowskiego (czego akurat żałuję) oraz p.e.1984 i xiazeluki (czego żałuję jedynie z powodu późniejszych konsekwencji).

Ten komentarz był powodem - myślę dziś, że słusznego - bana:

http://niepoprawni.pl/comment/327666/Jestes-bydlakiem

Streszczając sprawę, zażądałem likwidacji mojego konta, konto - istniejące praktycznie od początku niepoprawnych - zostało zlikwidowane.

Po miesiącu założyłem je od nowa, ale to już inna historia.

Nie zależało mi na opisywaniu tej historii, ale myślę, że lepiej kiedy zrobię to sam, niż gdyby miała ona zostać "ujawniona" np. przez życzliwego mi kolegę blogera, który fruwa i ćwirka sobie gdzieś w pobliżu:-) Także dlatego podałem link.

W nadziei, że nie będę już musiał wracać do tej sprawy, jeszcze raz dziękuję,

Vote up!
0
Vote down!
-2
#296455

Zaraz otworzę Twoje linki.
Mam wyrzuty sumienia, ze nie zareagowałam na tę niebywałą napaść w tamtym wątku, ale za późno go zaczęłam czytać, no i bardziej aktualny zrobił się teraz ten.

Ciekawie ułożyły się tutaj głosy za i przeciw. Przewidywalnie?

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296484

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jwp nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No cóż ?.
gleba jest wielowarstwowa.

A tekst ma o wiele więcej tychże.

Dlatego też kłaniają się archeolodzy "Ziem pozyskanych".

Sztuką wielką jest napisać tak, by wszystkie burki kopnąć, a zarazem nie dać im poznać po najmniejszym grymasie...

Gdy "kurwa" ma się mieścić w googlu i przybrać szaty kurtyzany.

Wszakże Ona jest inaczej zakrzywioną nędzą nowej mentalności.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
-2

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#297007

To i ja się dopiszę do wypowiedzi Huna.
Tylko będę ciut bardziej brutalny.

Niepoprawni, jako portal, starają się realizować pewną misję (vide: regulamin). W tym kontekście opisy personalnych relacji (burz i sielanek) pomiędzy blogerami i komentatorami mają znaczenie, bez urazy, drugorzędne. Na każdego zarejestrowanego i obecnego "online" Użytkownika przypada średnio 10 niezalogowanych czytelników, którzy przychodzą na Niepoprawnych poszukując zdecydowanie innych treści.

Co do samych notek, leży w naszej gestii zarówno promocja danego wpisu, jej brak, jak też "promocja ujemna". :) I tutaj również postępować będziemy zgodnie z "duchem Niepoprawnych".

pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296389

Ponieważ nie mam zamiaru zmieniać zdania/ w czym dodatkowo jeszcze utwierdziły mnie wydarzenia spoza forum, też związane z Jakubem / a jednocześnie nie chcę być powodem kolejnych dysput na ten temat, bo rzeczywiście, czytają nie tylko użytkownicy - zawieszam swoją aktywność blogerską. Dla dobra ogólnego :) Ograniczę się do czytania, to mniej wybuchowa wersja użytkownika
Wszystkim życzę pogodnej jesieni :)
mukuzani

Vote up!
2
Vote down!
-1

mukuzani

#296439

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika maruś nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

napisałaś :
.............
// Ponieważ nie mam zamiaru zmieniać zdania/ w czym dodatkowo jeszcze utwierdziły mnie wydarzenia itd. etc..//
.............
-Proszę, powiedz...a co ja Tobie uczyniłem, że mnie chcesz pokarać ?
-Widzisz tego starszego pana ? to jestem ja, który Cię serdecznie prosi - zmień tę decyzję.
Uwierz proszę, każdy z Twoich Przyjaciół, doceni to,że stanęłaś w obronie Jakuba... ale On naprawdę przegiął "pałkę" i postawił Cię w niezręcznej sytuacji.
pozdrawiam
Marek
ps.
.... wszyscy wejdziemy w tę złota jesień ....

Vote up!
0
Vote down!
-2
#296466

Dobry wybór''ograniczę się do czytania''. Też go stosuję(z małymi wyjątkami). Podjęcie tej decyzji zajęło Pani więcej czasu niż mnie.
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
2
Vote down!
-1

markiza

#296476

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika skowronek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Podziwiam za odwagę  chodzenia"pod prąd".Pozdrawiam.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
-2

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#296478

Szkoda? E tam. Jestem tylko prostą blondynką interesującą się polityką.
Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-2

markiza

#296482

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Traube (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ale kol. skowronek komplementował nie Panią, ale blogerkę mukuzani.

Panią też by, z pewnością, skomplementował, ale - póki co - wyrwała się Pani przed szereg.

Komentarz kol.skowronka trąci nieco fałszywą skromnością, gdyż akurat odwagi w "iściu pod prąd" nie można mu odmówić.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#296485

Kolega @obiboknawlasnykoszt"nazywa takich "łonowymi wędrowcami".

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
1
Vote down!
-2

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#296486

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Traube (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jakbyś za mną nie łaził i się nie czepiał, to bym nie wiedział, że istniejesz.
Aha, nawet mi sprawiło przyjemność, że wierzysz iż jakiś mason w r. 1871 przewidział, że naziści się będą nazywali nazistami.
Szczerze mówiąc to gdybym miał tak głęboką wiarę w te brednie, to bym się zaraz do masonów zapisał. Przerypane mamy, skoro oni mają takich proroków...
To tyle na dziś i tutaj, bo Autorka bloga mnie nie lubi, więc nie będę kontynuował moich ulubionych łonowych wędrówek.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#296492

No i proszę nie łgać wyssanymi ze swoich brudnych palców niby moimi cytatami, bo turysta łonowy, to turysta łonowy, żaden "łonowy wędrowiec".
Tym komentarzem skierowanym do @Traube przekroczyłeś granicę dobrego wychowania, którą nazywam po prostu prostactwem i chamstwem.

No i proszę się do mnie nie przyklejać z tym swoim "kolegą", bom nie jestem okrętem, do którego możesz się przyklejać by krzyczeć "płyniemy".
Czy to POjęło to NIC?

EOT

Obibok na własny koszt

Vote up!
1
Vote down!
-2

Obibok na własny koszt

#296554

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markiza nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tak,ma Pan rację. Już się zorientowałam,że to nie do mnie. Ale nie napisałam sprostowania. Pan jak zwykle czujny.Z drugiej strony,gdy Pan się tutaj ''ponownie narodził''pojawiły się kłopoty. Szkoda,że zacytuję Pana Skowronka.

Vote up!
0
Vote down!
-2

markiza

#296488

Ale co to za kłopoty?
Czy to coś złego, że wykazałem, że "doktor Joe Chal" to oszust internetowy, który tłumaczy cudze teksty i je sobie przypisuje?
A może teraz, z tym Jakubem Wołyńskim, to jakiś wielki kłopot?
Widzi Pani, ja mieszkam od 10 lat w Szwecji. Szwedzki to mój drugi język. Uczyłem się go jako dorosły. Robię w nim mnóstwo błędów i zdaję sobie z tego sprawę.
Nie wyobrażam sobie, abym miał wejść na jakieś szwedzkie forum i zgrywać Szweda, oburzając się na kogoś kto mi wytknie błędy składniowe czy ortograficzne.
Ja bym od razu przyznał, że jestem Polakiem, a nie oblewał zwracającego mi uwagę kubłami pomyj.
Pan - trzymam się tej konwencji - Jakub Wołyński zakonserwował w sobie jakąś ruską mowę, która ma być rzekomo gwarą wołyńską.
Proszę przeczytać Nadberezyńców Floriana Czarnyszewicza. Zobaczy Pani, jaki to był piękny język. Daleki od bełkotu serwowanego nam tu przez pana Jakuba.
Pan Jakub przedstawia się jako PhD, okulista, dziennikarz, pisarz i co tam jeszcze. Zaangażowany patriota. I mało kogo dziwi, że w tym doktorze nauk wszelakich zachowała się jedynie prymitywna, pełna wulgaryzmów, chłopska gwara. Cóż to, on pokonując kolejne szczeble wykształcenia niczego po polsku nie czytał? Tylko tam sobie z rodziną na emigracji rozmawiał, że "Bóg z nami, ch... z Wami", że go zacytuję?
Pani się nad tym nie zastanawiała?

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296498

Choć wydaje się to oczywiste, to pozwolę sobie przypomnieć, że Markiza pochodzi wprost z dzieła Choderlosa de Laclose... ;-)

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296501

Ja tam myślałem o Angelice:-)

Choć już nic, poza tytułem, z tych filmów nie pamiętam.

Pozdrawiam,

Vote up!
1
Vote down!
-1
#296506

Wstyd! Miałem na myśli pierwowzór literacki ;-)))!

PS. Angelikę pamiętam. Znakomity substytut soft porno. Jak na owe czasy, oczywiście... :-)

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296508

Kiedyś się zastanawiałam i doszłam do wniosku,że to teatrzyk kilku aktorów. Mogę się mylić. Markizy też bywają omylne. Pan Jakub pewnie odgrywa rolę,irytując innych przy okazji.Takich aktorów i aktorek jest tutaj więcej.
Klikamy sobie przy kawce,czasem się wymądrzamy, czasem obrażamy innych mając wyłączność na Patriotyzm i piętnując patriotyzm innych,a tak naprawdę nasz wpływ na Polskę Tuska jest żaden. Na błędy składniowe i ortograficzne też :)
A co sobie poklikamy to nasze.

Vote up!
1
Vote down!
-2

markiza

#296512

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika krisp nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No nie wygłupiaj się. Wyluzuj i wracaj. :)

Jakub może i ważny, ale Polska jest Najważniejsza (nie "jadę" to nachalną propagandą PJNonków, ale tak właśnie myślę).

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
-2
#296593

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Anna. nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

niż przeczytać, że sama sobie go dajesz.
Wstawiam się za Tobą u Ciebie, także we własnym interesie.
Bo chcę (z pewnością nie tylko ja) Cię czytać.
Wracaj, proszę...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-2

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#296662

nie wchodzić, bo można zarobić nie tylko rykoszetem, ale i wprost!
Generalnie unikam pouczania nie tylko o literówkach! aczkolwiek w komentarzach i opiniach wydaję się być wyrazistym!
Przyznam, że widziałem początek tej "dyskusji", ale nie przypuszczałem,że jej finałem będą bany czy też zawieszanie komentowania!
Szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony.
I nie wiem czym zakończyć moje wtrącenie się!
!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????
Wiem jedno,że Lisa na żywo nie obejrzę!, choć jako mokrą plamę, gdy go popędzą z tego kurnika czyli kurwika tvp chętnie zobaczę!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
-2

antysalon

#296465

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Traube (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jeśli widziałeś początek tej dyskusji, to nie pleć, z łaski swojej, o "literówkach".
Ja tam całe zdania cytowałem.
Zdania napisane jakimś dziwacznym bełkotem.
Zanim mi odpowiesz, jeśli byś miał taki zamiar, to sprawdź i wskaż mi choć jeden przykład wytkniętej przeze mnie Jakubowi Wołyńskiemu literówki.
Sorry za ton, ale proponuję abyś sprawdził lub faktycznie się nie wtrącał, bo tego typu uwagi mogę potraktować jedynie jako niesprawiedliwy i niczym nieuzasadniony atak.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#296468

rozpędzisz i zabierzesz za kolejną reedukację zważaj na zakrętach! bo zrobisz sobie krzywdę, kuku!
I bądż tak łaskaw i skorzystaj z dobrej rady ( nieważne młodszego czy starszego kolegi!).
Naszyj sobie taką wielką kieszeń z tyłu na spodnie i zanim znów zaczniesz tym tonem do mnie czy do kogokolwiek na tym forum pierwej mocno się uszczypnij w ...zadek!
Jeśli Ci nie przejdzie, to zrób to ponownie!
To taki b.prosty "przepis" na uspokojenie wedle mojego sąsiada, wielkiego plantatora kukurydzy paszowej!
A już zwrot "...się nie wtrącał, bo tego typu uwagi mogę potraktować jedynie jako niesprawiedliwy i niczym nieuzasadniony atak." mnie wprost powalił!
A cóż Ty sobie wyobrażasz!?, że śmiesz takim tonem pisać do kogokolwiek!
I cóż to za bufonada?!
Skąd żeś się wziął?
I gdzieś się takiś ulugł!( to od herbaty Ulung!), że pozwalasz sobie na taki impertynencki ton!
Czy wiesz gdzie ja mogę mieć! te Twoje onse?
A niby czemu mam być sprawiedliwym?
W reasumpcji zalecałbym Ci na przyszłość rozważniejszy dobór słów w polemice nie tylko ze mną!
Kończąc polecam Ci tak na wszelki wypadek miksturę Dobrego Wojaka Szwejka: rycyna, lewatywa, przeciąg!
Powinno poskutkować!
I to przedostatnie zdanie o miksturze wedle DWSz piszę tu na NP z oporami i pewną dla siebie samego przykrością, bo ostatnimi razy skierowałem taką receptę pięć lat temu na s24 do takich jak sadurski, azrael, ichlip, stary czy rkr!
Ale dzisiaj też na nią zapracowałeś, więc mieć konfuzyji(to staropolski, ale wzięty z łaciny tak klasycznej jak kościelnej!) z tego powodu nie zamierzam!
I kończę czymś w rodzaju epea pteroenta "Tu la's voulu, George Dandin"!
Zastrzegam, że to pierwsze to greka(Homer, Iliada i Odyseja też!, ale nie pomyl proszę z Ulisses J.Joyce'a, bo to tysiące lat pózniej! a drugie bardziej starofrancuski(Moliere, ale wersja językowa dużo młodsza od tej w lirykach prowanslalskich!) niż ...
starocerkiewny!, więc za literówki się nie zabieraj, bo trud Twój mizerny i lepiej pierwej Napoli jednak zobaczyć niż......!
I tbbbnt!
vale

Vote up!
1
Vote down!
-2

antysalon

#296526

Wasze ataki na Traubego przypominają mi absurdalne ataki Seremeta czy Tuska i w ogóle tej ferajny na rodziny smoleńskie. Podobny absurd i brutalność zupełnie nieuzasadniona.
Traube pisze kulturalnie, stara się uzasadniać, stara sie traktować was poważnie, a spotyka się z niewybrednymi (łagodnie mówiąc) atakami, uniemożliwiającymi wszelki dyskurs. Jedynie złośliwości i agresja.
Skąd tyle tego w narodzie?

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296533

Napisałam:

"Skąd tyle tego w narodzie?"

I źle napisałam. Nie w narodzie, tylko w ludziach. Niektórych.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296534

Dobry Boże!"...przypominają mi absurdalne ataki Seremeta czy Tuska i w ogóle tej ferajny na rodziny smoleńskie."!!!!
A cóż to za karkołomne porównanie!
Miej Waści, zachowaj proszę chociaż elementarną proportium!
A co Traube z cukru!?
Czy ja napisałem choć jedno zdanie niekulturalne?, niewybredne!?
Zważ Pani łaskawie ilem mu poświęcił czasu i staranności; dobór terminów, języki nawet starożytne i te b. współczesne, choć nam trochę odległe! mimo iż na to nie zasłużył!
Bo powinienem go raczej po proletariacku, nastajaszczo rugnąć tzw grubym słowem jak mawiają kulturalni Rosjanie!
A złośliwości muszą być łaskawa Pani! i będą o ile znów chlapnie ozorem niezbyt elegancko!
Versalu tu nikt nie komu nie obiecuje! i ja Traube też nie!
Myślę, że Panią zbytnio poniosło i doprawdy nie mogę pojąć intencji takiej wypowiedzi!
pzdr

Vote up!
1
Vote down!
-2

antysalon

#296537

Jeśli nie możesz pojąć, to ja już nic na to nie poradzę. Przeczytaj może jeszcze raz całą dyskusję w tym i - zwłaszcza! - w poprzednim wątku, tym założonym przez Jakuba. Sprawdź, kto tam pierwszy zaatakował z niebywałą agresją, po chamsku (inaczej nie da się tego nazwać). Po czyjej stronie to chamstwo (znowu nie mogę inaczej tego nazwac) było.
Co tu tłumaczyć?
Z powodu dużo mniejszych błędów zwracano tu ludziom uwagę - i nie pamiętam takiej odpowiedzi, przekraczającej najniższe nawet normy. Od razu wyzwiska od chazarów, pejsatych itd. A w ogóle to czy jakieś dowody miał?
Ale pewnie znowu nie będziesz mnie rozumiał. Szkoda.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296543

Chapeau bas!Za całokształt -deuxieme fois!).

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
1
Vote down!
-2

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#296596

Zwrot o wtrącaniu był nawiązaniem do Twojego komentarza, gdzie właśnie tego słowa użyłeś. Zabawne, że akurat dobór tego słowa Ciebie zabolał. Sam z siebie nigdy bym go nie użył.
Ponieważ to ja spór z JW zacząłem, spór NIE DOTYCZYŁ LITERÓWEK, a Ty, jako kolejny dyskutant zresztą, do tego pozwoliłeś sobie go spłaszczyć, zareagowałem.
Niesprawiedliwe było dla mnie stawianie znaku równości między mną, a JW jako dyskutantami.
Gdybyś był na moim miejscu, zamieścił u kogoś kilka złośliwych, ale mieszczących się ramach komentarzy, ten ktoś wyzwałby Ciebie od czerskich ciulów, baranów, górali z Synaju, sugerował, że pracujesz tu za srebrniki, bluzgał wulgaryzmami, a ja bym zaczął Was uspokajać słowami "Panowie, przestańcie się tak wyzywać" - ciekaw jestem, czy uznałbyś takie wezwanie do opanowania się jako sprawiedliwe.
Bo nie do mnie były te uwagi i te pouczenia.

Przepraszam, jeśli Cię uraziłem, ale Ty ze swej strony, proszę, przeczytaj swój pierwszy komentarz, aby zrozumieć, skąd czerpałem inspirację do "nie wtrącania się".

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296567

Bo urazy nie czuję i kwasów nie gromadzę!
I o więcej luzu poproszę!
Ot co!
pzdr
p.s.
trochę się wypiąłeś, więc walnąłem!, bo w polemikach i filipkach potrafię być nieznośny!, ale to tylko ozdobne figury, nic poza tym!
I na tym chyba by, trzeba by tę naszą mało pożyteczną wymianę zakończyć!
vale (bywaj zdrów)

Vote up!
0
Vote down!
-2

antysalon

#296594

Dzieki.
Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296603

gość z drogi

zauważyłam,ze MUKUZAMI chce odejśc

nie, Mukuzami :)..tak nie można pięknie piszesz i chcesz TO zostawić :)?

piękna złota jesień,tyle tematów czeka na półkach....tak się nie robi...tyle nieopowiedzianych prawdziwych zdarzeń ......kto je opowie ?

serdecznie Cię pozdrawiam i pozostałych ,nie wnikając o co TA bitwa...

bo

prawdziwa bitwa toczy sie w życiu,w naszych portfelach,naszych marzeniach o Polsce i w codziennych małych i dużych walkach. Prawdziwych  walkach takich jak Matek  o swe chore ,nie raz śmiertelnie chore  Dzieci...a szpitale padają,a leki co RAZ droższe i i lekarzy brak

Dobrego Dnia,Wszystkim :)

kochani a nade wszystko zdrowia , wytrwałości w naprawianiu Naszej Polski i wzajemnej do siebie życzliwości :)

pozdrawiając

znikam do realu,czyli do  życia zwyczajnych zjadaczy chleba :)

Vote up!
0
Vote down!
-2

gość z drogi

#296618

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika maruś nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... Droga i Szanowna * Gościuwo" .
- Bardzo dziękuję za Twój -APEL.
Masz rację ...należy robić wszystko aby takie Osoby , jaką jest Mukuzani, były Ostoją , Niepoprawnych .
PS.
.... już za dużo Zacnych Ludzi , zrezygnowało .
Wiem, wiem, każdy jest dorosły, kontroluje swoje decyzje...
alle, są chwile, że "scyzoryk", sam się otwiera.
-Powiedz... proszę, komu tak bardzo zależy, aby wprowadzić taki ferment ? i, po co ?
pps.
...a może to ja jestem takim "naiwniaczkiem",że szukam takich Ludzi ?
pozdrawiam,
Marek

Vote up!
0
Vote down!
-2
#296650

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markiza nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wiem,wiem nie do mnie ,ale pozwolę sobie odpowiedzieć.
Nie jesteś jak sam piszesz''naiwniaczkiem''(jesteśmy na ty).
Jesteś aktorem. Na Nowym Ekranie muzykiem,a tutaj medykiem :)
Skąd wiem? Ktoś z Twoich''takich Ludzi'' doniósł.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-2

markiza

#296654

....wiem, wiem, jesteś błękitnokrwistą i ciągle poszukujesz
swojego punktu "G".
-Ale masz słabych informatorów , a poza tym można być tym i tym .
pozdrawiam
ps.
.... w Twojej przepadłości, nie jestem w stanie pomóc.
pps.
.... "Twoi Ludzie", mówili, że w wolnych chwilach, tańczysz na rurze.... to prawda ?
without receiving - roger !

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296670

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markiza nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie mam przepadłości(pora do okulisty?). To prawda,w wolnych chwilach tańczę na rurze.
Nazwę lokalu podam w wiadomości prywatnej.Ale w starszym wieku oglądanie tańca na rurze może być szkodliwe(ciśnienie,serce).
Przepraszam Autorkę za te komentarze i pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-2

markiza

#296695

... no proszę... wiem, że marzy Ci się ban dla mnie :-)))
-Jesteś "słodyczą" tego portalu, takim Koliberkiem .
-Naprawdę sądziłaś, że jestem młodym wróblem i tak łatwo mnie podpuścisz ? :-)))
oh, Ty Krynico "mondrości", Ateno i Eurydyką w jednym !
PS.
.... a tamten punkt. to naprawdę - przepadłość ...
szkoda,że nie "złapalaś" , markizy.... sorry , żaluzji.
pps.
qurczę, jak ja "Ciebię lubię" - wszystkie punkty dla Cię .

Vote up!
1
Vote down!
-2
#296703

gość z drogi

i zyczę Wszystkim pojednania....

szkoda nerwów,szkoda zdrowia,są sprawy ważniejsze.....

Dobrej Nocy :)

Vote up!
0
Vote down!
-2

gość z drogi

#297014

cytaty z klasyków, a słoma i tak wylezie. Szkoda czasu na nieprzydatne lektury.

Vote up!
0
Vote down!
-2
#297025