Rewelacyjny 44 latek!

Obrazek użytkownika adriano
Sport

Ten niesamowity człowiek powinien być stawiany przed dzisiejszym homo sapiens, który całe dnie spędza przed komputerem, jako wzór do naśladowania w kwestii zdrowia i stylu życia. Nie oznacza, to że każdy powinien podporządkowywać swoje życie treningom i liczyć każdą spożytą kalorię, ale o to aby zaszczepić ludziom pewne nawyki, które utrzymają człowieka w odpowiedniej kondycji psycho-fizycznej.

Jak rozpoczęło się zainteresowanie Kane'a Sumabat' a fitnessem, gimnastyką i kulturystyką? Odkąd Kane pamięta, jego ojciec trenował codziennie po 50- 100 pompek. Dziś senior Sumabat, mając 72 lata robi to samo na tym samym poziome! I to własnie on zainteresował syna treningiem. Kane urodził się i mieszka w Kanadzie. Jest trenerem personalnym, twarzą kilku firm produkujących odżywki dla sportowców oraz bodybuliding.com. Należy do tzw. "naturali". Ćwiczy dla zdrowia i ładnej sylwetki, nie po to by być górą mięsa. Kane po prostu zrywa ze stereotypem 40 letniego faceta z wielkim brzuchem.

Poniżej sylweta Kane’a- "naturala":

A tutaj dla porównania kulturysta wagi ciężkiej, który na herbatce i odżywkach raczej takiej masy nie zrobił:

Kane wzoruje się na takich gwiazdach body-buildingu jak Fran Zane, w którego czasach stosowanie różnego rodzaju wspomagaczy nie było tak powszechne jak dzisiaj:

Sumabat jest również gwiazdą Internetu, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jakże to inna popularność od popularności chłopaka, który mówi ”Krzysiu jem zupę”, albo innego” gwiazdora”- Luntka (wzorującego się na Chrisie Crokerze)…. Kane wrzuca swoje filmy na YouTube od 5 lat do dzisiaj, a najstarszy jest bodajże z okresu, gdy miał lat 37.

Na co stawia podczas treningu? Na wszystko. Ma niesamowitą siłę co udowadnia wyciskając na ławce ponad 145 kilogramów przy masie ciała 83 kg, robiąc przysiad ze sztangą z ciężarem 175 kg lub w akrobacjach na drążku, oraz zwinność, którą widać gdy wskakuje na ponad 3 metrowe ogrodzenie. Do tego wspaniała sylwetka i brak większych oznak zmordowania treningiem.

Co go zmotywowało do tego aby tak ciężko trenować?

W jednym z wywiadów powiedział, że gdy chce się walczyć z przestępczością trzeba dobrze wyglądać w rajtuzach, oraz że przygotowuje się na powstanie zombie, po czym dodaje już całkiem serio, że po prostu  kocha wszystko w treningu.

 Tutaj w skrócie umiejętności Kane’a:

Timbahwolf

 

Na swoim koncie na YT w 121 filmach Kane prezentuje całe swoje treningi, popisy, rozgrzewki, rozciągania itp.

Timbahwolf YouTube Channel

 

Metryczka Timbahwolf’ a:

Pełne nazwisko: Kane Sumabat
Lat: 44
Miejsce urodzenia: Toronto, Ontario, Canada,
Miejsce zamieszkania: Canada
Wzrost: 178 cm
Waga : 83,6 cm
Klatka: 114,3 cm
Ramię: 45,39 cm
Udo: 63,50 cm
Łydka: 40,64 cm
Talia: 73,03 cm
Szyja: 41,25 cm

Wyniki siłowe:

Ławka: 145,5 kg
Przysiad: 175,9 kg
MC: 200 kg

Rwanie sztangi za pomocą jednej ręki (ok. 60 kg):

Popisy na drążku:

Ciekawy sposób podciągania na drążku od 55 sekundy:

Podciąganie z dziewczyną przyklejoną do pleców:

Wyciskanie na ławce:

 

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/rewelacyjny-44-latek.html

Brak głosów

Komentarze

Człowiek wyrabia w sobie spokój,ocenę,wytrzymałość na stres i takie inne potrzebne w życiu zalety.

Zawsze warto ćwiczyć nawet jak się ma 40 i 50 i 60 lat.

Trzeba tylko chcieć i przeć w przód.

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#290743

Podnoszenie ciężarów to nie tylko budowa masy. To budowa pewności siebie. Jeżeli podnosisz coraz więcej ciężaru, przełamujesz swoje słabości, to widząc ten progres stopniowo zwiększasz pewność siebie.

pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#290853

... ale ze sportem zetknąłem się w wieku 40 lat. Po prostu zacząłem uczyć się pływać. Teraz mam lat 43. Pływać już umiem, pływam po 2-3 kilometry dziennie. Ostatnio wziąłem się za bieganie. Do tego stopniowo dodaję ćwiczenia siłowe.

 W skrócie powiem tak: sport zmienia życie. I to zupełnie. Załuję tylko, ze tak późno zacząłem. Nie będę rozpisywał się na temat korzyści, dwie najistotniejsze to młodzieńcza sylwetka i zdrowie.

Polecam wszystkim, dycha za artykuł, wazniejszy pewnie od większości politycznych dywagacji na tym forum.

Pozdrawiam,

Mlotek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#290753

To nie jest zwykły artykuł o sporcie. Trzeba pokazywać ludziom niezwykłe osobistości, aby widzieli, że jeżeli się bardzo chce to można wszystko. Możemy zrobić wiele dla Kraju, tylko trzeba wierzyć, że się uda!

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#290852