Adam Michnik oraz zbrodnicza i antypolska działalnośc jego rodziny

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

 

Źródło: historyk IPNu P. Gontarczyk, prof. Jerzy Robert Nowak, Wprost, Rzeczpospolita, Gazeta Polska, Wirtualna Polska, szechteriada.org.

Dlaczego Adam Michnik tak nienawidzi polskości i prawicy? Dlaczego boi się rozliczeń komunistycznych bandytów?

 

Tatuś Adama Michnika Ozjasz Szechter był członkiem Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Stefan Michnik, to przyrodni brat Adama- stalinowski zbrodniarz, kat, o którym informuje nas nawet polskojęzyczna wikipedia. źródło Matka Michnika Helena była komunistyczną działaczką, która wsławiła się pisaniem podręczników o tym jak najskuteczniej walczyć z religią Katolicką. Poniżej przedstawiam źródła, gdzie o bandyckich działaniach Michnikowskiej rodziny pisze historyk IPNu- Piotr Gontarczyk, profesor Jerzy Robert Nowak, Wprost, Rzeczpospolita, Gazeta Polska I Wirtualna Polska.

 

 

W artykule zamieszczam też filmiki, które każdy Polski Patriota musi zobaczyć.

Więcej znajdziecie Państwo na szechteriada.org

 

 

„Dzięki pracy w Wojskowym Sądzie Rejonowym w Warszawie Stefan Michnik przeszedł do historii. Nigdy nie ukończył studiów prawniczych, legitymując się jedynie dyplomem ukończenia ośmiomiesięcznego kursu w szkole im. Duracza, co jednak nie przeszkadzało mu w wysyłaniu ludzi na szafot. Działalność Michnika „po linii sądu” została dokładnie opisana w publikacjach historyka IPN z Wrocławia Krzysztofa Szwagrzyka. Ustalił on, że już dwa tygodnie po przybyciu do sądu Michnik podpisał pierwszy wyrok – na żołnierza Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Stanisława Bronarskiego, który resztę życia miał spędzić w więzieniu. Potem Stefan Michnik wydał wiele wyroków w fingowanych procesach oficerów Wojska Polskiego, nazywanych sprawą TUN – od nazwisk gen. Stanisława Tatara, płk. Mariana Utnika i płk. Stanisława Nowickiego.

22 grudnia 1951 r. podpisał wyrok dożywotniego więzienia dla członka Delegatury Rządu RP na powiat płocki Bolesława Jędrzejewskiego, pseudonim Koral. Potem wydawał wyroki śmierci na żołnierzy polskiego podziemia. Na drugi dzień po wykonaniu jednego z nich, w kwietniu 1952 r., otrzymał awans na podporucznika. 10 października 1953 r. w mokotowskim więzieniu uczestniczył w egzekucji cichociemnego rotmistrza Andrzeja Czaykowskiego, ps. Garda.

W tym samym czasie w najlepsze trwała współpraca Michnika z Informacją Wojskową. Nie był już wówczas rezydentem, lecz szeregowym konfidentem dostarczającym informacje o kolegach z sądu. Jego oficerem prowadzącym był wówczas ppor. Piaskowski. Za swoje raporty Michnik dostał kolejne wynagrodzenie – 50 zł. W czerwcu 1953 r. współpracę z Kazimierczakiem przerwano, a jego teczkę przekazano do archiwum.” źródło

…”Wpływ wychowawczy “wielkiego antykomunisty” Ozjasza Szechtera jakoś nie zaszkodził w PRL-owskiej karierze starszego brata Adama – mordercy sądowego Stefana Michnika. Należy on do grupy stalinowskich katów, którzy winni odpowiadać przed sądem Rzeczypospolitej za zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu. Prezes Sądu Najwyższego Adam Strzembosz pisał na łamach “Rzeczpospolitej” (z 18 marca 1996 r.) o kapitanie Stefanie Michniku jako członku jednej z dwóch grup sędziów najbardziej odpowiedzialnych za mordercze wyroki. Był on bowiem członkiem grupy sędziów, którzy orzekali wyroki śmierci w sprawach, w których doszło później do pełnej pośmiertnej rehabilitacji osób skazanych na śmierć…”

 

 

…”Stefan Michnik “niewiele rozumiał, ale podpisywał wyroki śmierci i czuwał nad ich wykonaniem”. A były to wyroki godzące w najlepszych polskich patriotów….” źródło

 

 

Matka Michnika

 

„…Przy obrazie rodowodu Adama Michnika warto wspomnieć również o roli jego matki, zaangażowanej komunistki sprzed wojny – Heleny Michnik. Po wojnie wsławiła się głównie dogmatycznymi podręcznikami, zalecającymi m.in. jak najskuteczniej walczyć z religią katolicką.Oto przykładowy fragment jej zaleceń zamieszczony w “Komentarzu metodycznym dla klasy IX ogólnokształcącej szkoły korespondencyjnej stopnia licealnego” do podręczników: E. Kosiński “Historia wieków średnich”, A.W. Jefimow “Historia nowożytna”, S. Missalowa i J. Schoenbrenner “Historia Polski”, Warszawa 1953 r.: “(…) Nie wystarczy np. powiedzieć, że Kościół był główną podporą feudalizmu, lecz trzeba to udowodnić. Udowadniać będziecie w ten sposób: Kościół był główną podporą feudalizmu, ponieważ: 1) głosił, że władza królewska pochodzi od Boga, a więc poddanym nie wolno się buntować; 2) głosił wieczność feudalizmu i zasady nierówności społecznej; 3) stosował klątwę kościelną i karał wszystkich występujących przeciwko nierówności społecznej; 4) urządzał krucjaty przeciwko ruchom ludowym, np. przeciwko albigensom we Francji, husytom w Czechach itd.; 5) zwalczał postępową naukę, gdyż podważała ona panujący ustrój (np. potępienie nauki Kopernika, Galileusza itd.); 6) przez hasło ‘błogosławieni maluczcy duchem’ utrwalał ciemnotę i zacofanie mas ludowych; 7) głosząc, że ci, którzy cierpią na tym świecie, będą zbawieni po śmierci, rozbrajał rewolucyjną walkę mas ludowych” itd. Adam Michnik twierdził, że jego matka wywodziła się z “całkowicie spolonizowanej żydowskiej rodziny”, pisał o jej “całkowitej identyfikacji z polskością” (“Między panem…”, s. 46-47). Nie wyjaśnił tylko, jak pod opieką takich patriotycznych rodziców – ojca jakoby absolutnie “polskiego Polaka” i matki “całkowicie identyfikującej się z polskością” – on sam już w młodości stał się narodowym nihilistą (“Między panem…”, s. 91). Pisał sam o sobie, że był narodowym nihilistą i rzekomo przestał nim być po marcu 1968 r.

Komunistycznemu rodowodowi Michnika towarzyszyły odpowiednie splendory – wielkie, eleganckie mieszkanie w gęsto obsadzonej przez zaufanych towarzyszy z partyjnej i bezpieczniackiej elity Alei Przyjaciół w Warszawie, dokładnie w tym samym domu, w którym mieszkał były stalinowski minister bezpieczeństwa Stanisław Radkiewicz (por. “Wprost”, 22 listopada 1991 r.). [...]”

Jerzy Robert Nowakźródło

Zbigniew Herbert o Michniku:

 

Przejażdżka Michnika, Urbana i Olejnik

 

Ojciec Michnika Ozjasz Szechter

 

„…“absolutnie polski Polak” Ozjasz Szechter był starym, wypróbowanym agentem Moskwy w Polsce. I wchodził wraz z Brystygierową, Bermanem, Chajnem, Groszem, Kasmanem i innymi w skład wydzielonej komórki, bezpośrednio podporządkowanej Moskwie.
Według najlepszego jak dotąd opracowania dziejów przedwojennych komunistów pióra Jana Alfreda Reguły (Mitzenmachera), Szechter, bardzo znany działacz KPZU, został aresztowany wraz z grupą innych działaczy KPZU jesienią 1930 r. Jak pisze Reguła: “Oskarżeni sypali innych towarzyszy partyjnych (…). Przodowali w tym komuniści, zajmujący stanowiska kierownicze (…). Okazało się, że ci bohaterowie byli skończonymi tchórzami” (J.A. Reguła, Historia Komunistycznej Partii Polski, Warszawa 1934, s. 243). Michnik w wywiadzie z Danielem Cohn-Benditem stwierdził: “Mój ojciec był bardzo znanym działaczem komunistycznej partii przed wojną, siedział osiem lat w więzieniu….” źródło

 

Tutaj w czasie 2:41 filmiku widać jak Adam Michnik wchodzi do Pałacu Prezydenckiego jakby był jego mieszkańcem:

 

Pozdrawiam wszystkich Patriotów i Prawicę!!!

 

Zdjęcie z pinger.pl

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Dość już mam Michników Bolków Mazowieckich Kiszczaków Tusków Komorowskich Lityńskich Bieleckich wszystkich TW .
od lat wiadomo kto jest kto, wzmaga to tylko wściekłość wobec systemu który sobie sami dzięki załamanej Solidarności stworzyliśmy, nie bylo szans ci przy korycie mają kasę siłę i środki a my naiwnie chcieliśmy tylko by nas nie okradali .

Było rozwiązanie odrazu do więzień ale kto to miał zrobić kreska dogadali się już tyle lat i bagno coraz większe jedni drugich ciągną na dno boją się ewentualnej odpowiedzialności.

bez kłamstw proszę

Vote up!
0
Vote down!
0
#177155

Miednoje i innych miejsc kazni polskich patriotow nie byloby Michnikow, Geremkow, Bolkow, i innych gadzin

Vote up!
0
Vote down!
0
#177158

Wałęsa,Tusk,Pawlak,Moczulski,tym panom za nocną zmianę,możemy POdziękować,za wszech obecną WSI,i Michnikowczyzny i ubolandu

Vote up!
0
Vote down!
0
#177167

Tytułowa bezkarność tych, którzy działali na szkodę RP pozwala następcom robić rzeczy niegodne a nawet świństwa wymierzone przeciwko nam wszystkim i RP, bo wiedzą, że im też zagwarantowano bezkarność. Chyba najwyższy czas sypnąć piachu w tę dobrze naoliwioną maszynkę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177162

 

jestem przekonana, że społeczeństwo nie zna tych życiorysów. Nigdy nie wiedzą na kogo głosują. A powinni wiedzieć, piszmy, drukujmi i wieszjmy ... na słupach!

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#177163

 Popieram wieszanie na slupach, najpierw zyciorysow.....

Vote up!
1
Vote down!
0
#177178

O Ozjaszu Szechterze było niewiele, jak na tak (nie)ciekawą POstać. O działalności samego Adama Michnika nie było nic. A warto przypomnieć chćby akcje typu "nie płakałem po papieżu" albo "już w czasie żałoby Polska jest głęboko POdzielona".
Więc troszkę na kredyt daję dychę i czekam na ciąg dalszy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177164

gość z drogi

w Salonie Kłamcow,cytując równiez wypowiedzi miedzy innymi Zb Herberta

na temat przewrotnej i złej natury Michnika

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#177169

Gdzieś musiałem ten wpis skrócić i padło na Ozjasza. Wpis byłby za długi i lemingi by go nie czytały a tu głównie o nich chodzi. Innym razem będzie więcej o Adamie i jego tatusiu.

http://adriano.nowyekran.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0
#177172

były filmiki i wytłumaczenie jego antyrozliczeniowych działań na przykładzie jego rodziny :-)

http://adriano.nowyekran.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0
#177173

zdradzieckie, farbowane lisy mogą prowadzić jakąkolwiek aktywność w Polsce? Gdzie mieliśmy oczy?
Żadne okrągłe stoły! Never! Tylko raz można było popełnić taki błąd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177191

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#177223

Za już wykonaną pracę.
I czekamy na więcej.
Do kolportażu.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177256

gość z drogi

my to wiemy,ale tuskwy nie

serd pozdr :)

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#177375

Michnik podaje w swoim życiorysie, że pisał książkę siedząc na Mokotowskiej. A przecież politycznym robiono tam kipisze co 2-3 dni niszcząc wszystkie zapiski. Udało mi się skontaktować z więźniem kryminalnym (absolutnie apolitycznym), który w różnych pudłach spędził do lat 80. przeszło 10 lat. Był też tam w tym czasie. I powiedział mi, że z pewnością Michnika tam wtedy nie było. Ci z kilkunastoletnim stażem wiedzą wszystko o tym, co się wokół nich dzieje. A powodów do kłamania nie miał.
Przy okazji jeszcze jedna wątpliwość. Gdy ponoć zamknięto Borusewicza - Solidarność Walcząca chciała go odbić. TKK się nie zgodziła. A może po prostu nie było go wtedy w żadnym więzieniu ?
O przeszłości obozowej "profesora bydło" nawet nie ma co wspominać...
Może ktoś wie coś więcej na ten temat?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Pietraszko

#177382

gość z drogi

warto temat poszerzyć

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#177422

Pozdrawiam!

http://adriano.nowyekran.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0
#177504

Jeśli posiada Pan jakąś wiedzę na temat życiorysu profesora bydło t proszę o info (jeśli to jest możliwe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177508

10 i również czekam na dalszą lekturę, żeby wieszać na słupach na początek życiorysy ... he he

Vote up!
0
Vote down!
0
#177512