O Narodowcach, agenturze i Korwinie.

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

W odpowiedzi Wasiukiewiczowi.Tekst Jerzego Wasiukiewicza TUTAJ

Ja szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego Pan Wasiukiewicz broni Ruch Narodowy przed JKM.

Z dwóch powodów.

1. Nikt, kto odrobinę, ODROBINĘ myśli nie bierze JKM poważnie. Ten dziwak z muchą miał już swoje pięć minut ale i tak po raz 124 przekonuje swoich wyborców i działaczy , że tym razem… tym razem, na pewno… damy radę, no w końcu wejdziemy do tego Sejmu, uda nam się przełamać te 5 %. Otóż nie uda się, bo tu właśnie o to chodzi aby nigdy się nie udało.

Za bardzo rozpaczliwe uważam ataki na TV Republika tak zwanych Korwinistów, którzy ciągle piszą na kanale Republiki na YouTube w stylu: „dlaczego Korwinowi nie dali tego czy tamtego?” Te komentarze już po kilku godzinach mają po kilka, kilkanaście „lajków”. Śledząc zachowania Korwinistów na YT i w ogóle w sieci można odnieść wrażenie, że to ugrupowanie popiera co najmniej 50% Polaków. Gdyby tak było Korwin  i jego ludzie byliby liczącą się w Sejmie grupą, a nie są. Nie wierzę też w fanatyzm Korwinistów tak silny, że zmieniają IP i zakładają setki profili na portalach internetowych aby walczyć o Korwina, ale to już poza tematem.

2. Poza tym czego Korwin nie dotknie, to spartoli. Dlatego ja nie daję żadnych szans jego partiom- rozbijaczkom. Ta dywersja mu się nie uda.

Obrona RN przed Korwinem nie uwiarygodni RN, bo Korwin jaki jest każdy widzi.

Kolejna sprawa. Wielu ludzi nie zamierza jakoś szczególnie bronić Ruchu Narodowego mimo, że po cichu mu kibicuje. Ja sam z uwagą obserwuję to co się tam dzieje. Patrzę uważnie ale jednego nie widzę. Możesz rozmawiać godzinami z narodowcem- mówię o tych z najwyższych szczebli- a on ani razu nie wypowie słowa Rosja. Można takiego podpuścić każąc mu wymienić sąsiadów Polski, ale to nie to.

Dr. Jerzy Targalski zauważył, że Ruch Narodowy działa tak jakby uważał, że dopóki nie będzie mówił o Rosji, to  Rosja da mu spokój.

„Jeżeli chcemy dowiedzieć się jaką naprawdę rolę odgrywa dane ugrupowanie, musimy się zapytać jaki jest jego stosunek do Rosji, czyli gwaranta tego systemu” dodał Targalski.

http://vod.gazetapolska.pl/4438-ruch-narodowy-i-inni

Moim zdaniem w samo sedno.

 

Jeżeli Ruch Narodowy:

-potępi wycieczki polskiej PKW do rosyjskiej Komisji Wyborczej,

- zajmie sensowne stanowisko w sprawie polityki energetycznej i gospodarczej Rosji wobec Polski, czyli np.:

1. Acron i Azoty

2. Jamał II i rosyjsko- niemiecka rura na dnie Bałtyku

(Powyższe problemy nie wynikają wyłącznie z polskiej nieudolności. Takie działania zawsze są poprzedzone aktywnym działaniem agentury.)

- skrytykuje bandyckie kłamstwa Anodiny w sprawie Smoleńska, skandaliczny przebieg śledztwa oraz profanowanie ciał ofiar  i w ogóle zajmie jakieś stanowisko w tej sprawie *,

- przestanie opowiadać banialuki o Słowianach i wspólnej walce Polaków i Rosjan z demoliberalizmem, konsumpcjonizmem i laicyzmem..

                            

…wtedy być może naprawdę przyciągnie tłumy.

 

Należy również przypomnieć, że Robert Winnicki poparł podpisanie dokumentu pojednawczego polskiego Kościoła i rosyjskiej Cerkwi słowami:

„podpisanie dokumentu ocenić należy pozytywnie (…) dla polskiej prawicy jest zaś dobrym przypomnieniem, co stanowi główne zagrożenie dla kultury i cywilizacji, dla Polski i Polaków: nie jest nim Moskwa, a demoliberalizm, laicyzm i konsumpcjonizm”.

http://narodowcy.net/winnicki-i-zawisza-w-urze-polska-smolensk-rosja/2012/12/05/

Takiego nagromadzenia bzdur w tak krótkim tekście już dawno nie czytałem.

Po pierwsze Cyryl I to były agent KGB a ja nie wierzę w szczere intencje agentów. Ani Palikot, ani Urban, ani żaden inny lewicowy terrorysta nie skrytykował tego wydarzenia. Nie słyszeliśmy nic o wyrzucaniu pieniędzy w błoto, a warto zauważyć, że prawosławna delegacja została przyjęta w Polsce po królewsku.

Po drugie: Jurij Bezmienow, radziecki tajny współpracownik działający pod przykryciem dziennikarza na zlecenie PGU KGB, w 1970 zbiegły do Ameryki Północnej, ekspert w dziedzinie technik dezinformacyjnych i dywersji ideologicznej w nagraniu „Jak napaść na państwo” wyjaśniał jak działała rosyjska agentura. Mówił dużo o agenturze wpływu i o dywersji kulturowej, religijnej i o przerabianiu obywateli na maszynki do konsumowania. To wszystko robili Rosjanie względem krajów, które chcieli podbić, w tym także w Polsce. Metody do dziś się nie zmieniły- to nadal są nowoczesne metody walki. Jakoś nie słychać w naszym kraju o spektakularnych akcjach zatrzymania rosyjskich agentów. Co innego na Zachodzie. To nie jest tak, że w Polsce rosyjska agentura nie działa, bo ona działa bardzo swobodnie co umożliwił jej Okrągły Stół. Dlatego gadanie o marsjańskim konsumpcjonizmie i wenusjańskim laicyzmie jest zwyczajnie śmieszne.

A może po 89 roku agenci rosyjscy zdecydowali, że przestaną infiltrować nasz kraj, grzecznie spakowali walizki  i wrócili do domku?

Winnicki nie jest człowiekiem naiwnym.

 

Robertowi Winnickiemu nigdy nie przeszkadzały związki Opary i Nowego Ekranu z WSI. To cytat z naszego wywiadu, który przeprowadziliśmy z Robertem Winnickim w styczniu tego roku:

Winnicki: „Oczywiste jest to, że w NE, czy raczej wokół Ryszarda Opary są osoby związane z dawnymi służbami specjalnymi. Natomiast jeśli to środowisko prowadziło jakąś większą grę, to ja jej nie dostrzegłem.  Dostrzegłem natomiast – i to stało się powodem zakończenia mojej współpracy z nim – pewne osobiste, mgliste ambicje polityczne Ryszarda Opary, dość zaskakujące deklaracje i naciski wywierane na nas, wobec tego odcięliśmy się od jego planów. „

Po czym dodaje na koniec:

„Trzeba też wyraźnie oddzielić polityczne ambicje Ryszarda Opary od zespołu dziennikarskiego, który oceniam jako ludzi szczerych i prawych.”

To jak to jest z tym zespołem dziennikarskim? Szczerzy i prawi ludzie, którzy dali się wmanewrować czerwonym trepom? Moim zdaniem trudno normalnie (szczerze i prawo) wykonywać zawód dziennikarza będąc jednocześnie naiwnym pionkiem WSI.

Ja nie dopatrzyłem się szczerych intencji Tomasza Parola i Pawła Pietkuna. Jeżeli ktoś jednak się dopatrzył to niech wali śmiało.

Tak jak Gadający Grzyb uważam, że Ruch Narodowy jest Polsce bardzo potrzebny i może wraz z PiSem odegrać ważną rolę dla Polski, ale na Boga(!) niech skończą z tym wrzucaniem PiSu do jednego wora z PO, RP, SLD itd.

Na koniec chciałbym napisać, że nie uważam Ruchu Narodowego za moskiewską przybudówkę. Nie ma na to dowodów, ale są wątki, które są niepokojące. Ja piszę tylko o moich wątpliwościach. Ruch Narodowy ma świetnych, inteligentnych przywódców takich jak Zawisza, Bosak czy Winnicki. Jeżeli się mylę i RN  jest jakąś gierką służb, szybko padnie.

 

* Członkowie RN mówią o tej tragedii tylko wtedy, gdy ktoś ich wywoła do tablicy. Mnie osobiście sprawa katastrofy polskiego samolotu z elitą polityczną na pokładzie interesowałaby tak samo bez względu kto by tam zginął. Gdyby zginęli wyłącznie politycy, których nie lubię, tak samo chciałbym wiedzieć dlaczego. Takie wydarzenia powinny być wyjaśniane zawsze do końca.

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/o-narodowcach-agenturze-i-korwinie.html

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów