Nikt nie wierzy w samobójstwo gen. Petelickiego.

Obrazek użytkownika ndb2010
Kraj

Nikt nie wierzy w samobójstwo gen. Petelickiego
Z zagranicznego forum militarnego

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?213816-Gen-Petelicki-first-CO-of-Polish-SF-unit-found-dead

"I just received news from one of his Colonels.. all i can say the news is devastating and very very shocking. personally i wont believe it.. i simply don't believe in the suicide story.. Last month he was with me and we talked for days, and the man was happy and talking of the future and our plans.. he talked of family, history and past and not a single hint said that he was suicidal !!
the news should be double checked and an investigation - perhaps independent - started right away"

Z tego tekstu wynika, że gen. Petelicki był bardzo pozytywnie nastawiony do świata. Mówił planach i przyszłości. Mówił o rodzinie i nie było żadnego najmniejszego śladu, że mógłby targnąć się na swoje życie.

Gen. Petelicki choć związany kiedyś z dawnymi służbami według osób, które go znały, nawrócił się pod wpływem poztywnego traktowania go przez Amerykanów (Sowieci straszyli oficerów jakie to zło czai się za drugą stroną kurtyny). Gen. Petelicki miał dobre kontakty z amerykańskimi służbami.

Jakiś czas temu napisałem tekst o tym, że Putin szykuje się do wojny i dokończenia działa Lenina.

http://niezalezna.pl/29614-putin-szykuje-sie-do-wojny

Opisałem tam w jaki sposób Putin rozbraja Wielkę Brytanię i że brytyjczycy musieli zakończyć interesy w Rosji.

Dziś w nawiązaniu do śmierci gen. Petelickiego chciałbym uzupełnić, że BP (brytyjska firma eneregetyczna) musiała opuścić Rosję gdyż została wyparta przez układ rosyjsko...-amerykański.

Wczoraj a więc w piątek 15 czerwca 2012 roku została ogłoszona wiadomość, że największy amerykański koncern energetyczny Exxonmobile wycofuje się z Polski

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,11945495,ExxonMobil_wycofuje_sie_z_poszukiwan_gazu_lupkowego.html

oczywiście GW wyjasniła, że wiąże się to z rzekomym brakiem gazu łupkowego w Polsce ale interesujący się tematem wiedzą, że głównym powodem wycofania się Exxonmobile z Polski może być kwietniowa umowa z Rosjanami w sprawie wspólnej eksploatacji ogromnych złóż ropy i gazu w wodach Arktyki. Umowa została przygotowywana od 2011 roku 16 kwietnia 2012

http://www.nytimes.com/2012/04/17/business/energy-environment/exxon-and-russian-oil-company-agree-to-joint-projects.html

Wczoraj 15 czerwca 2012 roku Exxonmobile podpisał kolejną umowę, tym razem w sprawie eksploatacji złóż w zachodniej Syberii.

http://www.businessweek.com/ap/2012-06/D9VDS5SO0.htm
http://uk.reuters.com/article/2012/06/15/us-russia-rosneft-exxonmobil-idUKBRE85E0MY20120615

Porozumienie podpisywano w obecności samego płk. KGB, W. Putina.

Czy wczorajsza niespodziewana wiadomość o wycofaniu się z Polski koncernu Exxonmobile była zielonym światłem do wypuszczenia "seryjnego samobójcy", który za rządów PO ma mnóstwo pracy?

Czy gen. Petelicki zginął za Smoleńsk gdyż był on największym wojskowym krytykiem poczynań rządów Tuska?

Czy gen. Petelicki padł ofiarą polityki amerykańskich koncernów, które jak pokazuje historia tak jak teraz z Putinem tak w latach 30-tych XX wieku robiły wielkie interesy z Hitlerem wzmacniając jego władzę?

Czas niedokończony...*Bronisława Wildsteina....

P.S
Nie mam żadnych myśli samobójczych, mam wielkie plany na przyszłość. Nie ufam Tuskowi i Putinowi.

R.I.P

Cześć pamięci oficera Wojska Polskiego, gen. Petelickiego, który były wielkim obrońcą załogi rządowgo Tu-154m, oficerów wojska, którzy polegli nad Smoleńskiem

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wystarczy, że wielu mieszkańców "Priwislanskiego Kraju" uwierzy.

Tak łatwiej żyć.

W końcu blisko 70% ufa Rezydentowi.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266306

rozczarowana. Powinni mnie zatrudnić do ogłaszania procentowego zaufania do rezydenta. Na pewno byłoby taniej i notowania byłyby wyższe!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266458

Się mi zdublowało, to dodaję kolejny komentarz.

Jak widać "kumulacja" samobójców trwa.

Pozdrawiam

jwp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266320

Obserwowałem informację od samego początku, całe to znane manipulacje medialne, narastanie kłamstwa o samobójstwie, które w tytule krzyczało: samobójstwo a w tresci , informacja od raporterów Tokfm, zet, czyli od olejnik i michnika wytrenowanych na smolensku, potem tajemniczy infromator z policji mowiacy o smolensku. sowieci wiedza ze najwazniejszy jest pierwszy news. to wtedy trzeba atakowac kłamstwem, które pozniej trudno odkrecic.

podsumowujać, sposób przedstawiania informacji przez media protuskowe utwierdza mnie w przekonaniu, że to było morderstwo. gdyby to było samobójstwo to czemu te manipulacje medialne?

pozdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266325

Mam pewną teorię opartą na faktach, tzw. wymuszone samobójstwo.

Tylko za wcześnie na wnioski, gdy "Smoleńska Gra" trwa i w tym przypadku.

Jedno jest pewne, a nawet potwierdzone, zostawił "Testament".
Tylko kto ma klucz do skrytki i czy w odpowiednie ręce go powierzył.

Wrogowie są bliżej niż przyjaciele.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266330

Co potwierdził generał Petelicki, ujawniając publicznie fakt rozsyłania przez PO, zaraz po katastrofie 10 kwietnia 2010 SMSów, jak należy się wypowiadać o przyczynie katastrofy:

„Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił".

Gdzieś słyszałam ,że jedna dewiz w KGB brzmiała

"Zabić człowieka to nie sztuka, ale spowodować samobójstwo albo naturalna śmierć - to dopiero sztuka"

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266483

Tak, to prawda że Petelicki jednoznacznie bronił załogi TU-154, co bez wątpienia jest wyczynem w rzeczywistości Komorowskiego i Tuska.

Ale...

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/petelicki-zolnierze-ofiarami-sluzb-macierewicza,58037.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266326

nikt nie jest doskonały. Ja w tamtym czasie (2008) byłem sympatykiem PO.

Moim zdaniem granicą i próbą dla wszystkich był Smoleńsk. To wtedy ujawniła się agentura, głupota ale także poczucie przyzwoitości, honor itd.

Podsumowując ja osobiście staram się rozliczać wszystkich z postawy wobec smoleńska. Jesli Smoleńsk i podstawowe fakty zmieniły mnie sympatyka PO to nie ma żadnych wymówek dla innych. To wobliczu smoleńska odradzało się człowieczeństwa u jednych ale ujawniała się także sowiecka mentalność u innych, niezależnie od opcji politycznej i wcześniejszych dokonań.

Gen. Petelicki był najgłośniejszym i chyba jedynym wysokim oficerem Wojska Polskiego, który starał się walczyć o prawdę o Smoleńsku. Robił to głośna i za to chyba zginął.

pozdrawiam

P.S

Podejrzewam, że protuskowe media będą wyciągały te cytaty z 2008 roku aby zagłuśzyć jego postawę po 10.04.2010 i prawdziwy powód jego smierci

P.S II
Na jego temat rozmawiałem z osobami, które znały go osobiście na przestrzeni lat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266347

Chciałbym Ci zwrócić uwagę, ze cytowany przez Ciebie głos z linkowanego forum to anonim, który jako location podaje:edgeofthedarkness. To nie świadczy ani o wiarygodności, ani kompetencji tego nicku w temacie.

Pozdrawiam

PS. Proponuję również bliższe zapoznanie się z cv nieżyjącego generała, tym sprzed 1989, i tym po 1989. To naprawdę zyczliwa rada. Deklarowana - podkreślam, deklarowana - postawa wobec Smoleńska to raczej wątłe kryterium.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266356

Przyłączam się do apelu o dystans wobec osoby Zmarłego. Może zrobił w życiu coś dobrego, ale nie nam to oceniać.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266433

Żyjemy w kraju, w którym morduje się ludzi niewygodnych. A im bardziej nasze spekulacje, co do wyroku służb wydanym na Petelickiego są zasadne, tym bardziej przerażająca prawda z nich wyziera.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266460

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Tyle, że wolę spekulować na solidniejszych podstawach niż jeden anonimowy wpis na jakimś forum internetowym.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266467

wystąpienia generała juz wiele miesiecy po 10.04 - w których ustosunkowywał się i do prac ZP jak i tego ciała przewodniczacego.
W skrócie: były po prostu pogardliwe i nigdy nic sie tu nie zmieniło.

Szumnie zareklamowany ZEN czyli zespół ekspertów niezależnych skupionych wokół Petelickiego ogłosił rok temu swój raport - i nie dziwie się ze nikomu nie chciało się zapamietać o czym tam stało. Jest chyba ów raport w sieci i jeśli ktoś chce cos dobrego na sen, moze sobie odszukać. O tym że Tusk jest fatalnym przywódcą to ja wiem i bez ZEN czy niezyjącego już generała Petelickiego.

Jest faktem poza wszelką dyskusją że generał bronił pilotów TU-154. I to bronił zdecydowanie.

Masz racje - będzie jak przy okazji "samobójstwa" Leppera - zostaniemy zasypani cytatami swiadczacymi o tym że pierwsi ewentualni podejrzani to Jarosław Kaczyński czy Antoni Macierewicz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266362

Najbliższe dni pokażą czy to było samobojstwo czy nie. Wystarczy bedzie tylko uważnie obserwować czy jest manipulacja medialna czy nie. Według mnie sytuacja na polskiej scenie jest bardzo skomplikowana. Nie kazdy krytyk jest krytykiem, nie kazdy zwolennik jest zwolennikiem. Czasami są wzajemne uprzedzenia. Oczywiscie zgadzam się, ze nie można gloryfikowac. Może mam jakieś inne subiektywne oceny ale jak na razie rzadko się mylę. Według mnie zginął za Smoleńsk.
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266364

mozemy powiedziec wyłacznie tyle że to na pewno nie było samobójstwo.

Wzajemnie - dobrej nocy!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266370

My, czyli kto ?
Co Ty wiesz o "samobójstwach" ?

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266399

zobaczysz (być moze) że "my" zostało zaadresowane do kogoś kto pierwszy (0:32) napisał iż to nie było samobójstwo.

Cieszę się że mogłem rozwiązać frapujacy Cie problem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266441

A ty znowu o pijanych kierowcach.

wg mnie na dzis
nurni, 17 czerwca, 2012 - 01:41

mozemy powiedziec wyłacznie tyle że to na pewno nie było samobójstwo.

Zatem jednak było MY.

Trudno jednak dyskutować z osobnikiem, który myli onomatopeję z całkowicie odmiennym środkiem literackim.

Strasznie ważny jesteś, tylko nie wiadomo dlaczego. W parze już nie chodzisz ?

Spróbuj teraz sam bohaterze, bez wsparcia powalczyć na argumenty, a nie chamskie pomówienia.

Polecam jednak zamilknąć, po co budzić demony.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266476

Ach jeszcze tu.

Argumentów nie mam, nie miałem i nie będę miał.
Mam Ciebie przejętego tego iż jestem "strasznie wązny".
Oczywiście nie mam zamaiaru wyprowadzać Ciebie z błedu :)

Pisałem chyba w innym miejscu że jesli chodzi o kompleksy to moge słuzyc uporczywą terapią.
Ale trzeba sie troche lepiej postarać.

http://niepoprawni.pl/blog/6041/jak-wersja-samobojstwa-jest-prawdziwa#comment-307395

Wszystkiego dobrego i tak dalej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266508

Jak się nie ma argumentów, to tak od serca, po sowiecku do "psychuszki".

Żenua.

I proszę pisz po Polsku, znaki przestankowe, to też część naszego języka, a to już tożsamość. Dbałość na co dzień służy Polsce bardziej niż...

Również najlepszego

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266570

Noł koments.

Prosze przyjąć życzenia dobrych świat Bożego Narodzenia - skoro już nie będzie okazji.

I proszę pisz po Polsku, znaki przestankowe, to też część naszego języka, a to już tożsamość.

Po frazie nomen omen "znaki przestankowe" - przecinek był zupełnie zbędny :)

Nie przydasz mi się do niczego.
Ale oczywiście masz prawo do własnego zdania w tym względzie.
Papatki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266581

jak mogłeś nim być

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266361

Obstawiam nieszczęśliwy wypadek.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#266392

ich czkowiek spod kontroli a wiedzial sporo. Petylicki to zaufany general moskalski, ktory w sluzbach PRLowskich nie jedno widzial stal sie niebezpieczny dla razwiedkowoWSIowego ukladu to go pukneli.Przeciez to jest normalne w Polsce od wielu lat niewiem dlaczego nagle takie larum SBeka skasowali SBecy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266420

Może i jest tak jak mówisz - SBka skasowali SBecy.
Ale może i tak nie jest.
Z tego powodu warto nadstawić ucha, wyostrzyć wzrok i obserwować cóż to się dzieje, bo rzecz jest niemałego formatu aby ją lekko zbyć.

Zwłaszcza, że jeśli ktoś lubuje się w teoriach spiskowych, może przytomnie założyć, że osoba Petelickiego jest jeszcze inna niż pozornie może się wydawać.
Mi, na przykład, po 10.04.2010 brakło po naszej stronie jakichś spektakularnych zejść wśród ludzi specsłużb. W Rosji parę bardzo ciekawych zdarzeń było - u nas, jakoś brak. Płotki co najwyżej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#266555

ich czkowiek spod kontroli a wiedzial sporo. Petylicki to zaufany general moskalski, ktory w sluzbach PRLowskich nie jedno widzial stal sie niebezpieczny dla razwiedkowoWSIowego ukladu to go pukneli.Przeciez to jest normalne w Polsce od wielu lat niewiem dlaczego nagle takie larum SBeka skasowali SBecy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266421

Adamie,

Bronald mi się
" podobie ".

Pozwolisz, że kiedyś
o tej wstrętnej hybrydzie
coś skrobnę sobie ?

Pozdrowienia ślę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266423

Ja i moje obrzydzenie do tej hybrydy nie ma nic na przeciw ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#266553

przeniknęła do Polski w ostatnich dniach, masa speców z FSB od mokrej roboty. Widać tu rękę Putina i jego czytelny podpis, "kilka strzałów". Wychowankowie Moskwy, muszą być wierni i milczeć do śmierci. Każde złamanie zasady, wyrokiem śmierci!. Wykorzystano pęd Polaków do oglądania meczów, by wykluczyć ewentualnych świadków zbrodni....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266422

jak widac, zwieraja szyki, a robia to jak zwykle po trupach.

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#266426

http://www.pch24.pl/samobojstwo-to-ostatnia-rzecz--jaka-moglby-zrobic-gen--petelicki,3525,i.html

jeszcze ciekawsza od oczywistego tytułu jest treść. Petelicki był postacią conajmniej skomplikowaną.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#267060