Prof. Binienda : "Jestem zaskoczony, zadziwiony i przerażony tym, co się tutaj dzieje"

Obrazek użytkownika Grzegorzq
Kraj

Zupełnie inne od poprzednich spotkanie z profesorem Biniendą miało miejsce na Krakowskim Przedmieściu w czwartek 24 maja. Pan Profesor pojawił się u Solidarnych2010, którzy z racji trwającej wielotysięcznej pikiety związkowców z NSZZ ”Solidarność” przy Pałacu Prezydenckim, swój namiot musieli przenieść nieco dalej od swego stałego miejsca.

Rozmowę z Gościem poprowadziła Ewa Stankiewicz.
Zapytany o to dlaczego „idzie pod prąd”, wbrew opiniom „autorytetów z TVN”(Hypki, Łuczak, Osiecki), Profesor stwierdził, że nie zna ani ich samych, ani ich teorii, a przychodzące ciągle do niego i jego przełożonych obraźliwe, ziejące nienawiścią i szkalujące go e-maile, które są ewidentnie przez kogoś sterowane, przestały być już jego problemem, gdyż tą sprawą zajmuje się policja i FBI.

Na pytanie o wszechobecne w polskim życiu publicznym chamstwo skwitował krótko: „ryba psuje się od głowy”, czego ewidentnym przykładem było niedawne skandaliczne zachowanie posła Niesiołowskiego względem Ewy Stankiewicz. Takie zachowanie polityka w USA skończyłoby się jego aresztowaniem i końcem kariery politycznej.
O swoich badaniach dotyczących katastrofy smoleńskiej z całą pewnością może powiedzieć, że są one prowadzone w niezwykle profesjonalny sposób, w najlepszych laboratoriach i za bardzo duże pieniądze, a ich wyniki definitywnie przekreślają tezę, jakoby to brzoza miała mieć wpływ na to, co się wydarzyło 10 kwietnia 2010 roku. Wszystkie możliwe naukowe metody w 100 procentach wykluczają taką ewentualność. Do tego wniosku przychylają się również między innymi naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy dzień wcześniej uczestniczyli w prezentacji- wykładzie Profesora. Zadawalającym jest fakt, że ponad 80 polskich profesorów zadeklarowało włączenie się do badań nad przyczynami katastrofy.

Profesor Binienda odnosząc się do prac komisji MAK oraz Komisji Millera stwierdził, że „obie komisje pogwałciły wszystkie punkty załącznika 13 Umowy Chigagowskiej”. Załącznik ten zakłada m.in., że wszystkie części samolotu powinny być znalezione, sfotografowane, pomierzone, udokumentowane, potem złożone i przeniesione do zamkniętej hali. Wszystkie wymogi zostały pogwałcone.
W sprawie ewentualnej współpracy z przedstawicielami Komisji Millera Profesor zadeklarował że jest na nią otwarty, by „przy wspólnym stole”, dyskutując i analizując, dojść do prawdy. Niestety nie spotkał się ze zrozumieniem z ich strony; „Ja wyciągnąłem rękę, a oni tę rękę ugryźli”- skwitował.

Na pytanie o to, jak postrzega Polskę i to co się dzieje wokół katastrofy smoleńskiej, Profesor odpowiedział: „Jestem zaskoczony, zadziwiony i przerażony tym, co się tutaj dzieje; ja nic z tego nie rozumiem(…)Jest mi was bardzo żal…”.

Na koniec gość Solidarnych2010 zaprosił do współpracy wszystkich naukowców, bo – jak powiedział- „tylko jak będziemy razem, będzie w nas siła”.

Brak głosów

Komentarze

Trzeba być albo totalnym idiotą, agentem na smyczy wiadomych służb albo zaprzańcem który naród i ojczyznę ma w d.. żeby dziś twierdzić że zamachu nie było. Nawet nie mając żadnej wiedzy o Smoleńsku, tylko na podstawie POczynań tych osobników po katastrofie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#258267

Witam

Z perspektywy amerykańskiej nie dziwię się zniesmaczeniu i zdziwieniu profesora sytuacją w Polsce. PO doprowadziła do sytuacji kuriozalnej, gdy "jest tylko jedna prawda- jej". Dobrze, ze profesor spotyka sie z normalnymi ludźmi, bowiem wynik wyborów świadczy, że wiekszosc głosującyh w wyborach była "nienormalnymi lemingami". Ich też mi żal.

---------------

Miałem okazję poznać oficera WSI... mentalność jego jest po ludzku przerażająca... To jakby inna kategoria ludzi... o czym niedługo napiszę...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#258278

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-Uj8JgEZ9is#!

Vote up!
0
Vote down!
0
#258291

Jak czytam że 80 naukowców zdecydowało się na współprace to szlak mnie trafia nad MORALE polskich ututułowanych naukowców. Identyczną odwagą wykazują sie w potępieniu chamstwa "prof" Niesiłowskiego. Kto nam wychowa nowe pokolenia młodzieży bo ta "kadra" na pewno nie!

__________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

Vote up!
0
Vote down!
0

_______________________________ Życie jest jak koszulka niemowlęcia: krótkie i zasrane. (klasyk)
]]>http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0]]>

#258295

Jest mu nas żal...
Może to oni - Emigranci, przyniosą Polsce prawdziwą niepodległość.

"...Marsz, marsz Dąbrowski
Z ziemi włoskiej do Polski
Za twoim przewodem złączym się z narodem

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę
- Będziem Polakami
Dał nam przykład Bonaparte
Jak zwyciężać mamy..."

Vote up!
0
Vote down!
0
#258319

polski świat naukowców, jest w dużej mierze albo na smyczy służb, albo zastraszany. Świat nauki na zachodzie ma posłuch i szacunek. Myślę jednak, że znając determinację polsko-sowieckich władz, Profesor powinien być objęty szczególną ochroną. Sowieci i ich ludzie w Polsce nie dopuszczą do ujawnienia prawy za żadną cenę.
Spodziewajmy się prowokacji podczas Euro 2012! Władza w Polsce będzie chciała wykorzystać tą imprezę do ostatecznego rozprawienia się z PiS!

pozdrawiam,
Harpoon

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#258321