Temat na święta: dechrystianizacja w Europie

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog


Spada liczba chrześcijan w Niemczech i w Europie, rośnie niewierzących i muzułmanów.

 

Najczęściej od Kościoła w Niemczech odwracają się protestanci. 3, 2 procent ewangelików i 1,6 procent katolików nie będzie niebawem płacić podatku kościelnego (10 procent od kwoty płaconego podatku). Z badań naukowych wynika, że dodając do zdecydowanych zdjąć krzyżyk tych mniej zdecydowanych, mowa o pięciu i pół

 

milionach chrześcijan

 

Na łamach pisma Christ&Welt czytam, że Niemcy stały się poletkiem dla misjonarzy (mimo, że w każdej warstwie społecznej na razie chrześcijanie są w większości). W Europie w okresie minionego stulecia liczba chrześcijan spadła z 95 do 76 procent populacji. Najmniej chrześcijan jest w...kolebce chrześcijaństwa: na Bliskim Wschodzie i w Afryce północnej*.

 

* tam też nadal żyją najstarsi chrześcijanie, jak egipscy koptowie, prześladowani przez muzułmańskich sąsiadów i notorycznie pozbawiani praw.

 

 

Czołowy rabbi neostalinizmu w obronie krzyża. Czy znają Państwo większy przypadek obłudy?

 

http://www.youtube.com/watch?v=uPXoKGS4b2A

 

 

 

Post scriptum: oczywiście wielu Niemców „wypisuje się” z Kościoła z uwagi na węża w kieszeni. Niektórzy nawet płacą ten podatek w okresie , kiedy dziecko idzie do I Komunii Świętej, a następnie daje chodu. W końcu Majorka kosztuje. Ale (prawie) każdy chciałby, by jego dziecko chodziło do katolickiej szkoły. Mają one opinię najlepszych, takie też są. Do tego przyjmują dzieci innowierców. No to po co płacić? Równie doskonałe (nie tylko pod względem opieki) są katolickie szpitale, przedszkola i domy starców. Chętnie płacę ten podatek.

 

W Niemczech coraz mniej chrześcijan, ale za to ...sprzedaje się coraz więcej choinek. Czyżby niektóre z nich miały na czubku czerwony pentagram, jak na Kremlu, w oczekiwaniu na Dziadka Mroza? Albo sierp księżyca?

 

W Polsce ruch Niewymownego propaguje „występowanie” z Kościoła. Są też  i tacy, którzy uważają, że gdyby uchylić kodeks karny, znikłaby i przestępczość. Tyż prawda, jakby powiedział znajomy baca.

 

Kościół Mądrości chcieli stworzyć encyklopedyści. Narodowi socjaliści wracali do pogaństwa, do aryjskiego boga. Neostalinowcy nie wiedzą do końca, na co się zdecydować, ale z nienawiści do chrześcijan popierają islam. O tym potem.

 

Wesołych Świąt!
 

Brak głosów

Komentarze

jest równie intensywna jak nad Polakami, a materia chyba wdzięczniejsza. W Polsce istnieje jednak rzesza ludzi odporna na manipulacje i nieufna w stosunku do Rosjan. Stąd demontaż zachodniej cywilizacji postępuje tam szybciej. Gdzieś na wiosnę w prasie była wiadomość o przesunięciu preferencji politycznych Niemców "w lewo" o 7% przez ostatnie dziesięciolecie. Nas porazili Michnikiem, ale oni mają Marcela Reicha-Ranickiego (Żyda z Włocławka), który został "papieżem literatury niemieckiej" i pracuje nad Niemcami już 30 lat. Zanim został krytykiem literackim był funkcjonariuszem NKWD i UB. Jako agent "Albin" działał wśród polskiej emigracji w Londynie mając do pomocy młodziutkiego Kiszczaka. Następnie został przerzucony do NRF na odpowiedzialny "front niemiecki", gdzie działał "w nadbudowie" na odcinku literatury. Tu odniósł spektakularne sukcesy z cotygodniową audycją "Kwartet", podczas której omawia zawsze 4 książki. Kryterium ma proste: dobra lub niedobra, a właściwie "nasza - nie nasza".
W 1994 roku został zdemaskowany jako sowiecki agent i wydawało się, że jego kariera się skończy. Ranicki się ukorzył i przyznał, ale wytłumaczył, że wstąpił do UB żeby się zabezpieczyć przed słynnym na cały świat polskim antysemityzmem. Przekonał opinię publiczną i murem stanęli za nim literaci, których wylansował. Jego dzieło jest wielkie - setki wpływowych "intelektualistów" urabiają kolejne pokolenia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#209331

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !

Vote up!
0
Vote down!
0
#209337

Jan Bogatko

jak będziey siedzieć cicho, to...

Wesołych Swiąt!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#209340

Jan Bogatko

...nie wiem, czy jesteżmy na manipulacje mniej podatni, od Niemców, zwłaszcza widząc sucesy Niewymownego i jego młodzianków płci obojga i podwójnej,

Wesołych Swiąt!

ps: pamiętam oburzenie, jakie wywołała emisja audycji z serii Gott und Welt nt agenturalnej działalności papieża Reicha-Ranickiego...

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#209339

Kapłani najróżniejszych religii i sekt [...]lękają się postępu nauki jak wiedżmy jasnego światła poranka.Leka ich i gniewa zarazem,że ktoś demaskuje oszukańcze sztuczki z których żyli.
. Thomas Jefferson

Vote up!
0
Vote down!
0

maslanka

#209341

Admin, chwasty rosną w naszym ogrodzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#209342

Członek sekty satanistycznej zwący się dla niepoznaki ateistą podaje cytat jednego z wysokich stopniem masonów. Bez komentarza. Ps Satanizm=Ateizm

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#209503

Jak tak dalej pójdzie z tym łatwym przyjmowaniem dechrystianizacyjnej propagandy prowadzonej usilnie na wszystkich frontach, to Europa stanie się jednym wielkim Ciemnogrodem. To prawda, że szkoły katolickie cieszą się wzięciem i to w krajach, w których katolików jest w granicach 1%, np. Tajwan. Kard. Grocholewski powiedział niegdyś, że tam właśnie istnieje wyższa uczelnia katolicka, która nie ma problemu z naborem, jest oblegana gdyż kształci na bardzo wysokim poziomie. Po prostu tamtejsze władze dostrzegają to, co jest dobre.
Spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
Szpilka

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#209360

Jan Bogatko

Ja opowiadam się za tym, by katolickie uczelnie przyjmowały niewielu innowierców, skoro katolicy łożą na ich utrzymanie, albo innowiercy powinni płacić czesne.

Wesołych Swiąt!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#209432

od gabinetu Obamy po szkoły przy granicy z Kanadą. więcej u mnie na blogu - zapraszam :)))

ps.
Wesołych Świąt!
Aby Nowonarodzony Chrystus
obudził w nas to, co jeszcze uśpione,
ożywił to, co już martwe;
niech światło Jego słowa
prowadzi nas przez życie do wieczności :)))

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#209427